Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Achilles
AutorWiadomość
Achilles [odnośnik]12.12.21 16:05
First topic message reminder :




Achilles
W przeciwieństwie do swojego właściciela, Achilles jest żywy, energetyczny i agresywny względem innych sów. Hector zakupił tą sowę tuż po rozpoczęciu kursu uzdrowicielskiego i ma do niej niezmienny sentyment.


Spoiler:


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
Lived my life as the good boy I was told I should be,
Sold my soul, broke my bones, tell me, what did I get?

OPCM : 0
UROKI : 5
ALCHEMIA : 15
UZDRAWIANIE : 20
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t10883-broken-body-beautiful-mind#331696 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale#331701

Re: Achilles [odnośnik]15.04.22 1:00
Przeczytaj 1 kwietnia 1958
Hectorze, udało mi się wrócić z wyprawy - co niewątpliwie dla części żeglarskiego świata jest sporym zawodem. Powinieneś kiedyś pójść i postawić za mój bezpieczny powrót, podobno można zbić na tym fortunę.

Ale ja nie o tym. Jak wiesz (albo nie wiesz), czasem coś przywozimy z tych wypraw (znaczy zawsze przywozimy, bo zysk musi być), a jak zobaczyłam sobie jakieś zielsko rosnące w najsławniejszej czarodziejskiej szklarni na wyspie, to sobie pomyślałam "No Hector na pewno by takie chciał", więc wysyłam Ci zielsko ale nie rób sobie z niego herbaty.

A tak poza tym to mam nadzieję, że wszystko w porządku. Thalia


Do listu dołączono parę sztuk szczawioru, porostów i rogownicy



Here I am

Here I remain
Thalia Wellers
Zawód : Żeglarz, handlarz, przemytnik
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Some may yield
But me I never could be tamed
Through moors and meadows
Cloaked, concealed
Never to forget my name
I walk the shadows
OPCM : 16
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Metamorfomag

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10111-thalia-wellers#306486 https://www.morsmordre.net/t10173-kymopoleia#308971 https://www.morsmordre.net/t10159-beware-the-daughter-of-the-sea#308538 https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t10167-skrytka-bankowa-nr-2284#308735 https://www.morsmordre.net/t10164-thalia-wellers#308697
Re: Achilles [odnośnik]07.05.22 11:50
Przeczytaj Archibald Prewett
Drogi Orestesie! Niezmiernie się cieszę z Twojego listu. Mam nadzieję, że wybaczysz mi ten brak kontaktu przez ostatni czas. Mogę Ci jednak zdradzić, że faktycznie wymieniliśmy ostatnio z Twoim tatą kilka listów i umówiliśmy się na spotkanie. Liczę na to, że i nam uda się wkrótce zobaczyć.
Bardzo mi przykro, że Twojej mamy już nie ma. Pewnie zdarza Ci się za nią tęsknić. Niestety każdy z nas prędzej czy później doświadcza takiej straty, Orestesie. Jestem jednak pewny, że w Twojej pamięci pozostało wiele wspomnień, i mam nadzieję, że będziesz je pielęgnował. W ten sposób Twoja mama dłużej pozostanie wśród nas.
Kradzież nigdy nie jest etycznie naganna, ale zdarzają się okoliczności łagodzące i Twoja sytuacja właśnie do takich należy. Nie przejmuj się jeżeli tata się rozzłości, biorę to na siebie. Jestem zaszczycony, że Twój pierwszy samodzielny list doleciał właśnie do mnie.
Bardzo się cieszę, że wciąż jesteś taki ciekawy świata! Śpieszę się z podaniem Ci odpowiedzi na te nurtujące pytania.

1. To jest bardzo skomplikowana sprawa. Nie każdy człowiek, który urodzi się niewidomy, może zacząć widzieć. Wszystko zależy od tego, co powoduje jego ślepotę. To może być np. choroba, wada genetycznie czy klątwa. Też nie każdy człowiek, który straci wzrok w ciągu życia, może go odzyskać. Niemniej jeżeli wyleczenie zaklęciem jest możliwe, to zazwyczaj taka osoba może rozróżniać kolory.

2. To też złożona kwestia! Widzisz, Orestesie, w magomedycynie wszystko zależy od innych czynników. Z jakiej wysokości taka osoba spadła? Na co spadła? Czy jest zdrowa czy cierpi na jakąś chorobę? Takie pytania można mnożyć i mnożyć! Także Twój tata ma rację: nie zawsze. Jest takie bardzo przydatne zaklęcie Lento, które rzucone w czasie upadku chroni przed najcięższymi obrażeniami. Warto je zapamiętać! A ty już próbowałeś latać na miotle?

3. To tylko jakieś brednie, radzę Ci sięgnąć po inne lektury. O! Może Ci nawet jakąś podeślę.

Cieszę się, że do mnie napisałeś. Życzę Ci wszystkiego dobrego, Orestesie. Nigdy nie trać swojej ciekawości świata, to piękna cecha! I nigdy więcej nie wątp, że o Tobie zapomniałem, bo ja mam bardzo dobrą pamięć.

Trzymaj się,
wuj Archie


Do listu dołączono ilustrowaną książkę Gdzie szukać Entów? To i tamto o drzewach dla młodych odkrywców.


Don't pay attention to the world ending. It has ended many times
and began again in the morning

Archibald Prewett
Zawód : nestor toksykolog
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Britannia,
You’re so vane
You’ve gone insane
OPCM : 10
UROKI : 0
ALCHEMIA : 7
UZDRAWIANIE : 33
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4341-fluvius-archibald-prewett https://www.morsmordre.net/t4550-baldomero#96909 https://www.morsmordre.net/t4548-lord-prewett#96903 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t4910-skrytka-bankowa-nr-1115#106844 https://www.morsmordre.net/t4549-fluvius-archibald-prewett#96904

Strona 2 z 2 Previous  1, 2

Achilles
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach