Wydarzenia


Ekipa forum
Fitzroy
AutorWiadomość
Fitzroy [odnośnik]12.10.20 11:21
First topic message reminder :
Fitzroy
FitzRoy to dumny Puchacz, którego Prim otrzymała w dniu jedenastych urodzin. Zawsze siedzi z poważną miną jakby chciał powiedzieć, że jest ponad tym co się wokół niego dzieje. Jednak nigdy nie zawiódł Prim i często bywał powiernikiem jej zmartwień. Miewa swoje humory i przed wysłaniem listu oczekuje małego głaskania. Gdy czegoś potrzebuje wydaje różne dźwięki i prostuje skrzydła, wtedy wiadomo, że należy mu poświęcić chwilę uwagi.


Kod:
<div class="sowa"><div class="ob1" style="background-image:url('https://i.pinimg.com/564x/42/32/cc/4232ccd4a3ceb1f297c73fcd64363ed9.jpg');"><!--

--><div class="sowa2"><span class="p">Przeczytaj </span><span class="pdt"><!--

--> Grudzień 1957 <!--

--></span><div class="sowa3"><span class="adresat"><!--

--> Droga lady Calypso Carrow,  <!--

--></span><span class="tresc"><!--

--> Z ogromną przyjemnością przyjmuję zaproszenie Twoje oraz lady doyenne Carrow. Przyznam, że jedną z moich ulubionych aktywności sportowych jest jazda konna. Wzgórza Durham są wspaniałym miejscem do dzikich przejażdżek. Wobec tego, czy dzień dziesiąty grudnia mogę pozwolić sobie na zajęcie Twojej uwagi.

Pozdrawiam,
<!--

--><span class="podpis"><!--

--><div class="primrosediv">Lady Primrose Burke</div><!--

--></span></span></div></div></div></div>
<style>@font-face {font-family:'Really Distinct';src:url(https://dl.dropbox.com/s/u56yc6onfq7yexw/AsmelinaHarley.ttf?dl=0) format('truetype');} .primrosediv {font-size: 28px; font-family: 'Really Distinct'} </style>May god have mercy on my enemies
'cause I won'tOstatnio zmieniony przez Primrose Burke dnia 22.06.21 22:26, w całości zmieniany 4 razy
Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, Dama
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 4 +1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 29 +2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 6 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Fitzroy - Page 15 6676d8394b45cf2e9a26ee757b7eaa37
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke

Re: Fitzroy [odnośnik]28.10.23 23:43
Przeczytaj sierpień 1958
Najdroższa Primrose, Liczę, że list ten spotka Cię nie tylko w dobrym zdrowiu, ale także niewyobrażalnym szczęściu w trakcie Festiwalu Miłości!

Jesteś dla mnie absolutną znawczynią w tematyce talizmanów, stąd zgodnie z niegdyś opowiedzianą Ci historią, chciałabym Cię poprosić o pomoc z takowym. Moja szanowna babcia przekazała mi informację o biżuterii, swoistym talizmanie. Nie mam pojęcia w jaki sposób oddziałowuje na nią, ale ponoć jest to dla mnie wyjątkowo przydane, myślę, że może jej chodzić o wsparcie krwii moich przodkiń.

To dla mnie wyjątkowa sytuacja, bowiem pierwowzór kształtu, który dosyłam wraz z instrukcjami, należał do mojej prababci, lady Yaxley, którą straciliśmy przed kilkoma laty. Pamiętam ją z ostatnich chwil, na jej palcu zawsze znajdował się ten konkretny pierścień - i w nim pragnęła zostać pochowana.
Od babci dostałam informacje od nadwornego alchemika mojego dziadka, które dołączam wraz ze składniowymi talizmanu. Będę Ci moja droga dozgonnie wdzięczna za pomoc.

Ślę najszczersze pozdrowienia
Imogen


Do listu dołączono bezpiecznie zapakowaną, przywiązaną do nogi sowy paczuszkę z różą piaskową, złotem i srebrem goblinów. Sowa poczekała grzecznie do momentu, aż Primrose samodzielnie odebrała paczuszkę.


ogień, morze i kobieta - trzy nieszczęścia.
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : dama norfolku, poliglotka, tłumaczka języka rosyjskiego
Wiek : 21
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Fitzroy - Page 15 A428b07e606913df291129e6d572399a
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t11713p15-komnaty-imogen#375795 https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Fitzroy [odnośnik]06.11.23 22:49
Odbierz list 09.07
Primrose, jest mi niezmiernie miło, że uważasz mnie za eksperta i oczywiście nie jest to żadną przesadą tylko prawdą. Z Twojego opisu wynika, że może być to klątwa błotna, ale oczywiście jest to tylko przypuszczenie. Zwykle nie wydaje osądów bez dokładnego przyjrzenia się ofierze i zweryfikowania konsekwencji. Natomiast wspomniane przekleństwo sprawia, że czarodziej wydziela, wyczuwalną tylko dla zwierząt, charakterystyczną woń wskutek czego stają się agresywne.

Mogę jakoś pomóc? Masz jakiś przypadek, czy to naukowa ciekawość? Dodać jeszcze mogę, że nośnikiem tej klątwy są przedmioty.
Drew Macnair
The eye sees only what the mind is prepared to comprehend
Drew Macnair
Drew Macnair
Zawód : Namiestnik hrabstwa Suffolk, fascynat nakładania klątw
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zaręczony
Dan­ger is a beauti­ful thing when it is pur­po­seful­ly sou­ght out.
OPCM : 40
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +4
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 15 +3
Genetyka : Metamorfomag

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t6211-drew-macnair https://www.morsmordre.net/t4416-avari https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t4418-skrytka-bankowa-nr-1139 https://www.morsmordre.net/t4417-drew-macnair
Re: Fitzroy [odnośnik]09.11.23 22:47
Przeczytaj 4 Sierpnia 1958
Najdroższa Primrose! Bardzo dziękuję Ci za list. Niestety, przez różne obowiązki, związane z sierocińcem, kometą i pracą nie byłem w stanie w pełni nacieszyć się wydarzeniem. Liczę, że zdążę jednak wybrać się na święto, zanim wszystkie kramy i atrakcje rozpłynął się jak poranna mgła.

Co do Twojego pytania. Owszem, doskonale znam ten stan — to, co opisałaś, brzmi dokładnie jak pewna historia, którą przeżyłem. Były to chwile straszne, ale i piękne. Czysty żywioł. Brak jakiejkolwiek kontroli. Dopiero chłodne morskie powierzę oraz otoczenie sprawiło, iż dokładnie wiedziałem, co zaszło, choć same wspomnienia, były raczej przebłyskami, niż jasnym ciągiem zdarzeń. A jeszcze ten okropny ból głowy... Mogę Ci kiedyś o tym opowiedzieć, jak się spotkamy.

Miejmy jednak jasność — jestem Twoim przyjacielem i moim obowiązkiem jest wiedzieć o takich rzeczach — czy ty zrobiłaś To, o czym myślę? Czy jednak Twoje słowa odnoszą się do jakiegoś bardzo niebezpiecznego i nielegalnego badania? Ponieważ, jeśli tak, to możesz liczyć na moją pomoc w pozbywaniu się wszelakich efektów ubocznych całej sytuacji. Znam również parę miejsc w okolicznych lasach, gdzie bardzo łatwo jest ukryć zwłoki.
Będę czekać na Twoją odpowiedź.

Twój
RigelHOW MUCH CAN YOU TAKE BEFORE YOU SNAP?
Rigel Black
Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wszystko to co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Wilkołak

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Fitzroy [odnośnik]11.11.23 8:44
Przeczytaj3 sierpnia 1985
Prim! słusznie czynisz, przychodząc do mnie, masz wszak pewność, że dozgonnie pełnić będę zaszczytną funkcję Twojej przyjaciółki, powierzycielki sekretów. Pisać do mnie możesz każdego dnia, niezależnie od świąt, przecież nie zignoruję ważnej wieści od Ciebie, zwłaszcza w tak istotnym temacie.

To wspaniale, że udało Ci się znaleźć mężczyznę, który roztoczył przed Tobą woal rozkoszy! Wkraczasz dziś na nową drogę, z której nie ma już powrotu. Porzucasz dziewczęcość i niewinność na rzecz odważnego odkrywania swoich pragnień. Pierwszy raz ma swoją niezwykłą moc, ale to każdy kolejny sprawia, że jesteś bliżej poznania samej siebie. Może i jest to nieco kontrowersyjne w naszej dobie wyznanie — a może jest to nieubłagany wpływ Lugh — ale uważam, iż każde takie spotkanie, jest prawdziwą celebracją własnej kobiecości i powinno się doń dążyć, jak i często sprawdzać.
Wierzę, że wszystko przebiegło w miłym, nieprzymuszonym tonie i daleka jesteś od chęci wydrapania delikwentowi oczu (tu także możesz na mnie liczyć!).
Wyrzuty sumienia są naturalną częścią, nie wyzbędziesz się ich od razu, bo przypominać będą o niepewnościach.
Obserwuj się uważnie, nie bagatelizuj żadnego z sygnałów ciała, zwłaszcza jeśli są dla Ciebie nowe. Czerpanie przyjemności z wzajemnego poznania wiąże się nierozerwalnie z pewnymi konsekwencjami, których tłumaczyć Ci nie muszę. Szczęść Merlinie, coby w Twym przypadku okazały się wyłącznie ostrzeżeniem. Niezależnie od wyniku, wesprę Cię na każdej ze ścieżek!

Chętnie usłyszę więcej szczegółów, nie krępuj się w wylewnością! Czy pochwalisz się swojej ulubionej przyjaciółce nazwiskiem kawalera? Choćby inicjałem? Nie pozwól mi żyć w niepewności. I tak zauważę, przy kim najczęściej się rumienisz.
Evandrashow me your thorns
and i'll show you
hands ready to
bleed
Evandra Rosier
Evandra Rosier
Zawód : Arystokratka, filantropka
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I am blooming from the wound where I once bled.
OPCM : 0
UROKI : 4 +1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 16 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Półwila

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8762-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t8771-dzwoneczek#260729 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t9233-skrytka-bankowa-nr-2076#280737 https://www.morsmordre.net/t8767-evandra-rosier#260654
Re: Fitzroy [odnośnik]23.11.23 23:16
Melisande Travers 31 lipca 1958
Primrose, ponoć przeznaczenie i wszechświat różnie tworzą ścieżki, które przejść nam przechodzi. Czy owe istnieją i zapisały coś dla mnie od samego początku potwierdzić skora nie jestem, jednak dziękuję Ci, Primrose, za te miłe słowa.

Służyłam jej jeno radą i obecnością z radością obserwując jakich wyborów dokona i jak angażuje się w to, czego zobowiązała się powziąć. Nasi mieszkańcy to dzielni ludzie, o sercach odważnych - wierzę, że chwila oddechu którą ku nim sprowadziliśmy, przypomniała im o tym, że jesteśmy obok i walczymy dla nich i za nich właśnie. A śmierć - ojców i mężów - która żniwem jest wojny jest niezbędną ceną którą płacimy by zostawić świat lepszym dla pokoleń, które przyjdą po nas.

Słyszałam, że koordynowałaś wszystko, więc pozwól, że i ja złożę na Twoje dłonie gratulacje. Liczę jednak, że i dla siebie zaplanowałaś odpoczynek i zaszczycisz obecnością Brón Trogain. Z całą pewnością sprosta naszym oczekiwaniom.

Dziękuję, Primrose, Twoje słowa napawają mnie zadowoleniem i przekonaniem, że nie dryfuję bezmyślnie a płynę wedle kursu, który obrałam.

Niech wiatry sprzyjają i Tobie,
Melisande


I've heard allegations 'bout your reputation
I'll show you my shadows if you show yours
Let's get it right dear, give a good fight dear
We'll keep it all up behind
closed doors
Melisande Travers
Melisande Travers
Zawód : badacz; behawiorysta smoków; początkujący twórca świstoklików
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I do not chase. I conquer.
You will crumble for me
like a Rome.
OPCM : 10
UROKI : 0 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0 +1
TRANSMUTACJA : 10 +7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 19
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t4704-melisande-rosier#100644 https://www.morsmordre.net/t5050-nulla#108518 https://www.morsmordre.net/t12140-melisande-travers https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t5178-skrytka-bankowa-nr-1209 https://www.morsmordre.net/t5098-melisande-rosier#110615
Re: Fitzroy [odnośnik]25.11.23 17:14
Przeczytaj 16 sierpnia 1958 roku
Droga kuzynko Przepraszam, że tak długo czekałaś na odpowiedź. Proszę o wybaczenie.

Czasy zabaw, festiwalu lata wydają się odległe. Słodkie wspomnienia spokoju i pokoju. Informacje o Twoim dobrym samopoczuciu przyjęłem z ulgą, lecz obecnie czuję niepokój związany z nowymi wydarzeniami. Powiedz proszę, jak wygląda sytuacja w Durham? Czy potrzebujecie pomocy?

Surrey przeżywa tragedie, którą ciężko opisać słowami. Każdy dom okrył się całunem żałoby, każdy kogoś stracił. Setki ludzi pozbawionych domów, oszczędności życia. Na szczęście mamy jeszcze lato, nikt nie zaznał mrozu, lecz trzeba będzie przygotować się na trudną zimę. Od trzech dni nie zaprzestaje w wysiłkach, by pomóc. Ojciec, wiesz jaki jest mój ojciec, nie powinienem wspominać tego człowieka. Współdzielę obowiązki w ministerstwie, które również targany jest problemami. Pozostaje sprawą otwartą jak Amerykanie zareagują na sytuacje u nas. Odczuwam pewien niepokój związany z wizytą ministra u naszych sojuszników za oceanu. Mam jednak obowiązek wobec ziemi i ludzi, to im teraz poświęcam swój czas i siły. Działamy sprawnie, a powołany zespół działania kryzysowego skutecznie pomaga ludziom. Wszystkie brakuje, wszędzie trzeba coś zrobić.

Proszę odpisz na ten list jak najszybciej, bym mógł przestać niepokoić się o Twoje zdrowie. Bartemius
Bartemius Crouch
Bartemius Crouch
Zawód : Aspirujący filozof, przyszły znawca prawa, stażysta w Międzynarodowym Urzędzie Prawa Czarodziejów
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
As humanity gazed upon stars and proclaimed if heavens would not come to us, we would reach heavens ourselves.
OPCM : 10
UROKI : 12 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11933-bartemius-crouch https://www.morsmordre.net/t11959-apate https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12145-skrytka-bankowa-2587
Re: Fitzroy [odnośnik]26.11.23 12:41
Przeczytaj Kto to?
Szanowna lady Burke, pozostaję głęboko wdzięczna za Twe dobre słowa oraz wszelkie okazane rodzinie Macnair wsparcie w kwestii całego przedsięwzięcia. Przyznaję, że w obliczu nowych zadań rady Twoje oraz pozostałej przychylnej nam szlachetnej społeczności okazały się dla nas cennym skarbem. Przyczyniłaś się, lady, do naszego sukcesu - nie mam co do tego żadnej wątpliwości. Nasi mieszkańcy poznali opiekę i troskę namiestnika, niechaj letnie zabawy dodadzą im tak potrzebnej w godzinie wojny otuchy i nadziei.

Korzystając z okazji, pozwolę sobie na jeszcze jedną prośbę, lady Primrose. Wieść o twoich rzemieślniczych zdolnościach sięga daleko poza Durham. Byłabym rada, gdybyś zechciała wykonać dla mnie specjalną broszę. Słyszałam, że istnieje receptura mogąca wzmocnić magię przeciwko wrogom o szczególnej krwi. Z poświęconego rytualnie reema wydobyłam cenną cząstkę. Moje ptaszysko winno dostarczyć ją wraz z tym listem, odrobiną siarki i cyprysową broszą w nadziei, że uda ci się uczynić, lady, z nich cenne magiczne wzmocnienie.

Będę dozgonnie wdzięczna.

Z wyrazami szacunku.
  Irina Macnair


Do listu dołączono szczyptę siarki, kość piszczelową małą oraz broszę w kształcie śmiertelnego symbolu - gałęzi cyprysowej wraz z owocem.
Ain Eingarp
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Fitzroy - Page 15 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Fitzroy [odnośnik]27.11.23 9:51
. SIERPIEŃ
Droga Primrose,Chciałbym wierzyć, że list zastanie cię w dobrym zdrowiu, ale w obliczu napływających z każdej ze stron wieści, to chyba niemożliwe. Mam jednak nadzieję, że pozostajesz bezpieczna.
Jakkolwiek źle to brzmi, nasze hrabstwa jak na razie trzymają się nieźle, w porównaniu do innych, chociaż nie pociesza mnie fakt, że na granicy Cumberland podobnie jak w czerwcu, tak teraz z powrotem wybuchły zamieszki. Mimo to, dopóki nie zeszła na nas lawina błotna, chciałabym zaangażować się w pomoc poszkodowanym, czy zechciałabyś dołączyć do tej inicjatywy?

Niech Merlin nam wszystkim dopomoże,Babette


she's a mess of gorgeous chaos and you can see it in her eyes.
Babette Fawley
Babette Fawley
Zawód : malarka, aspirująca kuratorka sztuki
Wiek : 21 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
gdy wszystko nic warte,
evviva l'arte
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t11845-babette-fawley#365847 https://www.morsmordre.net/t11853-osha#366244 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f117-cumberland-ambleside-dwor-fawleyow https://www.morsmordre.net/t11867-skrytka-bankowa-nr-2574#366573 https://www.morsmordre.net/t11852-babette-fawley#366243
Re: Fitzroy [odnośnik]30.11.23 12:01
Przeczytaj 26 lipca
Lady Burke,
wierzę, że cieszysz się dobrym zdrowiem i po tym co wydarzyło się w Beamish Town nie cierpisz na przykre dolegliwości, pozostawiając to już za sobą. Jak mają się sprawy wśród dotkniętych chorobą w ratuszu? Czy ilość osób z tą przypadłością się zwiększa? Udało ci się zaobserwować jakieś zmiany, a może doszłaś do ciekawych wniosków? Z pewnością jesteś zajęta przygotowywaniem jarmarków w Durham, ale liczę, że zgodzisz się pochylić nad moją sprawą.

Nie zawracałbym ci tym głowy, gdyby nie fakt, że wiąże się ona z Czarnym Panem, a ja potrzebuję nie tylko dobrego rzemieślnika, ale przede wszystkim zaufanego doradcy w tym zakresie. Pozwolisz, że przejdę do konkretów. Potrzebuję niewielkich przedmiotów z odpornego materiału, które będzie trudno zniszczyć, ale jednocześnie takich, które nie będą wyglądać na drogocenne. Zależy mi, by nie rzucały się w oczy złodziejom i nie stanowiły źródła cudzego pożądania. Poza tym, o czym wspomniałem ich wygląd jest mi obojętny, istotne by były relatywnie niewielkie i można było je ukryć w kieszeni lub przypiąć do rzemienia czy naszyjnika. Jako rzemieślnik wiesz napewno z czego można to wykonać, a być może miałabyś gotową formę lub znasz kogoś kto mógłby to dla Ciebie zrobić, nie budząc takich podejrzeń, jak gdybym to ja wystosował podobną prośbę, szczególnie, że zależy mi na dużej ilości, co najmniej kilkuset sztuk, a może nawet więcej.

Czy mógłbym na Tobie polegać w tej sprawie? Wszystkie koszty pokryje Ministerstwo Magii.
Ramsey Mulciberpan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny, namiestnik Warwickshire
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
My name is Death
and the end is here
OPCM : 40
UROKI : 20 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Fitzroy - Page 15 Kdzakbm
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Fitzroy [odnośnik]04.12.23 15:03
Przeczytaj 15 sierpień 1958
Droga Primrose, błagam, powiedz mi, że jesteś bezpieczna.
Nasz kraj trawi żywioł, nadal nie potrafię otrząsnąć się z szeregu cierpień, których doświadczyliśmy tamtej nocy. Obawiam się opuszczać zamek, pył roznoszący się wokół Corbenic sprawia, że każdy oddech sprawia trudność.
Jednocześnie nie potrafię pozostać w miejscu, te wieści nie tylko niepokoją, co doprowadzają mnie do szaleństwa; poziom pracy, jaki należy włożyć, przerasta nasze oczekiwania. Spotkajmy się. Myślę, że obie będziemy tego potrzebować. Możemy również porozumieć się z Evandrą — myślę, że w jej stanie potrzebne jej będzie odciągnięcie myśli i zajęcie się czymś, co nie będzie jej nadwyrężać, a to powinnyśmy teraz przede wszystkim zadbać.

Norfolk objęły pożary, wraz z Melisande zajęłyśmy się szacowaniem pierwszych skutków, ale sytuacja jest niepewna — po tym, co stało się pierwszego dnia kataklizmu, ciężko jest pozbierać myśli, z wielu miejsc ciężko o rzetelne informacje. Powiedz mi, proszę, jak sytuacja w Durham. Liczę, że w przeciwieństwie do Surrey, sytuacja jest u Was opanowana.

Trzymaj się, lady Burke, najtrudniejsze dopiero przed nami.
Imogen


ogień, morze i kobieta - trzy nieszczęścia.
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : dama norfolku, poliglotka, tłumaczka języka rosyjskiego
Wiek : 21
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Fitzroy - Page 15 A428b07e606913df291129e6d572399a
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t11713p15-komnaty-imogen#375795 https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Fitzroy [odnośnik]04.12.23 21:44
Przeczytaj sierpień 1958
Najdroższa Primrose, Twoja odpowiedź napawa mnie optymizmem. Teraz szczególnie nieocenione będzie wzajemne wsparcie, bez podziałów i konfliktów. Skontaktuję się z Lacertą co do sytuacji po drugiej stronie wysp, myślę też o napisaniu do Cordelii, jej osoba oficjalnie opowiadająca się za pomocą będzie kluczem do wsparcia mieszkańców.
Jestem w stałym kontakcie Celaeną i Timothee, obawiam się zgoła o sytuację na wyspię Wight, ale nie chcę poruszać póki co tego tematu głośniej - wolę, aby Evandra skupiła się na Kent, w jej stanie nie możemy pozwolić sobie na zbyt duży stres. Spotkajmy się w przeciągu tygodnia, do tego czasu postarajmy rozeznać w sytuacji. Czy wiesz może co z Rigielem? Skoro Surrey tak wyjątkowo ucierpiało, obawiam się o ziemie Blacków, mam nadzieję, że jest bezpieczny.

Czekam na dogodny dla Ciebie termin, dostosuję się.

Pamiętaj, że masz we mnie wsparcie, Prim
I.


ogień, morze i kobieta - trzy nieszczęścia.
Imogen Travers
Imogen Travers
Zawód : dama norfolku, poliglotka, tłumaczka języka rosyjskiego
Wiek : 21
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
rozpalasz ogień, niech płonie
nie mógłby żaden z nich temu
zapobiec
OPCM : 2
UROKI : 2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9 +8
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 15
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Półwila
Fitzroy - Page 15 A428b07e606913df291129e6d572399a
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11409-imogen-travers https://www.morsmordre.net/t11423-rusalka https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t11713p15-komnaty-imogen#375795 https://www.morsmordre.net/t11714-skrytka-bankowa-2490#362359 https://www.morsmordre.net/t11457-imogen-n-travers
Re: Fitzroy [odnośnik]12.12.23 13:26
. SIERPIEŃ
Droga Primrose,Wschodnią część Cumberland nawiedziły trujące deszcze, z którymi nikt nie wie jak się mierzyć. Strach wychodzić z dworku, chociaż ten sam w sobie wcale nie jest bezpieczny - tamtej nocy jedna z komet spadła w jezioro, nad którym spędzałyśmy niedawno czas, z siłą tak dużą, że część lamp, porcelany, moich obrazów uległa destrukcji.
Staramy się zapewnić ocalałym pomoc humanitarną, ale ze względu na lawinę i wspominany wyżej deszcz, jest to nie lada wyzwanie, nie wspominając o napaściach, które mają miejsce w pobliskich miasteczkach. Z tego co wiem, trwają rozmowy na temat tymczasowego przesiedlenia części ocalałych na tereny Flintów, do naszych krewnych, ale martwią mnie zamieszki - ponoć Pan Ojciec zwrócił się o wsparcie w spacyfikowaniu trwających konfliktów, choć jak na razie nie widać żadnych efektów.
Prawdę mówiąc, mimo mojego zrozumienia wobec decyzji rodziny, męczy mnie zamknięcie w dworku i spisywanie listów na prośbę ojca, czy matki. Daj proszę znać, czy nie potrzebujecie wsparcia na miejscu - z chęcią potraktowałabym to jako wymówkę do wyjścia.Babette


she's a mess of gorgeous chaos and you can see it in her eyes.
Babette Fawley
Babette Fawley
Zawód : malarka, aspirująca kuratorka sztuki
Wiek : 21 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
gdy wszystko nic warte,
evviva l'arte
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t11845-babette-fawley#365847 https://www.morsmordre.net/t11853-osha#366244 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f117-cumberland-ambleside-dwor-fawleyow https://www.morsmordre.net/t11867-skrytka-bankowa-nr-2574#366573 https://www.morsmordre.net/t11852-babette-fawley#366243
Re: Fitzroy [odnośnik]12.12.23 23:06
Przeczytaj Sierpień 1958
Szanowna lady Burke, Mam nadzieję, że list ten zasta Ciebie w dobrym humorze pomimo całego zamieszania ogarniającego Wielką Brytanię.

Wciąż jednak chciałbym przysłużyć się jakoś ziemiom Durham i chciałbym dowiedzieć się czy istnieje może możliwość zostania ponownie przydzielonym do zadań w których moje umiejętności mogą zostać wykorzystane w dobrym celu. Ostatnie wydarzenia z grotą stawiają mnie raczej jako osobę wartą zaangażowania w podobne przedsięwzięcia, a zarazem pomoże to wzniecić moje zainteresowanie zagadką miejsc jej podobnym. Dodatkowo postanowiłem ostatnio zachęcić siebie do rozwijania swoich zainteresowań i zacząłem uczyć się języków staroceltyckich, aby te pomogły nam rozwikłać sekrety groty i nietylko.

Z niecierpliwością czekam na sowę.

Z uznaniem,
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Zawód : Spirytysta, własciciel sklepu spirystycznego
Wiek : 28
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 15 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11353-vergil-zabini#349354 https://www.morsmordre.net/t11360-mercurio#349847 https://www.morsmordre.net/t12153-vergil-zabini https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11361-skrytka-bankowa-2481#349849 https://www.morsmordre.net/t11359-vergil-zabini#349845
Re: Fitzroy [odnośnik]13.12.23 18:36
Przeczytaj 18 sierpnia 1958 r.
Droga kuzynko, Z ulgą przyjmuję wiadomość o zdrowiu Twoim i rodziny, ogrom tragedii wokół nas każę cieszyć się nawet tak drobnymi rzeczami.

Nie mogli powstrzymać tragedii, żaden z nas nie posiada mocy, która zniosłaby tą klątwę, która na nas spadła. Pozostaje nam tylko praca i wysiłek, by naprawić szkody. Opłakiwać trzeba to, co straciliśmy, tych których więcej nie zobaczymy. Nie można jednak oddać się żałobie, zwłaszcza my szlachetnie urodzeni. Naszym obowiązkiem jest pomoc naszej ziemi, tak wielu o tym zapomina. To nasza przeszłość i przyszłość, oddaliśmy krew za tą ziemię.

Przekonany byłem o Twoim działaniu, nigdy nie porzuciłabyś ludzi w potrzebie. Zawsze była to cecha, którą szanowałem w Tobie niezmiernie. My również spisujemy raporty, ilość strat, zaginionych, potrzebne racje żywnościowe. Z każdym dniem ubywa zaginionych, przybywa martwych. Sytuacja była tak ciężka, że musiałem w terenie pomagać grupom operacyjnym, przeszukując ruiny w celu znalezienie ludzi. Moja krew i pochodzenie niewiele znaczyło, istotna była sprawna różdżka i ręce. Moja obecność jednak była niezwykle doceniania przez mieszkańców, tak bardzo przyzwyczajeni byli do szlachty w jej pałacach oddalonych od ludzi.

Wizyta ministra w Stanach będzie kluczowa, lecz nie będzie prosta. Amerykanie nie są głupi, zawsze będą dbać o swój interes, trzeba ich przekonać, że mają swoje interesy również u nas. Może pomogą, lecz będzie to miało swoją cenę. Ile jesteśmy gotowi zapłacić? Co więcej, czy stać nas, by tej pomocy nie uzyskać?

Dostaje informacje od naszego skromnego szpitala polowego o niedostatkach eliksirów oraz personelu. Byłbym niezmiernie wdzięczny gdybyś pomogła mi rozwiązać pierwszą z tych kwestii, pełen wiary w Twoją dobroć oraz zaradność. Bartemius

Bartemius Crouch
Bartemius Crouch
Zawód : Aspirujący filozof, przyszły znawca prawa, stażysta w Międzynarodowym Urzędzie Prawa Czarodziejów
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
As humanity gazed upon stars and proclaimed if heavens would not come to us, we would reach heavens ourselves.
OPCM : 10
UROKI : 12 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11933-bartemius-crouch https://www.morsmordre.net/t11959-apate https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12145-skrytka-bankowa-2587
Re: Fitzroy [odnośnik]14.12.23 19:38
Przeczytaj Sierpień 1958
Szanowna lady Burke, Z anomaliami miałem juz pewnego rodzaju doświadczenie jeszcze za czasów, gdy szalały one niebezpiecznie po ziemiach Wielkiej Brytanii. Jeśli tylko zostanie mi udzielona przez Ciebie zgoda, lady, chętnie przybędę i użyję swych skromnych zdolności, aby ten pokój ponownie zapanował.

Z uznaniem,
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Zawód : Spirytysta, własciciel sklepu spirystycznego
Wiek : 28
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 15 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11353-vergil-zabini#349354 https://www.morsmordre.net/t11360-mercurio#349847 https://www.morsmordre.net/t12153-vergil-zabini https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11361-skrytka-bankowa-2481#349849 https://www.morsmordre.net/t11359-vergil-zabini#349845

Strona 15 z 17 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Fitzroy
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach