Wydarzenia


Ekipa forum
Zakładanie lokacji
AutorWiadomość
Zakładanie lokacji [odnośnik]13.04.15 13:19
First topic message reminder :

Zakładanie lokacji

Forum Morsmordre obfituje w szereg dostępnych lokacji dla wątków naszych użytkowników. Spis obecnie dostępnych lokacji znajduje się w temacie z mapą. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze spisem, być może właśnie tam znajdziesz odpowiednie miejsce do gry. Lecz jeśli tak się nie stanie, nic straconego, właśnie w tym temacie, z wykorzystaniem poniższego kodu, możesz zwrócić się o utworzenie potrzebnej lokacji.

O założenie domów postaci należy prosić w temacie zakładanie mieszkań, lecz lokacje w tych domach należy założyć za pośrednictwem niniejszego tematu.

Poniższy kod służy zakładaniu lokacji (zgodnie ze wzorem kod należy wkleić dwukrotnie, w znacznikach code i bez nich, aby ułatwić nam pracę):

Kod:
[b]Subforum[/b]: link do subforum, w którym ma zostać umieszczona lokacja

<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK W POZYCJI POZIOMEJ"><span class="kalen2"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>

[code]<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK W POZYCJI POZIOMEJ"><span class="kalen2"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>[/code]

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 18 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]05.03.23 18:13
Subforum: ulica Pokątna
zasugerowałam prestiż sugerując się opisami gwiazdek, ale oczywiście zostawiam do oceny i ewentualnej zmiany!

Dom mody "Cynobrowy Świergotnik"

★★★★
Położony na Ulicy Pokątnej w eleganckiej alejce pasażu Laverne de Montmorency, Cynobrowy Świergotnik to dom mody działający od roku 1812. Ozdobiony wysmakowanym szyldem z ptakiem o pięknych piórach, którego wziął za swój symbol, zaprasza do środka wystawą sezonową kreacji umiejscowionych przy długich, krystalicznie czystych oknach.
W środku unosi się nienachalny, lecz wyczuwalny zapach kwiatów; wnętrze jest czyste, marmurowe, odznacza się minimalistyczną elegancją, by nie walczyć wystrojem o dominację z bajecznymi szatami widocznymi na magicznie ruchomych manekinach. Kroje tradycyjnych szat czarodziejów ozdabiane są tutaj bogato, fantazyjnie, z chirurgiczną precyzją tkając projekty zapierające dech w piersi, prawdziwe dzieła sztuki. Zwykle są to projekty nawiązujące do natury, ale i bezpośrednio do magii, krawcowe w Cynobrowym Świergotniku są bowiem w stanie oddać wszystko, każde marzenie, każdą cechę charakteru. Nie zabraknie tu także kreacji bardziej stonowanych, w których główną rolę odgrywają piękne, drogocenne materiały i dyskretniejsze zdobienia.
Boczne sale, poza typowo krawieckim przeznaczeniem, służą także do spotkań z czarodziejami i czarownicami pragnącymi zamówić specjalnie przygotowane pod siebie stroje. Po przeciwległej stronie przybytku można przejść się po salach z gotowymi projektami, do których bezpośrednio przylegają przestronne i wygodne przymierzalnie z miękkimi fotelami i dużymi, estetycznymi lustrami.
Odzwierciedleniem wysokiej klasy usług świadczonych czarodziejom są tutaj ceny; Cynobrowy Świergotnik służy zamożnej i bogatej klienteli, stroniąc natomiast od średniej kasty społecznej, której na tak wyszukane suknie, szaty lub garnitury zwyczajnie, niestety, nie stać.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.pinimg.com/564x/10/73/ef/1073ef70c6144024f5e6e46e0e4951b3.jpg"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Dom mody "Cynobrowy Świergotnik"</h1><status>★★★★</status><div class="dev">Położony na Ulicy Pokątnej w eleganckiej alejce pasażu Laverne de Montmorency, [i]Cynobrowy Świergotnik[/i] to dom mody działający od roku 1812. Ozdobiony wysmakowanym szyldem z ptakiem o pięknych piórach, którego wziął za swój symbol, zaprasza do środka wystawą sezonową kreacji umiejscowionych przy długich, krystalicznie czystych oknach.
W środku unosi się nienachalny, lecz wyczuwalny zapach kwiatów; wnętrze jest czyste, marmurowe, odznacza się minimalistyczną elegancją, by nie walczyć wystrojem o dominację z bajecznymi szatami widocznymi na magicznie ruchomych manekinach. Kroje tradycyjnych szat czarodziejów ozdabiane są tutaj bogato, fantazyjnie, z chirurgiczną precyzją tkając projekty zapierające dech w piersi, prawdziwe dzieła sztuki. Zwykle są to projekty nawiązujące do natury, ale i bezpośrednio do magii, krawcowe w [i]Cynobrowym Świergotniku[/i] są bowiem w stanie oddać wszystko, każde marzenie, każdą cechę charakteru. Nie zabraknie tu także kreacji bardziej stonowanych, w których główną rolę odgrywają piękne, drogocenne materiały i dyskretniejsze zdobienia.
Boczne sale, poza typowo krawieckim przeznaczeniem, służą także do spotkań z czarodziejami i czarownicami pragnącymi zamówić specjalnie przygotowane pod siebie stroje. Po przeciwległej stronie przybytku można przejść się po salach z gotowymi projektami, do których bezpośrednio przylegają przestronne i wygodne przymierzalnie z miękkimi fotelami i dużymi, estetycznymi lustrami.
Odzwierciedleniem wysokiej klasy usług świadczonych czarodziejom są tutaj ceny; [i]Cynobrowy Świergotnik[/i] służy zamożnej i bogatej klienteli, stroniąc natomiast od średniej kasty społecznej, której na tak wyszukane suknie, szaty lub garnitury zwyczajnie, niestety, nie stać.</div></div>

+
Tristan Rosier
Yelena Mulciber
Yelena Mulciber
Zawód : Krawcowa w Cynobrowym Świergotniku
Wiek : 23
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
let's live in the land of yesterday, live in the grand imperial heyday.
OPCM : 6
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 18 +5
CZARNA MAGIA : 4
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11433-yelena-mulciber#353232 https://www.morsmordre.net/t11613-puszkin#359174 https://www.morsmordre.net/t11614-mala-niedzwiedzica#359195 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t11612-skrytka-nr-2496#359171 https://www.morsmordre.net/t11635-yelena-mulciber#359725
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]19.04.23 20:59
Subforum: Dolina Godryka

Drukarnia

Chociaż nieświadomi, mugolscy przechodnie dalej widzą w tym miejscu stary, opuszczony już zakład stolarski, od roku znajduje się tam magiczna drukarnia. Na parterze znajduje się recepcja, pomieszczenie socjalne oraz schowek. Na pierwszym piętrze za to znajduje się kilka pomieszczeń pracowniczych. W pierwszym naprzeciwko schodów znaleźć można gotowe już do wydania druki. Reszta piętra zajęta jest przez ustawione prasy drukarskie po jednej stronie, po drugiej stanowiska ze stemplami, gdzie pracownicy projektują wygląd pierwowzoru strony.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/K9IkyJK.png"><span class="kalen2"><h1>Drukarnia</h1><div class="dev"> Chociaż nieświadomi, mugolscy przechodnie dalej widzą w tym miejscu stary, opuszczony już zakład stolarski, od roku znajduje się tam magiczna drukarnia. Na parterze znajduje się recepcja, pomieszczenie socjalne oraz schowek. Na pierwszym piętrze za to znajduje się kilka pomieszczeń pracowniczych. W pierwszym naprzeciwko schodów znaleźć można gotowe już do wydania druki. Reszta piętra zajęta jest przez ustawione prasy drukarskie po jednej stronie, po drugiej stanowiska ze stemplami, gdzie pracownicy projektują wygląd pierwowzoru strony.</div></div>

+
Celine Lovegood
Alfie Summers
Alfie Summers
Zawód : pracownik drukarni
Wiek : 35
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
milczę jednaki w burzach - w znieruchomieniu - ruch.
OPCM : 10+4
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0+1
TRANSMUTACJA : 3
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 14
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11093-alfred-summers#341784 https://www.morsmordre.net/t11426-korespondencja-alfiego https://www.morsmordre.net/t11126-i-m-gonna-soldier-on#342646 https://www.morsmordre.net/f428-somerset-dolina-godryka-zapiecek https://www.morsmordre.net/t11140-alfred-summers#342750
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]23.04.23 9:40
Subforum: Warwickshire

Stary cmentarz

Znajdujące się nieopodal Warwick miejsce spoczynku zmarłych mieszkańców hrabstwa. Większość nagrobków niszczeje w zapomnieniu i niknie za zasłoną gęstej, dzikiej roślinności. Zdaje się, że ostatni opiekunowie tego miejsca odeszli dawno temu. Dziś rzadko chowa się tutaj zmarłych. W zapomnianym przez czas miejscu trudno o świeże pomniki, ale te sprzed wieków wabią przykurzonym pięknem i zaklętą w kamieniu historią. Miejsce jest puste i ciche, na twarzach pojedynczych żałobników odnaleźć można jednak nostalgię i tajemnicę.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.pinimg.com/564x/be/01/8b/be018be00afb254a9bb776cd6ce2e981.jpg"><span class="kalen2"><h1>Stary cmentarz</h1><div class="dev"> Znajdujące się nieopodal Warwick miejsce spoczynku zmarłych mieszkańców hrabstwa. Większość nagrobków niszczeje w zapomnieniu i niknie za zasłoną gęstej, dzikiej roślinności. Zdaje się, że ostatni opiekunowie tego miejsca odeszli dawno temu. Dziś rzadko chowa się tutaj zmarłych. W zapomnianym przez czas miejscu trudno o świeże pomniki, ale te sprzed wieków wabią przykurzonym pięknem i zaklętą w kamieniu historią. Miejsce jest puste i ciche, na twarzach pojedynczych żałobników odnaleźć można jednak nostalgię i tajemnicę.  </div></div>

+
Celine Lovegood
Varya Mulciber
Varya Mulciber
Zawód : łowczyni, twórczyni zwierzęcych trofeów
Wiek : 22
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Uczuł lód aż w głębi serca, które już miał na wpół zlodowaciałe; przez mgnienie oka zdawało mu się, że umiera, ale to minęło. Nie czuł już wcale zimna.
OPCM : 8 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 5 +4
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11435-varya-mulciber https://www.morsmordre.net/t11445-olgierd#353862 https://www.morsmordre.net/t11436-varya-mulciber#353431 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t11446-skrytka-bankowa-nr-2500#353865 https://www.morsmordre.net/t11447-varya-mulciber#353889
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]23.04.23 23:33
Subforum: https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle

Komnaty Imogen

Komnaty, w których skład wchodzi wydzielona część sypialniana, przedsionek witający gości i pozwalający na prywatne rozmowy w objęciach wygodnych foteli i stosunkowo mała garderoba, w której prym wiodą nietknięte suknie. Na przestrzeni lat ulegały diametralnym zmianom, pierwotnie zagospodarowane w odcieniach błękitu i różu, teraz prezentowały skromność w odcieniach bieli i brązu. Ściany odziane w liczne regały z książkami, prezentowały wszelkie pamiątki z podróży, otrzymywane od braci i ojca. Na stoliku kawowym niezmiennie prezentowały się białe peonie, o których obecność pani komnat dba ze szczególną uwagą. Po stronie południowej znajduje się wyjście na balkon, z którego można obserwować rozległość portu. Na nim znajduje się ponownie miejsce na chwilę spoczynku i kontemplację zapierającego dech w piersiach widoku.
Kluczowe miejsce na mapie zajmuje biurko, wykonane z mahoniu, będące specjalnym zamówieniem na dziesiąte urodziny. Rozległe szuflady skrywają ręcznie pisane notatki, pamiętniki i próby sił w nowych językach. Na nim również znajduje się bukiet kwiatów, stanowiący jedną z niewielu ozdób, o których absolutny zanik troszczyła się Imogen w imię trudności ze skupieniem. W taki sposób znad łoża zniknął baldachim, okna skrył się pod delikatnymi zasłonami a główną ozdobą komnat był perfekcyjny ład i nienaganny porządek.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/c7fRJ62.jpg"><span class="kalen2"><h1>Komnaty Imogen</h1><div class="dev"> Komnaty, w których skład wchodzi wydzielona część sypialniana, przedsionek witający gości i pozwalający na prywatne rozmowy w objęciach wygodnych foteli i stosunkowo mała garderoba, w której prym wiodą nietknięte suknie. Na przestrzeni lat ulegały diametralnym zmianom, pierwotnie zagospodarowane w odcieniach błękitu i różu, teraz prezentowały skromność w odcieniach bieli i brązu. Ściany odziane w liczne regały z książkami, prezentowały wszelkie pamiątki z podróży, otrzymywane od braci i ojca. Na stoliku kawowym niezmiennie prezentowały się białe peonie, o których obecność pani komnat dba ze szczególną uwagą. Po stronie południowej znajduje się wyjście na balkon, z którego można obserwować rozległość portu. Na nim znajduje się ponownie miejsce na chwilę spoczynku i kontemplację zapierającego dech w piersiach widoku.
Kluczowe miejsce na mapie zajmuje biurko, wykonane z mahoniu, będące specjalnym zamówieniem na dziesiąte urodziny. Rozległe szuflady skrywają ręcznie pisane notatki, pamiętniki i próby sił w nowych językach. Na nim również znajduje się bukiet kwiatów, stanowiący jedną z niewielu ozdób, o których absolutny zanik troszczyła się Imogen w imię trudności ze skupieniem. W taki sposób znad łoża zniknął baldachim, okna skrył się pod delikatnymi zasłonami a główną ozdobą komnat był perfekcyjny ład i nienaganny porządek.</div></div>

+
Celine Lovegood


Forgive me mother, I can't drown my demons
they know how to swim
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : arystokratka, tłumaczka języka rosyjskiego
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie,
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Zakładanie lokacji  - Page 18 92e4c8ecd2bf116a09cf171176915025399bdcd7
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t11422-meaning-to-protect https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]29.04.23 23:07
Subforum: https://www.morsmordre.net/f331-hampshire

Ogrody Czarodziejskiej Opery

Niewielki fragment wokół Czarodziejskiej Opery został skryty w wyjątkowcych kompozycjach posągów wykwintnych muzyków i roślinności, podkreślającej wyniosłość gestu ofiarowanego swojej żonie przez lorda Lestrange. Krzewy azalii i wiekowe drzewa rzadkich odmian, podglądane przez szeregi ogordników i botaników, cieszą oczy wyjątkowymi kształtami koron. Zarówno przed spektaklami w Czarodziejskiej Operze, jak i po nich, niewielki plac wypełniony jest w fascynatach muzyki, zaczerpujących odpoczynku i chwili dyskusji.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.pinimg.com/564x/a4/44/97/a44497960eb2140b06d50035bb57e6bc.jpg"><span class="kalen2"><h1>Ogrody Czarodziejskiej Opery</h1><div class="dev"> Niewielki fragment wokół Czarodziejskiej Opery został skryty w wyjątkowcych kompozycjach posągów wykwintnych muzyków i roślinności, podkreślającej wyniosłość gestu ofiarowanego swojej żonie przez lorda Lestrange. Krzewy azalii i wiekowe drzewa rzadkich odmian, podglądane przez szeregi ogordników i botaników, cieszą oczy wyjątkowymi kształtami koron. Zarówno przed spektaklami w Czarodziejskiej Operze, jak i po nich, niewielki plac wypełniony jest w fascynatach muzyki, zaczerpujących odpoczynku i chwili dyskusji. </div></div>

+
Celine Lovegood


Forgive me mother, I can't drown my demons
they know how to swim
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : arystokratka, tłumaczka języka rosyjskiego
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie,
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Zakładanie lokacji  - Page 18 92e4c8ecd2bf116a09cf171176915025399bdcd7
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t11422-meaning-to-protect https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]09.05.23 16:10
W związku z tym zakupem proszę o założenie subforum w Derbyshire o nazwie "Latarnia w Borrowash". Z lokacjami oczywiście! <3

Front

Niewielki piętrowy dom wychyla się zza podwójnej linii drzew, wyrasta na końcu drogi na granicach Borrowash i wita gości niewielkim daszkiem umieszczonym tuż nad drzwiami, mającym za zadanie ochronić ich przed angielskim deszczem. Kołatka na drzwiach przedstawia dzięcioła ustawionego dziobem w stronę drzwi i definitywnie jest zaczarowana - wystarczy połaskotać ogon dzięcioła, żeby ten zadudnił ostrym dziobem o drewno. Na górnej krawędzi dachu zawieszona jest stara, żeliwna latarnia, która wskazuje drogę rannym i strapionym.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/G7K2Mat.png"><span class="kalen2"><h1>Front</h1><div class="dev">Niewielki piętrowy dom wychyla się zza podwójnej linii drzew, wyrasta na końcu drogi na granicach Borrowash i wita gości niewielkim daszkiem umieszczonym tuż nad drzwiami, mającym za zadanie ochronić ich przed angielskim deszczem. Kołatka na drzwiach przedstawia dzięcioła ustawionego dziobem w stronę drzwi i definitywnie jest zaczarowana - wystarczy połaskotać ogon dzięcioła, żeby ten zadudnił ostrym dziobem o drewno. Na górnej krawędzi dachu zawieszona jest stara, żeliwna latarnia, która wskazuje drogę rannym i strapionym.</div></div>

