Wydarzenia


Ekipa forum
Bronte
AutorWiadomość
Bronte [odnośnik]23.11.22 20:04Bronte
Doświadczona przez życie samica sowy płomykówki, którą Ted dostał w zeszłoroczne lato od jednego z pacjentów w ramach zapłaty za leczenie. Bronte dostała imię po słynnej, angielskiej pisarce, a Tedowi wydaje się, że nawet jej się spodobało. Jest wierna i spokojna, ale przesyłki rzadko oddaje bez problemów - adresat zawsze musi liczyć się z dziobnięciem albo ostrymi pazurami.


list od Teda
ADRESAT TREŚĆ WIADOMOŚCI Ted
Ted Moore
Ted Moore
Zawód : uzdrowiciel
Wiek : 27
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
some things have changed
while others
stay the same
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 25 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11462-ted-moore#354341 https://www.morsmordre.net/t11467-bronte#354524 https://www.morsmordre.net/t11465-run-boy-run https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11604-szuflada-teda#358655 https://www.morsmordre.net/t11476-ted-moore
Re: Bronte [odnośnik]14.02.23 12:33
Dziś o poranku znalazłeś list z drobnym bukiecikiem kwiatków. Skropiona amortencją wiadomość poprawiła ci nastrój, przyprawiła cię o uśmiech jeszcze zanim zajrzałeś do środka. W kopercie znajdował się list pachnący damskimi perfumami — i choć w rzeczywistości były zupełnie obce, tak jak prawdziwy adresat i jego styl pisma, jakimś dziwnym trafem od razu przypisałeś je osobie bliskiej twojemu sercu, przecząc najzwyklejszym faktom. Prócz pergaminu w środku znajdował się drobny upominek, który miał cię ucieszyć.

Kupidynek pozostawił na Twoim parapecie miłosny list, nastrajając cię powoli na nadchodzące święto miłości. Wewnątrz znajdziesz kryształ/komponent/czekoladową żabę — jedną z tych rzeczy możesz wylosować w odpowiednim temacie.

Przeczytaj Moja miłości
Mój bohaterze, Kocham Cię rano,

kocham wieczorem,

w południe, o północy.

Kocham we wtorek,

w sobotę, w czwartek,

w środę, w niedzielę.

Tylko dla Ciebie

czasu mam wiele.

Kocham Cię zimą,

Kocham Cię w lecie,

Kocham jak nic innego

na świecie. Tylko Twoja
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Bronte Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Bronte [odnośnik]18.02.23 20:55
Yvette BaudelaireLipiec
Teddy, Żyję i cieszę się, że napisałeś. Wybacz, że sama tego nie zrobiłam wcześniej, ale chyba faktycznie dałam się pochłonąć temu co dzieje się dookoła. Martwię się o to wszystko. Martwiłam się też o Ciebie. Cieszę się, że nic Ci nie jest. Bo tak właśnie jest, prawda?

Bronte faktycznie odnalazła mnie w dobrym zdrowu. Później dobrodusznie naprawiła to swoimi pazurami, ale jestem już przyzwyczajona do takich powitań dzięki Antaresowi. Z góry za niego też przepraszam. Wierz mi, nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż innych.

Myślałeś, że uciekłam? Zawiodę Cię, ale nie po drodze mi do Francji. Za dużo mam tu pracy, a nie miałabym serca zostawić jej całej angielskim kolegom po fachu.

Jak sprawy się mają w Borrowash? Przypuszczam, że i ty nie narzekasz na nudę. Ale jeśli znalazłbyś chwilę i chęci nie chciałbyś może wybrać się gdzieś ze mną? Dawno razem nie pracowaliśmy.

Tylko nie przesadź z tą Ognistą. Mi czekolada nieszczególnie pomogła.
Yvette


You can't choose what stays
and what fades away.
Yvette Baudelaire
Yvette Baudelaire
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
There are so many wars
going on at night
so many hearts are fighting
to survive without light
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 30 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9187-yvette-baudelaire#278366 https://www.morsmordre.net/t9245-antares#281195 https://www.morsmordre.net/t9255-rece-ktore-leczo https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t9249-skrytka-bankowa-nr-2149 https://www.morsmordre.net/t9254-yvette-baudelaire#281466
Re: Bronte [odnośnik]18.02.23 23:22
Archibald Prewett 1 lipca 1958
Szanowny Panie Moore,
Teddy,
mam nadzieję, że pielęgnujesz w pamięci wspomnienie pewnego rudego uzdrowiciela z oddziału zatruć. Od naszego ostatniego spotkania świat zdążył wywrócić się do góry nogami, ale niektóre rzeczy pozostają niezmienne. Podobno prowadzisz swój własny gabinet w Derbyshire? Cieszę się, że udało Ci się kontynuować pracę w zawodzie – teraz jest szczególnie potrzebna, szczególnie w takich miejscach.
Mam do siebie żal, że nie odezwałem się wcześniej, tylko dopiero teraz, kiedy chcę Cię prosić o przysługę. Mam nadzieję, że mi to wybaczysz. Chciałbym przedstawić Ci moją kuzynkę Nealę – młodą czarownicę, która dopiero wchodzi w dorosłość i chciałaby ją związać z magomedycyną. Jest zdolna i pracowita, a co najważniejsze, ma serce do ludzi. Czasem sam żałuję, że nie potrafię podchodzić do pacjenta z taką wrażliwością. Jestem przekonany, że pod okiem odpowiedniego uzdrowiciela wyrośnie na dobrą specjalistkę. Wierzę, że Ty jesteś właśnie taką osobą, surową ale sprawiedliwą, która byłaby w stanie odpowiednio utemperować jej zapał.
Chętnie wziąłbym ją pod swoje skrzydła, ale ostatnio uzdrowicielstwo stało się niemalże moim hobby, a nie codzienną pracą – obawiam się, że nie znalazłbym dla niej odpowiednio dużo czasu. Mam nadzieję, że za to u Ciebie znajdzie się miejsce dla zaangażowanej praktykantki.

Uważaj na siebie, Archibald Prewett


Don't pay attention to the world ending. It has ended many times
and began again in the morning

Archibald Prewett
Archibald Prewett
Zawód : nestor toksykolog
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Britannia,
You’re so vane
You’ve gone insane
OPCM : 7 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 29 +6
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4341-fluvius-archibald-prewett https://www.morsmordre.net/t4550-baldomero#96909 https://www.morsmordre.net/t4548-lord-prewett#96903 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t4910-skrytka-bankowa-nr-1115#106844 https://www.morsmordre.net/t4549-fluvius-archibald-prewett#96904
Re: Bronte [odnośnik]19.02.23 15:00
Przeczytaj6 lipca 1958
Ted,
jak tam u Ciebie? Mam nadzieję, że spokojniej niż w Dolinie Godryka i okolicach. Nie uwierzyłbyś, jakie ostatnio działy się u nas rzeczy. Ale to porozmawiamy już może w cztery oczy, gdy znajdziesz trochę czasu między kolejnymi pacjentami. Domyślam się, że tych Ci nie brakuje i to z jednej strony dobrze, bo jest zajęcie, a z drugiej niedobrze, bo ludzie cierpią. Dobra, dość już o tym, obiecuję, że teraz będzie już tylko do rzeczy.

Potrzebuję Twojej pomocy, Ted. Pomocy uzdrowiciela. W czerwcu w mojej okolicy doszło do wyjątkowo nieprzyjemnego zdarzenia, w które zamieszana była czarna magia, nie ta z rodzaju złośliwych, ale destrukcyjnych. Nie mam pojęcia, w jaki sposób działa, wiem tylko, co już się stało. Plotki o Minehead, niewielkim miasteczku mugolskim dostały się już do Doliny Godryka i nie są pełne nadziei, niestety. W Minehead nastąpiła jakaś dziwna fala samobójstw. Chciałbym się temu przyjrzeć, zaradzić, dotrzeć do potrzebujących. Jak wiesz, jestem przede wszystkim alchemikiem i choć coś tam z zaklęć uzdrawiających potrafię, sam sobie z tym nie poradzę. Znalazłbyś dla mnie i dla ludzi z Minehead trochę czasu?
Poprosiłem o pomoc też zaufaną uzdrowicielkę. Pomyślałem, że dobrze byłoby przygotować coś, do czego można dodać mieszankę antydepresyjną jako środek leczniczy bez wzbudzania podejrzeń mugoli. Myślę, że trzy dawki z powodzeniem wystarczą, mugole potrzebują znacznie mniejszego stężenia eliksirów niż czarodzieje. Chcę jeszcze dodać może dla chętnych jakieś mieszanki ziół na uspokojenie. Chciałbyś mi też w tym pomóc? Razem pójdzie nam na pewno szybciej. I mieszanie i spisywanie instrukcji do przygotowania.

Wiem, że proszę o wiele, ale mam nadzieję, że dołączony do listu drobiazg pomoże ci podjąć decyzję. Noś go zawsze przy sobie i nie zdejmuj przez najbliższy miesiąc.

Nie każ mi też długo czekać z odpowiedzią, sam rozumiesz, to sprawa życia i śmierci.
Oliver
| do listu dołączony był niewielki, suszony kwiat rzepika, a także runa kojącego szeptu (+4 do rzutów k100 na zaklęcia lecznicze)


for those we have lost
for those we can yet save
Oliver Summers
Oliver Summers
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
gdzie rzucą kość
będziesz jak szczeniak biegł
OPCM : 11
UROKI : 0
ALCHEMIA : 31 +7
UZDRAWIANIE : 11 +1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t9949-i-will-keep-my-flowers-safe#300972 https://www.morsmordre.net/f444-dolina-godryka-ksiezycowa-chatka https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-oliver-summers#300999
Re: Bronte [odnośnik]19.02.23 22:21
Yvette BaudelaireLipiec
Teddy, Czuję dokładnie to samo. Wtedy wiedziałam z czym walczymy, a teraz każdy miesiąc przynosi coś nowego. Rzeczy, z którymi wcześniej nie mieliśmy do czynienia, a ja staram się tylko nadążyć. Cieszę się, że nic Ci nie jest, a wobec Bronte będę wyrozumiała. Dobrze wiedzieć, że nie jest złośliwy jak pewne inne ptaszysko.

Nie masz za co. Powinniśmy, czyż nie? Uciec. To byłoby łatwiejsze. Logiczne wyjście, gdy stajesz w obliczu zagrożenia. Nawet zwierzyna wie lepiej. Gdzie jednak bardziej Nas potrzebują jak nie tu? Schlebiasz mi, choć nie nazwałabym zwykłej przyzwoitości siłą. Przysięgaliśmy pomagać i to staramy się robić.

Tym bardziej cieszę się, że znajdziesz dla mnie chwilę. Niekoniecznie będzie to przerwa, ale na pewno wycieczka w plener. Przyda mi się Twoja pomoc, a i potraktuj to jako pretekst do spotkania.
Yvette


You can't choose what stays
and what fades away.
Yvette Baudelaire
Yvette Baudelaire
Zawód : Uzdrowiciel
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
There are so many wars
going on at night
so many hearts are fighting
to survive without light
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 30 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9187-yvette-baudelaire#278366 https://www.morsmordre.net/t9245-antares#281195 https://www.morsmordre.net/t9255-rece-ktore-leczo https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t9249-skrytka-bankowa-nr-2149 https://www.morsmordre.net/t9254-yvette-baudelaire#281466
Re: Bronte [odnośnik]22.02.23 18:09
PrzeczytajPoczątek lipca
Ted,
zgodnie z prośbą, nie będę wyprowadzał Cię z błędu. Sam mam nadzieję, że to wszystko przeminie, prędzej czy później. Sklep działa dobrze, na brak pracy nie mogę narzekać. Wciąż znajdzie się coś do roboty, więc chyba mieli prawdę ci, co mówili, że nudzi się tylko ten, co nic nie robi.

Absolutnie nie dziękuj! W przeciągu naszej współpracy zdążyłem się już trochę na Tobie poznać i wiem, że wykorzystasz moc tego drobiazgu w dobrym celu. Kto wie, może to najlepsza chwila na przeniesienie naszej relacji także na grunt prywatny? Podobno prawdziwe relacje formują się w potrzebie. Nasza ma już potencjał, z samego powodu, dla którego proszę Cię o pomoc.

Wiem, że ciężko jest rozprawiać o tak świeżej tragedii. Nie jestem w stanie powiedzieć Ci dokładnej liczby ofiar. Chyba sam nie chcę o tym myśleć. Z dobrych — niezwykle się cieszę, że mój pomysł ma jakiś sens w oczach uzdrowiciela. Co do rodzaju jedzenia, obawiam się, że dziczyzny nie dostaniemy, ale co sądzisz o zupie ziemniaczanej? Czy tam jakiejś jarzynowej? Znalazłem ludzi, którzy zajmą się tym, żeby było to faktycznie zjadliwe.
Na moment dotykając ingrediencji — mógłbym stworzyć z nich coś dla Ciebie. Chociażby wywar ze szczuroszczeta. Przyda Ci się w terenie.

Znalazłbyś czas ósmego? Zapraszam do Bursztynowego. Zajmiemy się wszystkim na miejscu. Wytłumaczę też kwestię podpisu.
Oliver
| do listu dołączony został niewielki, suszony kwiat kamelii


for those we have lost
for those we can yet save
Oliver Summers
Oliver Summers
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
gdzie rzucą kość
będziesz jak szczeniak biegł
OPCM : 11
UROKI : 0
ALCHEMIA : 31 +7
UZDRAWIANIE : 11 +1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t9949-i-will-keep-my-flowers-safe#300972 https://www.morsmordre.net/f444-dolina-godryka-ksiezycowa-chatka https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-oliver-summers#300999
Re: Bronte [odnośnik]06.03.23 13:57
PrzeczytajPoczątek lipca
Ted,
Bardzo chętnie zdradziłbym Ci, z kim będziemy współpracować, ale list nie jest sposobem na przekazywanie takich informacji. Opowiem Ci, gdy już się spotkamy, w cztery oczy. Mam nadzieję, że do tego czasu Twoja ciekawość będzie mogła pozostać niezaspokojona i wybaczysz mi powściągliwość. Takie czasy.

Porter jest w porządku. A skoro zamierzasz wpaść z butelką, to od razu pójdziemy do mojego domu. Wolę nie trzymać żadnych dodatkowych butelek w sklepie, jeszcze ktoś pomyślałby, że pracuję po alkoholu.

Widzimy się ósmego! Uważaj na siebie!
Oliver
| do listu dołączony został niewielki, suszony kwiat glicynii


for those we have lost
for those we can yet save
Oliver Summers
Oliver Summers
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
gdzie rzucą kość
będziesz jak szczeniak biegł
OPCM : 11
UROKI : 0
ALCHEMIA : 31 +7
UZDRAWIANIE : 11 +1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t9949-i-will-keep-my-flowers-safe#300972 https://www.morsmordre.net/f444-dolina-godryka-ksiezycowa-chatka https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-oliver-summers#300999
Re: Bronte [odnośnik]12.03.23 23:23
Przeczytaj Archibald Prewett
Tedzie, dziękuję za troskę. Na zdrowie nie narzekam, nie dopadła mnie w tym roku jeszcze żadna dolegliwość. Cieszę się, że i Ty zdołałeś ochronić swoje zdrowie – to chyba dobrze o nas świadczy.
Niestety nie wcielam się w rolę uzdrowiciela tak często, jak bym tego chciał, ale i mi obiły się o uszy wiadomości o tajemniczych chorobach. Jeszcze w zeszłym roku nie uwierzyłbym w powiązanie ich z kometą, ale czy po anomaliach cokolwiek jeszcze powinno nas dziwić? Ostatnie wydarzenia jasno dały mi do zrozumienia, że nie panujemy nad magią tak dobrze, jak lubimy sobie wmawiać – kto wie, może kometa faktycznie jest w stanie wpływać na nasz organizm. Trzeba się skonsultować z dobrym astronomem, może byłby w stanie dodać coś sensownego do tej dyskusji. Nam na razie pozostaje mierzyć się z efektami tych dziwactw.
Neala w tym miesiącu kończy siedemnaście lat, także umysł ma chłonny, a zapał wielki. Uczęszczała do Gryffindoru, jak zresztą większość osób w mojej rodzinie. Poznała już podstawowe zaklęcia: anapneo, ferula, curatio vulnera, episkey... Wszystkich Ci oczywiście nie wymienię, nie siedzę jej w głowie, ale gwarantuję, że ma już o uzdrowicielstwie jakieś pojęcie. O anatomii również, choć skarży mi się, że jest strasznie skomplikowana – zupełnie jakbym słyszał Ciebie dekadę temu.

Mam nadzieję, że i nam uda się wkrótce spotkać, Archibald


Don't pay attention to the world ending. It has ended many times
and began again in the morning

Archibald Prewett
Archibald Prewett
Zawód : nestor toksykolog
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Britannia,
You’re so vane
You’ve gone insane
OPCM : 7 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 29 +6
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4341-fluvius-archibald-prewett https://www.morsmordre.net/t4550-baldomero#96909 https://www.morsmordre.net/t4548-lord-prewett#96903 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t4910-skrytka-bankowa-nr-1115#106844 https://www.morsmordre.net/t4549-fluvius-archibald-prewett#96904
Re: Bronte [odnośnik]05.04.23 12:44
Przeczytaj lipiec 1958
Ted, nie narzucasz się nigdy, możesz do nas wpadać, kiedy chcesz. Przyjdź, będziemy w domu. Nie próbuj aportować się wprost pod adres, który Ci podałem, bo jak Cię zniesie, to wylądujesz w jeziorze (nie pytaj, skąd wiem). Znajdź świstoklik do Meenacreevagh, stamtąd to tylko pół godziny spaceru - jak wejdziesz na szlak przy północnym krańcu wioski, to trafisz prosto do nas.

Jeśli potrzebujesz prostych zabezpieczeń albo pomocy przy remoncie, to dawaj znać, znajdę czas. W sprawie trudniejszych zaczep Steffena - tylko nie daj się namówić na Dunę przed budynkiem.

Do zobaczenia, Bursztyn PJY8Uf9
bo to była życia nieśmiałość,
a odwaga – gdy śmiercią niosło;
umrzeć przyjdzie, gdy się kochało
wielkie sprawy głupią miłością

William Moore
William Moore
Zawód : lotnik w oddziale łączności, szkoleniowiec
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Żonaty
jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył
OPCM : 30 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 30
SPRAWNOŚĆ : 25
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5432-william-moore https://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn https://www.morsmordre.net/t5433-b-b-b-billy https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t5461-skrytka-bankowa-nr-1345 https://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
Re: Bronte [odnośnik]15.04.23 23:56


Przeczytaj Nela
Panie Ted Szefie!

oh, OH NA MERLINA, tak się nie winno zaczynać listu, prawie zawału dostałam, choć wiem że to mało prawdopodobne w moim wieku.

Ale kolejne wieści, są już naprawdę wspaniałe i zachwycające! I to w ogóle żadne pytanie, ani wątpliwość nie powinna być - oczywiście, że chcę!
Na pewno? A może… mogłabym pomóc jednak? Chociaż trochę, odrobinę tak. Człowiekowi aż się dusza buduje, jak może rękę do czegoś przyłożyć, zwłaszcza, że to miejsce w jakiś sposób też trochę za takie do którego przynależę uznawać pragnę. Może mogłabym w tym noszeniu pomóc? Albo malowaniu - z tym chyba sobie poradzę? Ale oczywiście, oczywiście, mogę w atlasach siedzieć, jak szef powie tak ja Neala zrobię!

Gdybyś jednak się uparł panie Ted, to do zobaczenia wraz z otwarciem nowego gabinetu (oh! już nie mogę się doczekać by go ujrzeć). Ale moja propozycja i chęć pomocy pozostaj w mocy. Mam nadzieję, że nie tylko ja skorzystam z uroków Festiwalu - każdy z nas powinien pozwolić sobie na krótki oddech.

Z nadzieją na możliwie jak największą pomyślność,
Nealashe was life itself. wild and free. wonderfully chaotic.
a perfectly put together mess.
Neala Weasley
Neala Weasley
Zawód : dobry duch Devon, asystentka uzdrowiciela, zaklinaczka Montygona, siedem (nie)szczęść
Wiek : 17!!!
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
your mind
is playing
tricks on you,
my dear
OPCM : 10
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 6 +3
TRANSMUTACJA : 7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej
felix felicis
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4071-neala-weasley https://www.morsmordre.net/t4260-victoria-sowa-brena-ale-tez-moja#87876 https://www.morsmordre.net/t9448-for-as-long-as-the-sun#287505 https://www.morsmordre.net/f171-ottery-st-catchpole https://www.morsmordre.net/t9744-skrytka-bankowa-nr-1054#295656 https://www.morsmordre.net/t4240-neala-weasley#86909
Re: Bronte [odnośnik]07.05.23 21:46
Nowy listdostarczyła Omega
Mój Ulubiony Topielcu, mam nadzieję, że ostatnie spotkanie z wodą nie sprawiło, że nabawiłeś się do niej szczególnej awersji. Jeszcze większą nadzieję wiążę z tym, że nie nabrałeś awersji do mnie. Przepraszam za nagłość mojego ratunku, ale wiesz co? Gdyby sytuacja się powtórzyła, zrobiłabym to samo.

Nie spytałam, czy bywasz w okolicy częściej. Jeżeli tak, miałabym do ciebie gorącą prośbę.

Znam kogoś, kto potrzebuje Twojej pomocy. Nie ma dużo pieniędzy, za to ja mam dostęp do różnych rzeczy, w szczególności jedzenia. Jestem pewna, że razem dobijemy targu.

Nie prosiłabym Cię o przysługę, gdybym nie uważała Cię za dobrego człowieka. Jesteś co prawda odrobinę porywczy i niechętny owocom morza, ale czasami to zaleta.

Jeżeli nie znajdziesz dla nas czasu, nie będę miała Ci tego za złe. Nie pozostawiaj tylko mego listu bez odpowiedzi, dobrze?

Do (możliwie szybkiego) zobaczenia, Ted Iris


It's beautiful here
but morning light can make
the most vulgar things tolerable.
Iris Bell
Iris Bell
Zawód : Zaopatrzeniowiec w Podziemnym Ministerstwie Magii
Wiek : 26 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
until the lambs
have become lions
OPCM : 15 +3
UROKI : 14 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11638-iris-bell#359925 https://www.morsmordre.net/t11640-omega#359940 https://www.morsmordre.net/t11641-somewhere-over-the-rainbow#359944 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11643-skrytka-bankowa-nr-2531#359950 https://www.morsmordre.net/t11642-iris-bell#359946
Re: Bronte [odnośnik]25.05.23 1:20
Przeczytaj H.V.
Drogi Tedzie, Zbyt dobrze znam uzdrowicielskie zabieganie, byś musiał mi się tłumaczyć z braku energii na korespondencję - choć domyślam się, że Twój gabinet jest w obecnych czasach uczęszczany częściej niż mój. Mam nadzieję, że unikasz przemagicznienia i nie doskwierają Ci migreny?
Oczywiście, że znajdę czas. Zapraszam do siebie, mój dom zawsze jest dla Ciebie otwarty szczególnie odkąd Beatrice nie ma w tej kwestii nic do powiedzenia, ale możemy też spędzić spokojny wieczór w pubie w Dolinie Godryka, jeśli to miejsce Ci odpowiada. W piątki zostawiam tam Orestesa na kolację u teściów (nalegają) i z najwyższą przyjemnością jej uniknę.

Ted! Schlebia mi, że uważasz, że moja ekspertyza może wyleczyć tą "chorobę" - gdybym potrafił, zwłaszcza w naukowy sposób akceptowalny dla "Horyzontów Magii", byłbym znacznie sławniejszy i bogatszy. Swoją drogą to fascynujące, że uczucia da się wzbudzić Amortencją, ale nie da się ich alchemicznie wygasić, nie uważasz? Z kolei zaklęcia mogą wywołać w człowieku furię i nienawiść, ale nie obojętność. Fascynujące. Mój ojciec Znałem ludzi tak obojętnych, że nie wiedziałem czy się tego bać, czy im zazdrościć. Ty jednak, przyjacielu, do nich nie należysz, więc nie dziwi mnie, że dopadła cię ta "choroba". Mam jednak problem z definicjami - czy objawy, które opisujesz są związane z pożądaniem czy z czymś co wydaje się miłością z romantycznych powieści? To pierwsze może pojawić się znienacka niemal zawsze, zwłaszcza, gdy jesteś zmęczony i nie znajdujesz dla siebie odpowiedniego odpoczynku ani rozładowania negatywnych emocji. To drugie...  cóż, jest rzadkie. Nie wiem, czy gratulować Ci cudu czy zmartwić się o Twój stan psychiczny, musiałbyś zdradzić więcej - co się stało? Ach, i jeśli to na przykład blondynka o srebrzystych włosach to zastanów się dwa razy, czy to na pewno tylko zwykła kobieta.

Nawet bez dalszych detali: jeśli czujesz się przy tej kobiecie jak głupiec, to - jeśli mogę doradzić - nie zachowuj się jak głupiec! Kobiety potrafią to wykorzystać, niczym wampiry emocjonalne. Nie żartuję, nie wiesz do czego była zdolna moja żona ilu rzeczy się nasłuchałem w gabinecie.

Powodzenia,
Hector


[bylobrzydkobedzieladnie]


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra, uzdrowiciel z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Lepiej być nieszczęśliwym i wiedzieć, niż być szczęśliwym i żyć w nieświadomości.

OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15
UZDRAWIANIE : 20 +5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t10883-broken-body-beautiful-mind#331696 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Bronte
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach