Wydarzenia


Ekipa forum
Redakcja "Czarownicy"
AutorWiadomość
Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]07.07.21 19:03Plotkary
Wszystkie sowy używane przez redakcję "Czarownicy" zdają się być identyczne, o przenikliwym czarnym spojrzeniu. Są bardzo towarzyskie i uwielbiają pohukiwać z innymi sowami, a zwłaszcza ze sobą.
Czarownica
Czarownica
Zawód : Jestem gazetą
Wiek : 0
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Jam jest Myśląca Tiara,Los wam wyznaczę na starcie!
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]10.07.21 18:33
Przeczytaj Lady Odetta Parkinson
Szanowna redakcjo "Czarownicy", czarodziejska szlachta dzielnie wykonuje wszystkie starania, aby nasz kraj oczyścić ostatecznie z buntowników, dlatego każdy ze szlachciców może mieć różną rozpiętość dostępnego czasu. Oczywiście, na pewno często sięgają po dzieła wielkich, szlachetnie urodzonych czarodziei aby móc korzystać z mądrości naszych przodków. Podejrzewam, że ciężko wysnuć z tego jeden, wspólny motyw literacki.

Od siebie serdecznie mogę polecić czytelnikom, aby sięgali po informacje z katalogów Domu Mody Parkinson. Każdy, zwłaszcza dobrze urodzony czarodziej, powinien sięgać po perfekcję w odzieży, tak aby nosić się godnie, jak również unikać wszelakich powiązań z modą mugolską.

Nie wiem, czy rozwiewa to wątpliwości naszych czytelników, mam jednak nadzieję, że nasi czytelnicy wiedzieć już będą, w jaki sposób najlepiej sugerować się rozwojem swojej garderoby.
Lady Odetta Parkinson
Odetta Parkinson
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]11.07.21 19:50
Otwórz liścik Lord Ares Carrow
Do Szanownej Redakcji Czarownicy, Na samym początku chciałbym podziękować za wcześniejsze listy, niestety nie mogłem odpowiedzieć na wszystkie. Zadane przez Państwa pytanie niezwykle mnie poruszyło, jestem bowiem wielbicielem książek. Nieskromnie przyznam się, że czytam każdą wydaną w Anglii publikację, można więc powiedzieć, że trafiliście w sedno posyłając to pytanie właśnie do mnie.
W obliczu tych ciężkich czasów, zdarza mi się sięgnąć po książki, które czytałem w młodości. Przywołują pozytywne wspomnienia i pobudzają wyobraźnię. Polecam każdemu powrót do bajek z dzieciństwa.
Jednak proszę również pamiętać, że jestem zapalonym naukowcem. Można nawet powiedzieć, że moje zainteresowania w dużej mierze obecnie skupiają sie na konferencjach naukowych i dokonaniach naszych dzielnych mistrzów przeróżnych dziedzin. Te, które są dla mnie najciekawsze, to na pewno tematyka Magicznych Stworzeń, ale pamiętając moją matkę, Lady Carrow nee Lestragne również - nowinki astronomiczne. Dopiero co skończyłem czytać podręcznik wydany przez pana Jaydena Vane, który na nowo uporządkował wieści i nowinki w nauce astronomii. To młody autor, ale obiecujacy.
W tematyce magicznych stworzeń na pewno chcę wyróżnić dokonania panny Sallow, wspaniałej naukowiec, która z wielką pasją poświęciła się odkrywaniu interesujacych stworzeń. Obecnie pracuje nad kolejną książką, a już kilka jej publikacji jest dostępnych w londyńskich księgarniach.
Przyznam się, że odkąd pamiętam, przepadam również za opowieściami detektywistycznymi. Swego czasu drukowany w Czasopiśmie w odcinkach cykl przygód Detektywa sprawiał mi wiele przyjemności. Szkoda, że w obecnych czasach trudno znaleźć podobne cykle. Jestem przekonany, że publikacja dobrej i wysokiej literatury, zapobiegłaby niejednemu konfliktowi. Literatura otwiera horyzonty i nie można o tym zapominać.

Życzę miłej lektury i załączam zestaw książek z prywatnej biblioteki, które możecie Państwo rozdać szczęśliwcom w konkursie! Lord Carrow


do listu dołączono zestaw kilku książek przyrodniczych i turystycznych
Ares Carrow
Ares Carrow
Zawód : biznesman, zarządca w stajniach
Wiek : 33
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Hard work and ambition are vulgar.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8988-ares-carrow https://www.morsmordre.net/t9000-cooper#270633 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9139-skrytka-nr-2118#276166 https://www.morsmordre.net/t9066-a-carrow#319475
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]11.07.21 21:41
Przeczytaj Lady Primrose Burke
Szanowna Redakcjo,   Przyjemnie zaskoczył mnie list, który przybył do mnie tego poranka. Czytelnictwo jest niezwykle ważne, poszerza horyzonty, wzbogaca słownictwo i rozwija wyobraźnię. Na półkach bibliotek oraz księgarń można znaleźć wiele pozycji, które na pewno znajdą swoich wielbicieli.
Ze swojej strony mogę polecić parę publikacji czysto naukowych z dziedzin takich jak starożytne runy czy numerologia pióra, niezastąpionego profesora Grumplebottoma czy też trzy tomy autorstwa profesor Lyry Polaris.
Jednakże nie samą nauką człowiek żyje, a relaks wieczorny przy dobrej lekturze ułatwia zasypianie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się książki przygodowe oraz awanturnicze, przyznaję, że sama sięgnęłam po parę tytułów, które poruszają podobne historie.
Sądzę, że warto również sięgać po publikacje młodych autorów, którzy dopiero stawiają swoje kroki w sztuce pisarskiej, nic tak nie dodaje skrzydeł jak widok pustych półek w księgarniach gdzie powinna stać książka, bowiem wszystkie zostały już wykupione.

Pozdrawiam,
Lady Primrose Burke
May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, Dama
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 4 +1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 29 +2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 6 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Redakcja "Czarownicy" 6676d8394b45cf2e9a26ee757b7eaa37
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]13.07.21 9:21
Przeczytaj Lord Xavier Burke
Szanowna Redakcjo, Bardzo dziękuję za przesłany list. Nie ukrywam, że nie spodziewałem się takiego zapytania. Jest mi jednak niezmiernie miło, że skierowali Państwo do mnie takie pytanie.
Dobra lektura to podstawa i niezmiernie mnie cieszy, że czytelnicy są zainteresowani typami szlachty w tej dziedzinie. W mojej prywatnej bibliotece znajdują się przeważnie książki traktujące o historii magii i naszego niesamowitego społeczeństwa, które z czystym sercem mogę polecić każdemu. Zwłaszcza młodym czarodziejom, ważne jest aby od najmłodszych lat poznawali oni swoją historię, znali i praktykowali wieloletnie tradycje i szanowali przodków za ich dokonania. Jako pasjonat wszelkiej maści artefaktów, często sięgam również po woluminy z nimi związane. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy oraz poszerzyć swoje horyzonty w tej dziedzinie. Literatura faktu oraz artykuły naukowe również są częstym gościem na moim biurku. Warto być na bieżąco z naukowymi ciekawostkami, zawsze pomaga to nawiązać ciekawą rozmowę w towarzystwie, a czasem nawet zabłysnąć wiedzą, którą nie każdy posiada.
Jako ojciec, polecam również ciekawe historie dla najmłodszych. Nie mam tu na myśli bajek wyssanych z palca, ale historie uczące życia, zwierające cenną puentę, z której pociechy mogą wyciągnąć wnioski, które przydadzą im się na przyszłość. Należy pamiętać, że to dzieci są naszą przyszłością i należy pielęgnować ich wiedzę, otwierać im oczy na świat i uświadamiać w wielu kwestiach.

Pozdrawiam
Lord Xavier BurkeI know what you are doing in the dark

I know what your greatest desires are.
Xavier Burke
Xavier Burke
Zawód : artefakciarz, menager Palarni Opium
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
I know what you are doing in the dark, I know what your greatest desires are
OPCM : 10 +2
UROKI : 11 +1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 18 +2
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9606-xavier-burke-w-budowie https://www.morsmordre.net/t9631-korespondencja-lorda-burke#292826 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t10032-skrytka-bankowa-nr-1569#302913 https://www.morsmordre.net/t9630-xavier-burke#292819
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]14.07.21 18:32
Przeczytaj Lord Maghnus Bulstrode
Redakcjo "Czarownicy",

dziękuję za tę miłą niespodziankę, jaką okazał się otrzymany przeze mnie list. Rad jestem wzrastającym zainteresowaniem czytelnictwem i chociaż z wielkim ubolewaniem przyznaję, że obowiązki, jakim się oddaję, mocno ograniczają mój czas na zatopienie się w lekturę, z ogromną chęcią wyślę sowę zwrotną, licząc na to, że moja odpowiedź nie okaże się dla Redakcji rozczarowaniem.
Dobrze dobrana lektura jest w stanie w przyjemny sposób poszerzyć horyzonty oraz zasób słownictwa i chociaż istotnym jest, by przez całe życie regularnie sięgać po coraz to kolejne księgi, by utrzymywać intelekt ostrym jak brzytwa, tak uważam, że to właśnie lektura może odegrać kluczową rolę w kształtowaniu młodych, giętkich umysłów. Z tego powodu tak ważne jest, by dzieci miały kontakt wyłącznie z uważnie wyselekcjonowanymi pozycjami, które pchną młodych czarodziejów na odpowiednie tory i nie pozwolą szkodliwym ideom wkraść się do ich niewinnych głów. Z tego miejsca mogę polecić "Szlachectwo naturalne, czyli genealogia prawdziwych czarodziejów", egzemplarz tego dzieła sam wysłałem niedawno młodej lady Orianie Burke w ramach prezentu urodzinowego.
Jako pasjonat starożytnych run chętnie zagłębiam się w publikacje naukowe. Adeptom tej sztuki z całego serca mogę zarekomendować "Starożytne runy wcale nie są trudne" autorstwa Laurenzoo oraz wybitną pracę zbiorową wielu tęgich umysłów, a mianowicie "Magiczne hieroglify i logogramy". Pozycją obowiązkową w mojej biblioteczce jest również dobytek naukowy Williama Petriego, jednego z najwybitniejszych łamaczy klątw, którego opisy dalekich wypraw porwą niejednego czytelnika niczym najprawdziwsza powieść przygodowa.
W tych ciężkich czasach, w jakich przyszło nam żyć, ważnym jest, by choć na parę chwil oderwać się od rzeczywistości i zaczerpnąć oddechu przepełnionego nadzieją, jaką potrafią w nas tchnąć właśnie lektury. Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszyscy dysponują pokaźnymi księgozbiorami ani zasobami na zakupy w księgarni, dlatego chciałbym przypomnieć, że w Northamptonshire, w Cottesbrooke Hall, dawnej rezydencji letniej mojego przodka, sir Blathmaca Bulstrode, od lat prężnie działa biblioteka publiczna. Gorąco zachęcam wszystkich czytelników do odwiedzenia tego miejsca i znalezienia odpowiedniej lektury dla siebie

PS. Czy szanowna Redakcja mogłaby rozważyć wysłanie podobnego zapytania do lady Oriany Burke? To młoda dama, lecz jako zapalona czytelniczka już teraz wiele ma do powiedzenia w kwestii literatury nie tylko dziecięcej. Jestem pewny, że byłaby w stanie polecić wiele ciekawych pozycji dla młodszego pokolenia, a sam list wielce by ją ucieszył.

Z życzliwością,
lord Maghnus Bulstrode

half gods are worshipped
in wine and flowers
real gods require blood


Maghnus Bulstrode
Maghnus Bulstrode
Zawód : badacz starożytnych run, były łamacz klątw, cień i ciężka ręka w Piórku Feniksa
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
gore and glory
go hand in hand
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
 death before dishonor
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9868-maghnus-i-bulstrode https://www.morsmordre.net/t9891-helios#299311 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f377-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t9894-skrytka-bankowa-nr-2246#299355 https://www.morsmordre.net/t9896-maghnus-bulstrode#299374
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]15.07.21 19:49
Przeczytaj 1957
Szanowna Redakcjo,, List, który od Państwa otrzymałem przyjemnie mnie zaskoczył. Zgodzę się z twierdzeniem, iż nie powinniśmy mieszać magicznej kultury z mugolską. To uwłaczające dla czarodziejskiej rasy, by kształtował nas dorobek niemagicznej cywilizacji.
Wśród czytanych przeze mnie ostatnimi czasy pozycji szczególne miejsce zajmują książki stricte naukowe, od których ilości uginają się półki w mym gabinecie na Grimmauld Place. Z racji wykonywanego zawodu zobowiązany jestem do stałego poszerzania swej wiedzy z dziedziny magipsychiatrii oraz nauk pokrewnych. Prywatnie natomiast zaczytuję się w dziełach traktujących o historii magii, od czasu do czasu sięgam również po literaturę piękną pióra najwybitniejszych magicznych pisarzy.
Krążące wokół mnie piszącego ten list Siostry proszą, aby przekazać Szanownej Redakcji również ich ulubione gatunki, co niniejszym czynię. Wśród najmłodszych lady Black królują powieści przygodowe, obyczajowe, literatura poświęcona modzie, a także romanse.
Mam nadzieję, że list mój odpowiedział wyczerpująco na pytanie Redakcji, a także zaspokoił ciekawość Czytelników “Czarownicy”.

Z poważaniem, lord Perseus Black
{.............................}

Ce qu'on appelle une raison de vivre, est en
même temps une excellente raison de mourir.

Perseus Black
Perseus Black
Zawód : Magipsychiatra
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
sztandarem będę ci, tarczą,
twym srebrnym mieczem
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9827-perseus-black https://www.morsmordre.net/t9907-andromeda#299725 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t10144-skrytka-bankowa-nr-2244#307565 https://www.morsmordre.net/t9908-perseus-black#299726
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]19.07.21 19:04
Przeczytaj
Szanowna Redakcjo Czarownicy
rada jestem, że wciąż w narodzie duch czytelnika jest silny. Absolutnie zgodzę się z twierdzeniem o oddzieleniu literatury mugolskiej od prawdziwej, czarodziejskiej. Manipulacje używane przez mugoli w ichniejszych książkach zdają się dzisiaj wręcz bawić, ale wartość płynie nie z nich, a z czarodziejskich słów.
Na sam pierw zaznaczam, że żadna lektura nie będzie inspirująca bez odpowiedniej wiedzy historycznej, absolutnie kluczowej dla każdego szanującego się czarodzieja i czarownicy. Poleca więc zacząć lekturę od przeczytania przynajmniej jednego tomu "Historii świata czarodziejskiego" oraz koniecznie "Świat magii pomiędzy XV, a XVIII wiekiem na terenach brytyjskich". To lektury z zakresu podstawowego, ale szczególnie istotne w naszych czasach. Dodatkowo "Wieki czystości" są szalenie interesujące ze względu na szczegółową historię czystej krwi na naszych terenach. W "Szczegółowym raporcie Międzynarodowej Konferencja Magów z 1289 roku znaleźć można nie tylko skrupulatny zapis z tamtego wydarzenia, ale także poczytać o wspaniałych postaciach historycznych tamtych czasów, a nawet kwestii ich zachowania. W ramach lekkiej lektury polecę zaś, droga redakcjo, "XIX wieczne notki ministerialne", lekturę przybliżającą kwestię funkcjonowania Ministerstwa Magii ponad sto lat temu.
Ogromnie zachęcam do jak najszybszego spojrzenia pod okładkę tych książek. Historia zatacza koło, ale co dzień piszemy ją na nowo. Bez przeszłości nie jawiłaby się przyszłość.
lady Aquila Black

Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.
Aquila Black
Aquila Black
Zawód : badaczka historii, filantropka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]22.07.21 21:16
Przeczytaj Broadway Tower
Szanowna Redakcjo Czarownicy, jestem wręcz do głębi wzruszony tym, pamiętaliście o swoim najważniejszym czytelniku. Jednocześnie, co przyznaję z wielkim, niemal bezgranicznym bólem, muszę przyznać, że pozostaję ogromnie rozczarowany tak skąpym rozeznaniem tematu wokół mnie oraz listowną prośbą. Zakładam, że tak niestosowne pismo mógł wystosować jedynie ktoś, kto w świecie plotkarskim dopiero raczkuje. To wprost oburzające, by moją osobę pytać o takie rzeczy! Naprawdę, kwiaty i bombonierka moich u l u b i o n y c h czekoladek przesłana w ciągu następnych kilku dni to wręcz konieczność. Nie wyobrażam sobie, że sprawa tak wielkiej wagi zostanie pominięta przez szanowną redakcję, droga Czarownico. I mam nadzieję, że tym razem obejdzie się bez pomyłki, a moi krewni nie będą męczeni w poszukiwaniu wiedzy na temat czekoladek. Ale zostawmy tę k o r e s p o n d e n c j ę na inną okazję. Sama myśl o tym przyprawia mnie o depresję, a zimowa kolekcja  eleganckich futer staje pod znakiem zapytania, jak tylko przypomnę sobie pytania, które do mnie przesłano. Jedynie gorąca kąpiel jest w stanie uspokoić moje zszargane nerwy, które być może będą w stanie po lampce szampana funkcjonować na tyle dobrze, bym był w stanie pomyśleć o ewentualnych odpowiedziach na pytania redakcji.

Serdecznie pozdrawiam,
lord Edward Parkinson
Edward Parkinson
Edward Parkinson
Zawód : krawiec, projektant
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wild things that turn me on
Drag my dark into the dawn
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9457-edward-parkinson-budowa#288270 https://www.morsmordre.net/t9541-czarus https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f170-gloucestershire-cotswolds-hills-broadway-tower https://www.morsmordre.net/t9572-skrytka-nr-2183 https://www.morsmordre.net/t9573-edward-parkinson#291128
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]27.07.21 12:12
Przeczytaj Lord Cygnus Black
Szanowana Redakcjo Czarownicy, jestem wielce rad za wzięcie udziału w ankiecie poświęconej jednaj z najważniejszych i najbardziej szanowanych czynności jakim jest czytanie. Cieszy mnie fakt iż w dzisiejszych czasach znajdują się jeszcze tacy, którzy lubią pochłonąć się w ciekawych lekturach.
Posiadając wolną chwilę, co jest coraz rzadsze lubię czytać księgi historyczne, nie ograniczając się tylko do Wielkiej Brytanii. Jeżeli kogoś interesuje historia magii Stanów Zjednoczonych polecam "Historia powstania Magicznego Kongresu Stanów Zjednoczonych Ameryki" z pióra czarownicy czystej krwi Jacqueline Williams, która idealnie ukazuje trudności z jakimi musieli spotkać się Amerykańscy czarownicy starając się pokojowo mieszkać obok mugoli, co ostatecznie nie skończyło się dobrze.
Jeżeli interesuje kogoś architektura magiczna, trudności z polityką zagraniczną to polecam Francuską książkę pod tytułem "Lewitująca wieża" pióra Charlotte Le Bon.
Gdy ktoś jednak poszukuje czegoś bardziej lokalnego polecam "Szlachecki dwór". Książka opisuje podstawowe Savoir-vivre jakich trzeba się trzymać wśród szlachetnie urodzonych. Odpowiada także na pytanie dlaczego tak ważna jest czystość krwi magicznej.
Niestety w aktualnej chwili nie jestem w stanie podać większej ilości lektur, gdyż przez wojnę coraz mniej mi jest danę zagłębić się w świat czytelnictwa. Mam jednak nadzieje iż pomogłem nawet w małym stopniu.

Z poważaniem,
Lord Cygnus Black
Cygnus Black
Cygnus Black
Zawód : Pracownik Departamentu Międzynarodowej Współpracy
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
 Conquer your demons
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9221-cygnus-black https://www.morsmordre.net/t9227-canis#280549 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9236-skrytka-nr-2150#280921 https://www.morsmordre.net/t9228-cygnus-black#280550
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]27.07.21 14:01
Przeczytaj  
Szanowna Redakcjo Czarownicynie dziwię się, że z pytaniem o literaturę zwrócili się Państwo akurat do mnie - wszak słynę z niezwykłego obycia w tym temacie. Zapewne też dotarły do Państwa redakcji plotki o moim poetyckim talencie - proszę się nie krępować, prosząc o ewentualną próbkę wierszy, na pewno podzielę się jakimś najnowszym dziełem z szerszą publiką, by szerzyć wśród dam miłość do piękna słów.

Odnośnie do czytelnictwa, skromnie sądzę, że stanowię dobry wzór do naśladowania. Czytam głównie powieści francuskie: te chwalące hart ducha oraz siłę miłości, oczywiście miłości słusznej, pomiędzy piękną czarownicą i utalentowanym czarodziejem, którzy na przekór przeszkodom, tworzonym przez brudnych terrorystów, w końcu stają na magicznym kobiercu, składając sobie romantyczną przysięgę. Szczególnie podobają mi się także nowe tytuły, również angielskie, takie jak: "Jean-Pierre i Claudine walczą z zgnilizną szlamu", "Miłosne sidła Salazara" i "Czysty, wspaniały świat. Miłość w walce". To wspaniała, podnosząca na duchu literatura, przywracająca wiarę w dobro i sprawiedliwość! Polityczne i społeczne tło książek jest szczególnie ważne teraz, w świetle wojennych wydarzeń. Oby więcej twórców sięgało po tropy tego typu, gwarantując czytelnikom nie tylko pełną rumieńców rozrywkę, ale także mądre przesłanie.

Z wyrazami szacunku

--> lady Cordelia A. Malfoy
Cordelia Malfoy
Cordelia Malfoy
Zawód : Arystokratka, córka swego ojca
Wiek : 18
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
pretty shiny thing
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9354-cordelia-armanda-malfoy https://www.morsmordre.net/t9413-ksiezniczka#286128 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f383-wiltshire-wilton-rezydencja-rodu-malfoy https://www.morsmordre.net/t10314-skrytka-bankowa-nr-2152#311771 https://www.morsmordre.net/t10138-cordelia-armanda-malfoy#307321
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]27.07.21 22:14
Przeczytaj Lady Oriana Burke
Szanowna Redakcjo, Niezwykłą radość przyniósł mi list otrzymany dzisiejszego poranka, podobnie jak fakt, iż Państwa czasopismo żywo interesuje się kwestią czytelnictwa także wśród najmłodszych. Pragnę więc zawrzeć w mym liście kilka pozycji obowiązkowych, które w moim odczuciu powinny stanowić współczesny kanon magicznej literatury dziecięcej.

Najmłodszym czytelnikom polecam "Opowieści spod muchomora" autorstwa Beatrix Bloxam. Pragnę jednak ostrzec rodziców, że istnieją na świecie oryginalne woluminu, których przeczytanie może przynosić skutki niepożądane, lecz ród Burke nade wszystko ceni sobie siłę charakteru, toteż sama zapoznałam się z wersją nieocenzurowaną. Kolejną pozycją, którą pragnęłabym polecić, jest "Gdzie różdżka tam rozwiązanie". Istotne jest, by młodzi czarodzieje nie bali się używać swojej magii, a ta książka traktuje przede wszystkim o rozwiązywaniu problemów dnia codziennego w sposób godny prawdziwego czarodzieja. Moim ulubionym dziełem literatury od niemal dwóch lat pozostaje "Sylabiariusz Spellmana".

Dla starszych, choć wciąż spoglądających na świat oczami dziecięcymi polecam książki, które trafiły w me ręce ostatnimi czasy. Szczególne miejsce zajmuje wśród nich "Szlachectwo naturalne, czyli genealogia prawdziwych czarodziejów", które poza byciem bardzo bogatym źródłem wiedzy o czarodziejach stanowi również podstawę zrozumienia otaczającego nas świata. Idealną lekturę uzupełniającą stanowić będzie "Sztuka perswazji, czyli skuteczne techniki manipulacji czarodziejskimi umysłami", która pozwoli wykorzystać w praktyce informacje zawarte w pierwszej pozycji.

Z tego miejsca chciałabym również złożyć apel do wszystkich czarownic i czarodziejów, którzy mają w swych sercach troskę o przyszłość tak własną, jak i dzieci. Proszę o niezaniedbywanie sztuki czytania, ponieważ tylko tak ćwiczyć możemy swój umysł, a nie od dziś wiadomo, że mądrym rodzajem czarodziejskim stoi silny kraj.

Z wyrazami należnego szacunku,

Lady Oriana A. T. Burke
I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Redakcja "Czarownicy" 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]28.07.21 19:54
Przeczytaj 12.12.1957
Szanowna Redaktor Naczelna, Ostatnio narzekała redaktor, że moje tempo pracy nie jest takie, jak zwykle - sama Redaktor rozumie, że w trakcie wojny trudniej o plotki. Tak się jednak składa, że znam kogoś, kto ma nieograniczony czas, zacięcie literackie (zawodowo opowiada historie i pisze opowiadania!), oraz doskonale wtapia się w tłum. Ten ktoś dostarczył mi już pierwszej ciekawej informacji - lord P.B. czytuje h a r l e q u i n y.
Mam nawet egzemplarz i tytuł.
W każdym razie, przydałby mi się asystent w reportażach i proszę o danie mu szansy! Z chęcią zaaranżuję nawet spotkanie osobiste, aby przekonała się Pani, że "Griselda" ma tyle uroku osobistego, co ja. A może nawet więcej, ostatnio rozkochał w sobie ekskluzywną kurtyzanę na moich oczach (do niczego nie doszło, jesteśmy przyzwoitymi dziennikarzami!) i zna osobiście dwie lady.
Szkoda byłoby marnować taki talent - proszę o danie mu szansy w nadchodzącym reportażu!

Z wyrazami szacunku,
"Wilhelmina"


list informacyjny odnośnie potencjalnej nowej ścieżki kariery Thomasa, nie potrzebuję odpowiedzi


intellectual, journalist
little spy

Steffen Cattermole
Steffen Cattermole
Zawód : młodszy specjalista od klątw i zabezpieczeń w Gringottcie, po godzinach reporter dla "Czarownicy"
Wiek : 23
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
I like to go to places uninvited
OPCM : 30 +7
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 35 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 16
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7358-steffen-cattermole https://www.morsmordre.net/t7438-szczury-nie-potrzebuja-sow#203253 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f127-dolina-godryka-szczurza-jama https://www.morsmordre.net/t7471-skrytka-bankowa-nr-1777#204954 https://www.morsmordre.net/t7439-steffen-cattermole?highlight=steffen
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]30.07.21 19:15
Przeczytaj  
Szanowna Redakcjo Czarownicycóż za miłe zaproszenie! Oczywiście, z miłą chęcią zaszczycę swoim wizerunkiem pierwszą stronę Czarownicy (ewentualnie środkową rozkładówkę, by w pełni oddać skromną urodę na dużych fotografiach), licząc, że dzięki temu spopularyzuję piękno poetyckiego świata wśród nadobnych czytelniczek Waszej (a właściwie Naszej, wszak porady Czarownicy to dobro wspólne wszystkich godnych kobiet!) gazety.

Poniżej zamieszczam trzy próbki swych poematów, jestem jednakże gotowa napisać coś specjalnie dla Czarownicy. Tak, wiem, to szokujące i budzące podziw, niewielu twórców to potrafi, ale moja wyobraźnia i talent są nieposkromione i pozwalają mi korzystać z weny także na zadany temat.

(Brak interpunkcji jest intencjonalny, to nowatorskie podejście do literatury pięknej!)


I

Heros

A któż to tam u progu czeka?
Co to za sylwetka potężnego człowieka?
Pierś okazała, głowa pełna pomysłów
a siły jego nie sposób ująć w cudzysłów

Cóż to za opoka, skała - symbol odwagi?
Odpowiadam - oto Cronus Malfoy, Najlepszy Minister Magii

II

Płatki po utraconej miłości
Obiecywaleś mi ogród pełen róż
ale został po nich tylko bury kurz
Obiecywałeś mi piękne naszyjniki
I pluszaki co robią na dywanie fiki-miki
Obiecywałeś że nie opuścisz mnie aż do śmierci
A zostawiłeś mnie do niej trzy ćwierci
bo wraz z Tobą umarł mój świat
i nie jestem z tym światem za pan brat...

Nie bez ciebie...


III

Zaczarowałeś mój świat

Zaczarowałeś mój świat, ukochany, twoja różdżka płonie
Tak bardzo bym chciała byś mnie wziął w swoje dłonie
I powiódł do ołtarza, gdzie złożymy przysięgę wieczystą
I mnie weźmiesz w swe ramiona, taką piękną, czystą
A potem będziemy żyć długo i szczęśliwie, w kraju bez szlamu
A moje srebrne włosy będą świecić wysoko z podniebnego rydwanu
Nasze serca są dla siebie stworzone
a nasza miłość do dobro dla świata czarodziejów nieskończone


Z wyrazami szacunku

--> lady Cordelia A. Malfoy
Cordelia Malfoy
Cordelia Malfoy
Zawód : Arystokratka, córka swego ojca
Wiek : 18
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
pretty shiny thing
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t9354-cordelia-armanda-malfoy https://www.morsmordre.net/t9413-ksiezniczka#286128 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f383-wiltshire-wilton-rezydencja-rodu-malfoy https://www.morsmordre.net/t10314-skrytka-bankowa-nr-2152#311771 https://www.morsmordre.net/t10138-cordelia-armanda-malfoy#307321
Re: Redakcja "Czarownicy" [odnośnik]08.08.21 23:39
Przeczytaj grudzień 1957
Szanowna Redakcjo Czarownicy,
dziękuję za list, nie spodziewałam się, że moje preferencje co do literatury mogą wzbudzić w czytelnikach Czarownicy zainteresowanie, z przyjemnością jednak mogę przekazać im kilka rekomendacji. Mam nadzieję, że zainteresowanie podobną literaturą wzrośnie - jest tego warte.
W pierwszej kolejności chciałabym zarekomendować kilka dzieł traktujących o historii sztuki. "Magiczna sztuka grecka", "Sztuka cenniejsza niż galeony: opowieść o magii sztuki europejskiej naszej ery", "Historia czarującego piękna", "A piękno świeci niczym Lumos w ciemności", "Mandragory Baroku", "Historia czarodziejskiej rzeźb" - to zaledwie kropla w morzu licznych pozycji, po które warto sięgnąć. Ich lektura przynosi nie tylko przyjemność, lecz wspaniale poszerza artystyczne horyzonty.
Nie byłabym sobą, gdybym nie napisała o literaturze francuskiej, która jest najbliższa memu sercu. "Mały czarodziej", "Trzej magowie", "Niebezpieczne związki", "Wszystko dla czarownic", "Małżeństwo Esmeraldy", "Dzieje Tristana i Izoldy" to klasyki jakie każdy szanujący się czarodziej i czarownica powinien przeczytać choć raz w życiu. Poezja, zarówno francuska, jak i angielska, również jest bliska memu sercu. Z radością pragnę zarekomendować tomik poezji "Kwiaty zła" Charlesa Baudelaire'a oraz "Poezje" Byrona George'a Gordona.
Oby lektury te przyniosły i Państwu oraz Czytelnikom wiele radości - tak jak mnie samej.

Z wyrazami szacunku,
Fantine C. Rosier

lady Kent
Była także pewna chwila, której nie zapomnę. Był raz wieczór rozmarzony i nadzieje płonne przez dziewczynę z końca sali podobną do Róży, której taniec w sercu moim święty spokój zburzył.
Fantine Rosier
Fantine Rosier
Zawód : Arystokratka
Wiek : 22 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
emanowała namiętnością skroploną winem

wiem, że pachniała jak Paryż choć nigdy tam nie byłem
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
królowa kier
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5048-fantine-rosier https://www.morsmordre.net/t5137-desdemona#111449 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t5141-komnaty-fantine https://www.morsmordre.net/t5136-skrytka-bankowa-nr-1272 https://www.morsmordre.net/t5138-fantine-c-rosier#111457

Strona 1 z 2 1, 2  Next

Redakcja "Czarownicy"
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach