Wydarzenia


Ekipa forum
Złota Rybka
AutorWiadomość
Złota Rybka [odnośnik]14.09.21 11:42
First topic message reminder :
Złota Rybka
Złota Rybka rzecz jasna nie jest rybą - a papugą kakadu, którą Manannan kilka miesięcy temu znalazł w ładowni jednego z napadniętych okrętów. Młoda i żwawa, miewa problemy z usiedzeniem w jednym miejscu, ale poprzedni właściciel musiał dobrze ją wyszkolić, bo w noszeniu listów okazała się niezawodna. Jedynie jej maniery pozostawiają wiele do życzenia: widząc na horyzoncie jedzenie, częstuje się bez pytania, a próba powstrzymania jej przed kradzieżą kończy się zazwyczaj dziobaniem i potokiem hiszpańskich przekleństw.


Kod:
<div class="sowa"><div class="ob1" style="background-image:url('https://i.imgur.com/jHDPmWY.jpg');"><!--

--><div class="sowa2"><span class="p">Przeczytaj </span><span class="pdt"><!--

--> XX YY ZZZZ <!--

--></span><div class="sowa3"><span class="adresat"><!--

--> Adresat, <!--

--></span><span class="tresc"><!--

--> treść <!--

--><span class="podpis"><!--

--> [img]https://i.imgur.com/WHlYll0.png[/img] <!--

--></span></span></div></div></div></div>
some men have died
and some are alive
and others sail on the sea
with the keys to the cage
and the devil to pay
we lay to fiddler's greenOstatnio zmieniony przez Manannan Travers dnia 06.11.22 0:07, w całości zmieniany 1 raz
Manannan Travers
Manannan Travers
Zawód : korsarz, kapitan Szalonej Selmy
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
so I sat there,
beside the drying blood
of my worst enemy,
and wept
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 30 +4
CZARNA MAGIA : 12 +4
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 20
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t10515-manannan-travers https://www.morsmordre.net/t10605-zlota-rybka#321117 https://www.morsmordre.net/t12133-manannan-travers https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t10596-skrytka-bankowa-nr-2306#320992 https://www.morsmordre.net/t10621-manannan-travers

Re: Złota Rybka [odnośnik]22.03.23 10:52
Przeczytaj 4 lipca
Manannanie,
to dobre wieści dla nas wszystkich. Jeśli znajdziesz chwilę, spotkaj się ze mną 7 lipca w południe. Wyjdę po Ciebie do Atrium, gabinety w moim departamencie nie są ani opisane ani ponumerowane, zaoszczędzę Ci czasu z poszukiwaniami.

Wiem, że jesteś kapitanem okrętu z olbrzymim doświadczeniem, a mapa gwiazd nie jest dla Ciebie tajemnicą. Pewnie i Ciebie niepokoi ta, którą widać za dnia. Jej warkocz świeci tak jasno, że mógłby się przebić blaskiem przez płaszcz chmur. Obserwowałeś wody, odkąd się pojawiła? Czy może zauważyłeś coś niepokojącego pośród kłębiących się fal? Miałem przedziwną wizję, Manannanie. Przyśniły mi się dwa zderzające ze sobą okręty u wybrzeża Kent. Załoga jednego z nich bezmyślnie, bezwolnie rzucała się do morza, na pokładzie przemykał cień. Wielki, potężny i niezwykle niebezpieczny, który z pewnością zatruł ich umysły. Jeden z tych okrętów wiózł skrzynie z podwójnym T wpisanym w koło, mówi ci coś ten symbol? Choć był to okręt handlowy wątpię, by przewoził coś, co mogło doprowadzić do takiego chaosu, ale jeśli wciąż nie doszło do tej katastrofy, istnieje szansa, by dotrzeć do tego okrętu, do tego kapitana i móc ujrzeć początek tego, co się zdarzy, a nawet zatrzymać. Co więcej, od lady Burke z Durham otrzymałem informacje o niepokojących zdarzeniach w okolicach Beamish Town. Obiecałem zjawić się tam jutro.

Grozi nam wielkie niebezpieczeństwo, Manannanie.
Ramseypan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny, namiestnik Warwickshire
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
My name is Death
and the end is here
OPCM : 40
UROKI : 20 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Złota Rybka - Page 3 Kdzakbm
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Złota Rybka [odnośnik]11.04.23 20:00
Przeczytaj 11/07/1958
Manannanie Dziękuję za najlepsze pozdrowienia, przekazałem je również mojej szanownej małżonce.

Przykro jest słyszeć, że tak niecodzienna i trudna sytuacja dotknęła bezpośrednio tak bliską mi rodzinę. Od pewnego czasu miejsce mają rzeczy niepokojące i wprawiające w zdumienie. Zaginiecie Słonej Catherine to wieści niewątpliwie straszne, wszak Wasze statki napawają dumą i zachwytem, a strata choć jednego musi być niewyobrażalnie trudna.

Możesz liczyć na moje wsparcie zawsze, gdy dzieje się coś tak niepomyślnego. Dołączę do Ciebie w porcie, aby wesprzeć Cię w rozwiązaniu tego problemu z największą przyjemnością.

Do zobaczenia!
M. G. RosierMathieu Rosier


The last enemy
that shall be destroyed is

death
Mathieu Rosier
Mathieu Rosier
Zawód : Arystokrata, opiekun smoków
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Here’s the misery that knows no end
OPCM : 30
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0 +3
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 33 +2
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7310-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/t7326-ehecatl https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7421-skrytka-bankowa-nr-1782#202976 https://www.morsmordre.net/t7339-mathieu-rosier
Re: Złota Rybka [odnośnik]01.11.23 12:05
Przeczytaj koniec lipca
Manannanie, jeśli tylko będę w stanie nieco rozjaśnić mroki niewiedzy - choć w kontekście naszych spotkań brzmi to niezbyt adekwatnie - z przyjemnością to uczynię. Mam nadzieję, że doświadczenie, o którym wspominasz, nie pozbawiło Cię żadnej z kończyn. Ani zdrowia, w każdym jego aspekcie?

Chętnie zjawię się w Corbenic Castle. Najbliższe dni spędzam głównie w Londynie i okolicach, z wiadomych względów, ale wieczór przed rozpoczęciem Festiwalu Lata mogłabym poświęcić już Tobie. Do tej pory wszystko powinno być dopięte już na ostatni guzik, więc przyda mi się chwila magicznego relaksu w doborowym towarzystwie. Nad równie intrygującymi księgami lub zagadnieniami, jakie pragniesz poruszyć.

Liczę, że zapewnisz wyjątkowo dobry rum.


Deirdre Mericourt


there was an orchid as beautiful as the
seven deadly sins
Deirdre Mericourt
Deirdre Mericourt
Zawód : namiestniczka Londynu, metresa nestora
Wiek : 27
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
one more time for my taste
I'll lick your wounds
I'll lay you down

OPCM : 37 +3
UROKI : 4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 56 +8
ZWINNOŚĆ : 21
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
we still got the taste dancing on our tongues
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t1037-deirdre-tsagairt https://www.morsmordre.net/t1043-moira#6174 https://www.morsmordre.net/t12147-deirdre-mericourt https://www.morsmordre.net/f217-kent-wyspa-sheppey-biala-willa https://www.morsmordre.net/t4825-skrytka-bankowa-nr-301#103486 https://www.morsmordre.net/t1190-deirdre-tsagairt
Re: Złota Rybka [odnośnik]01.11.23 12:13
Przeczytaj 27 VII 1958
Manannanie, niepokój wzbudziła we mnie jedynie pierwsza część Twojego listu, skora byłam uwierzyć, że wysyłasz mnie do spania niczym krnąbrne dziecko a noc planujesz spędzić samotnie.

Po dopilnowaniu spraw w porcie, przed udaniem się do łaźni, najpierw zjaw się przede mną. Zadbam o to, żeby Tod przyrządził dla ciebie kolację a służba przygotowała wszystko w łaźni - odniosłam wrażenie że jedzenie poza miejscem do tego wyznaczonym nie przynosi Ci, mój drogi, dyskomfortu, zakładam więc, że i tak będzie tym razem. Czy masz ochotę na coś konkretnego?

Gdyby z słów wyżej nie wynikało jasno - chętnie ofiaruję Ci swoje towarzystwo - zakładam że informacja o tym, dokąd zamierzasz skierować swoje kroki była zaproszeniem z którego postanawiam skorzystać.

Na śniadaniu zaś z pewnością zjawisz się punktualnie - wszak zejdziemy na nie razem.

Pozwoliłam sobie wstrzymać Złotą Rybkę by zabrała odpowiedź.

Będę wyczekiwać Twojego powrotu,
Melisande


I've heard allegations 'bout your reputation
I'll show you my shadows if you show yours
Let's get it right dear, give a good fight dear
We'll keep it all up behind
closed doors
Melisande Travers
Melisande Travers
Zawód : badacz; behawiorysta smoków; początkujący twórca świstoklików
Wiek : 26
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
I do not chase. I conquer.
You will crumble for me
like a Rome.
OPCM : 10
UROKI : 0 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0 +1
TRANSMUTACJA : 10 +7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 19
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t4704-melisande-rosier#100644 https://www.morsmordre.net/t5050-nulla#108518 https://www.morsmordre.net/t12140-melisande-travers https://www.morsmordre.net/f15-norfolk-corbenic-castle https://www.morsmordre.net/t5178-skrytka-bankowa-nr-1209 https://www.morsmordre.net/t5098-melisande-rosier#110615
Re: Złota Rybka [odnośnik]20.11.23 16:52
Przeczytaj 27.07
Manannanie,
Rad jestem z wieści, że jesteś cały i zdrowy - choć wolałbym zobaczyć w Corbenic Ciebie, a nie Twoją papugę. Dziękuję za prędką wiadomość, choć zdumiewa mnie prawdziwość pogłosek o syrenach. Nie pamiętam, by kiedykolwiek zapuszczały się tak blisko naszych brzegów.

Żałuję dobrych ludzi z naszej załogi, ale dobrze negocjowałeś, Manannanie - morze jest kapryśną panią i czasem nie da ocalić się każdego z odmętów, a bezpieczeństwo reszty żeglarzy i okrętów jest priorytetem. Rozumiem, że wody na północ od Cromer są już całkowicie bezpieczne, ale do tej groty lepiej się nie zapuszczać?
Dotarły do Ciebie z pewnością wieści o robactwie, które zalęgło się w morskiej grocie przemytników. Pozostawię Ci rozważenie, czy pasożyty nie byłyby w jesiennych miesiącach dobrymi ofiarami dla syren. Wobec obligacji politycznych wiążących nas przez obecne tygodnie, pozwalam Ci wykorzystać aresztowanych do dopełnienia targu podczas najbliższej pełni.

Wesprę niezbędnymi środkami Twój pomysł zadośćuczynienia rodzinom zaginionych żeglarzy, organizację oraz oficjalną wersję losu Słonej Catherine pozostawiam Tobie.

Najpierw kraken, potem syreny - czasem mnie zdumiewasz, ale mam nadzieję, że wiatr zawsze. będzie wiał Ci w żagle. Spowija nas cień, wiele tajemnic związanych z cieniem. Jeśli Ramsey Mulciber potrafi rozjaśnić jakoś te ciemności, skontaktuj się z nim.

Niech wiatry i wody niosą wieści o naszej potędze,
Koronos Travers
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Złota Rybka - Page 3 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Złota Rybka [odnośnik]08.12.23 17:13
Przeczytaj Sierpień 1958
Szanowny lordzie Travers, Mam nadzieję, że obecne dni zastają Pana w zdrowiu i sile do działań na celu panowania nad niechybnie oddziałowującym nad naszym niebiem i ziemią kataklizmem, a chociaż noce pozwalają na spokojny sen.

Na wstępie chciałem przeprosić za wszelkie niesnaski, które między nami w przeszłości zaszły. Przyszły jednak czasy w których jedność i braterstwo pod jednym wspólnym celem urosły ponad wszelkie inne priorytety związane z życiem nas wszystkich, dlatego chciałbym dowiedzieć się czy istnieje szansa, że mógłbym pomóc na ziemiach Norfolku, aby na chociaż jednym z terenów mógł zostać zaniechany chaos. Przy okazji, ma ciekawość na temat tego jak lord sobie radzi ze swoim problemem nadal nie wygasła, a dodatkowo chciałbym dowiedzieć się i więcej o tym jak radzi sobie z podobnymi istnieniami jak te, które pojawiły podczas naszej wędrówki.

Z wszelkimi uszanowaniami,
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Zawód : Spirytysta, własciciel sklepu spirystycznego
Wiek : 28
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 15 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11353-vergil-zabini#349354 https://www.morsmordre.net/t11360-mercurio#349847 https://www.morsmordre.net/t12153-vergil-zabini https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11361-skrytka-bankowa-2481#349849 https://www.morsmordre.net/t11359-vergil-zabini#349845
Re: Złota Rybka [odnośnik]08.01.24 20:18
Przeczytaj Xavier Burke
Lordzie Travers, Mam nadzieję, że ostatnie wydarzenia nie przyniosły ci zbyt wielu kłopotów, a twoje ziemie, a przede wszystkim rodzina nie ucierpiały podczas deszczu gwiazd.

Doszły mnie słuchy, że planujesz się pojawić w Londynie za jakiś czas. Chciałbym skorzystać z okazji i zaprosić się na spotkanie przy szklance czegoś mocniejszego. Wierzę, że nadal pamiętasz jak trafić do Palarni? Chciałbym omówić z tobą pewne sprawy biznesowe.
Jestem przekonany, że nasze rodziny mogą się sobie przysłużyć nie tylko na tej płaszczyźnie. Liczę, że przyjmiesz moje zaproszenie i będziemy mogli omówić wszystkie tematy w dobrej atmosferze.

Z wyrazami szacunku,
Lord Xavier BurkeI know what you are doing in the dark

I know what your greatest desires are.
Xavier Burke
Xavier Burke
Zawód : artefakciarz, menager Palarni Opium
Wiek : 30
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
I know what you are doing in the dark, I know what your greatest desires are
OPCM : 10 +2
UROKI : 11 +1
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 18 +2
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t9606-xavier-burke-w-budowie https://www.morsmordre.net/t9631-korespondencja-lorda-burke#292826 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t10032-skrytka-bankowa-nr-1569#302913 https://www.morsmordre.net/t9630-xavier-burke#292819
Re: Złota Rybka [odnośnik]11.01.24 11:07
Przeczytaj Wrzesień 1958
Szanowny lordzie Travers, List ten pewnie będzie dla lorda zaskoczeniem, ponieważ nie jesteśmy dla siebie znajomymi, ledwie parę razy na sabatach mieliśmy przyjemność się widzieć.
Liczę jednak na to, że znajduję pana w dobrym zdrowiu. Pańska małżonka, lady Melisande zapewniła mnie, że po nocy meteorytów nikt z rodziny Travers nie ucierpiał, co jest informacją bardzo pokrzepiającą.

Ośmielam się wysyłać wiadomość do lorda, ponieważ mam prośbę. Jako człowiek morza, który jest z nim związany od wieków, zakładam, że masz ogromną wiedzę nie tylko na temat żeglarstwa, ale również legend i podań związanych z morzem.
Jakiś czas temu, na ziemiach Durham, odkryliśmy grotę mieszczącą się blisko morza. Mamy podejrzenia, że był czymś na wzór więzienia dla kogoś lub czegoś. Jednym z tropów jest morski potwór, który teraz przebywa w głębinach - uwolniony. I kusi swoim śpiewem ludzi, sprawia, że ci giną w morskich głębinach.

Czy spotkał się kiedyś lord z takimi nazwami jak: Kalipso albo Cecaelia? A może ma lord pomysł jaka inna istota może mieć taką siłę, że ludzie z lądu, z miast lgną do morza niczym w transie?
Jeżeli to pomoże, mogę zaprowadzić lorda do rzeczonej Groty, każda zaś wskazówka jest na wagę złota, a ja będę lorda dłużniczką.


Z wyrazami szacunku,
Lady Primrose BurkeMay god have mercy on my enemies
'cause I won't

Primrose Burke
Primrose Burke
Zawód : Badacz artefaktów, twórca talizmanów, Dama
Wiek : 23
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Problem wyjątków od reguł polega na ustaleniu granicy.
OPCM : 4 +1
UROKI : 1
ALCHEMIA : 29 +2
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 6 +2
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarownica
Złota Rybka - Page 3 6676d8394b45cf2e9a26ee757b7eaa37
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8864-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t8880-listy-do-primrose-burke https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f76-durham-durham-castle https://www.morsmordre.net/t9143-skrytka-bankowa-nr-2090#276327 https://www.morsmordre.net/t8894-primrose-e-burke
Re: Złota Rybka [odnośnik]15.01.24 20:13
Przeczytaj Sierpień 1958
Lordzie Travers, To doprawdy ciekawy i naprawdę pouczający apolog, którego treść posiada wnikliwe wnioski. Mam nadzieję, że ów wspomniany kartograf nadal może cieszyć się życiem, acz jego pewność siebie i wścibskość nie jest już tak wysoka i nie pozwala mu na to, aby móc z pokorą zjawić się przed twoim obliczem. Wydaje mi się, że mogę być jednak innym przypadkiem od niego. Twoje sekrety jak i inne rzeczy wagi ważnej nie zostaną zmącone moją obecnością. Dziękuję jednak za ponowną szansę i możliwość poprawy swoich błędów.

Jeśli tylko twoja osoba zapragnie widzieć mnie na swoich ziemiach, a i chęć pomocy moją zechce przyjąć - jestem chętny w zajęciu się jedną ze wspomnianych przez ciebie spraw. Wystarczy jedna sowa pojawiająca się na horyzoncie Arundel.
Z uszanowaniem,
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Vergil Zabini
Zawód : Spirytysta, własciciel sklepu spirystycznego
Wiek : 28
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 15 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 5
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 11
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11353-vergil-zabini#349354 https://www.morsmordre.net/t11360-mercurio#349847 https://www.morsmordre.net/t12153-vergil-zabini https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11361-skrytka-bankowa-2481#349849 https://www.morsmordre.net/t11359-vergil-zabini#349845

Strona 3 z 3 Previous  1, 2, 3

Złota Rybka
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach