Wydarzenia


Ekipa forum
Moira
AutorWiadomość
Moira [odnośnik]16.08.15 13:53
First topic message reminder :
Moira
Samiczka puszczyka zwyczajnego. Szara, niepozorna, niezwykle cicha i wierna, chociaż bezpieczeństwa przenoszonego listu potrafi bronić z zaciekłością drapieżnego ptaka.


Spoiler:


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins


Ostatnio zmieniony przez Deirdre Tsagairt dnia 12.08.17 12:32, w całości zmieniany 2 razy
Deirdre Mericourt
Zawód : Kochanica nestora, westalka Fantasmagorii
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
one more time for my taste
I'll lick your wounds
I'll lay you down

OPCM : 37 +3
UROKI : 4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +5
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t1045-panienka-lekkich-obyczajow-zaprasza#6178 https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt

Re: Moira [odnośnik]06.05.22 18:30I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Moira - Page 16 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Moira [odnośnik]06.05.22 20:37
Przeczytaj Początek kwietnia
Madame Mericourt, dziękuję za troskę i słowa, które pociągają za sobą wspomnienie tak wyjątkowego wydarzenia. Skłonna byłabym stwierdzić, że wystarczyło mi widzieć jak Twoja obecność zasłużenie błyszczy wśród bohaterów, ale skłamałabym. Żałuję, że nie miałyśmy okazji na chwilę rozmowy.
Dumę mam wpisaną w krew. Wszystko co robią moi bliscy przynosi zaszczyt. Nie mam do tego wątpliwości.

Przekonania Róży trudno zmienić, Madame. Nie było moją intencją wywoływanie wrażenia, że unikam Twojej obecności. Uczyniły je okoliczności, które dziś nie będą stanowiły o przeszkodach.
Z przyjemnością przyjmuję zaproszenie i na przyszły wieczór opuszczę chłodne mury Corbenic Castle.

Nim uwierzę, pragnę zobaczyć.
Wydawać by się mogło, że tak niewiele czasu minęło, jak witałam je w kołysce. Zbyt wiele zmian umyka, gdy patrzymy w przeciwnym kierunku.
Czy jest podarek, który chciałyby otrzymać?

Lady Melisande Travers
Melisande Travers
Zawód : Dama
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Róże są bardziej zgodne z prawdą – wiedzą, jak pokazywać kolce”.
OPCM : 0 +1
UROKI : 0
ALCHEMIA : 19 +2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 8 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10633-melisande-travers-rosier#324047 https://www.morsmordre.net/t10688-ales#324219 https://www.morsmordre.net/t10681-regina-rosarum-melisande#324223 https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t10751-skrytka-bankowa-nr-2340#326311 https://www.morsmordre.net/t10749-melisande-travers-rosier#326288
Re: Moira [odnośnik]06.05.22 21:24
Przeczytaj Lucien Cassidy 02.04.1958
Szanowna Madame Mericourt, Na samym początku pragnę pogratulować Pani szeregu wyróżnień jakie otrzymała Pani podczas obchodów pod Pałacem Buckingham. Jestem przekonany, że zasłużyła Pani na nie wszystkie i będzie kontynuowała swoje działania na rzecz społeczności czarodziejów.

Pozwoliłem sobie napisać do Madame ten list w związku ze złożoną na jej ramionach nową funkcją w naszej pięknej stolicy. Jako Dyrektor do Spraw Zasobów i Autentyczności Eksponatów w British Museum, chciałbym zaproponować swoją pomoc przy realizacji wizji Londynu jako Stolicy Kultury. Sztuka towarzyszy nam codziennie, pozwala poznać przeszłość jak również pomaga kolejnym pokoleniom artystów na rozwinięcie swojej wyobraźni. Byłbym zaszczycony móc podzielić się z Madame swoją wiedzą w zakresie szeroko rozumianej sztuki, a być może również wspomóc w dziedzinie symboliki, która otacza nas każdego dnia, na każdym kroku.

Dnia 5 kwietnia o godzinie 19 w Muzeum będzie miał miejsce wernisaż sztuki starożytnych artystów. Będzie to zamknięte wydarzenie, na którym pojawią się znani mecenasi sztuki, krytycy oraz artyści, a po wszystkim dla gości jest przewidziany poczęstunek. Byłbym zaszczycony móc osobiście Madame oprowadzić po wystawie. Pozwolę sobie wpisać Pani nazwisko na listę zaproszonych osób. Jeśli tylko wyrazi Madame ochotę sie pojawić, zapraszam serdecznie.

Z wyrazami szacunku,

Lucien Cassidy


I show not your face but your heart's desire


Ostatnio zmieniony przez Ain Eingarp dnia 17.05.22 21:17, w całości zmieniany 1 raz
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Moira - Page 16 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Moira [odnośnik]10.05.22 12:15
Przeczytaj 2 kwietnia 1958
Szanowna madame Mericourt, na wstępie pozwolę sobie pogratulować pani nie tylko wybitnych osiągnięć, ale również nagród które za nimi stoją. Nałożono na pani barki wielką odpowiedzialność, jestem jednak pewna, że właśnie to pani będzie w stanie jej podołać i uczynić Londyn miejscem, na jaki wszyscy zasługujemy.

Z tej właśnie okazji chciałabym spotkać się z panią i przedstawić własne pomysły na rozmaite wydarzenia artystyczne. Jeżeli miałaby pani chęci aby wysłuchać moich sugestii, chętnie zaprosiłabym panią na wspólne zwiedzanie Muzeum Magicznej Pirotechniki, podczas którego mogłybyśmy porozmawiać.

Datę pozostawiam do pani dyspozycji.

Z poważaniem,lady Odetta ParkinsonSomeone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 5 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +6
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10 +3
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Moira [odnośnik]25.06.22 22:02
Przeczytaj 10 IV 1958
Madame Mericourt, dziękuję za gratulacje, choć zdaje się, że to ja powinienem składać je Tobie – zdobyte odznaczenia są nie lada osiągnięciem, jestem jednak przekonany, że w pełni zasłużonym – oraz że Londyn pod Twoją pieczą rozkwitnie jeszcze bardziej niż dotychczas.

Twój współpracownik, madame, jest w portach personą dobrze znaną – lecz sława, którą się okrył, nie należy do tych pochlebnych. Odnalazłem kilku kapitanów i przedsiębiorców, którzy mieli nieszczęście podjąć się zlecanych przez niego – w imieniu Fantasmagorii – transportów; wedle ich słów, rzeczony czarodziej regularnie spóźniał się z zapłatą, narobił też sobie wielu długów – co każe mi przypuszczać, że spora część środków, które przekazywalaś, madame, na poczet zagranicznych rejsów, zostawała w jego kieszeni, a rozkradzione towary mogły być próbą wyrównania należności. Nie jestem pewien, czy te galeony są jeszcze możliwe do odzyskania, gdyż z tego, co udało mi się ustalić, Twój dawny znajomy ma niezwykłe zamiłowanie do hazardu oraz wyjątkowego pecha w kartach, a zaledwie dwa dni temu wytargował dla siebie miejsce na pokładzie wyruszającego do Stanów Zjednoczonych okrętu. Jeśli to nie Ty wysłałaś go w tę podróż, madame, to wygląda na to, że planuje opuszczenie kraju; być może wyczuł, że narobił sobie wrogów. Jeżeli chciałabyś odpowiednio go pożegnać, "Zawodzący Lunatyk" ma odpłynąć z portu w Norfolku 12 kwietnia o zmierzchu; nie jest to jeden z naszych statków, ale znam jego kapitana – i jestem pewien, że chętnie podjąłby się współpracy w wypłoszeniu szczura z jego pokładu. Nie mam wątpliwości co do tego, że nie potrzebujesz w tym mojej pomocy, ale w razie czego oferuję swoją asystę.

Co do drugiej sprawy – moim przekonaniem jest, że teorię najlepiej przyswaja się w połączeniu z praktyką, bardzo chętnie wysłuchałbym więc Twojego, madame, wykładu – w okolicznościach, które pozwoliłyby na natychmiastowe wcielenie wskazówek w życie. Ostatnim razem czarna magia odmówiła mi posłuszeństwa, gdy wymierzałem sprawiedliwość ukrywającym się na terenie naszego hrabstwa mugolom – jeśli więc zechciałabyś wytknąć mi moje błędy w tej materii, byłbym zobowiązany. U wybrzeży Norfolku znajduje się zaczarowana grota, z której regularnie korzystają przemytnicy; do moich uszu dotarły pogłoski, jakoby weszli we współpracę z Zakonem Feniksa. Raczej nie będą stanowili wymagających przeciwników, ale mogliby przydać się do ćwiczeń; istnieje też szansa, że posiadają informacje na temat działalności naszych wrogów. Gdyby wybrała się tam madame ze mną, moglibyśmy zatopić dwa statki jednym wystrzałem, jeśli jednak sugestia jest nietrafiona – zawierzę Twojemu doświadczeniu i dostosuję się do wybranego przez Ciebie miejsca.

Z wyrazami szacunku, Moira - Page 16 WHlYll0


was it a knife in my back or a fork in the road? was it hell or high water that left us alone?
Manannan Travers
Zawód : korsarz, kapitan Szalonej Selmy
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
said goodbye to you my friend
as the fire spread
all that's left are your bones
that will soon sink like stones
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 24 +4
CZARNA MAGIA : 5 +1
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 20
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t10515-manann-travers-budowa https://www.morsmordre.net/t10605-zlota-rybka#321117 https://www.morsmordre.net/t10602-hoist-the-colours#321066 https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t10596-skrytka-bankowa-nr-2306#320992 https://www.morsmordre.net/t10621-manannan-travers
Re: Moira [odnośnik]28.07.22 19:06
Przeczytaj kwiecień
Droga Deirdre,
zacznę od tego, że podczas uroczystości nie miałem okazji wyrazić podziwu względem Ciebie. Prezentowałaś się pięknie na czerwonym dywanie, a otrzymane odznaczenie absolutnie podkreślało Twoją nietuzinkową urodę. Oczywiście żartuję. W pełni zasłużyłaś na to wyróżnienie.

W związku z tym, kreślę te słowa właśnie do Ciebie, ponieważ nie znalazłbym lepszej i bardziej zaangażowanej łowczyni. Przyznam, że gdybyś zechciała mi towarzyszyć w odnalezieniu zdrajców i zorganizowaniu egzekucji ku przestrodze, byłbym nie tylko wdzięczny, ale i szczerze uradowany. Dotarły do mnie informacje z Warwick o grupie rebeliantów, którzy ukrywają się między Nuneaton, a Coventry. Są to oczywiście ludzie Harolda Longbottoma. Nie sądzę, by posiadali szczególnie istotne informacje. Najprawdopodobniej jest to grupa bojówkarzy, ale pozbycie się ich i wymierzenie sprawiedliwości będzie nie tylko zadaniem, ale z Tobą, Deirdre, także największą przyjemnością. Zlecenie tego komuś być może zaoszczędziłoby nam nieco czasu, ale dawno nie mieliśmy okazji porozmawiać od serca i zaczerpnąć dzikiej, naturalnej dla nas przyjemności.
Ramsey

pan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Świat smakuje jak machora
a machora jak ten świat,
kiedy przyjdzie na mnie pora
sam wyostrzę czarny bat.
OPCM : 40
UROKI : 20 +2
ALCHEMIA : 0 +3
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Moira - Page 16 BfgY2uH
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Moira [odnośnik]24.08.22 0:10
Przeczytaj Kwiecień
Szanowna pani Mericourt, doskonale rozumiem jak zajęta jest Pani obecnie, dlatego pozwolę sobie skreślić ten list z wielką nadzieją, że nie będzie on ciężarem. Rozumiem również, iż odpowiedź może wymagać czasu, gdyż niski to jest priorytet, więc będę żywić się nadzieją, że znajdzie pani czas na odpowiedź, lecz nie będę zmartwiona jej opóźnieniem.

Dwie kwestie poruszę w tym liście, od najważniejszej zaczynając — chociaż projekt jest jeszcze w fazie wstępnej, poruszam temat, gdyż przygotowania trwać również będą chwilę, jednak potrzeba informacji zawsze wyprzedza przygotowanie. Szykując pokaz mody upamiętniający ostatnie wydarzenia, zwracać uwagę na rody jest dość łatwo ze względu na ich historię, jednak nie należy pomijać również osób, które wiele osiągnęły dzięki swoim działaniom. Przyznam jednak, iż wolę, aby strój reprezentujący Panią oddawał sprawiedliwość w pełnej krasie, każda więc podpowiedź odnośnie jego wyglądu będzie na wagę złota, tak by oddać pełną sprawiedliwość i niczemu nie uchybić. Rozumiem, iż przy tak napiętym okresie działania ma Pani mało czasu, wystarczy więc skreślenie listu i przedstawienie pomysłów, aczkolwiek jeżeli spotkanie będzie w Pani guście, również dysponuję wolnymi terminami do Pani dyspozycji.

Druga kwestia to sprawa nieco zaległa, lecz pomyślałam, iż dobrze byłoby wywiązać się z poruszanych wcześniej przeze mnie kwestii. Nie wiedziałam, co załączyć do listu, skoro uroda Pani nie ma żadnej skazy, dlatego też pozwoliłam sobie dodać dwa z moich ulubionych kosmetyków pielęgnujących. Pierwszym jest krem nawilżający z ekstraktem z kłaposkrzeczki, prosto spod rąk mojej cudownej kuzynki Mireille Parkinson. Pozostawia skórę niezwykle gładką i zapobiega jej wysuszaniu, co przydaje się niezwykle zwłaszcza w okresie silniejszych upałów. Drugim są perfumy z ekstraktem świeciorków, również autorstwa mojej drogiej kuzynki. Ich zapach jest wprost przyciągający. Proszę oczywiście nie czuć się zobligowaną do korzystania z któregoś z podarunków jeżeli nie przypadnie do gustu.

Z wyrazami szacunku i oddania, lady Odetta Parkinson


Do listu dołączona była paczuszka z pudełkiem wypełnionym kremem oraz flakonikiem z perfumami


Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 5 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +6
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10 +3
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Moira [odnośnik]25.08.22 10:25
Przeczytaj
Szanowna pani Mericourt, Pani słowa sprawiają mi wielką przyjemność i cieszę się, że wiadomości ode mnie postrzegane są jedynie w pozytywny sposób. Żałuję w takim razie, iż korespondencja ode mnie jest tak rzadka, inaczej mogłabym sprawić Pani jedynie więcej przyjemności. Mam nadzieję, że wiadome jest Pani, iż jeżeli mogę coś zrobić albo jeżeli czegoś Pani potrzeba, również jestem do dyspozycji, gotowa wesprzeć w dowolny sposób.

Proszę wybaczyć być może śmiałe słowa, lecz zdecydowanie jest Pani zbyt skromna i to nawet nie fałszywie. Piękna, inteligentna i odważna kobieta która zbudowała bezpieczne przystanie w naszym kraju, chroniąc nas przed niebezpieczeństwem - lady takie jak ja mają tak wiele by być wdzięcznym Pani za ciężką pracę, iż wydaje się jedynie naturalnie, aby uwiecznić Panią w pokazie. Oczywiście, jeżeli nie przejawia Pani takiej woli, pomysł zostanie porzucony, bo nie jest moim celem, by czuła się Pani jakkolwiek niezręcznie w tej sytuacji, powinna jednak Pani wiedzieć, iż wkład nie jest pomijany i że każda Pani cząstka zasługuje na uwiecznienie chociaż w taki skromny sposób. Dlatego proszę czuć się całkowicie na siłach umówić spotkanie ze mną bądź z kimś z Domu Mody aby ustalić detale odnośnie stroju.

Cieszę się, że kosmetyki przypadły do gustu. Gdyby posiadała Pani coś z własnej pielęgnacji, co chętnie by Pani poleciła, również mile będzie mi to poznać.

Z wyrazami szacunku,lady Odetta Parkinson

Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 5 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +6
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10 +3
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Moira [odnośnik]26.08.22 12:35
Przeczytaj
Szanowna pani Mericourt, dziękuję za przychylne słowa i zdecydowanie się na spotkanie. W takim razie pozwolę sobie zaprosić trzeciego czerwca do Domu Mody o wybranej przez Panią godzinie, bądź też, jeżeli zaoszczędzić ma to Pani czasu, mogę zjawić się w La Fantasmagorii. Proszę nie martwić się znajomością mody, zapewnię wszystko, aby ułatwić to zadanie. lady Odetta Parkinson


Someone holds me safe and warm
Horses prance through a silver storm,
Figures dancing gracefully across my memory
Odetta Parkinson
Zawód : ambasadorka Domu Mody Parkinson, alchemiczka
Wiek : 23 lata
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
It’s a game of war
death, love
And sacrifice
OPCM : 5 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +6
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10 +3
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9654-odetta-eimher-parkinson#293343 https://www.morsmordre.net/t9761-kitri#296220 https://www.morsmordre.net/t9760-ksiezniczka-labedzi#296219 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t9839-skrytka-bankowa-nr-2212 https://www.morsmordre.net/t9759-odetta-parkinson#296218
Re: Moira [odnośnik]08.09.22 15:58
Przeczytaj 12 kwietnia 1958
Droga Deirdre,
w pierwszych słowach tegoż listu chciałabym podziękować Ci za zaufanie, którym obdarzyłaś mnie, gdy powierzyłaś w me ręce tak delikatne, ale jednocześnie istotne zadanie. W następnych pragnę przekazać Ci dobre wieści, których oczekiwałaś. Hunter Schneider przejrzał na oczy.

Jest to człowiek przede wszystkim łasy na wygody, poszukując ich dotychczas — niestety — z każdego, nawet najbardziej zanieczyszczonego źródła. Jako takowy, jest szczególnie odporny na wszystkie argumenty związane z polityką, dlatego też musiałam uciec się do drobnego fortelu, przypomnieć mu o tym, czyja krew krąży w jego żyłach. Niemcy bowiem zostały dotknięte mugolskimi prześladowaniami znacznie mocniej, niż nasza ojczyzna, a przypomnienie historii bestialsko zamordowanych czarodziejów, czarownic i ich dzieci w Witten zadziałało tak, jak powinno. Nie jest to zatem człowiek zupełnie ideowy, raczej typ oportunisty. Dosadnie wskazałam mu zalety współpracy z Rycerzami Walpurgii, w zamian otrzymując również wyraźną deklarację. Schneider zajmował się w Niemczech zabezpieczaniem dzieł sztuki przed mugolskimi wojnami, może mieć w swych zbiorach dzieła niezwykle cenne, uznane za zaginione. Ma przez to też dostęp do wielu kontaktów, pytał mnie, czy będę w stanie zaaranżować jego spotkanie z kimś, komu mógłby przekazać stosowne informacje. Nie znam drugiej tak bardzo zaangażowanej w sprawy kultury wysokiej osoby, jak Ty, Deirdre. Domyślam się, że odkąd zostałaś Namiestniczką masz niezwykle zapełniony kalendarz, ale myślę, że możesz spodziewać się, że będzie chciał niedługo się z Tobą skontaktować.

Zajęłam się również problemem jego życiowej partnerki. Moja urocza kuzynka, Adeline Day, jest akurat w wieku, w którym powinna wyjść za mąż. Poznałam ich ze sobą, jestem przekonana, że niewiele czasu zajmie jej zmiana nazwiska na Schneider.

Jeszcze raz winszuję sukcesów i pozostaję do Twej dalszej dyspozycji,

Valerie Vanity


tradition honor excellence
Valerie Sallow
Zawód : Celebrytka, śpiewaczka
Wiek : 29/30
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zamężna
sharpen your senses
and turn the knife
i know those
party games too
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t10881-valerie-vanity#331558 https://www.morsmordre.net/t10918-andante#332758 https://www.morsmordre.net/t10920-tell-me-i-m-your-midnight-muse#332762 https://www.morsmordre.net/f408-kensington-harley-gardens-10 https://www.morsmordre.net/t10921-skrytka-bankowa-nr-2362#332773 https://www.morsmordre.net/t10919-v-vanity#332759
Re: Moira [odnośnik]10.09.22 14:50
Przeczytaj kwiecień
Droga Deirdre,
opowiem Ci o niej co tylko zechcesz. Wpadła Ci w oko z jakieś szczególnych względów, czy może to zwykła, kobieca ciekawość? Moja szata wyszła spod dłoni panny Baudelaire, dziękuję. Niezmiennie korzystam z jej usług. Znajomość moich miar zaoszczędza mnóstwo czasu, pozwala także ograniczyć spotkania do absolutnego minimum. Jestem pewien, że znalazłaby dla Ciebie wiele interesujących propozycji.

Oczywiście, jeśli zamierzasz poświęcić się domowym obowiązkom, nie śmiałbym Cię od nich odrywać. Mogę jedynie pochwalić Twoje zaangażowanie i przyznać, że to także bardzo ważny element budowania naszego świata. Z bólem znajdę zastępstwo, choć wątpię, by ktokolwiek dorównał Twojej finezji w karaniu zdrajców. Osobiście wolę Twój widok umazanej krwią, niż dziecięcym jedzeniem. Z szacunku do Twojej służby nie odważyłbym się naciskać i nalegać, pozostawiam decyzję wyłącznie Tobie.

Jeśli jednak okaże się, że pośród wymagających obowiązków jako matka, znajdziesz czas także na odwiedziny zdrajców w Warwichsire, mógłbym poczekać na Ciebie pod najstarszym drzewem w Nuneaton, dostosowując się oczywiście do Twojego, jakże istotnego i uzależnionego od pociech, rytmu dnia.

Przyjmij także ode mnie garść czereśni zerwanych oczywiście przeze mnie na obrzeżach Warwick. Mam nadzieję, że Twoim dzieciom będą smakować.

Twój wierny przyjaciel,
Ramsey
Do listu dołączona jest papierowa torebka z czereśniami (300g)pan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Świat smakuje jak machora
a machora jak ten świat,
kiedy przyjdzie na mnie pora
sam wyostrzę czarny bat.
OPCM : 40
UROKI : 20 +2
ALCHEMIA : 0 +3
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Moira - Page 16 BfgY2uH
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t2283-sorry-not-sorry https://www.morsmordre.net/f137-pokatna-3-6 https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Moira [odnośnik]22.11.22 9:38
Przeczytaj kwiecień 1958
Madame Mericourt,
dałaś mi wiele dowodów na to, że nie zwracasz uwagi na kierowane do siebie słowa i mimo szczerości doszukujesz się w nich kłamstw. Dlaczego miałoby mi zależeć na wyjaśnianiu swoich motywacji? Co niesie za sobą wyjawianie oczekiwań, kiedy bagatelizujesz każde moje słowo? Zadajesz stale te same pytania, łudząc się, że padnie wreszcie odpowiedź zgodna z Twoimi domysłami, jakie z prawdą niewiele mają wspólnego.

Wróć, gdy będziesz mieć otwarty umysł. Wróć, gdy zrozumiesz, że r o b i ę to dla siebie.
Lady E. RosierWhy do I like thunderstorms? Because it shows that even nature needs to scream sometimes.
Evandra Rosier
Zawód : Arystokratka
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I am blooming from the wound where I once bled.
OPCM : 0
UROKI : 4 +1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 11 +4
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Półwila

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8762-evandra-rosier https://www.morsmordre.net/t8771-dzwoneczek#260729 https://www.morsmordre.net/t8766-wanda#260651 https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t9233-skrytka-bankowa-nr-2076#280737 https://www.morsmordre.net/t8767-evandra-rosier#260654

Strona 16 z 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Moira
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach