Wydarzenia


Ekipa forum
Zakładanie lokacji
AutorWiadomość
Zakładanie lokacji [odnośnik]13.04.15 13:19
First topic message reminder :

Zakładanie lokacji

Forum Morsmordre obfituje w szereg dostępnych lokacji dla wątków naszych użytkowników. Spis obecnie dostępnych lokacji znajduje się w temacie z mapą. Prosimy o dokładne zapoznanie się ze spisem, być może właśnie tam znajdziesz odpowiednie miejsce do gry. Lecz jeśli tak się nie stanie, nic straconego, właśnie w tym temacie, z wykorzystaniem poniższego kodu, możesz zwrócić się o utworzenie potrzebnej lokacji.

O założenie domów postaci należy prosić w temacie zakładanie mieszkań, lecz lokacje w tych domach należy założyć za pośrednictwem niniejszego tematu.

Poniższy kod służy zakładaniu lokacji (zgodnie ze wzorem kod należy wkleić dwukrotnie, w znacznikach code i bez nich, aby ułatwić nam pracę):

Kod:
[b]Subforum[/b]: link do subforum, w którym ma zostać umieszczona lokacja

<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK W POZYCJI POZIOMEJ"><span class="kalen2"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>

[code]<div class="ramka3"><img class="kalen" src="OBRAZEK W POZYCJI POZIOMEJ"><span class="kalen2"><h1>NAZWA POMIESZCZENIA</h1><div class="dev"> Opis pomieszczenia.</div></div>[/code]

[bylobrzydkobedzieladnie]


Ostatnio zmieniony przez Mistrz gry dnia 26.03.18 19:52, w całości zmieniany 1 raz
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 6 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]09.11.18 17:11
Miejsce: Guildford, Chantry Wood
Umotywowanie założenia: Charlie często wraca do swojego rodzinnego domu w Chantry Wood w Guildford, lubi też zapraszać przyjaciół nad jeziorko na wspólne wędkowanie
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Dom
Krótki opis lokacji:Rodzinny dom Charlie, w którym mieszkają jej rodzice, Grace oraz Cassius, umiejscowiony jest w Chantry Wood; gęsto zalesionych i słabo zamieszkanych okolicach miasteczka Guildford, położonego na południe od Londynu. Tereny te obfitują w lasy zarówno liściaste, jak i iglaste oraz niewielkie jeziorka, a czasem nawet przydomowe stawy. Chantry Wood nie posiada wielu mieszkańców, co przekłada się na ciszę i spokój, jakich można zaznać w tych okolicach, przez które biegnie dobrze utrzymana droga, dzięki której szybko można dostać się do Guildford.

Charlie posiada już mieszkanie. Tak jak już wspominałam, aby posiadać dwa domy należy je wykupić.
Gość
Anonymous
Gość
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]29.12.18 22:14
Miejsce: Salon, Mieszkanie, Przedmieścia, Hartlake Road 18/1 (tutaj)
Umotywowanie założenia: Zaistniała potrzeba rozbudowania lokacji, ponieważ w przyszłości z dużym prawdopodobieństwem będę prowadzone w niej wątki. Żadne mieszkanie nie składa się jedynie z kuchni i jednej sypialni. Potrzeba również innych pomieszczeń do życia.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Największe pomieszczenie w całym mieszkaniu, lecz nie ma w nim aż tak wiele wolnego miejsca. Widoczne drewniane stropy sprawiają wrażenie, że przestrzeni jest zdecydowanie mniej, ale to przede wszystkim meble ją zapełniają w znaczącym stopniu. Dwie kanapy, mniejsza szara i większa czerwona, zawsze pozostaję skierowane w stronę kominka, tworząc wraz z fotelem i dwoma małym stolikami kawowymi krąg, w którym gospodarze mogą przyjąć gości. Na ścianach wiszą oprawione obrazy i fotografie, w drewnianych kredensach z oszklonymi drzwiczkami kryją się porcelanowe drobiazgi. Aż chce się być w tak przyjemnym i pełnym ciepła salonie.

Miejsce: Sypialnia Kierana, Mieszkanie, Przedmieścia, Hartlake Road 18/1 (tutaj)
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Dziwnym trafem bardzo jasne pomieszczenie. Wielu twierdzi, że Rineheart sypia w ciemnej jamie, tymczasem w sypialni mężczyzny jest całkiem przytulnie. To rzecz jasna zasługa zmarłej żony, która ją urządziła. Jak w każdym innym pomieszczeniu sufit nie jest płaską powierzchnią, bo poprzecinany jest solidnymi stropami. Przy jednej ze ścian znajdują się dwie duże szafy i komody, gdzie wszystkie ubrania mają swoje miejsce. W centrum pokoju znajduje się dwuosobowe łóżka z czarną, metalową ramą. Obok niego jest szafka nocna, gdzie można znaleźć lampę i zegarek. Przy mniejszej ramie w nogach łóżka leży duża skrzynia, a w niej wiele pamiątek.

Miejsce: Gabinet Kierana, Mieszkanie, Przedmieścia, Hartlake Road 18/1 (tutaj)
Umotywowanie założenia: jak wyżej
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Dość ciasne pomieszczenie, które prezentuje się jako najbardziej zaniedbane w całym domu, bo i nie było w nim sprzątane od kiedy zmarła żona Kierana. Do środka zmieścił się stary stół, krzesło i kilka regałów, których półki uginają się od ciężaru wszystkich książek. Literackie dzieła pokrywa warstwa kurzu, tak jak leżące przy nich stare pudła, co skrywają stare ubrania, zepsute zabawki. W kącie od lat stoi przerdzewiała do cna klatka dla sowy. Na blacie stołu leżą drobiazgi: pióro, kałamarz, trochę książek, stare gazety i dwie fotografie przedstawiające ukochaną Abigail. Ścianę nad stołem przykrywa płótno będące zarazem wyszywanym obrazem, który Kieran odziedziczył po matce.

Lokacje zostały utworzone tutaj.There’s a storm inside of us. A burning. A river. A drive. An unrelenting desire to push yourself harder and further than anyone could think possible. Pushing ourselves into those cold, dark corners where the bad things live, where the bad things fight. We wanted that fight at the highest volume. A loud fight. The loudest, coldest, hottest, most unpleasant of the unpleasant fights.
Kieran Rineheart
Kieran Rineheart
Zawód : Rebeliant
Wiek : 54
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Wdowiec
I have a very particular set of skills, skills I have acquired over a very long career. Skills that make me a nightmare for people like you.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 6 AiMLPb8
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5879-kieran-rineheart https://www.morsmordre.net/t5890-aedus#139383 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f205-opoka-przy-rzece-wye-walia https://www.morsmordre.net/t5895-skrytka-bankowa-nr-1467 https://www.morsmordre.net/t5907-k-rineheart#139780
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]03.01.19 14:57
Miejsce: Instytut Ziołouzdrowicielstwa im. Beaumonta Marjoribanksa - ogród botaniczny
Umotywowanie założenia: miejsce pracy
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Pracownicy instytutu powstałego w setną rocznicę śmierci Beaumonta Marjoribanksa za nadrzędny cel stawiają sobie kontynuowanie pracy patrona. Budynek znajduje się na tyłach ogrodu botanicznego; nie grzeszy pokaźnymi rozmiarami - choć od utworzenia jednostki badawczej minęło już dziesięć lat, wchodząc do środka wciąż można odnieść wrażenie, jakby wszytko było prowizoryczne - krzesła z różnych kompletów, szafka chybocząca się niebezpiecznie na trzech nóżkach, wielokrotnie łatane czarami elementy wystroju; jedynie sprzęt służący badaniom odpowiada najnowszym standardom, a fiolki lśnią czystością.

Lokacja utworzona tutaj.


kołyszę się na nitce nieokreślonych pragnień, palce zaczepiam o rozszczepione na liściu słońce, chwytam umykający wszechświat

Rory Prewett
Rory Prewett
Zawód : botanik
Wiek : 20
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zaręczony
and meet me there,
with bundles of flowers
we'll wait through
the hours of cold
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6716-roratio-prewett https://www.morsmordre.net/t6753-listy-z-nieba-rory https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t6751-skrytka-bankowa-nr-1686#176204 https://www.morsmordre.net/t6754-r-g-prewett#176213
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]20.01.19 12:05
Miejsce: Klinika Magicznych Sworzeń o tu <3
Umotywowanie założenia: miejsce pracy
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: tutaj
Krótki opis lokacji: Niewielki, kamienny budynek znajdujący się tuż na skraju lasu mieści przynależącą do przytułku klinikę magiweterynaryjną. Znajduje się tu sala zabiegowa, dwa gabinety, pomieszczenie, w którym przebywają stworzenia w trakcie obserwacji oraz kilka mniejszych przygotowanych dla tych, które z różnych względów wymagają izolacji. Charakterystycznie szpitalna jest tu zarówno biel ścian i podłóg, jak i zapach środków dezynfekujących. Nieco przyjemniejsze pod tym kątem jest pierwsze pomieszczenie, z którym stykają się klienci - niewielka ale komfortowa poczekalnia utrzymana w odcieniach brązu i zieleni.
Podopiecznymi kliniki są głównie zwierzęta przebywające w przytułku lub z niego adoptowane, jej drzwi jednak otwarte są dla każdego potrzebującego pomocy.

Lokacja założona tutaj.


przyjdź śmierci, ale tak skrycie, tak skrycie bym nie czuł twego zbliżenia, bo sama rozkosz konania, rozkosz konania mogłaby
wrócić mi życie
Coriander Sprout
Coriander Sprout
Zawód : magiwet
Wiek : 31 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
raise a glass to freedom,
something they can
never take away,
no matter what
they tell you
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6883-coriander-sprout#179691 https://www.morsmordre.net/t6996-silva#183813 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f248-hartlake-road-18-3 https://www.morsmordre.net/t6997-skrytka-bankowa-nr-1708 https://www.morsmordre.net/t7442-c-sprout#203517
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]21.01.19 0:19
Miejsce: Sypialnia, Aldermanbury 5/15, https://www.morsmordre.net/f232-aldermanbury-5-15
Umotywowanie założenia: Mam puste mieszkanie - trzeba to zmienić!
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Sypialnia Gwen znajduje się na poddaszu, podobnie jak jej pracownia malarska. Pomieszczenie ma ścięte ściany, w związku z czym wyższej osobie może trudno się w nim poruszać. Przejść można do niego tylko z pracowni właśnie, dlatego właściwie nie jest to pokój przeznaczony dla gości.
Z powodu specyfiki pokoju, Gwen sypia na materacu, co kompletnie jej nie przeszkadza: z wyższych łóżek po prostu potrafi spadać. Poza niską komodą i krzesłem właściwie nie ma tu mebli: rolę szafki nocnej pełni mocny, ozdobiony przez malarkę karton. Sypialnię oświetlają zwykle przede wszystkim świeczki, a przez bardzo niewielkie okno nawet nocą sypialnia pogrążona jest w półcieniu.

+

Miejsce: Salon, Aldermanbury 5/15, https://www.morsmordre.net/f232-aldermanbury-5-15
Umotywowanie założenia: Mam puste mieszkanie - trzeba to zmienić!
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Jasne kolory i poduszki – to te elementy, które szczególnie rzucają się w oczy w salonie należącym do Gwen Grey. Pomieszczenie jest raczej prostokątne, z dużym oknem, którego parapet pełni rolę siedziska (na którym właścicielka często zasypia). Dwuosobowa kanapa, stolik i wygodny fotel zwykle zawalone są różnej maści przyrządami do szkicowania oraz kartkami i kubkami po herbacie.
Naprzeciwko kanapy znajduje się kominek, który Gwen często rozpala, a bo jego bokach umieszczone zostały szafki i regały, na których malarka trzyma książki i zdjęcia. W ostatnim czasie w okolicy okna została postawiona klatka, w której nocuje sowa malarki, jednak ponieważ dziewczyna nie ma serca, aby trzymać zwierzę zamknięte, ta zwykle lata po całym mieszkaniu luzem, do swojego więzienia wracając tylko po to, by coś zjeść.

+

Miejsce: Kuchnia, Aldermanbury 5/15, https://www.morsmordre.net/f232-aldermanbury-5-15
Umotywowanie założenia: Mam puste mieszkanie - trzeba to zmienić!
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Kuchnia znajdująca się w mieszkaniu Gwen wygląda niczym najświeższy, mugolski krzyk mody. Jest dość przestronna i jasna, urządzona w bieli i miętowym kolorze, z drewnianą podłogą. Lodówka i kuchenka wyglądają zawsze na czyste i zadbane: umiejętność czarowana pozwala właścicielce na sprawne i dokładne wyczyszczenie ich. Na środku pomieszczenia znajduje się też sześcioosobowy stół, często zawalony gazetami, książkami, szkicami, ołówkami… i masą innych bibelotów, które akurat Gwen zniosła do kuchni. Rzeczy jednak zwykle ułożone są tak, aby przynajmniej jedno miejsce nadawało się do natychmiastowego spożycia posiłku.

+


But I would lay my armor down if you said you’d rather
love than fight
Gwendolyn Grey
Gwendolyn Grey
Zawód : malarka
Wiek : 22
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
I cry a lot, but I am so productive; it's an art.
OPCM : 15 +1
UROKI : 15 +5
ALCHEMIA : 15 +1
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 12
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
They are the hunters, we are the foxes
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5715-gwendolyn-grey-budowa https://www.morsmordre.net/t5762-varda https://www.morsmordre.net/t12139-gwendolyn-grey#373392 https://www.morsmordre.net/f179-dorset-bockhampton-greengrove-farm https://www.morsmordre.net/t5764-skrytka-bankowa-nr-1412#135988 https://www.morsmordre.net/t5763-g-grey#374042
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]26.01.19 19:51
Miejsce: Sala przesłuchań w Tower
Umotywowanie założenia: Brakuje tam jakiejś sali przesłuchań i ogólnie dość tłoczno jest więc dodatkowy temacik by się przydał :I
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Małe pomieszczenie mające nie więcej niż cztery metry długości i dwa szerokości. Na ścianach nie ma ozdób ani nawet tynku. Na nagich cegłach połyskuje jedynie Typowa dla Tower wilgoć. W centrum znajduje się stolik oraz para ustawionych naprzeciwko siebie krzeseł. Pod sufitem skrzy magiczne, ostre światło który jedynie uwydatnia ascetyzm pomieszczenia. Jedna ze ścian sali jest magicznie, jednostronnie przezroczysta co pozwala stażystom zza niej uczyć się przesłuchań od starszych kolegów.

Lokacja założona tutaj.
Shelta Vane
Shelta Vane
Zawód : Naukowiec
Wiek : 26
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
 https://i.pinimg.com/originals/a8/4a/37/a84a37cf278a89bc1624516ff1f8d801.gif
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6786-nathalie-dluga-budowa#177379 https://www.morsmordre.net/t7019-fiu#184686 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f255-lancashire-stara-latarnia-morska-w-fleetwood https://www.morsmordre.net/t7030-skrytka-bankowa-1707#184954 https://www.morsmordre.net/t7029-shelta-vane
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]09.02.19 23:59
Nazwa: Cukiernia Wszystkich Smaków [lokacja prywatna]
Miejsce: Pokątna
Umotywowanie założenia: Zakup
Opis subforum
Dość przestronny lokal znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie z różdżkarnią Ollivanderów. Przez ostatnie lata nie miał on wielkiego szczęścia, znajdował się tu niewielki butik, który splajtował w ciągu kilku miesięcy, restauracja zamknięta w atmosferze skandalu oraz galeria sztuki której właściciel (mugolskiego pochodzenia) zniknął w niewyjaśnionych okolicznościach pod koniec kwietnia. Od tamtej pory nic się tam nie dzieje, lokal świeci pustkami a magicznie zabezpieczone przed wybijaniem okna obchodzą brudem.

+

podfora:

Nazwa: Wejście do lokalu
Umotywowanie założenia: Zakup
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Wejście do lokalu, który już od dłuższego czasu stoi pusty. Okna dość brudne, acz chronione zaklęciami nie zostały przez nikogo stłuczone. Można przez nie zobaczyć wyłącznie kilka białych ścian i przejście dalej. Dawniej w tym miejscu znajdowała się restauracja, zamknięta w dość kontrowersyjnych okolicznościach. Od niedawna jednak wyraźnie widać, że ktoś się tam kręci, remontuje, być może niebawem lokal znów zostanie otwarty.

+


Miejsce: Cukiernia Wszystkich Smaków
Umotywowanie założenia: Zakup
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Puste pomieszczenie. Brak jakiegokolwiek umeblowania, jedynie drewniana podłoga, białe ściany i duża ilość kurzu: od bardzo dawna nikt tu nie zaglądał.

+

(ta lokacja kiedy ogarnę urządzanie pewnie rozbije się na kilka lokacji w stylu "stoliki gdzieśtam" "miejsca przy ladzie" etc, nie wiedziałam czy to od razu dzielić, ale tak jedna chyba wygodniej O.o)

Miejsce: Cukiernia Wszystkich Smaków
Umotywowanie założenia: Zakup
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Puste pomieszczenie. Brak jakiegokolwiek umeblowania, jedynie drewniana podłoga, białe ściany i duża ilość kurzu: od bardzo dawna nikt tu nie zaglądał.

+

Miejsce: Cukiernia Wszystkich Smaków
Umotywowanie założenia: Zakup
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Niewielki ogródek znajdujący się na dziedzińcu kamienic z których jednej część stanowi lokal.

Do stworzenia tej lokacji potrzebny jest inny link ze zdjęciem.

zdjęcie podmienione

link do skrytki z opłatą za lokal średniej klasy z subforum: klik <3 Opisy narazie są puste, ale nie jestem mistrzem opisywania pustych pomieszczeń, przyszłe będą ładne i dopracowane. :3

Lokal stworzony tutaj.Po prostu nie pamiętać sytuacji w których kostka pęka, wiem
Nie wyrzucę ST,
Chociaż bardzo chcę,
Mam nadzieję, że to wie MG.


Ostatnio zmieniony przez Bertie Bott dnia 14.02.19 16:23, w całości zmieniany 1 raz
Bertie Bott
Bertie Bott
Zawód : Pracownik w Urzędzie Patentów Absurdalnych, wlaściciel Cukierni Wszystkich Smaków
Wiek : 22
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
Po co komu rozum, kiedy można mieć szczęście?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Zakładanie lokacji  - Page 6 Giphy
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
Martwi/Uwięzieni/Zaginieni
https://www.morsmordre.net/t3352-bertie-bott https://www.morsmordre.net/t3460-jerry#60106 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f304-west-country-dolina-godryka-24 https://www.morsmordre.net/t3537-skrytka-bankowa-nr-844 https://www.morsmordre.net/t3389-bertie-bott
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]13.02.19 0:09
Miejsce: Cmentarz dla magicznych - city of london
Umotywowanie założenia: idziemy z tatą na grób mamy, a że była super mega czarownicą, to potrzebujemy cmentarza dla magicznych
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:  Założony około roku 1930 przez czarodziejów i czarownice chcących ułożyć swoich zmarłych krewnych w ustronnym, bezpiecznym miejscu, które jednak wciąż mogło znajdować się w pobliżu centrum miasta. Postanowiono zagospodarować odseparowane tyły parku i wykorzystać je na swój użytek. Pierwszy nagrobek został postawiony 14 czerwca 1932r. - upamiętnił żywot Margaret Blicks, słynnej powieściopisarki - a jej rodzina rozpoczęła tradycję zaklinania rzeźb tak, by te dbały o groby swoich właścicieli. W taki też sposób cmentarz zapełnił się ożywionymi posążkami skrzatów i nimf, przyozdobionymi skrzydłami elfami i cherubinami, magicznymi stworzeń i drobnymi podobiznami przedstawicieli magicznej społeczności. Z roku na rok przybywa coraz więcej nagrobków, a co za tym idzie - coraz więcej kamiennych strażników.
Kod:
<div class="ramka3"><img class="kalen" src="https://i.imgur.com/lxcVKKe.png"><span class="kalen2"; style="top: -10px"><h1>Cmentarz dla magicznych</h1><div class="dev"> Założony około roku 1930 przez czarodziejów i czarownice chcących ułożyć swoich zmarłych krewnych w ustronnym, bezpiecznym miejscu, które jednak wciąż mogło znajdować się w pobliżu centrum miasta. Postanowiono zagospodarować odseparowane tyły parku i wykorzystać je na swój użytek. Pierwszy nagrobek został postawiony 14 czerwca 1932r. - upamiętnił żywot Margaret Blicks, słynnej powieściopisarki - a jej rodzina rozpoczęła tradycję zaklinania rzeźb tak, by te dbały o groby swoich właścicieli. W taki też sposób cmentarz zapełnił się ożywionymi posążkami skrzatów i nimf, przyozdobionymi skrzydłami elfami i cherubinami, magicznymi stworzeń i drobnymi podobiznami przedstawicieli magicznej społeczności. Z roku na rok przybywa coraz więcej nagrobków, a co za tym idzie - coraz więcej kamiennych strażników. </div></div>

Lokacja założona tutaj.pora, żebyś ty powstał i biegł, chociaż ty nie wiesz,
gdzie jest cel i brzeg,
ty widzisz tylko, że
ogień świat pali
Jackie Rineheart
Jackie Rineheart
Zawód : auror
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
only now do i see the big picture
but i swear that
these scars are
fine
OPCM : 25+3
UROKI : 10+2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 12
SPRAWNOŚĆ : 14
Genetyka : Czarownica
Zakładanie lokacji  - Page 6 7sLa9Lq
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5414-jackie-rineheart#122455 https://www.morsmordre.net/t5418-kluska-jackie https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f205-opoka-przy-rzece-wye-walia https://www.morsmordre.net/t5423-skrytka-bankowa-nr-1349 https://www.morsmordre.net/t5424-jackie-rineheart
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]15.02.19 22:19
Miejsce: Pracownia, https://www.morsmordre.net/f232-aldermanbury-5-15
Umotywowanie założenia: Cały czas piszę o tej pracowni, ale jeszcze jej nie mam, a będzie mi niedługo potrzebna!
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Aby dostać się do pracowni Gwen należy wejść po drabinie wysuwanej z sufitu. Gdy już poczyni się ten trud, oczom odwiedzającego ukazuje się istny chaos. Ta część poddasza wyraźnie od dawna nie była remontowana: na podłodze znajdują się deski, podobnie jak na skośnym dachu. Po lewej stronie pomieszczenia znajdują się stare, poplamione szafki, pełne wszystkiego, co artystce potrzebne jest do tworzenia. Dostęp do nich jest jednak utrudniony w związku z obrazami, które zwykle stroją w naprawdę dużych ilościach, oparte o meble. Wprawdzie w kącie stoi specjalny stojak na malunki, jednak dzieła Gwen po prostu przestały się na nim mieścić.
Po prawej stronie znajdują się dwa stare, ale zaskakująco zadbane fotele oraz aktualnie tworzone prace Gwen. Naprzeciwko od wejścia znajdują się zaś drzwi prowadzące do sypialni dziewczyny.

Lokacja założona tutaj - następnym razem bardzo proszę jednak o to, żeby zdjęcie było bardziej zbliżone do bycia w orientacji poziomej <3


But I would lay my armor down if you said you’d rather
love than fight
Gwendolyn Grey
Gwendolyn Grey
Zawód : malarka
Wiek : 22
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
I cry a lot, but I am so productive; it's an art.
OPCM : 15 +1
UROKI : 15 +5
ALCHEMIA : 15 +1
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 12
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarownica
They are the hunters, we are the foxes
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5715-gwendolyn-grey-budowa https://www.morsmordre.net/t5762-varda https://www.morsmordre.net/t12139-gwendolyn-grey#373392 https://www.morsmordre.net/f179-dorset-bockhampton-greengrove-farm https://www.morsmordre.net/t5764-skrytka-bankowa-nr-1412#135988 https://www.morsmordre.net/t5763-g-grey#374042
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]06.03.19 23:37
Miejsce: Archiwum w Tower of London (departament przestrzegania prawa) - link do subforum/działu
Umotywowanie założenia: Jest dużo aurorów, mało tematów w Tower i przez to bardzo ciasno. Przyda się kilka locek
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Każda ze ścian pomieszczenia jest obłożona od podłogi po sufit rzędami regałów o metalowych szufladach. Są one nieznacznie szersze niż wyższe tak, by przechowywana w nich dokumentacja mogła leżeć swobodnie w poprzek. Z każdej teczki wystają różnego koloru zakładki pomagając zachować względną systematyzację wszystkiego co znajdowało lub miało dopiero znaleźć się w pomieszczeniu. Regały są zaklęte tak, by szuflady wyciągały się na całą dostępną im szerokość pomieszczenia. Sufit zaś rozjaśnia się błękitnym, letnim niebem dając odpowiednio silne światło do studiowania kartotek oraz przeciwdziała myślom samobójczym. W rogu pomieszczenia znajdują się dwa składane krzesła, kałamarz z atramentem i pióro gotowe do użytku.

Miejsce: Część biurowa Biura Aurorów w Tower of London (departament przestrzegania prawa) - link do subforum/działu
Umotywowanie założenia: Jest dużo aurorów, mało tematów w Tower i przez to bardzo ciasno. Przyda się kilka locek
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji1 lub Obrazek lokacji2
Krótki opis lokacji: Pomimo upływu miesięcy wciąż wyraźnie czuć, że pomieszczenie to należało kiedyś do części więziennej Tower of London - było czuć tą charakterystyczną woń stęchlizny nasilającą się zaraz po deszczu. Prócz tego miejsce zostało w całości przystosowane pod część biurową. Oblepiony brudem beton został zastąpiony nową warstwą wylewki po którym rozciągnięto linoleum. wszystkie biurka były takie same i ustawione były rzędami między którymi pozostawiono taką przestrzeń by dwóch czarodziei mogło się w nich swobodnie minąć. Pod sufitem zawieszone były wieczne świece których knoty zapalały się wieczorową porą. Okien w tym pomieszczeniu nie było - były za to zaklęte atrapy tychże przez które można było obserwować obecną pogodę panująca poza więziennymi murami.

Lokacje założone TUTAJ i TUTAJ.


Find your wings


Anthony Skamander
Anthony Skamander
Zawód : Rebeliant
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
You don't need a weapon when you were born one
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5456-budowa#124328 https://www.morsmordre.net/t5494-hrabina#125516 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f256-bexley-high-street-27-4 https://www.morsmordre.net/t5495-skrytka-bankowa-nr-1354#125517 https://www.morsmordre.net/t5479-anthony-skamander#124933
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]02.04.19 15:02
Miejsce: Pusty plac (na https://www.morsmordre.net/f237-gerrards-cross-bulstrode-park-dwor-bulstrode)
Umotywowanie założenia: Przyda się miejsce, gdzie będzie można rzucać zaklęcia bez znaczących obaw o zamek.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji:
Na peryferiach posiadłości znajduje się rozległy pusty plac. Jego tereny obejmują zielone połacie trawy i kilka małych drzew wychodzących jeszcze z ogrodu. Nie jest więc szczególnie niezwykły, nie ma wyszukanych zdobień. Jednak do przechadzek i rozmyślań w cichym towarzystwie nadaje się znakomicie.

temat założony tutajHow long ago did I die?


Where was I buried?

Una Bulstrode
Una Bulstrode
Zawód : Arystokratka
Wiek : 20 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
You know the penalty if you fail.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
I&#39;m not yours to lose.
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7119-una-bulstrode https://www.morsmordre.net/t7199-una-czyta#192496 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f237-gerrards-cross-bulstrode-park-dwor-bulstrode https://www.morsmordre.net/t7202-skrytka-bankowa-nr-1758 https://www.morsmordre.net/t7201-una-bulstrode
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]03.04.19 0:32
Miejsce: Cela nr 2 ; Tower of London
Umotywowanie założenia: Potrzeba mi rozegrać wątek w kończący anomalię, a wszystkie cele są zajęte.
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej:  Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Cela nie odznacza się niczym szczególnym poza tym, że jest jedną z mniejszych - przystosowaną ledwie do przetrzymywania dwóch więźniów na raz. W korytarzu jest jedną z pierwszych od wejścia i przez długi czas była bardzo nielubiana z powodu tego, jak blisko znajdowała się od zastępczej kwatery Departamentu Przestrzegania Prawa. Dzisiaj jest zupełnie zwyczajną celą.

Miejsce: Straiton Cemetery ; Szkocja
Umotywowanie założenia: Szykuje mi się rocznica śmierci mamy, a nie ma żadnej lokalizacji ze szkockim cmentarzem
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Cmentarz w Straiton jest miejscem spoczynku zarówno mugoli jak i niektórych szkockich czarodziejów. Jest to dosyć niedawno wybudowany cmentarz, liczący sobie ledwie pięćdziesiąt lat, a zaraz obok niego stoi protestancka kapliczka, której dogląda mieszkający w okolicy pastor. Miejsce wydaje się, mimo swojego ponurego przeznaczenia, spokojne i ciche, w pogodniejsze dni słychać śpiew ptaków. Smutne staje się dopiero, gdy spada deszcz i okala okolicę szarugą.

tematy założone tu i tu


nim w popiół się zmienię, będę wielkim
płomieniem
Marcella Figg
Marcella Figg
Zawód : Rebeliantka
Wiek : 26
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
porysował czas ramiona
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6925-marcella-figg#181615 https://www.morsmordre.net/t6971-arkady#183169 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f104-szkocja-kres-w-john-o-groats https://www.morsmordre.net/t6991-skrytka-nr-1723#183527 https://www.morsmordre.net/t6972-marcella-figg#183216
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]03.04.19 22:45
Miejsce: Reszta świata, inne miejsca, Szkocja
Umotywowanie założenia: Kto nie chciałby raz na jakiś czas wpaść do szkockiego pubu położonego niedaleko gór? W dziale brakuje takiej lokacji, która nie byłaby umiejscowiona w Hogsmeade
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Lokal położony przy głównej ulicy miasteczka, który idealnie wpasowuje się w miejscową architekturę. Wnętrze nie napawa optymizmem. Przez poszarzałe szyby stojące w starych okiennicach światło wpada niechętnie, przez co w środku panuje półmrok. Powietrze jest ciężkie, często wypełnione dymem nabiera mętnej barwi. Po lewej stronie znajduje się długi bar wykonany w całości z drewna o ciemnym kolorze. Pod ścianami stoją stoły, których ustawienie już dawno przestało przypominać przemyślaną kompozycję. W środku zawsze jest gwarno - o każdej porze dnia można spotkać Szkota, który wpadnie aby przechylić szklanicę lub dwie.

lokacja założona tutaj
Gabriel X. Tonks
Gabriel X. Tonks
Zawód : zagubiony w wojennej zawierusze
Wiek : 30
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
I've got a message that you can't ignore
Maybe I'm just not the man I was before
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6145-gabriel-tonks https://www.morsmordre.net/t6193-gabrysiowe-listy https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t6795-skrytka-bankowa-nr-1529 https://www.morsmordre.net/t6194-gabriel-tonks
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]08.04.19 17:04
Miejsce: Mała biblioteka, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: Rozbudowuję dom, szlachta ma duże domy!
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej:  Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Na dworze rodziny Bulstrode książki są wszechobecne. Poza ogromną, główną biblioteką, posiadają również zbiory mniejsze, w innych częściach domu. Ta umiejscowiona jest w skrzydle mieszkalnym rezydencji niedaleko sypialni i służy za miejsce mniej ciche niż ta główna - jest miejscem do nauki oraz do przeprowadzania rozmów w towarzystwie zapachu papieru.

lokacja założona tutaj
Rinnal Bulstrode
Rinnal Bulstrode
Zawód : ekonomista
Wiek : 27
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Wdowiec
Nie wiem o czym myśleć mam,
żeby mi się przyśnił taki świat,
w którym się nie boję spać.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t6898-rinnal-bulstrode#180167 https://www.morsmordre.net/t6940-genann#182023 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t7018-skrytka-bankowa-nr-1693#184423 https://www.morsmordre.net/t6956-rinnal-dagonet-bulstrode#182953
Re: Zakładanie lokacji [odnośnik]15.04.19 23:24
Miejsce: Biblioteka główna, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: Mamy za mało pomieszczeń w domu i się nie mieścimy iksde
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Stanowczo większa biblioteka od pobocznej. Znajdują się tu liczne zbiory ksiąg, często bardzo starych. Na parterze mieszczą się stoliki z krzesłami i kilka kanap oraz regały z książkami, natomiast na piętrze pierwszym i drugim są już tylko księgi.

Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Sala balowa, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: To samo
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Sala balowa stanowi serce wszystkich wyprawianych przez arystokratów przyjęć. Z sufitu zwisa majestatyczny kandelabr składający się z setek świec dających niepomierne pokłady światła. Również w dni powszednie pomieszczenie to jest całkiem użyteczne - idealnie bowiem nadaje się do lekcji tańca.

Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Salon, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: J/w
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Miejsce spotkań. Z sufitu zwisa niewielki kandelabr, na podłodze zaś położono miękki dywan. Rozmowa przy kominku takim jak tutejszy wręcz kusi.

Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Sypialnia Uny, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: To samo
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Sypialnia składa się głównie z dużego łoża, kufra i toaletki w rogu pokoju. Co, charakterystyczne koło drzwi znajduje się przejście do garderoby.
Nie jest to ciemne pomieszczenie. Światło dociera z zewnątrz przez małe strzeliste okno, ale za jasność odpowiadają świeczki rozstawione w różnych stronach pokoju. Ciepło zapewnia ładnie zdobiony kominek, do którego wystarczy dodać trochę drewna, by radośnie zabuczał i wydał z siebie żar.  

Lokacja założona tutaj.


Miejsce: Jadalnia, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: Same
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Miejsce spotkań całej rodziny i nie tylko. Na obiady bywają zapraszani również honorowi goście, więc nic dziwnego, że jadalnia należy do największych i najbardziej imponujących pomieszczeń w całej posiadłości. Na środku stoi długi drewniany prostokątny stół, przy którym znajdują się krzesła.

Poproszę o inne zdjęcie - na tym znajduje się dość nieklimatyczny wentylator.


Miejsce: Krużganki, Dwór Bulstrode'ów
Umotywowanie założenia: Same
Obrazek o szerokości co najmniej 400px i w orientacji poziomej: Obrazek lokacji
Krótki opis lokacji: Miejsce idealne do przechadzek lub po prostu melancholijnego wpatrywania się w horyzont. Każdy spacerowicz jest w stanie odczuć lekkie przyjemne muskanie wiatru, gdy przyjdzie mu się przewietrzyć w otoczeniu zdobionych przed latami filarów.

Lokacja założona tutaj.

Uwaga na przyszłość: lokacje do założenia w dworkach szlacheckich należy zgłaszać w tym temacie <3How long ago did I die?


Where was I buried?

Una Bulstrode
Una Bulstrode
Zawód : Arystokratka
Wiek : 20 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
You know the penalty if you fail.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
I&#39;m not yours to lose.
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t7119-una-bulstrode https://www.morsmordre.net/t7199-una-czyta#192496 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f237-gerrards-cross-bulstrode-park-dwor-bulstrode https://www.morsmordre.net/t7202-skrytka-bankowa-nr-1758 https://www.morsmordre.net/t7201-una-bulstrode

Strona 6 z 21 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Next

Zakładanie lokacji
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach