Wydarzenia


Ekipa forum
Drew Macnair
AutorWiadomość
Drew Macnair [odnośnik]21.06.18 0:51

Drew Macnair

Data urodzenia: 17 stycznia 1927
Nazwisko matki: Ogden
Miejsce zamieszkania: Przeklęta Warownia w Dunwich
Czystość krwi: Czysta ze skazą
Status majątkowy: Zamożny
Zawód: Fascynat nakładania klątw, namiestnik hrabstwa Suffolk, poszukiwacz artefaktów
Wzrost: 180cm
Waga: 76kg
Kolor włosów: Szatyn
Kolor oczu: W słońcu brudny piwny, zaś nocą zgaszona zieleń
Znaki szczególne: Kolor oczu, kilkudniowy zarost. Blizna wzdłuż kręgosłupa będąca pamiątką po bliskim spotkaniu z salamandrowym ogniem oraz druga w okolicy prawej brwi powstała podczas pojedynku. Znamię z lewej strony klatki piersiowej na wysokości drugiego żebra. Podłużna blizna ciągnąca się pionowo od obojczyka aż na wysokość siódmego żebra. Mroczny Znak na lewym przedramieniu. Blizna na wnętrzu dłoni po rozcięciu o kamień.



Pragnienie oryginalności oblane nutą metaforycznego oceanu stwierdzeń i porównań, by na siłę wykazać swą mądrość wyczytaną w zeszłotygodniowym wydaniu proroka codziennego oraz wyższość spowodowaną rodowodem, nie osobowością. Kilkunastogodzinne autobiograficzne opowieści złożone głównie z ukoloryzowanych, fikcyjnych wstawek zasłyszanych z naprzeciwległego stolika w Dziurawym Kotle i nabytych umiejętnościach nie mających żadnego podłoża w praktyce. Chęć sławy wiążącej się z niekończącym byciem na ustach wszystkich magicznych istot, dla których stanowiłoby się niepodważalny w żadnym aspekcie autorytet. Sen, a jednocześnie marzenie tak wielu zapatrzonych we własne odbicie ludzi, że ciężko dać wiarę w ich logiczne myślenie. Bądźmy szczerzy- w jakiekolwiek rozumowanie.

Moja historia jest banalna, mało szokująca i nie okalająca się sukcesem wartym spisania jej na strony księgi, która miałaby służyć przyszłym pokoleniom. Zwykły zlepek faktów, kilku nieco ciekawszych opowieści nadających się w sam raz do ognistej whisky, której zapach dostatecznie zniwelowałby dymiący między wargami Stibbons. Dzieciństwo i wychowanie, szkoła i nauka, praca i doświadczenie, aż w końcu śmierć i samotność. Czy ktokolwiek obrał inne tory? Czy ktokolwiek wyszedł poza powszechne ramy? Nie, albowiem nie ma ludzi wyjątkowych- takowe mogą być jedynie ich czyny i to właśnie o nich pamięć pozostaje. Całe życiowe tło staje się niezauważalną ramą arcydzieła, bo nie ma znaczenia to kim się było, lecz to czego się dokonało.
Biegu historii świata nie zmieniła biografia jednostki tylko podjęte przez ów potentata decyzje- powtarzałem to zawsze, ale mało kto potrafił słuchać wciąż zapełniając strony własnej książki zbędnymi fragmentami nieinteresujących nikogo- nawet jego samego.


Londyńskie ulice świeciły pustką, a szum hulającego wiatru zagłuszał tylko pijacki śpiew mieszkańców dochodzący z barów usytuowanych wzdłuż zasypanych śniegiem chodników. Noc była mroźna i nieznośnie depresyjna, gdyż z oddali wesołe dźwięki przypominały bardziej wołanie o pomoc z krótkimi przerwami na haust świeżego powietrza, kiedy to napastnik nieświadomie rozluźnił palce oplatające szyję. Aura była przygnębiająca podobnie jak rozciągający się wzdłuż Tamizy widok strzelistych gmachów, budynków i kościołów skąpanych w gęstej mgle. Otulone w całej swej okazałości zataiły różnice ich dzielące, podobnie jak geny niemowlęta pod maską niewinności. Mojemu przyjściu na świat towarzyszyła jedynie cisza ubarwiona kilkoma urojonymi łzami bólu, ale i ulgi, bo wiele razy powtarzano, że nic z tego nie będzie. Chciałem się tutaj dostać, pragnąłem być egoistyczną hieną, która wbrew przeciwnościom pojawi się wśród białych korytarzy tłumnie wypełnionych obcymi ludźmi. Nigdy nie miałem żalu, że od samego początku poznałem smak samotności, bo dzięki temu nauczyłem się kroczyć przez świat bez złudnej nadziei na odnalezienie czegoś co nazywają rodziną.
Był wczesny ranek. Pamiętam promienie słońca przebijające się przez zakurzone okiennice niczym nie przypominające tych z rodowych zamków wpół zakrytych bogato zdobionymi zasłonami. Nadal nie chwyciłem okazji poznania własnego ojca, który podróżując po Europie nie wykrzesał czasu dla własnej żony oraz dziecka. Nie czułem przynależności, imperatyw, a przede wszystkim faktu magicznego pochodzenia, gdyż mimo opowiadanych przez matkę historii nigdy nie przejawiłem choć cienia nadprzyrodzonych umiejętności. Widziałem w jej oczach swego rodzaju odrazę, poczucie niesprawiedliwego obowiązku i żalu, którego w pewnych chwilach już nawet nie ukrywała. Rozmawialiśmy rzadko, w późniejszych latach właściwie już tylko wtedy, jak pragnęła wkłuć mi kolejną igiełkę z podpisem „charłak”, gdy dym Stibbonsa zakrywał jej kpiący uśmiech.
Nie byłem na to obojętny niejednokrotnie starając się dowiedzieć, dlaczego tak właśnie się działo i co zrobiłem źle, że mnie to spotkało. Jednak za każdym razem słyszałem, iż to wina mojego ojca, który zamiast budować z nią silny ród oddał się szaleńczym podróżom w poszukiwaniu czegoś, co nigdy nie istniało. Fascynacja artefaktami, mitycznymi przedmiotami wyskrobała z niego nawet najmniejszą rodzinną iskrę, więc w chwili narodzin pierworodnego wyjechał wraz z domowym majątkiem. Pozostawił za sobą jedynie stare mieszkanie przepełnione wonią stęchlizny i cichym łoskotem moli mających tam swój mały raj na ziemi.


Nigdy nie miałem indywidualnych nauczycieli tudzież zajęć z inną wysoko postawioną młodzieżą, więc pozostawała mi nadzieja w książkach, które miały przynieść pierwsze zainteresowania oraz pasje. Początkowo dużo problemów sprawiała mi nauka pisania oraz czytania, gdyż z niewielką pomocą matki, podstawowe kroki w świecie niby tak banalnym naprawdę mogły przyprawić o ból głowy tym bardziej, iż w domu nie miałem żadnych autorytetów. Wielokrotnie nerwy brały górę i wpadałem w szał nie mogąc złapać oddechu, za co otrzymywałem solidną karę. Musiałem być samodzielny, samowystarczalny i cholernie wdzięczny matce za te pierwsze lata, które w jej mniemaniu zmarnowała na moje wychowanie. Nazwałbym to raczej postawieniem na nogi i wykarmieniem, lecz wtedy byłem zbyt młody by się przeciwstawić mówiąc, co naprawdę o tym myślę.  Zmanipulowała mnie swoją opinią, zaraziła bólem i choć naprawdę wewnątrz czułem się potężny to gasiła ona każdą iskrę rozpalającą we mnie jakąkolwiek pewność siebie. Wszystkie cegiełki składające się na otaczający mnie mur były jej nieświadomym dziełem, paskudnie starannie wykonanym rzemiosłem jakiego pozazdrościć mogli najbardziej obojętni ludzie.


Wiedzieliśmy, że on żyje, więc z uwagi na honor rodziny matka nie umawiała się z innymi mężczyznami po ciemnych zaułkach. Po drugiej stronie lustra widać było dumną damę z dorastającym synem czekającym na list ze szkoły Magii i Czarodziejstwa, gdyż przejawiane przez niego zdolności z pewnością musiały zostać docenione. Gustowne szaty, piękna biżuteria i rzekomy dworek, o którym ubarwione historie przedstawiane były na wszelkich salonach. Próżność osobowości, obyczajów i paskudny lęk przed potępieniem wiązanym z odrazą zmuszał Ophelię do kłamstw na temat własnej rodziny oraz jej dobrych korzeni. Macnairowie byli majętni, więc nikt nie mógł spodziewać się, iż to w co była odziana to jedynie pamiątka po bogactwie roztrwonionym przez Augustusa. Kwestia jego podróży, sukcesów i powrotu na każde Boże Narodzenie także nie schodziła jej z ust, choć nigdy nie miałem okazji życzyć ojcu Wesołych Świąt. Żyła w obłudzie- w świecie wykreowanym we własnej głowie, który nijak miał się do rzeczywistości i związanych z nią realiów. Chciała mnie do niego porwać, zassać na tą planetę fałszu i choć aprobowały mi idące za tym korzyści to wiedziałem, że tylko sam jestem w stanie sobie na to zapracować. Osiągnąć sukces, którym będę się pławił przed wszystkimi ciekawskimi oczami lustrującymi lekko przetarte rękawy fraku pożyczonego od przyjaciela mojej matki. Nim to się stanie musiałem w końcu udowodnić, że nie jestem tylko zwykłym charłakiem, a to było najtrudniejszym z zadań- zupełnie niezależnym ode mnie.
Był to jeden z wielu letnich, późnych wieczorów, w których poświęcałem się nauce języka rosyjskiego, ponieważ to właśnie on sprawiał mi wiele kłopotów. Miałem jednak świadomość, że jeśli moją aspiracją było podróżowanie i odkrywanie tego, co przeoczył mój ojciec to musiałem zrobić wszystko, by swój język wzbogacać. Składałem litery, następnie słowa starając się nie brzmieć co najmniej śmiesznie i choć po ostatnim zdaniu rozległo się w kuchni głośne stuknięcie to nawet przez myśl mi nie przeszło, że teleportował się właśnie on- Augustus.
Nie poznałem go. Jego duże zielone oczy wpatrywały się we mnie jak w obcego człowieka, a ja nie potrafiłem odwdzięczyć mu się niczym innym. Gdzieś pod lewą piersią serce zabiło mi mocniej, choć z radością i szczęściem nie miało to nic wspólnego. Przestraszyłem się wpadając w panikę, bo nie miałem kompletnego pojęcia czego mogę się po ów czarodzieju spodziewać. Zbyt duża, przemoczona szata okrywała jego ramiona, a różdżka dzierżona w dłoni nawet na moment nie została skierowana w kierunku podłogi. Wydawał się gotów do ataku, czujnie rozglądając się po wnętrzu, jakoby był zdecydowany do przejęcia ów miejsca wraz z resztką niewielkiego dobytku, jaki nam pozostał. Jego twarz wykrzywiona w groźnym grymasie przejawiała cień zmęczenia pokazując, że samotność i ból podróży to jedyne, co mu pozostało. Przełknąłem nieco głośniej ślinę przewracając się na drugi bok, aby sturlać się z wąskiego łóżka. Nie wiedziałem co robić- dosłownie mnie sparaliżowało. Zacisnąłem dłonie w pięści i nim zdążyłem spytać czego chce, moich uszu dobiegł cichy głos matki, która wypowiedziała to paskudnie dźwięczne imię. Wystarczył moment, aby żyrandol ze środka pokoju niebezpiecznie zakołysał się, a następnie runął na chłodną posadzkę wraz z gasnącym płomieniem umocowanych na nim świec. Wysunąłem głowę zaszokowany tym, co właśnie się wydarzyło, bo czułem, że stało się to z mojej winy i przenosząc wzrok na rodziców dostrzegłem jedynie lekko otwarte usta matki, która wskazała dłonią w moim kierunku. Podchodząc bliżej chwyciła między palce bujną czuprynę wyraźnie powtarzając ojcu, że nigdy nie byłem długowłosym brunetem. W tamtej chwili obojętny był mi fakt, że przejawiłem magiczne zdolności oraz pod wpływem emocji zmieniłem fryzurę. Skupiłem się tylko na żalu spowodowanym faktem, iż mosiężny żyrandol nie wisiał nad ich głowami. Widok ojca nie wzbudził we mnie radości, a pragnienie krzywdy, której jeszcze nigdy nie doświadczyli. To był pierwszy raz, jak cząstka demonicznego wnętrza dała mi o sobie znać.


Dzień, w którym dostałem sowę wraz z listem wspominam z każdym detalem jakby był on wczoraj, choć moja pamięć nie należała do najlepszych, właściwie to była kompletnie beznadziejna. Potrafiłem kilkukrotnie powtarzać sobie zadanie, które musiałem wykonać, by za chwilę zastanawiać się po co w ogóle wychodziłem z mieszkania. Zapominałem imiona kojarząc poznanych ludzi jedynie z twarzy, a tematy przeprowadzanych rozmów zawsze pozostawiałem swojej intuicji. Nie było to jednak świadectwem mojego problemu z nauczaniem tudzież przyswajaniem informacji, albowiem to naprawdę wychodziło mi całkiem nieźle.
Nie wiem czy w ich oczach można było dostrzec ulgę, czy dumę, kiedy zerkałem na nich przez okno Hogwart Expressu. W chwili otrzymania listu wszystko się zmieniło, a przede wszystkim moje wycofanie, które momentalnie stało się motorem napędowym paskudnej pewności siebie. Nie potrzebne było mi ich słowo, nauka i rada, którą tak silnie chcieli mnie wesprzeć  po ujawnieniu magicznych zdolności. Wybudowany mur stał się jednocześnie tarczą na wszelkie emocje, rozgoryczenia i rodzinne przesłanki jakimi już więcej nie dałem się nakarmić. Odrzucenie, kłamstwo, samotność, niezrozumienie towarzyszyły mi przez całe dzieciństwo i niczym najlepszy druh kierowały do młodzieńczych lat. Przełom nie wyplenił egoistycznego, wręcz demonicznego zasianego ziarna, a jedynie podlał kolejnym wiadrem wody.
Tiara nie miała wątpliwości, aby wysłać mnie w ślady rodziców dumnie kończących szkołę w zielonych barwach. Slytherin był domem, do którego chciałem trafić od samego początku, gdyż znając namiastkę historii Hogwartu zgadzałem się z respektowanymi tutaj wartościami i ambicją cechującą reprezentantów. Podzielałem zdanie odnośnie wyższości czarodziejów, a przede wszystkim czystości krwi płynącej w ich żyłach. Godziła w moje przekonania jedynie kwestia majątku, która rzekomo świadczyła o pozycji w wielkiej hierarchii, lecz zdecydowałem, iż wolę być w środku mrowiska niż po jego drugiej stronie.


Mimo swoich aspiracji nie byłem typem kujona, który zamykał się w bibliotece, aby poszerzać i zgłębiać pole zainteresowań. Miałem wielu kolegów- może i nawet przyjaciół, ale nadal w głębi siebie byłem samotny, gdyż byli mi oni zupełnie zbędni. Traktowałem to bardziej jako odskocznię od codzienności, inną maskę, którą nakładałem w chwili rozpoczęcia rozmowy. Nie lubiłem palić mostów, nie starałem się nawet odpychać kompletnych kretynów, bo żyłem w przekonaniu, że każda znajomość- nawet ta sprawiająca wrażenie zupełnie zbędnej- może się do czegoś przydać. Nie znałem wartości przyjaźni, zaufania, ale korzyści płynących z bycia koleżeńskim i przydatnym w grupie niekoniecznie lubujących się w zasadach uczniów. Nauczyła mnie tego matka w chwili, kiedy z tym durnym uśmieszkiem przechadzała się wzdłuż korytarzy domostw, w których bywała częstym gościem. Ludzie tam mieszkający nie byli dla niej nikim poza kartą przetargową w wyścigu o społeczną pozycję. Właściwie… czy i ja tylko też tym nie byłem? Narzędziem?


Nauka w Hogwarcie była żmudna, powiedziałbym nawet, iż w żaden sposób nie spełniała moich oczekiwań, które obrałem przed wejściem do pociągu. Wiele przedmiotów opiewało się o teorię, bądź proste, nieprzydatne zaklęcia mające na celu sprawdzenie wilgotności podłoża roślin, czy poznanie świata mugoli. Drugie z wymienionych było ohydne, wręcz obrzydliwe, stąd za każdym razem, gdy słyszałem o ich życiu tudzież technologii miałem ochotę spędzić resztę popołudnia w kaftanie, na kawce u Munga. Do moich dobrych stron nie należała także numerologia, która już po pierwszych zajęciach stała się istną ‘czarną magią’. Nie dawałem wiary temu, czego oko nie widziało, a dodatkowo starałem się korzystać z każdego dnia tak samo, więc wróżba przyszłości była jedynie nic nieznaczącym przypuszczeniem mającym na celu weryfikację pewnych poglądów. Podobnie sprawa miała się z eliksirami i magią leczniczą- cóż brakowało mi do tego cierpliwości, choć zawsze się nią cechowałem. Uczeń bez (T)rolla to jak czarodziej bez różdżki, prawda?
Wbrew pozorom nie byłem takim głąbem na jakiego mogłoby się zanosić, gdyż mimo, że wiele przedmiotów nie współgrało z mą naturą i zainteresowaniami  to znalazły się takie, które porwały mnie zupełnie. Zapewne to nieco przesadzone słowo, lecz adekwatnie odnoszące się do prawdy, albowiem transmutacja i starożytne runy były moim osobistym faworytem. Pierwsze z nich początkowo zaliczałem przymusem zważywszy na moją negatywną dyscyplinę wiążącą się z brakiem panowania nad anomaliami genetycznymi, jednak w przedostatniej klasie wszystko uległo zmianie. Profesor nauczył mnie podstawowej kontroli, która zapobiegała obcowaniu z różowym zarostem i siedmioma pazurami na jednej dłoni przypominającej łapę. Nadal miewałem odchyły, zmienne nastroje ukazujące się różnymi kształtami uszu, jednakże było mi o wiele prościej pozostać w cieniu- bez wyróżniania się.
Runy były moim czarnym koniem. Nie lubowałem się w nich z uwagi na fakt, iż stanowiły jedynie przedmiot dodatkowy, ale przez wzgląd na posiadane umiejętności wyniesione z samotnych nauk. Byłem w tym naprawdę niezły i często przodowałem nad całą resztą, co wzbudzało poczucie pewności siebie, jaką matka w przeszłości tak skrzętnie starała się ugasić. Zawsze chodziłem pod wiatr, nigdy z nim. Spędziłem wiele godzin na czytaniu, zapamiętywaniu, a przede wszystkim szkicowaniu najciekawszych okazów, gdyż byłem pewny, iż to one odpowiadają za moc czarnomagicznych artefaktów będących moją największą pasją.
Wolnym czasem z reguły gardziłem, więc nie marnując go oddawałem się dobrej książce, tudzież uczyłem na kolejną poprawkę z Historii Magii nie dowierzając, że ktoś zdał ją za pierwszym razem. Zdarzały się jednak wyjątki, kiedy wspólnie ze Ślizgonami pływaliśmy w pobliskim jeziorze i zadręczaliśmy obserwujące nas szlamy. To było zdecydowanie ciekawsze od wojen olbrzymów.


Wieści o Wielkiej Wojnie Czarodziejów stały się dla mnie swego rodzaju inspiracją, pragnieniem, którego nie mogłem dosięgnąć. Marzyłem o władzy nad mugolskim światem, który był niczym w porównaniu do posiadanej przez nas potęgi. Chciałem być częścią tej rewolucji, kartą historii, która na zawsze zmyłaby z prawdziwych czarodziejów brud półkrwistych i zabiła smród szlam. Moja rodzina zobaczyła światło w tunelu dla swojej sytuacji, choć bardzo szybko zostało ono zbryzgane krwią utraconej nadziei. Restrykcyjne prawo doprowadziło do przejęcia mieszkania i pozostałego im dobytku na rzecz długów, których nie byli w stanie spłacić. Czas, w którym prawda wyszła na jaw okazał się najgorszym z możliwych, bo szeroko siany terror zaostrzył wiele poglądów i otworzył sporo ust, które wcześniej bały się głośno opowiedzieć za powrotem do tradycji.
W szkole niedługo musiałem czekać na zgryźliwe komentarze i kpiące spojrzenia, które uderzały bezpośrednio w moją rodzinę. Nic nie zmieniło się w ilości oraz jakości posiadanych przeze mnie rzeczy, ale sama świadomość biedy w domu Macnairów owocowała złośliwościami ze strony Ślizgonów. Pewnego razu nie wytrzymałem uwagi godzącej bezpośrednio w moją osobę, wiążącej się z nieudolnymi próbami zapanowania nad metamorfomagicznymi zdolnościami i w pokoju wspólnym rzuciłem Drętwotę na jednego ze swoich kolegów. Zostałem za to ukarany porządkowaniem książek w bibliotece przez przeszło trzy tygodnie, ale nie żałowałem, a właściwie byłem z siebie dumny. To wydarzenie spowodowało, że wstąpiłem do klubu pojedynków oraz otrzymałem możliwość opracowania planu, jak dostać się do najciemniejszych książkowych zakamarków, by zagłębiać sztukę czarnej magii.


W dniu ukończenia szkoły każdy rozszedł się w swoją drogę z mniejszą, bądź większą nadzieją na kolejne wspólne spotkanie. Nie zależało mi na tym i z obojętnym wyrazem twarzy patrzyłem na wszystkich tych, których zaszklone oczy wyrażały buzujące w środku emocje. Kartkę z adresami wyrzuciłem do pierwszego napotkanego kosza, albowiem za każdym razem przeszłość zostawiałem daleko za moim oddalającym się cieniem.
Nie obawiałem się pierwszej podróży, mimo że w mojej kieszeni dzwoniło zaledwie kilkanaście sykli i knutów, a niewielka walizka mieściła trochę znoszonych ubrań, szatę oraz jednoosobowy namiot. W plecaku trzymałem dziennik, gdzie przez cały okres szkolny spisywałem najważniejsze informacje, obrane tropy i przede wszystkim przydatne zaklęcia. Zdaniem najsławniejszych poszukiwaczy najciekawszym i zarazem najmniej zbadanym terenem był Związek Radziecki, a więc od tamtejszych ziem rozpocząłem swoją tułaczkę.
Podczas badań nauczyłem się jednego, iż milczenie jest złotem, choć galeonów nie daje. Czarodzieje z reguły klepali jak najęci nie znając żadnej granicy w kwestii własnej prywatności, a tym bardziej sferze interesów potencjalnie omawianej osoby. Dorabiałem w podmiejskich barach lejąc kremowe piwo, czy serwując ognistą whisky i dzięki temu miałem możliwość dowiedzenia się o najbrudniejszych tajemnicach oraz kręgach ów kraju. Ułatwiało mi to planowanie tras i pozwalało dotrzeć do miejsc, które swą mrocznością wyprzedzały sklepy na Nokturnie. Cechowałem się cholerną cierpliwością, więc nawet miesiące niepowodzeń, tygodnie wytrzymywania pijackich gadek i awantur, które nie przynosiły żadnych pozytywnych owoców, nie zachęcały mnie do powrotu. Dążyłem wolno do celu zapisując sobie najważniejsze nazwiska, adresy, spostrzeżenia i tworzyłem szkice pożądanych czarnomagicznych przedmiotów, o których istnieniu dowiadywałem się z mieszczańskich legend. Lekcja samozaparcia wynikająca z niepowodzeń pozwoliła mi do perfekcji zapanować nad swoim metamorfomagicznym darem, który często dawał mi niezbędną anonimowość. Byłem od niej uzależniony.


Podążając na wschód wzdłuż syberyjskich ziem zatrzymałem się w Tarze, która miała być tylko krótką przerwą, a okazała się przełomem na jaki czekałem od początku wyprawy. Zaciągając się do pracy w obskurnym barze prowadziłem rozmowy z pewną starszą ode mnie, blond pięknością, która później stała się moim pierwszym i ostatnim partnerem ekspedycji. Początkowo jako szefowa nie przeglądała należącego do mnie dziennika, lecz później jako kochanka przewertowała go poznając prawdziwy powód opuszczenia kraju. Podzielała owe hobby i choć już wcześniej zagłębiała mnie w najmroczniejsze zakamarki czarnej magii to dopiero ta wiedza zwolniła w niej wszelakie hamulce.
Inspirowało ją to, że byłem zdecydowanie mniej doświadczonym czarodziejem od niej i znalazła we mnie ucznia, którego wydawała się bardzo długo szukać. Szkoliła mnie, wprawiała w osłupienie zaklęciami, które pierwszy raz w życiu mogłem usłyszeć i zaobserwować, a także nauczyła respektu będącego podstawą dobrego pojedynku. Kilkukrotnie widziała buzujące we mnie emocje powodujące zmiany kształtów twarzy oraz sylwetki, więc i temu starała się zaradzić wymuszając cykliczny, poranny trening. Koncentracja, opanowanie, siła- te trzy słowa stały się codzienną mantrą.
Wewnątrz siebie było mi obojętne jej towarzystwo, ale korzyści płynące z jedzenia wspólnych śniadań przewyższały moją potrzebę indywidualności. Posiadała dziesiątki ksiąg, których nigdy wcześniej nie miałem okazji wertować, setki fiolek wypełnionych przeróżnymi składnikami eliksirów i przede wszystkim legendę, której trop stał się dla mnie priorytetem. Spędziłem mnóstwo czasu na dokładnej analizie rodu Romanowów, których rozstrzelano zaraz po tym, jak Ci ukryli swój dobytek. Materialna korzyść była mi obojętna, natomiast miała znajdować się tam szafka zniknięć, której bliźniacza część prowadziła do sekretnego gabinetu rosyjskiego cara wedle plotek spowinowaconego z Neridą Vulchanovą- założycielką i pierwszą dyrektorką Dumstrangu. Wielką czarownicą oraz królową czarnej magii.


Wróciłem do Londynu wczesną wiosną 56’, kiedy już Gellert Grindelwald był na szczycie, a cała Anglia pogrążona była w łapankach. Tamiza wydawała się płynąć krwią, a śmiech triumfujących czystokrwistych czarodziejów rozchodził się echem wzdłuż ciemnych alejek. Podobał mi się unoszący smród mordowanych szlam toteż postanowiłem pozostać w mieście do czasu, w którym nie znajdę kolejnej poszlaki w mojej małej układance. Deportowałem się od wspólniczki zabierając zgromadzone materiały i zdobyte artefakty, ponieważ stała się mi zupełnie zbędna. Przekazując ogrom wiedzy, udostępniając materiały i szkoląc w zaklinaniu postawiła na siebie krzyżyk w chwili, gdy uczeń przerósł mistrza. Moja maska była tak starannie dopasowana, iż zagrałem perfekcyjną rolę na deskach egoistycznego teatru, gdzie ona stała się nieproszonym aktorem. Należało zatem wyciąć akt, w którym planowała wygrać główną rolę i skończyć go epilogiem opartym tylko o złamane serce, a nie interwencje Mojry. Gdy spała uciekłem nie tylko z dobytkiem, wiedzą oraz planem poszukiwań, który wspólnie stworzyliśmy na przyszłe lata, ale przede wszystkim z jej nadzieją, że choć cząstka mnie była prawdziwa.
Jedyną pozostałą mi pamiątką był pierścień, który po nałożeniu przywołał same przykre wspomnienia i o dziwo nie było wśród nich momentu, kiedy ją zdradziłem.



Matka zawsze powtarzała, że najważniejsze jest to, co zdobyłeś - nieważne jakim i czyim kosztem.



Bad Habits


Patronus: Po otrzymaniu Mrocznego Znaku, Drew nie potrafi wyczarować patronusa.


Statystyki i biegłości
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 40 Brak
Zaklęcia i uroki: 2 +2 (różdżka)
Czarna magia: 60 +7 (różdżka, kręg ogonowy)
Uzdrawianie: 0 Brak
Transmutacja: 5 +4 (różdżka, kieł większy)
Alchemia: 0 Brak
Sprawność: 15 +3 (czarna perła)
Zwinność: 4 Brak
JęzykWartośćWydane punkty
Język ojczysty: angielski II0
rosyjski II2
Biegłości podstawoweWartośćWydane punkty
GeomancjaI2
Historia MagiiI2
KłamstwoI2
ONMSI2
Starożytne RunyIV40
SpostrzegawczośćIII25
SkradanieI2
ZastraszanieI2
NumerologiaI2
Biegłości specjalneWartośćWydane punkty
Odporność magicznaI5 (79,5)
Wytrzymałość psychicznaII10
EkonomiaI5
Biegłości fabularneWartośćWydane punkty
Rycerze WalpurgiiIV46
Rozpoznawalność II (Śmierciożerca)0
Sztuka i rzemiosłoWartośćWydane punkty
Literatura (wiedza)I ½
AktywnośćWartośćWydane punkty
Taniec współczesnyI ½
PływanieI½
Walka wręczI½
PozostałeWartośćWydane punkty
Mocna głowaI½
GenetykaWartośćWydane punkty
Metamorfomagia0
Reszta: 0
[bylobrzydkobedzieladnie]




The eye sees only what the mind is prepared to comprehend


Ostatnio zmieniony przez Drew Macnair dnia 17.03.24 15:33, w całości zmieniany 21 razy
Drew Macnair
Drew Macnair
Zawód : Namiestnik hrabstwa Suffolk, fascynat nakładania klątw
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Dan­ger is a beauti­ful thing when it is pur­po­seful­ly sou­ght out.
OPCM : 40
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +4
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 15 +3
Genetyka : Metamorfomag

Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t6211-drew-macnair https://www.morsmordre.net/t4416-avari https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t4418-skrytka-bankowa-nr-1139 https://www.morsmordre.net/t4417-drew-macnair
Re: Drew Macnair [odnośnik]21.06.18 0:51

Kwiecień '56 - Czerwiec '57

Orientacja polityczna: Radykalne poglądy nie uległy zmianie; pozostawał wierny własnym ideałom. Popierał politykę prowadzoną przez Ministra Cronosa Malfoya, a w szczególności decyzję o zamknięciu granic Londynu dla niemagicznych. Zaciągając się w szeregi Rycerzy Walpurgii udowodnił swą lojalność oraz oddanie sprawie, dzięki czemu dostąpił najwyższego z zaszczytu i dołączył do grona najbliższych sług Czarnego Pana.
Ścieżka kariery: Po powrocie do stolicy nie mógł sobie pozwolić na dłuższe wyprawy, dlatego tropienie artefaktów zeszło na drugi plan. Nieustannie pogłębiając swą wiedzę w dziedzinie starożytnych run zaczął czerpać finansowe korzyści z nakładania przekleństw – rzadziej ich ściągania. Został współwłaścicielem Karczmy  „Pod Mantykorą”, która stała się jego oczkiem w głowie i zarazem ulubionym miejscem biznesowych spotkań.
Rozwój: Potyczki z wrogiem uświadomiły mu jak wielkie miał braki w dziedzinie magii defensywnej, więc to jej poświęcał najwięcej czasu w trakcie licznych treningów. Nie zapominał przy tym o swym zamiłowaniu do czarnej magii, którą praktykował przy każdej nadarzającej się okazji. Znacznie poprawił swoją spostrzegawczość; coraz trafniej potrafił czytać z ludzkiej mimiki oraz gestów, a czujnemu oku nie umykał żaden szczegół.
Więzy krwi: Przez przeszło dekadę pozostawał z dala od krewnych nie chcąc mieć z nimi nic do czynienia. Wiedział, że kiedyś nadejdzie dzień zemsty i nie mylił się, albowiem niedługo po powrocie do Londynu postanowił wziąć sprawy korzeni we własne ręce i pozbyć się tych, którzy splamili jego nazwisko. Czystkę rozpoczął od własnych rodziców i to na nich dokonał swego pierwszego mordu. Tuż przed śmiercią ojciec przekazał mu wspomnienie udowadniające, że miał siostrę, jednak do tej pory nie udało się mu jej odnaleźć. Niedługo po tych wydarzeniach do stolicy zawitało kuzynostwo i za jego sprawą opowiedziało się po stronie Lorda Voldemorta.
Zyskane znamiona: Pamiątka po nieudanym zaklęciu w postaci  podłużnej blizny ciągnącej się pionowo od obojczyka do wysokości siódmego żebra. Mroczny Znak na przedramieniu.


Powrócił do Londynu w kwietniu 1956 roku z zimnych, wschodnich ziem pragnąc zarobić nieco galeonów, które umożliwiłyby mu dalszą podróż. Trwając w swym przekonaniu nie dawał się nikomu namówić na dłuższy pobyt w stolicy ku szczególnemu niezadowoleniu Ramseya Mulcibera. Znali się od najmłodszych lat, nieustannie utrzymywali kontakt, stąd mężczyzna wiedział o zamiłowaniu Drew do czarnej magii, jego rozległej wiedzy o starożytnych runach, a przede wszystkim pasji jaką było nakładanie przekleństw. W opowieściach o niewyobrażalnej potędze, spełnieniu najskrytszych pragnień i bezsprzecznej wyższości czystej krwi miał swój ukryty cel i kiedy szatyn nie dał wiary jego słowom postanowił wcielić go w szeregi Rycerzy Walpurgii siłą. Perfidne, pozbawione skrupułów crucio uderzyło w plecy runisty wywołując niemożliwy do przełamania ból i wtem nigdy nie powiedziałby, że jeszcze kiedyś mu za to podziękuje.
Czas zdawał się mijać znacznie szybciej odkąd po raz pierwszy przekroczył progi  La Fantasmagorie zawierzając swą lojalność Czarnemu Panu – człowiekowi, jakiego znał jedynie z opowieści. Z uwagi na ilość obowiązków związanych z organizacją zaprzestał swych podróży nie mogąc sobie pozwolić na nader długie opuszczenie Londynu i skupił się na przekleństwach. Nie spodziewał się, że w tak krótkim czasie zyska liczne grono stałych klientów i zdoła uzbierać na pięćdziesiąt procent udziałów w Karczmie „Pod Mantykorą”, której stał się właścicielem wraz z Caelanem Goylem. Biznesowo, mimo początkowego sporego ryzyka, był to dobry ruch, bowiem jego status majątkowy uległ znacznej poprawie.
Los zgotował mu kolejną niespodziankę w postaci dziewczyny, z którą w przeszłości weszli sobie w drogę podczas tropienia artefaktu. Skończyła się ona fiaskiem i niesmakiem dla łamaczki klątw, bowiem po wielu trudach w jego zdobyciu szatyn bez skrupułów zabrał go dla siebie i uciekł nim nastał świt. Przypadkowe spotkanie w granicach Londynu doprowadziło do konfrontacji i finalnie zrodziło całą serię kolejnych tylko z pozoru przypominających te na zawodowym gruncie. Pochłonięci własnym towarzystwem odrzucali od siebie możliwość stania po przeciwległych, wojennych frontach, choć patrząc trzeźwym spojrzeniem na utrwalone poglądy było to jasne. Szatyn w końcu postanowił postawić na szali targające nim emocje i potajemnie podał dziewczynie Veritaserum musząc zmierzyć się z druzgocącą prawdą. Wymazał jej pamięć o tym zdarzeniu, a niedługo po tym spotkali się przy rozdrożu i samotnie ruszyli innymi drogami.
Poszerzające się wpływy, wytrwale budowana reputacja nazwiska i pragnienie odwetu doprowadziły w końcu Macnaira do drzwi rodzinnego mieszkania, w którym to egzystowali jego rodzice. Splamiony honor, konieczność dosięgnięcia sprawiedliwości wzmocniło w nim pragnienie wypowiedzenia najplugawszej ze wszystkich klątw i po raz pierwszy bezpośrednio ubrudzić sobie ręce krwią. Wcześniej pozbywał się niewygodnych celów, jednakże czynił to za pomocą trucizn, przekleństw tudzież wynajętych zbirów, zaś wówczas chciał uczynić to samemu. Szmaragdowy promień przeciął brudne, zatęchłe pomieszczenie powalając rodzicielkę na jego powierzchnię, zaś ojca spotkała gorsza kara – obezwładniony, pozbawiony czucia i z wyłamanymi stawami konał kilkanaście dni nie otrzymując od nikogo ratunku. Nim szatyn opuścił mieszkanie uzyskał od Augustusa wspomnienie, dzięki któremu dowiedział się o istnieniu siostry. Tej nie przyszło mu jeszcze odnaleźć i poznać.
Walka o władzę i czystość krwi nieustannie nabierała tempa. Drew angażował się w możliwie wiele zadań powierzonych z rąk Śmierciożerców oraz samego Czarnego Pana. Z każdą kolejną misją widział dla siebie coraz więcej perspektyw, a słowa Mulcibera przestały być jedynie wyssaną z palca mrzonką. Szalejące anomalie przyprawiały o strach i niepewność całe miasto, zaś oni dążyli do ich ujarzmienia i przejęcia potężnej mocy. Właśnie to otworzyło mu oczy, utwierdziło w przekonaniu, że wrota do okiełznania tajemnej, plugawej magii stały przed nim otworem i tylko od niego zależało, czy postanowi przekroczyć ich progi. Działał intensywniej, prężniej i z większym zaangażowaniem zmieniając fundamenty nienaruszonej hierarchii wartości. Nie bał się ryzykować własnego zdrowia, a nawet życia, czuł rosnącą satysfakcję i z dumą przekonywał się o coraz większych umiejętnościach wcześniej będących poza jego zasięgiem.
Z czasem przestał ograniczać się jedynie do rozkazów i zaczął działać na własną rękę między innymi tropiąc na podstawie pozyskanych informacji członków rebelii oraz werbując nowych, solidnych sojuszników. Nie wiodło nim pragnienie wykazania się, a oddanie i bezwzględna lojalność sprawie, co z czasem zaowocowało dostąpieniem najwyższego z możliwych zaszczytów – Mrocznym Znakiem na lewym przedramieniu. Stał się jednym z najwierniejszych sług Lorda Voldemorta i zyskał umiejętności o jakich nawet nie śnił.


[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 27.01.21 12:10, w całości zmieniany 2 razy
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Drew Macnair Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Drew Macnair [odnośnik]21.06.18 0:52

Witamy wśród Morsów

twoja karta została zaakceptowana
Kartę sprawdzał: Samuel Skamander

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 24.11.23 20:30, w całości zmieniany 3 razy
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Drew Macnair Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Drew Macnair [odnośnik]27.01.21 12:08


KOMPONENTYkobalt,
skóra nundu x2, skóra smoka
Kości człowieka x2, szpik kostny, gałka oczna x2
wełna górskiego abraksana x2, krew x2, język człowieka

[09.08.17] Ingrediencje (maj)
[14.05.18] Ingrediencje (lipiec/sierpień)
[23.10.18] Ingrediencje (wrzesień/październik)
[26.03.19] Ingrediencje (listopad/grudzień)
[04.10.19] Ingrediencje (styczeń-marzec)
[19.06.20] Ingrediencje (kwiecień-czerwiec)
[20.08.20] Kryształ (lipiec-wrzesień)
[22.08.21] Styczeń/marzec
[20.04.22] Kwiecień/czerwiec
[25.02.23] Lipiec/sierpień + kryształ od Kupidynka

BIEGŁOŚCI[18.08.17] Wsiąkiewka +2PB
[21.08.17] Zakup: +5 PB do biegłości Jasny umysł (II)
[02.11.17] +1 PB do puli (nagroda za szybką zmianę)
[15.05.18] Wsiąkiewka (majoczerwiec) +2 PB do reszty
[01.09.18] Wsiąkiewka (majoczerwiec #2) +2 PB
[01.09.18] Wsiąkiewka (lipcosierpień) +2 PB
[12.11.18] Wykorzystanie 3PB z reszty na odporność psychiczną
[25.03.19] Wsiąkiewka wrzesieniopaździernik +2 PB
[31.07.19] Wsiąkiewka (listopad/grudzień): +2 PB
[27.09.19] Wykorzystanie 15PB z reszty na Spostrzegawczość III
[25.02.20] Wsiąkiewka (sty-mar): +2 PB
[18.08.20] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec): +2 PB
[27.01.21] Minął fabularny rok...; +1 PB
[28.01.21] Wsiąkiewka (lipiec-wrzesień): + 3 PB
[23.08.21] Wsiąkiewka (październik-grudzień): +3PB
[26.08.21] Rozwój biegłości; Numerologia 0 -> I: -2 PB z reszty
[29.04.21] Rozwój biegłości: Ekonomia I; - 2 PB

HISTORIA ROZWOJU[23.02.17] Karta postaci, -900 pkt
[02.04.17] Zwrot PD (teleportacja): +1 do czarnej magii
[30.05.17] Wykonywanie zawodu (kwiecień) +50 PD
[13.06.17] Aktualizacja postaci: +1 OPCM, -40 PD
[19.08.17] Zdobycie osiągnięcia (Ślepy los), +30 PD
[18.08.17] Wsiąkiewka (kwiecień I) +60, 2 PB
[21.08.17] Zakup biegłości: Jasny umysł (II), -5 PB; zakup +2 pkt OPCM, -200 PD
[11.11.17] Zwrot za statystyki, +40 PD
[29.11.17] Spotkanie Rycerzy, +5 PD
[24.12.17] Wykonywanie zawodu (majoczerwiec), +50 PD
[28.01.18] Zdobycie osiągnięcia: Złoty myśliciel, +30 PD
[10.02.18] Udział w misji organizacji (Nie kraty tworzą więzienie): +130 PD
[25.03.18] Wsiąkiewka(kwiecień) +60PD, +2PB ;
[25.03.18] Klub pojedynków (maj) +20PD;
[14.05.18] Podsumowanie napraw anomalii (maj/czerwiec): +30 PD, +1 PB organizacji
[15.05.18] Wsiąkiewka (majoczerwiec) +90 PD, +2 PB do reszty
[15.05.18] Klub pojedynków (czerwiec) +10 PD
[18.05.18] Zdobycie osiągnięć (Weteran, Mroczny znak I, Obieżyświat, Do wyboru, do koloru), +190 PD
[06.06.18] Spotkanie Rycerzy Walpurgii, +10 PD
[11.06.18] +11 do cm, -880 PD
[11.07.18] Zdobyto podczas Festiwalu Lata: odłamek spadającej gwiazdy x2
[27.07.18] Udział w wydarzeniu Odbudowa Białej Wywerny: +20 PD, +1 PB organizacji
[31.08.18] Klub pojedynków (lipiec), +20 PD
[31.08.18] Zdobycie osiągnięć: Na głowie kwietny ma wianek, Mam tę moc, Recydywista; +90 PD
[01.09.18] Wsiąkiewka (majoczerwiec #2) +90 PD
[01.09.18] Wsiąkiewka (lipcosierpień) +90 PD
[15.10.18] Podsumowanie napraw anomalii (lipiec/sierpień): +75 PD, +1PB organizacji
[19.10.18]Wykonywanie zawodu (lipiec/sierpień), +50 PD
[23.10.18] Zdobycie osiągnięcia: Ostrożny sprzymierzeniec, +30 PD
[23.10.18] Rozwój postaci: 7 punktów do OPCM, -560 PD
[05.11.18] Spotkanie Rycerzy Walpurgii, +10 PD
[27.02.19] Wydarzenie (Jak kamień w wodę), +100 PD
[14.03.19] Podsumowanie napraw anomalii (wrzesień/październik): +40 PD, +1PB organizacji
[14.03.19] +1 do czarnej magii, II poziom biegłości Rycerzy Walpurgii
[20.03.19] Korekta podsumowania anomalii, +10 PD
[25.03.19] Wsiąkiewka wrzesieniopaździernik +2 PB, +90 PD
[26.03.19] Zdobycie osiągnięć (Nieugięty, Masakrator, Wodzirej I, Weteran II), +190 PD
[26.03.19] Wykonywanie zawodu (wrzesień/październik), +50 PD
[26.03.19] Klub pojedynków (wrzesień i październik), +20 PD
[29.03.19] Rozwój postaci: +8 opcm, -640 PD
[10.05.19] Spotkanie Rycerzy Walpurgii, +10 PD
[16.07.19] Podsumowanie napraw anomalii (listopad/grudzień): +20 PD, +1 PB organizacji
[31.07.19] Wsiąkiewka (listopad/grudzień): +90 PD, +2 PB
[31.07.19] Wykonywanie zawodu (listopad/grudzień), +50 PD
[31.07.19] Klub pojedynków (listopad/grudzień), +30 PD
[27.09.19] Rozwój postaci; +2 PB, Spostrzegawczość II -> III; -100 PD
[01.10.19] Wykonywanie zawodu (styczeń/marzec), +50 PD
[01.10.19] Klub pojedynków (styczeń), +10 PD
[02.10.19 [G] Zakup lokalu niskiej klasy - Karczma Pod Mantykorą; -200 PM
[02.10.19] Zdobycie osiągnięć (W pocie czoła, Partia nigdy cię nie zdradzi, Wilk z Pokątnej Street, Mały pędzibimber, Czarmistrz), +280 PD
[03.10.19] Rozwój postaci: +7 CM; -560 PD
[17.01.20] Wzmocnienie różdżki: +2 do CM
[25.02.20] Wsiąkiewka (sty-mar): +90 PD
[21.03.20] [G] Rozbudowa lokalu, kluczyk do Gringotta: -300 PM
[23.03.20] Osiągnięcia (Maratończyk, Na sterydach, Weteran, Lekką ręką, Fanatyk, Człowiek bez twarzy, Specjalista w czarnej magii): +530 PD
[25.03.20] +10 OPCM, -800 PD
[13.04.20] +100 PD, +3 do czarnej magii - Próba Rycerza; +1 do czarnej magii, III poziom biegłości Rycerzy Walpurgii
[29.07.20] Spokojnie jak na wojnie: +50 PD
[18.08.20] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec): +90 PD
[18.08.20] Wykonywanie zawodu (kwiecień-czerwiec): +50 PD
[18.08.20] Klub pojedynków (marzec): +30 PD
[20.08.20] Zdobycie osiągnięć: Mroczny znak II, Po szczeblach kariery, Uśmiech losu, Chłopiec z Placu Broni, Nie jestem leszczem, Szybki Bill, Kwestia czasu +370PD
[21.08.20] [G] Zakup: nakładka na pas z sakwami, -300 PM
[18.08.20] Rozwój postaci: +1 punkt statystyk do CM, +9 do OPCM; -820 PD
[26.12.20] Wszyscy jesteśmy szaleni: +150 PD
[14.01.21] Spokojnie jak na wojnie: +50 PD
[27.01.21] Aktualizacja postaci
[28.01.21] Wsiąkiewka (lipiec-wrzesień): + 120 PD
[29.01.21] Wykonywanie zawodu (lipiec-wrzesień): +20 PD
[24.02.21] +1 do czarnej magii, IV poziom biegłości Rycerzy Walpurgii
[23.07.21] Spokojnie jak na wojnie: +108 PD, +3 PB organizacji
[22.08.21] Wykonywanie zawodu (październik-grudzień); + 20 PD
[23.08.21] Wsiąkiewka (październik-grudzień): +120 PD, +3PB
[24.08.21] +30 PD; osiągnięcie: wielki głód
[26.08.21] Rozwój postaci; +4 CM: -400 PD
[27.08.21] Aktualizacja zdolności: +1 CM, +2 PB do reszty
[31.08.21] Osiągnięcia (Wór pełen ziół, Weteran IV, Genelaog, Specjalista (OPCM), Wodzirej II, Pracoholik, Powieść epistolarna, 50 pierwszych randek): +400 PD
[14.10.21] Aktualizacja postaci: wyrównanie opłaty za metamorfomagię, osiągnięcie (Ofiara roku adminów); -300 PD
[28.02.22] Wydarzenie: Pan na włościach +150 PD +3 PB
[20.03.22] Spokojnie jak na wojnie: +150 PD; +3 PB organizacji
[15.04.22] Wsiąkiewka (styczeń/marzec): +120 PD
[15.04.22] Wykonywanie zawodu (styczeń/marzec) I i II: +30 PD
[20.04.22] Osiągnięcia (Towarzyski, Maratończyk II, Weteran V, Czarnoksiężnik z krainy Nokturnu, I że cię nie opuszczę, Sędzia kalosz); +490 PD
[15.04.22] Rozwój postaci: +6 punktów sprawności, 1 punkt OPCM. Zakup: +1 PB; -610 PD
[26.08.22] Aktualizacja postaci: -100 PD
[23.01.23] Spokojnie jak na wojnie: +150 PD
[06.02.23] Wykonywanie zawodu (kwiecień-czerwiec) I & II: +30 PD
[10.02.23] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec); +120 PD
[09.08.23] Rozwój postaci: -240 PD, +3 punkty sprawności
[08.08.23]Zdobycie osiągnięć: Dojrzały Mors I, Dojrzały Mors II, Dojrzały Mors III, Na Łysej Górze, W zdrowiu i w chorobie,  Złote dziecko, Przyczajacz, Zmysł galeonów, Zlot Czarownic, Szklany Pantofelek; +670 PD
[22.11.23] Spokojnie jak na wojnie: +150 PD
[25.11.23] Zakupy: kieł większy, kręg ogonowy; -300 PD
[25.11.23] [G] Zakupy: magiczny zegarek na nadgarstek; -60 PM
[11.12.23] Zdobycie osiągnięcia: Róg obfitości; +30 PD
[18.12.23] Zakupy: +1,5 PB; -75 PD
[01.01.24] Wsiąkiewka (lipiec-sierpień); +120 PD
[12.01.24] Rozwój postaci: +9 CM; -1080 PD
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Drew Macnair Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Drew Macnair
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach