Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
WydarzeniaLogin:

Hasło:

Dzwoneczek
AutorWiadomość
First topic message reminder :
Dzwoneczek
Pójdźka zwyczajna to prezent od ukochanego brata, Francisa. Z dumą prezentuje swoje jasnobrązowe pióra z białymi plamkami. Jak na polującą za dnia sowę przystało świat obserwuje czujnie żółtymi oczami. Jest grzeczną i ułożoną sową, nie dziobie palców, cierpliwie czeka na pospiesznie zapisywaną odpowiedź. Poczęstowana smakołykiem z zadowoleniem kołysze się na boki.Spoiler:

Kod:

<div class="sowa"><div class="ob1" style="background-image:url('https://64.media.tumblr.com/4f0d642e27676aa754f2e10a82884c60/817712da21ea41a3-4c/s640x960/5d0aa86af72d41aafaaed2563bc595cd0a139ac7.jpg');"><!--

--><div class="sowa2"><span class="p">Przeczytaj </span><span class="pdt"><!--

--> Evandra Rosier <!--

--></span><div class="sowa3"><span class="adresat"><!--

--> ADRESAT <!--

--></span><span class="tresc"><!--

--> TREŚĆ WIADOMOŚCI <!--

--><span class="podpis"><!--

--><div class="evandrar">Evandra</div><!--

--></span></span></div></div></div></div><style>@font-face {font-family:'adelia';src:url(https://dl.dropbox.com/s/wj4k8lc6yeb1qan/adelia.ttf?dl=0) format('truetype');} .evandrar {font-size: 20px; font-family: 'adelia';font-weight: light;} </style>

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Evandra Rosier dnia 29.04.21 8:31, w całości zmieniany 2 razy
Evandra Rosier
Evandra Rosier
Zawód : Arystokratka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I am blooming from the wound where I once bled.
OPCM : 0
UROKI : 5
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8762-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t8771-dzwoneczek#260729 https://www.morsmordre.net/t8766-wanda#260651 https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t9233-skrytka-bankowa-nr-2076#280737 https://www.morsmordre.net/t8767-evandra-rosier#260654

Powrót do góry Go down


Otwórz liścik 19 grudzień 1957
Lady Evandro, Cisza, która zapadła pomiędzy nami, powoli niszczy naszą relację. Wypowiedziane słowa odbijają się echem, a niewypowiedziane ciążą w piersi i uwierz mi, że marzę tylko o tym, byśmy odnowili kontakt. Mój wyjazd leczniczy okazał się zbawienny. Nie chcę w liście opisywać trudów, które wykonał mój medyk, bym mógł dziś napisać do ciebie tak osobisty list. Powróciłem na początku grudnia - dostając również wieść o tym, że moje potworne zaręczyny zostały zerwane. Olśniło mnie, jakaś ciemność zeszła z moich oczu i widzę, że dziś mocniej niż wcześniej winniśmy się wzajemnie wspierać, a nie rzucać oskarżeniami.

Uznasz to może za bezczelność, ale zapraszam Cię droga kuzynko na doroczny Świąteczny Grzaniec do Sandal Castle. Spotkanie odbędzie się w godzinach podwieczorkowych, obowiązuje strój wieczorowy. Tematem przewodnim tego spotkania jest secesyjne szaleństwo.

Twoja obecność będzie dla mnie znakiem, że to co nas łączy nie jest skończone.
Lord Ares Carrow
Ares Carrow
Ares Carrow
Zawód : biznesman, zarządca w stajniach
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Hard work and ambition are vulgar.
OPCM : 6
UROKI : 23
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8988-ares-carrow https://www.morsmordre.net/t9000-cooper#270633 https://www.morsmordre.net/t9001-ares#270653 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9139-skrytka-nr-2118#276166 https://www.morsmordre.net/t9066-a-carrow#273424

Powrót do góry Go down

Otwórz liścik 19 grudzień 1957
Lady Evandro,
Bardziej niż mój umysł, cierpi moje serce, które pogrywa mną i stawia przed wyborami, które wpływają na to, jak postrzegałabyś mnie na przykład Ty. Faktem jest, że eliksiry działają zbawiennie, może niedługo będę gotów wybaczyć sobie moją nieobecność przy Tobie w zeszłym, makabrycznym miesiącu. Na Twoje wybaczenie musze jeszcze zapracować, tymczasem wiedz, że nie musisz martwić się o mnie. Ale też nie traktuj mnie litościwie czy jak człowieka o słabym usposobieniu, pamiętaj Evandro, że to wciąż ja.

Co do kwestii zaręczyn, nie jestem pewny. Jeżeli możemy mówić bez ogródek - przyjąłem tę wieść jak najlepszy prezent ale też pozostaję w szoku, który znów mnie przeląkł. Kurczy mi się czas na znalezienie żony i wydaje mi się, że z każdym kolejnym sabatem będzie trudniej - szczególnie w tych, niepewnych czasach. O tym, ze lady Primrose to twoja przyjaciółka - wiem, dlatego  zamilknę w tym momencie. To co było pomiędzy nami musi tam zostać, mam nadzieję że i ona to rozumie.

Wiem, ze to zaproszenie na ostatni moment, i musze zrozumieć, że masz już inne zobowiązania, ale mimo wszystko namawiam Cię. Moje świąteczne Grzańce to wyjątkowe spotkania, podczas których każdy z nas może czuć się bezpiecznie i zasadą jest, że to co dzieje się tej nocy pozostaje tylko pomiędzy nami. Chciałbym, żebyś poznała i tę stronę mojego życia, może wtedy zrozumiemy się jeszcze lepiej. Nie jest to oficjalny bankiet, myślę, że nigdy nie byłaś na niczym podobnym i na pewno znajdziemy tam chwilę by pobyć w odosobnieniu i twarzą w twarz wyjaśnić sobie sprawy, o których może nie masz ochoty pisac w listach.
Lord Ares Carrow
Ares Carrow
Ares Carrow
Zawód : biznesman, zarządca w stajniach
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Hard work and ambition are vulgar.
OPCM : 6
UROKI : 23
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8988-ares-carrow https://www.morsmordre.net/t9000-cooper#270633 https://www.morsmordre.net/t9001-ares#270653 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9139-skrytka-nr-2118#276166 https://www.morsmordre.net/t9066-a-carrow#273424

Powrót do góry Go down

Przeczytaj 16 grudnia 1957
Evandro,   Nie jestem ideałem, nigdy nie byłam i pogodziłam się z tym, że pewnych rzeczy nigdy nie osiągnę. Staram się jednak postępować zgodnie z własnym sumieniem, wartościami i dla dobra rodziny. Nigdy nie pojmę jak można się od niej odwrócić. Rodzina jest najważniejsza i to ona powinna stać na pierwszym miejscy. Tym bardziej dziwi mnie to, że lord Carrow uznał, że się od Ciebie odwróci. Możemy się różnić, spierać, nie zgadzać w pewnych aspektach, ale rodziny się nie odrzuca.
Mam nadzieję, że pójdzie po rozum do głowy i jednak zrozumie jak wielka to będzie strata dla niego jeżeli całkowicie się od ciebie odetnie.
Obawiam się, że byłam fatalnym wyborem na żonę dla Aresa. Nie ulegam tak łatwo namiętnością, nawet jak mną targają, rozbijają o skały to nie pozwalam na to aby przejęły nade mną kontrolę. Staram się wytaczać sobie ścieżkę, którą uparcie podążam choć czasami bywa to bolesne.

Muszę wyznać, że obawiam się sabatu; zdaję sobie sprawę, że to lęk irracjonalny, ale jednak. Zerwanie zaręczyn obiegnie lotem koszącym całe nasze towarzystwo i obawiam się krzywych spojrzeń, zwłaszcza jak słowa mojego kuzyna okażą się prawdziwe.
Nie mówiłam ci o tym, ale jakiś czas temu dowiedziałam się, że prawdopodobnie Ares w dniu koncertu był u swojej byłej kochanki. Choć zastanawiam się czy rzeczywiście słowo była jest akuratne.   Nie boli fakt, że był u innej kobiety, że wystawił mnie na plotki, jestem Burke, dam sobie z tym radę. Najbardziej boli to, że mnie okłamał. Obiecał mi, że jego przeszłość mnie nie dopadnie, że wszystko dokładnie po sobie pozamiata, nie zrobił tego.
Nie powinnam się tym przejmować, już nie jestem jego narzeczoną, pierścionek został odesłany, to nierozsądne z mojej strony, a jednak... irytuje i drażni.

Muszę swoje myśli skierować ku naszej akcji, ku temu co chcę zrobić w Durham. Skupić się na pracy i rozwoju, który sprawi, że będę osiągać w przyszłości mistrzostwo w pewnych dziedzinach.
Jeżeli zajdziesz dla mnie chwilę, będę dozgonnie wdzięczna, choć zdaję sobie sprawę, że przed Sabatem masz ręce pełne pracy.


Twoja,
Prim
May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 26
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Dzwoneczek - Page 5 Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Powrót do góry Go down

Przeczytaj Adalaide Nott
Droga Evandro,ufam, że ten list zastaje Cię w dobrym zdrowiu, a sprawy na Twych ziemiach mają się jak najlepiej i idą tylko ku świetności, w myśl przyświecającej nam wszystkim idei czystej krwi.

rada jestem, że zechciałaś pomóc mi w przygotowaniach do sabatu. Jako lady doyenne swojego rodu zapewne masz pełne ręce pracy, tym bardziej podziwiam Cię za oddanie się dodatkowo działalności charytatywnej - świecisz doskonałym przykładem dla swego pokolenia. Od ostatniego sabatu świat zmienił się na lepsze i jest w tym wiele zasługi Twojego męża. Ten list jest tylko formalnością, ale niechaj formalności stanie się zadość. Choć ten rok pełen był dla Ciebie wyzwań, nie potrafiłabym wyobrazić sobie sytuacji, w której miałabyś nie pojawić się 31 grudnia w Hampton Court. Choć nie każdy dzień jest kolorowy, to niechaj ten takim się stanie.

Przywdziej maskę i nie pozwól nikomu poznać swojej tożsamości. Niechaj ta noc będzie dla Ciebie czasem zabaw i radości, pamiętaj, że czasem serce musi po prostu wyzbyć się smutku.

Z wdzięcznością i życzliwością,
lady Adalaide Nott

Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Dzwoneczek - Page 5 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Ludlow, 1 grudnia 1957
Droga Evandro, Tak bardzo mi przykro. Wybacz, że w tym trudnym czasie nie mogłam być przy Tobie. Dzisiaj dopiero miałam możliwość spojrzenia na korespondencję ostatnich tygodni, nie miałam pojęcia...
Dziękuję za Twoje zaufanie i szczerość, z którą opisujesz te wydarzenia. Masz też oczywiście słuszność, nie odwiodłabyś mnie od tego zamiaru, tym bardziej doceniam ostrzeżenie.
Mimo wszystko, wiem, że nic nie zmieni miłości, którą dla niego miałaś. Więzów krwi nie zrywa się bezboleśnie. Nie pozwól odebrać sobie prawa do żałoby. Jeśli potrzebujesz bezpiecznej ku temu przestrzeni - daj tylko znak.

To okrutna strata. Przedwczesna, niezrozumiała. Nie powinna przejść bez echa.
E.


Die Schatten werden länger
Es wird Abend, eh’ dein Tag begann
Die Schatten werden länger
Mit dir stirbt die Welt, halt dich nicht fest daran
Elaine Avery
Elaine Avery
Zawód : strażniczka pamięci
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowa
jestem z wieczoru,
który nie chce usnąć
OPCM : 9
UROKI : 15
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 11
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Czarodziej
in all chaos, there is calculation
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t6750-elaine-avery#176175 https://www.morsmordre.net/t6767-appenine https://www.morsmordre.net/t6764-my-heart-is-made-from-gold#176786 https://www.morsmordre.net/f230-shropshire-ludlow-castle https://www.morsmordre.net/t6766-skrytka-bankowa-nr-1694 https://www.morsmordre.net/t6765-e-avery

Powrót do góry Go down

List do Evandry Rosier
Ukochana Evandro
Pamiętasz zapach zimowej szarlotki, którą piekły nam skrzaty w Hogwarcie? Albo tamten grudniowy podwieczorek na wyspie Wight, gdy obserwowałyśmy płatki śniegu lądujące na szybie. Dmuchałyśmy wtedy w nią, ogrzewając własnym ciepłem, a śnieżynki topniały i sprowokowane do wyścigu mknęły w dół. Zawsze ze mną wygrywałaś, a przynajmniej ja tak to zapamiętałam. Tęsknię za tamtym dniem, gdy zbyt gorzka herbata była największym problemem, jednak próżno szukać słów, aby podziwiać, jak wiele już osiągnęłaś i jak wiele jeszcze osiągniesz. Czas pomiędzy przesileniem zimowym a nowym rokiem zawsze wprawia mnie w zadumę. Ostatnio rzadziej wychodzę z domu, nie czuję już takiej potrzeby, ale wiedz, że jestem w każdej Twej potrzebie.
Pragnę życzyć Ci jedynie dobra w nadchodzącym roku. Jedynie ciepła, takiego jak te, które osadzało się na szybie w Waszym salonie i takiego, jakie ja czuję, gdy jesteś przy mnie. Najdroższa mi przyjaciółko, raz ciało wypełnia duszę, a raz dusza ciało. Niechaj Twoja pozostanie spokojna i wyrwała, a Twe ciało niechaj czuje jedynie ulgę i nigdy nie doświadczy bólu. 1958 rok stoi przed Tobą otworem, nie zatrzymuj się i wypełniaj własne pasje. Zasługujesz na wszystko, co najlepsze, droga Evandro, nigdy o tym nie zapominaj.

Tęsknię za Tobą,
Aquila

Może nic tam nie będzie. może to tylko fantazja. Potrzeba poszukiwania, która mnie wzmacnia. Potrzeba mi tego by wzrastać.
Aquila Black
Aquila Black
Zawód : badaczka historii, filantropka
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Czas znika, mija przeszłość, wiek niezwrotnie bieży,
A występków szkaradność lub cnoty przykłady,
Te obrzydłe, te święte zostawują ślady.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 0
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 15
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8834-aquila-black https://www.morsmordre.net/t8844-sunshine https://www.morsmordre.net/t8843-child-of-the-sun#263595 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t8846-skrytka-bankowa-nr-2087 https://www.morsmordre.net/t8845-aquila-black

Powrót do góry Go down

5 stycznia 1958 r.(pieczęć Ministerstwa Magii)
Lady Rosier,
w związku z podjętymi ostatnimi czasy środkami ostrożności zmuszającymi Ministerstwo Magii do rozpoczęcia powszechnego poboru w imieniu panującego Ministra Magii zwracam się do Pani z prośbą o pomoc w krzewieniu obywatelskich postaw.

Prócz mężczyzn do służby powołano wybrane dziewczęta, które mają odebrać przeszkolenie pozwalające im przejąć obowiązki polowych sanitariuszek. Wsparcie i obecność lady w szpitalu podczas tych czynności, a także Wasza pomoc przy codziennych czynnościach, mogłyby pomóc pojąć młodym kobietom konieczność i wagę podejmowanych obowiązków, a rannym na froncie czarodziejom - przynieść potrzebną im otuchę. Na miejscu pojawią się reporterzy Walczącego Maga.

Uprzejmie proszę o informację, czy będzie lady w stanie pojawić się na miejscu.

Data i adres zaplanowanych czynności:
Komisja Magiwojskowa nr 13 dnia 1 lutego 1958 r. o godzinie 8:30 rano, Sala Odpraw, II poziom Ministerstwa Magii, Londyn. Na Komisję należy zabrać różdżkę dla potwierdzenia tożsamości.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Dzwoneczek - Page 5 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Powrót do góry Go down

Przeczytaj Grudzień 1957
Kochana Evandro, Kreśląc te słowa Durham pokrywa się śniegiem z każdą minutą. Hrabstwo wydaje się niczym kraina królowej lodu i nic nie świadczy o tym, że trwa wojna. Nasza akcja charytatywna uświadomiła mi jak mało wiemy o tym co się dzieje w życiu zwykłych ludzi. Wykazałyśmy się ignorancją, ale uczymy się na własnych błędach. Jednak o naszych wspólnych celach przyjdzie nam jeszcze rozmawiać, teraz chciałabym ci życzyć pogody ducha i spokojnego czasu między świętami a sabatem. Wiem, że jesteś mocno zaangażowana w jego organizację, ale liczę iż znajdujesz chwilę dla siebie. Będąc wypoczętą przed tym wielkim wydarzeniem będziesz czerpać z niego więcej przyjemności.
Liczę również, że w nadchodzącym Nowym Roku większość problemów czy niewiadomych uda ci się rozwiązać. Gdybyś potrzebowała pomocy, wsparcia czy osoby, która cię wysłucha jestem obok i możesz na mnie polegać.
Kolejny rok prawie za nami, a ja nie wiem kiedy ten czas tak szybko minął. Wielka niewiadoma przed nami i kolejne wyzwania, ale jestem pewna, że z Tobą u boku żadne wichury nie są mi straszne.

Twoja
Prim
May god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, B&B
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 5
UROKI : 6
ELIKSIRY : 26
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Dzwoneczek - Page 5 Dd3436d291f269d9d228b8e0011b3018
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8879-primrose-burke https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Powrót do góry Go down

Strona 5 z 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Dzwoneczek

Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach