WydarzeniaLogin:

Hasło:
 
IndeksIndeks  SzukajSzukaj  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  
Share
 

 Mathieu Rosier

Go down 
AutorWiadomość
Mathieu Rosier
Mathieu Rosier

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t7310-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/t7326-ehecatl https://www.morsmordre.net/t7325-mathieu-rosier https://www.morsmordre.net/f97-kent-dover-chateau-rose https://www.morsmordre.net/t7421-skrytka-bankowa-nr-1782#202976 https://www.morsmordre.net/t7339-mathieu-rosier
Zawód : Igram ze smokami
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczony
Here’s the misery that knows no end
OPCM : 24
UROKI : 5
ELIKSIRY : 3
LECZENIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 18
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarodziej
To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Mathieu Rosier Empty
PisanieTemat: Mathieu Rosier   Mathieu Rosier I_icon_minitime07.04.19 15:04


Mathieu Rosier

Data urodzenia: 01/01/1930
Nazwisko matki: Travers
Miejsce zamieszkania: Dover
Czystość krwi: Czysta szlachetna
Status majątkowy: Bogaty
Zawód: Łowca i opiekun smoków
Wzrost: 181
Waga: 76
Kolor włosów: ciemny brąz
Kolor oczu: ciemny brąz
Znaki szczególne:  Liczne, pomniejsze blizny, które są efektem "zabaw" ze smokami. Blizny po poparzeniu na lewej dłoni i prawym udzie. Duża szrama na całe plecy.


Mathieu Gaspard Rosier. Pierwsze i ostatnie dziecko poczęte ze związku dwóch znamienitych rodów szlachetnych – Rosier i Travers. Wybór imion w przypadku chłopca nie był przypadkowy, już wtedy Anselme i Diane wiedzieli, że nie wydadzą na świat więcej potomków. Małżeństwo długo starało się o dziecko, dlatego pierwsze imię chłopca oznacza „Dar od Losu”, co jest całkiem uzasadnione w kontekście wieloletnich starań się o dziecko. Drugie imię – Gaspard – oznacza skarb. Był ich skarbem, jedynym dziedzicem majątku, należącym do rodu Rosier. Byli z niego dumni, dla nich był najważniejszy.
Ojciec, Anselme, jak na Rosiera przystało, zajmował się smokami. Całe życie robił to, co kochał i właśnie w ten sposób zginął. Wyruszył na wyprawę, z której nie dane było mu powrócić. Dla Diane ten czas był niebywale trudny, straciła męża i jedyną podporę, którą miała. Nie mogła jednak poddać się bez walki, w końcu mały Mathieu spoglądał na matkę czekoladowymi oczyma, starając się o jej uwagę i skupiając ją całkowicie na swojej osobie. Nie rozumiał śmierci, był na to za mały. Diane starała się odizolować syna od „smoczego świata”, z którym powiązana była rodzina Rosier. Genów nie dało się oszukać, a Mathieu miał je równie silne jak ojciec. Smoki miały stać się całym jego życiem, bez względu na konsekwencje.
Nikogo nie powinno dziwić, że kiedy Mathieu osiągnął wiek szkolny i musiał rozpocząć edukację został wysłany do Beuxbatons, gdzie trafił do Smoków, choć mógłby śmiało należeć do harpii. W końcu podobnie jak jego matka, Mathieu interesował się Rzeźbą, a to właśnie rodzicielka zaszczepiła w nim odrobinę zapału do tej umiejętności. Czemu Smok? Pomijając już to, że sam Mathieu był niczym smok, zawsze miał wiele do powiedzenia i preferował literaturę od innych aktywności. Starał się zachować równowagę w swoim życiu, bo jedynie przy optymalnych warunkach byłby w stanie osiągnąć wiele, a przynajmniej takie jest jego zdanie. Rodzina Rosier była związana z francuską szkołą, więc i on, dumnie noszący to nazwisko trafił właśnie tam. Odesłanie do Szkoły Magii było najlepszym rozwiązaniem dla Diane, uważała, że w trakcie prowadzonych działań zbrojnych i otwartej wojny w Świecie Magii, to najlepsze miejsce dla młodego chłopca. Trafiła tam z resztą rodziny Rosier, w końcu jeden z jego kuzynów był niecały rok starszy od niego. To właśnie z nim Mathieu dogadywał się najlepiej i to właśnie on był jego największym wsparciem.


Edukacja jest ważna, o ile nie najważniejsza. To właśnie szkoła i wyrwanie się z bezpiecznych objęć rodziców kształtuje charakter młodego czarodzieja. Mathieu nigdy nie był osobą pokorną, zawsze wyróżniał się w tłumie, czuł się lepszym od innych. Matka próbowała to z niego wyplenić, jeszcze kiedy był małym chłopcem, ten jednak był zbyt krnąbrny, żeby słuchać jej zaleceń. Obrona przed Czarną Magią szła mu chyba najlepiej z wszystkich szkolnych przedmiotów. Zapewne dlatego, że zafascynowany pojedynkami pragnął stać się najlepszym. Z zaklęciami i urokami również radził sobie nie najgorzej, jednak największą uwagę przywiązywał do tamtej dziedziny. Opieka nad Magicznymi Stworzeniami była dla niego interesująca tylko wtedy, kiedy nauka tyczyła się smoków. Z jakiegoś powodu nikogo to nie dziwiło. Eliksiry go nużyły. Uczył się dobrze, nie dawał powodów do niezadowolenia nauczycielom, no chyba, że chodziło o jego krnąbrne zachowanie.  U początku dorosłości przywiązywał też sporo uwagi do Czarnej Magii, a jego wytłumaczenie było proste. Skoro miał się przed czymś bronić, musiał wiedzieć, przed czym. Choć musiał to robić na własną rękę, w tajemnicy przed światem. Niezdrowy pociąg do Czarnej Magii nie wzbudzał więc zainteresowania. Problem polegał na tym, że mógł się jej uczyć jedynie w trakcie przerw świątecznych czy wakacji, bo w domu miał dostęp do tego typu ksiąg. Dopiero po skończeniu nauki mógł edukować się tak jak chciał, zupełnie na poważnie. Mathieu zawsze potrafił wykorzystać swoje atuty, często z tych zdolności korzystał w trakcie nauki. Cwany lis, bardzo pewny siebie, miał jednak sporo wad. Przede wszystkim był nerwowy i ciężko było mu zapanować nad własnymi emocjami, najczęściej tymi negatywnymi. W wyrażaniu uczuć powściągliwy, nie przepadający za rozmowa na swój temat. Jedni uważali go za dziwnego, choć się go bali… Inni zaś potrafili zrozumieć naturę problemu Mathieu Rosiera.


Smoki… Najbardziej fascynujące i niepokorne stworzenia, jakie kiedykolwiek chodziły na tym świecie. Mathieu również niewiele wspólnego miał z pokorą, więc w pewnym sensie utożsamiał się z nimi. Uważał, że byli podobni. W jego duszy drzemał ogień, choć nie mógł wydać go na świat. Czasem myślał, że bardziej przywiązuje się do smoków, niż do ludzi. Skończenie szkoły oznaczało dla niego permanentne zakończenie tego ważnego etapu. Wszyscy pytali co dalej, jakie ma plany na przyszłość, co chce robić, co osiągnąć. Jedynymi osobami, które nie pytały był kuzyn Mathieu oraz jego matka. Diane nie musiała pytać, bo doskonale wiedziała, że jej syn zwiąże swoje życie z tymi niebezpiecznymi stworzeniami. Tak też się stało. Po skończeniu szkoły zamieszkał w Rodowej Posiadłości i rozpoczął pracę w Rezerwacie Smoków, należącym do rodziny Rosier. W swoich najśmielszych i najbardziej niepoprawnych wizjach wydawało mu się, że Czarodziej byłby w stanie oswoić smoka. Nie stworzyć z niego niewolnika, działającego na usługach maga, ale stworzyć realną więź między człowiekiem, a smokiem. Wiedział wiele na temat tych zwierząt i z roku na rok pogłębiał zdobyte informacje. Chciał wiedzieć więcej, bo to pozwalało mu poszerzać swoje działania. Był Łowcą, bo nadawał się do tego idealnie. Opiekował się smokami, przy okazji próbując je oswoić ze sobą na tyle, aby wytworzyła się między nimi więź. Nigdy nie zmieniłby swojego życia…


Nie ma złych zakrętów… Tylko ścieżki, które są nam przeznaczone.


Mathieu w genach miał zakodowaną drogę, którą zdecydował się podążać. Dobro było proste, banalne, mało wymagające, za to zło… Zupełne przeciwieństwo. Intrygowało, kusiło, mamiło niezliczoną ilością tajemnic i sekretów. Był Rosierem, a nazwisko zobowiązywało, był przecież lepszy od innych, a już na pewno od tych, którzy mieli mieszaną, brudną krew. Czuł do nich pogardę, nie dosięgali mu do pięt. Ścieżką jego „zła” nie było szczeniackie zachowanie wobec innych czarodziejów w czasach szkolnych, kiedy młodzi ludzie musieli dać upust swoim emocjom, bez względu na całą resztę. Nie. Pierwsze kroki w stronę tej ścieżki Mathieu postawił dzięki swojemu kuzynowi. Był z nim bardzo blisko, ich wiek był podobny, wychowywali się razem, to oczywiste, że byli dla siebie jak bracia. To właśnie on okazał się jego „światłem” w tym mrocznym tunelu. Dołączył do Rycerzy Walpurgii, nie wyobrażał sobie postąpić inaczej. Czuł to całym sobą. Wiedział, że ta formacja jest miejscem dla niego. Miejscem odpowiednim dla Mathieu Rosiera.


Patronus: Mroczna część duszy nigdy nie pozwalała mu na wyczarowanie Patronusa.

Statystyki i biegłości
StatystykaWartośćBonus
OPCM: 240
Zaklęcia i uroki:50
Czarna magia:182
Magia lecznicza:00
Transmutacja:00
Eliksiry:33
Sprawność:6Brak
Zwinność:4Brak
JęzykWartośćWydane punkty
AngielskiII0
Francuski II2
Biegłości podstawoweWartośćWydane punkty
Historia MagiiI2
KłamstwoII10
ONMSIII25
PerswazjaI2
SpostrzegawczośćII10
Biegłości specjalneWartośćWydane punkty
Odporność magicznaI5 (+3)
Wytrzymałość FizycznaII5
Szlachecka EtykietaI0
Biegłości fabularneWartośćWydane punkty
Rycerze WalpurgiiI3
Sztuka i rzemiosłoWartośćWydane punkty
Literatura (wiedza)I0.5
Rzeźba (tworzenie)I0.5
AktywnośćWartośćWydane punkty
Latanie na miotleII7
Taniec balowyI1
GenetykaWartośćWydane punkty
Brak- (+0)
Reszta: 6
Mathieu Rosier

Powrót do góry Go down
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Mathieu Rosier Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Mathieu Rosier Empty
PisanieTemat: Re: Mathieu Rosier   Mathieu Rosier I_icon_minitime24.04.19 18:53

Witamy wśród Morsów

Twoja karta została zaakceptowana

INFORMACJE
Przed rozpoczęciem rozgrywki prosimy o uzupełnienie obowiązkowych pól w profilu. Zachęcamy także do przeczytania przewodnika, który znajduje się w twojej skrzynce pocztowej, szczególnie zwracając uwagę na opis lat 50., w których osadzona jest fabuła, charakterystykę świata magicznego, mechanikę rozgrywek, a także regulamin forum. Powyższe opisy pomogą Ci odnaleźć się na forum, jednakże w razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości, a także propozycji nie obawiaj się wysłać nam pw lub skorzystać z działu przeznaczonego dla użytkownika. Jeszcze raz witamy na forum Morsmordre i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej!
 STAN ZDROWIA
Fizyczne
Pełnia zdrowia.
Psychiczne
Pełnia zdrowia.
UMIEJĘTNOŚCI
Brak

Kartę sprawdzał: Tristan Rosier


Powrót do góry Go down
Mistrz gry
Mistrz gry

Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Zawód : naczelny mąciciel
Wiek : odwieczny
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : 99
UROKI : 99
ELIKSIRY : 99
LECZENIE : 99
TRANSMUTACJA : 99
CZARNA MAGIA : 99
ZWINNOŚĆ : 0
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej
Mathieu Rosier Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500

Mathieu Rosier Empty
PisanieTemat: Re: Mathieu Rosier   Mathieu Rosier I_icon_minitime24.04.19 18:53KOMPONENTY Łuska smoka, kolec smoka, kły smoka, włókno z ludzkiego serca, popiół feniksa, krew jednorożca, szpik kostny, korzeń ciemiernika

[03.05.19] Ingrediencje (listopad/grudzień)
[17.07.19] Ingrediencje (styczeń-marzec)
[26.02.20] Ingrediencje (kwiecień-czerwiec)

BIEGŁOŚCI
[12.07.19] Wsiąkiewka (listopad/grudzień): +2PB do reszty
[20.02.20] Wsiąkiewka (sty-mar): +2 PB
[21.06.20] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec): +2 PB

HISTORIA ROZWOJU[10.04.19] Karta postaci, -50 PD
[10.05.19] Spotkanie Rycerzy Walpurgii, +10 PD
[20.06.19] Wykonywanie zawodu (listopad/grudzień), +50 PD
[21.06.19] Zdobycie osiągnięcia (Do wyboru, do koloru), +30 PD
[30.06.19] Zdobycie osiągnięcia (Mały pędzibimber), +30 PD
[12.07.19] Wsiąkiewka (listopad/grudzień): +90 PD, +2PB
[03.08.19] Rozwój postaci: +2 do OPCM, +1 do CM -240 PD
[25.08.19] Klub pojedynków (styczeń-marzec), +10 PD
[10.09.19] Osiągnięcia: Księżniczka na wieży, Nieugięty, +60 PD
[14.11.19] Wykonywanie zawodu: styczeń/luty/marzec; +50PD
[17.02.20] Zdobycie osiągnięcia: Obieżyświat, +30 PD
[20.02.20] Wsiąkiewka (sty-mar): +90 PD
[26.02.20] +3 uroki, +1 OPCM, +1 CM: -400 PD
[07.04.20] Osiągnięcie (Weteran): +100 PD
[10.04.20] Wykonywanie zawodu (kwiecień-czerwiec): +50 PD
[11.05.20] Osiągnięcie: Sen na jawie; +30 PD
[15.05.20] Rozwój postaci: +2 punkty do OPCM, +1 punkt statystyk do CM; -240 PD
[21.06.20] Wsiąkiewka (kwiecień-czerwiec): +90 PD
[23.06.20] Klub pojedynków (kwiecień-czerwiec), +30 PD
[29.07.20] Spokojnie jak na wojnie: +25 PD, +1 CM (I poziom organizacji)
[30.07.20] Osiągnięcia (Mroczny znak I, Ostrożny sprzymierzeniec): +60 PD
[04.08.20] +3 OPCM: -240 PD
[09.08.20] Osiągnięcie (Chłopiec z Placu Broni): +30 PD
[25.08.20] Wykonywanie zawodu (lipiec-wrzesień): +20 PD
[18.08.20] +30 PD, osiągnięcie: Złoty Myśliciel


Powrót do góry Go down
 

Mathieu Rosier

Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Morsmordre :: Wprowadzenie :: Archiwa Departamentu Tajemnic :: Kartoteki :: Czarodzieje-
Styl: Caelan + Cassandra + Justine

Forum oparte na serii książek J.K.Rowling, niektóre imiona i nazwy własne są jej własnością.
Opisy częściowo pisane w oparciu o Pottermore.
Autorskie opracowania oraz pozostałe treści forum są własnością intelektualną twórców,
zabrania się ich kopiowania.


Baner small nobg

Morsmordre 2015-20