Główna izba

Główne pomieszczenie Latarni, w której Ted przyjmuje i leczy chorych. Znajdują się tu dwie leżanki, stare komody, kilka mniejszych szafek na ważne utensylia lecznicze i dwa połączone ze sobą, niewielkie stoły. Gdzieś przy obłożonej drewnem ścianie stoi oszklona gablotka z lekami, eliksirami i maściami. Okna przesłonięte są matowymi, ciemnymi narzutkami, gdyby jednak wypadało zasłonić wnętrze lecznicy przed ciekawskimi oczami. Wejście do głównej izby można zamknąć przesuwnymi, nieco skrzypiącymi drzwiami.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/cWOtD3q.png"><span class="kalen2"><h1>Główna izba</h1><div class="dev">Główne pomieszczenie Latarni, w której Ted przyjmuje i leczy chorych. Znajdują się tu dwie leżanki, stare komody, kilka mniejszych szafek na ważne utensylia lecznicze i dwa połączone ze sobą, niewielkie stoły. Gdzieś przy obłożonej drewnem ścianie stoi oszklona gablotka z lekami, eliksirami i maściami. Okna przesłonięte są matowymi, ciemnymi narzutkami, gdyby jednak wypadało zasłonić wnętrze lecznicy przed ciekawskimi oczami. Wejście do głównej izby można zamknąć przesuwnymi, nieco skrzypiącymi drzwiami. </div></div>

Pokój

Mały pokoik, w którym znajduje się tylko jedno łóżko, obok niego drewniany stoliczek i krzesło, na które pada światło z zazwyczaj otwartego okna. Izdebka służy powrotowi do zdrowia tym, którzy potrzebowali dłuższej i intensywniejszej pomocy uzdrowiciela. W powietrzu unosi się wyczuwalny zapach parującego cały czas alkoholu - magomedyk woli sprawdzone sposoby dezynfekcji zamiast tych magicznych. Chory mimo to odnajdzie tu ciszę i spokój.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/1BeBGY8.png"><span class="kalen2"><h1>Pokój</h1><div class="dev">Mały pokoik, w którym znajduje się tylko jedno łóżko, obok niego drewniany stoliczek i krzesło, na które pada światło z zazwyczaj otwartego okna. Izdebka służy powrotowi do zdrowia tym, którzy potrzebowali dłuższej i intensywniejszej pomocy uzdrowiciela. W powietrzu unosi się wyczuwalny zapach parującego cały czas alkoholu - magomedyk woli sprawdzone sposoby dezynfekcji zamiast tych magicznych. Chory mimo to odnajdzie tu ciszę i spokój.</div></div>

Kuchnia

Jej główną część stanowi piec, w którym zimą i jesienią wiecznie płonie ogień ogrzewający resztę Latarni. Znaleźć tu również można drewniane blaty stojące w jego bliskości i dwie wiszące szafki, które mieszczą w sobie głównie puszki z suszonymi ziołami. Na blatach przygotowuje się nie tylko posiłki, ale i eliksiry - kociołek stoi niedaleko pieca, a słoiczki ze składnikami ustawione są skrupulatnie rzędami pod ścianą. Między piecem a blatami znajduje się tylne wyjście prowadzące na niezbyt zadbany, zarośnięty ganek.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/jqgbfSe.png"><span class="kalen2"><h1>Kuchnia</h1><div class="dev">Jej główną część stanowi piec, w którym zimą i jesienią wiecznie płonie ogień ogrzewający resztę Latarni. Znaleźć tu również można drewniane blaty stojące w jego bliskości i dwie wiszące szafki, które mieszczą w sobie głównie puszki z suszonymi ziołami. Na blatach przygotowuje się nie tylko posiłki, ale i eliksiry - kociołek stoi niedaleko pieca, a słoiczki ze składnikami ustawione są skrupulatnie rzędami pod ścianą. Między piecem a blatami znajduje się tylne wyjście prowadzące na niezbyt zadbany, zarośnięty ganek.</div></div>

Pompa

Tylne wyjście znajdujące się w kuchni prowadzi na ogarnięty trawą ganek, gdzie głównym jego elementem jest właśnie pompa z kamienną misą. Sama misa pełni raczej funkcję ozdobną, prawdopodobnie jako fontanna dla ptaków, za to pompą płynie czysta, zdatna do picia woda. Wokół wodopoju widać nieokiełznaną rękę matki natury - stary okaz dębu zwyczajnego osłania latem dom cieniem swojej rozłożystej korony, a u jego podstawy rosną drobne krzewy, pokrzywy i wszelkie inne chwasty, których od dawna się nie pozbywano.


Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/xAxI9RK.jpg"><span class="kalen2"><h1>Pompa</h1><div class="dev">Tylne wyjście znajdujące się w kuchni prowadzi na ogarnięty trawą ganek, gdzie głównym jego elementem jest właśnie pompa z kamienną misą. Sama misa pełni raczej funkcję ozdobną, prawdopodobnie jako fontanna dla ptaków, za to pompą płynie czysta, zdatna do picia woda. Wokół wodopoju widać nieokiełznaną rękę matki natury - stary okaz dębu zwyczajnego osłania latem dom cieniem swojej rozłożystej korony, a u jego podstawy rosną drobne krzewy, pokrzywy i wszelkie inne chwasty, których od dawna się nie pozbywano.</div></div>

+
William Moorejesteś wolny
a jeśli nie uwierzysz, będziesz w dłoń ujęty
przez czas, przez czas - przeklęty


Ted Moore
Ted Moore
Zawód : uzdrowiciel
Wiek : 27
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
some things have changed
while others
stay the same
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 25 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11462-ted-moore#354341 https://www.morsmordre.net/t11467-bronte#354524 https://www.morsmordre.net/t11465-run-boy-run https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11604-szuflada-teda#358655 https://www.morsmordre.net/t11476-ted-moore
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]10.05.23 0:04
Subforum: Kent, obrzeża Swanley, Cobble Cottage

Przed domem

Od furtki do drzwi frontowych prowadzi wąska piaszczysta dróżka, której poprzedni właściciele nie zdecydowali się jakkolwiek utwardzić. Równo przystrzyżone trawniki po obu stronach i kwiaty przy domu dają temu miejscu przyjemny klimat, który zachęca do wejścia na teren posesji. Ustawiona na lewo ławeczka często zajmowana przez stare małżeństwo, obecnie świeci pustką niewykorzystywana już tak, jak dawniej.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/bdemBdH.jpg"><span class="kalen2"><h1>Przed domem</h1><div class="dev">Od furtki do drzwi frontowych prowadzi wąska piaszczysta dróżka, której poprzedni właściciele nie zdecydowali się jakkolwiek utwardzić. Równo przystrzyżone trawniki po obu stronach i kwiaty przy domu dają temu miejscu przyjemny klimat, który zachęca do wejścia na teren posesji. Ustawiona na lewo ławeczka często zajmowana przez stare małżeństwo, obecnie świeci pustką niewykorzystywana już tak, jak dawniej.</div></div>

Kuchnia

Najciemniejsze pomieszczenie w Cobble Cottage, dawniej królestwo pani domu, lecz obecnie nikt tutaj nie króluje. Centrum stanowi stary stół w zaskakująco dobrym stanie jak na swój wiek i pasujące do niego krzesła z numerami na oparciach niewiadomego zastosowania. Na blacie zawsze stoi wazon z kwiatami pochodzącymi z ogrodu za domem. Wyposażenie oraz dodatki sprawiają, że to miejsce ma swoją duszę i właśnie z tego powodu nic nie zostało zmienione. Jedynie parę rzeczy zostało odświeżone lub naprawione.

Kod:
 <div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/atP4JLh.jpg"><span class="kalen2"><h1>Kuchnia</h1><div class="dev">Najciemniejsze pomieszczenie w Cobble Cottage, dawniej królestwo pani domu, lecz obecnie nikt tutaj nie króluje. Centrum stanowi stary stół w zaskakująco dobrym stanie jak na swój wiek i pasujące do niego krzesła z numerami na oparciach niewiadomego zastosowania. Na blacie zawsze stoi wazon z kwiatami pochodzącymi z ogrodu za domem. Wyposażenie oraz dodatki sprawiają, że to miejsce ma swoją duszę i właśnie z tego powodu nic nie zostało zmienione. Jedynie parę rzeczy zostało odświeżone lub naprawione.</div></div>

Sypialnia

Dawniej pokój gościnny przypadł do gustu pannie Blythe na tyle, że przerobiła go na swoją główną sypialnię. Duże okna wpuszczają do środka promienie słońca i sprawiają, że jasny pokój staje się tylko przytulniejszy. Po przekroczeniu progu w oczy rzuca się duże łóżko stojące blisko okien oraz szafka nocna z zegarkiem, który dawno przestał działać. Na blacie stoi również nieduży wazon zazwyczaj z różami, które rosną w ogrodzie. Na lewo od wejścia na długości ściany znajduje się szafa mieszcząca ze spokojem wszystkie ubrania. Podłogę zdobi miękki dywan, chroniący od chłodnego drewna.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/5lyLLnq.jpeg"><span class="kalen2"><h1>Sypialnia</h1><div class="dev">Dawniej pokój gościnny przypadł do gustu pannie Blythe na tyle, że przerobiła go na swoją główną sypialnię. Duże okna wpuszczają do środka promienie słońca i sprawiają, że jasny pokój staje się tylko przytulniejszy. Po przekroczeniu progu w oczy rzuca się duże łóżko stojące blisko okien oraz szafka nocna z zegarkiem, który dawno przestał działać. Na blacie stoi również nieduży wazon zazwyczaj z różami, które rosną w ogrodzie. Na lewo od wejścia na długości ściany znajduje się szafa mieszcząca ze spokojem wszystkie ubrania. Podłogę zdobi miękki dywan, chroniący od chłodnego drewna.</div></div>

Sypialnia gościnna

Dawniej główna sypialnia właścicieli, obecnie stała się pokojem gościnnym. Wnętrze pozostało prawie niezmienione, zniknęła stamtąd stara tapeta oraz masa porcelanowych bibelotów, które niepotrzebnie zajmowały miejsce. Poza łóżkiem jest tam również nieduża szafa i stolik z fotelem, pod którymi leży dywan.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/BqvMOu7.jpg"><span class="kalen2"><h1>Sypialnia gościnna</h1><div class="dev">Dawniej główna sypialnia właścicieli, obecnie stała się pokojem gościnnym. Wnętrze pozostało prawie niezmienione, zniknęła stamtąd stara tapeta oraz masa porcelanowych bibelotów, które niepotrzebnie zajmowały miejsce. Poza łóżkiem jest tam również nieduża szafa i stolik z fotelem, pod którymi leży dywan.</div></div>

Łazienka

Najmniejsze pomieszczenie domu, ale całkowicie spełniające potrzeby i jak najbardziej funkcjonalne; umywalka ze sporym lustrem, toaleta i duża wanna. Pojedyncze okno wychodzi na ogród, dzięki czemu z wanny rozpościera się piękny obraz natury. Wnętrze utrzymane w najbardziej standardowych kolorach, jakim jest biały z dodatkiem zieleni, będącą ulubioną barwą panny Blythe.

Kod:
 <div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/dFPfqlZ.jpg"><span class="kalen2"><h1>Łazienka</h1><div class="dev">Najmniejsze pomieszczenie domu, ale całkowicie spełniające potrzeby i jak najbardziej funkcjonalne; umywalka ze sporym lustrem, toaleta i duża wanna. Pojedyncze okno wychodzi na ogród, dzięki czemu z wanny rozpościera się piękny obraz natury. Wnętrze utrzymane w najbardziej standardowych kolorach, jakim jest biały z dodatkiem zieleni, będącą ulubioną barwą panny Blythe.</div></div>

Hamak w ogrodzie

Zawieszony między dwoma solidnymi drzewami, stał się miejscem odpoczynku docenianym przez Belvinę. Stojący obok metalowy stolik pozwala mieć przy sobie nie tylko dobrą książkę, ale również coś do picia oraz jedzenia. Na jednej z gałęzi wisi również zrobiona przez poprzedniego właściciela huśtawka, będąca obecnie bardziej ozdobą niż faktycznie wykorzystywana. Rozłożyste gałęzie drzew sprawiają, że to miejsce jest mocno zacienione, co znajduje uznanie zwłaszcza w gorące i słoneczne dni.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/v31S0my.jpg"><span class="kalen2"><h1>Hamak w ogrodzie</h1><div class="dev">Zawieszony między dwoma solidnymi drzewami, stał się miejscem odpoczynku docenianym przez Belvinę. Stojący obok metalowy stolik pozwala mieć przy sobie nie tylko dobrą książkę, ale również coś do picia oraz jedzenia. Na jednej z gałęzi wisi również zrobiona przez poprzedniego właściciela huśtawka, będąca obecnie bardziej ozdobą niż faktycznie wykorzystywana. Rozłożyste gałęzie drzew sprawiają, że to miejsce jest mocno zacienione, co znajduje uznanie zwłaszcza w gorące i słoneczne dni.</div></div>

Tyły domu

Z tego miejsca najlepiej widać całość niedużego ogrodu. Przy budynku stoi ławka z miękkim siedzeniem i kilkoma poduszkami. Idealne miejsce na odpoczynek, gdy czasu jest za mało, aby rozłożyć się na hamaku. Kawałek dalej znajduje się również nowo dostawiony stół z czterema krzesłami, by w okresie letnim można było zjeść posiłki na dworze.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/zRGC65b.jpg"><span class="kalen2"><h1>Tyły domu</h1><div class="dev">Z tego miejsca najlepiej widać całość niedużego ogrodu. Przy budynku stoi ławka z miękkim siedzeniem i kilkoma poduszkami. Idealne miejsce na odpoczynek, gdy czasu jest za mało, aby rozłożyć się na hamaku. Kawałek dalej znajduje się również nowo dostawiony stół z czterema krzesłami, by w okresie letnim można było zjeść posiłki na dworze.</div></div>

Salon

Duży i jasny - tymi słowami można najlepiej określić salon, który zasłużył na uznanie go za serce domu. Pomieszczenie w którym zmieniło się najwięcej, zostało przemeblowane tak, by wpasowywało się w gust Blythe. Tutaj również spędza najwięcej czasu, kiedy przebywa w domu. Przypomina bardzo wnętrze z jej pierwszego mieszkania i jest w pewien sposób wydźwiękiem sentymentu. Dwie jasne kanapy z miękkimi poduszkami, stojące naprzeciwko siebie i oddalone na tyle, aby pomiędzy zmieścił się stolik kawowy, pod którym znajduje się dywan w beżowym odcieniu. Odświeżony kominek i kilka dodatków ocieplają wnętrze. Nie raz na stoliku zalegają czytane przez właścicielkę książki, chociaż ich miejsce jest na stojącym pod ścianą regale.

Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/Ud1ZBUV.jpg"><span class="kalen2"><h1>Salon</h1><div class="dev">Duży i jasny - tymi słowami można najlepiej określić salon, który zasłużył na uznanie go za serce domu. Pomieszczenie w którym zmieniło się najwięcej, zostało przemeblowane tak, by wpasowywało się w gust Blythe. Tutaj również spędza najwięcej czasu, kiedy przebywa w domu. Przypomina bardzo wnętrze z jej pierwszego mieszkania i jest w pewien sposób wydźwiękiem sentymentu. Dwie jasne kanapy z miękkimi poduszkami, stojące naprzeciwko siebie i oddalone na tyle, aby pomiędzy zmieścił się stolik kawowy, pod którym znajduje się dywan w beżowym odcieniu. Odświeżony kominek i kilka dodatków ocieplają wnętrze. Nie raz na stoliku zalegają czytane przez właścicielkę książki, chociaż ich miejsce jest na stojącym pod ścianą regale.</div></div>

+
William MooreChodź, pocałuję cię tam, gdzie się kończysz i zaczynasz. Chodź, pocałuję cię w czoło, w duszę. Pocałuję cię w twoje serce. Na dzień dobry. Na dobranoc. Na zawsze. Na nigdy. Na teraz. Na kiedyś.

Belvina Blythe
Belvina Blythe
Zawód : Uzdrowicielka na urazach pozaklęciowych, prywatny uzdrowiciel
Wiek : 27 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Nasze miejsce jest tutaj
W nocy
Bez nikogo
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 10
UZDRAWIANIE : 29+5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7692-belvina-blythe https://www.morsmordre.net/t7734-senu https://www.morsmordre.net/t7733-belvina https://www.morsmordre.net/f447-kent-obrzeza-swanley-cobble-cottage https://www.morsmordre.net/t8111-skrytka-bankowa-nr-1850#231862 https://www.morsmordre.net/t7735-belvina-blythe

Strona 18 z 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Zakładanie lokacji
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach