Morsmordre
Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.
Wydarzenia


Ekipa forum
Login:

Hasło:

Baldomero
AutorWiadomość
Baldomero [odnośnik]25.03.17 15:26
First topic message reminder :
Baldomero
To, że Archibald nie lubi zwierząt, to rzecz powszechnie znana. Baldomero nie jest wyjątkiem, choć on aż się prosi o nielubienie. Uparty, humorzasty i do tego zdarza mu się mocno drapać. Cóż, to nie jest łatwa znajomość, ale panowie jakoś dają sobie radę.


Spoiler:
[bylobrzydkobedzieladnie]


Don't pay attention to the world ending. It has ended many times
and began again in the morningOstatnio zmieniony przez Archibald Prewett dnia 11.04.18 22:13, w całości zmieniany 1 raz
Archibald Prewett
Zawód : nestor toksykolog
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Britannia,
You’re so vane
You’ve gone insane
OPCM : 10
UROKI : 0
ALCHEMIA : 7
UZDRAWIANIE : 33
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 4
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4341-fluvius-archibald-prewett https://www.morsmordre.net/t4550-baldomero#96909 https://www.morsmordre.net/t4548-lord-prewett#96903 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t4910-skrytka-bankowa-nr-1115#106844 https://www.morsmordre.net/t4549-fluvius-archibald-prewett#96904

neala weasley [odnośnik]31.03.22 1:10


Przeczytaj Neala
Archibaldzie,

oh, jakże wielką to przyjemność sprawił mi list Twój niesiony przez Baldomero! Wszyscy jesteśmy zdrowi, dziękuję, za Twoją pamięć o nas.

Niedopatrzenie strasznie, kuzynie, ale nie chciałam Ci przeszkadzać kiedy byłam ostatnio. Zdaję sobie sprawę, że w czasach takich jak te mnogość spraw, które spadają na Twe silne barki jest większa, niż byłaby gdyby nie działo się to, czego wszyscy jesteśmy świadkami. Chętnie zobaczyłabym się z Tobą, jeśli naprawdę czas mieć będziesz i nie będziesz musiał przedkładać wizyty mojej nad coś bardziej ważnego. Sobota brzmi idealnie. Nie musisz się jakoś specjalnie starać. Wszystko odpowiednie będzie! Naprawdę.

Tym mocniej kusisz, a chęć spotkania rośnie, kiedy sam fakt, że będę mogła zobaczyć na żywo pewne rzeczy realna robi się całkiem. Lubię wiosnę, wiesz? Romantyczna zdaje mi się. Właściwie każda pora roku, romantyczności ma dozę. W wiośnie czuć nowy początek. Nie sądzisz?

Możesz przekazać dziadkowi, że w sumie nic nowego. Kilka postanowień umocniłam, kilka rzeczy więcej wiem - to wszystko. A co do tego pisania o którym wspomniałeś… Właściwie, to jest coś o czym porozmawiać też bym z Tobą chciała. Wolałabym jednak osobiście bardziej, niż w liście kwestię zawierać całą - jeśli to nie problem i naprawdę masz czas, żeby przyjąć mnie na sobotę - a nawet weekend cały.

PS. Humorzastą masz tą sowę! Ale daliśmy sobie radę.

Neala


She is wild child with gypsy soul that dances with the stars.
She has a free spirit, a reckless mind and a rebel heart
that isn't meant to be tamed.
Neala Weasley
Zawód : dobry duch Devon
Wiek : rocznikowo 17
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
And there are many things that I could change so slightly
But why would I succumb to something so unlike me?
OPCM : 10
UROKI : 5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 2
TRANSMUTACJA : 9
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 0
Genetyka : Czarodziej

Dzieci
Dzieci
https://www.morsmordre.net/t4071-neala-weasley https://www.morsmordre.net/t4260-victoria-sowa-brena-ale-tez-moja#87876 https://www.morsmordre.net/t9448-for-as-long-as-the-sun#287505 https://www.morsmordre.net/f171-ottery-st-catchpole https://www.morsmordre.net/t9744-skrytka-bankowa-nr-1054#295656 https://www.morsmordre.net/t4240-neala-weasley#86909
Thomas Doe [odnośnik]31.03.22 18:32
Przeczytaj 3.03
Archibaldzie, nie ukrywam, że widok Baldomero mnie nie zdziwił, a wręcz go wyczekiwałem (czasem mam wrażenie, że twoja niechęć do zwierząt również wpływa na częstotliwość wysyłanych przez ciebie listów), bo nie mogłem oczekiwać niczego innego po najdroższej Mare niż posłania Undy z informacją o swoim stanie prosto do Weymouth.
Dziękuję. Informacja o tym, że moja żona jest przy nadziei spadła na nas nagle - jednak jest to jedna z najszczęśliwszych nowin, które otrzymaliśmy od początku roku. Nie muszę ci prawić i wyjaśniać, jakie trudy czekały i wciąż czekają na nas w ciągu następnych miesięcy - choć muszę cię zapewnić, że staramy się opanować sytuację i stanowczym działaniem, pomagamy mieszkańcom naszych ziem.

Z pewnością wpłynęły na to czasy, ale masz rację, że już zbyt dawno się nie widzieliśmy i mamy wiele spraw do omówienia - musimy nadrobić to, a z końcem miesiąca ja sam również odwiedzę Weymouth, bo nie mógłbym nie zjawić się na urodzinach Miriam. Ten czas tak prędko mija, zdaje mi się momentami, że dopiero widziałem ją, kiedy nie była nawet w połowie swojego aktualnego wzrostu, kiedy wciąż jeszcze nie potrafiła składać pełnych zdań. To niezwykłe jak dzieci prędko rosną i dorastają, nie mogę się również doczekać kiedy Saoirse sama będzie w wieku, w którym będzie dzieliła się przemyśleniami na temat świata. Jestem pewny, że jako ojciec zgodzisz się ze mną co do uroku w tym, jak inny jest świat dziecka.
Wybacz również za drobny pożar, który wywołała nasza droga Saoirse, choć było to niezwykłą nowiną, kiedy moja droga Mare przekazała mi w liście wieści o przebudzeniu się magii u naszej córki. Mam jednak nadzieję, że nie wyrządziła zbyt wielkich szkód swoim małym wybrykiem.

Ale będąc już przy temacie młodzieży - musimy również porozmawiać na temat waszego młodszego brata - Roratio. Nie martw się jednak, nie sprawiał on kłopotów podczas swoich odwiedzin, nie jest to niczym z podobnych rzeczy.

Nie będę mógł zostać długo podczas urodzin Miriam, lecz mam nadzieję, że znajdziesz moment na podróż z nami do Derby - musimy porozmawiać o więcej niż jednej rzeczy, a jeśli tylko zechcesz, mogę oprowadzić cię po cieplarniach Peak District. Nasi zielarze pracują w pocie czoła, zdaje się że wiele roślin zaczęło już rozkwitać. Mogę cię zapewnić, że w szklarniach nie trzymamy smoków - są zbyt duże, aby zmieścić się do budynku, więc nimi nie musiałbyś się martwić.

Pozdrawiam, Elroy
Hope's not gone
Elroy Greengrass
Zawód : Smokolog w Peak District
Wiek : 36
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
I won't talk myself up, I don't need to pretend
You won't see me coming 'til it's too late again
OPCM : 15
UROKI : 20
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10916-elroy-greengrass#332716 https://www.morsmordre.net/t10962-obsydian#334127 https://www.morsmordre.net/t10970-elroy-greengrass#334429 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t10963-skrytka-bankowa-2372 https://www.morsmordre.net/t10961-elroy-greengrass#334126
Re: Baldomero [odnośnik]15.04.22 1:35
Przeczytaj 1 kwietnia 1958
Szanowny lordzie Prewett, wyprawa na Islandię zakończyła się pomyślnie, towar jest właśnie wyładowywany w porcie. Jeżeli lord potrzebuje, chętnie wyślemy kogoś na spotkanie w celu omówienia wyników wypłynięcia. T.WellersHere I am

Here I remain
Thalia Wellers
Zawód : Żeglarz, handlarz, przemytnik
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Some may yield
But me I never could be tamed
Through moors and meadows
Cloaked, concealed
Never to forget my name
I walk the shadows
OPCM : 16
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 1
TRANSMUTACJA : 6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Metamorfomag

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t10111-thalia-wellers#306486 https://www.morsmordre.net/t10173-kymopoleia#308971 https://www.morsmordre.net/t10159-beware-the-daughter-of-the-sea#308538 https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t10167-skrytka-bankowa-nr-2284#308735 https://www.morsmordre.net/t10164-thalia-wellers#308697
Re: Baldomero [odnośnik]23.04.22 18:24
Przeczytaj
Szanowny lordzie Prewett,
dziękuję za pański list. Przyświecał nam słuszny cel; cieszę się, że mogłam pomóc z zabezpieczeniem schroniska oraz że w wywiązywaniu się z powierzonego mi zadania wsparł mnie inny biegły w tej dziedzinie czarodziej – dzięki temu teren został obłożony licznymi pułapkami, które powinny skutecznie odstraszyć potencjalnych intruzów lub spowolnić ich na wystarczająco długo, by umożliwić mieszkańcom ucieczkę. Żywię też nadzieję, że umieszczony tam portret stanowi niezawodny kanał komunikacyjny z posiadłością w Weymouth.
Składam gorące podziękowania również za dołączony do wiadomości podarek, namiastkę luksusu, na który niewielu z nas może sobie pozwolić w tych surowych czasach; już niemalże zapomniałam, jak wspaniale smakuje kawa o poranku.
Z chęcią stawię się w posiadłości, by wspomóc lorda nie tylko radą, ale i swą różdżką. Jeśli zabezpieczenia, które jestem w stanie nałożyć, będą lorda satysfakcjonować, od razu zabiorę się do pracy. Jeśli zaś okazałoby się, że potrzebne jest zaangażowanie do tego zadania kogoś o szerszym wachlarzu umiejętności, pozwolę sobie zasugerować osobę z naszego grona, która mogłaby podołać wyzwaniu.
Czy odpowiadałby lordowi trzeci kwietnia, w południe?

Z wyrazami szacunku
MaeveIt is not our enemies that defeat us. It is our fear.
Maeve Clearwater
Zawód : Rebeliant, wywiadowca
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
The moments of peace that we find sometimes, they aren't anything but warfare, thinly disguised.
OPCM : 23
UROKI : 36
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Metamorfomag

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t6468-maeve-clearwater https://www.morsmordre.net/t6481-artemizja#165435 https://www.morsmordre.net/t6475-maeve#165296 https://www.morsmordre.net/t10356-sypialnia-maeve#312817 https://www.morsmordre.net/t6969-skrytka-bankowa-nr-1629#183139 https://www.morsmordre.net/t6512-maeve-clearwater
Re: Baldomero [odnośnik]06.05.22 22:51
Przeczytaj 1.04
Wujku, Nie zapomniałeś o mnie, prawda? Tu Orestes. Przepraszam jeśli zawracam ci głowę. Tata mówił że jesteś bardzo zajęty, a mama nie mówiła o tobie wcale. Mamy już nie ma, wiesz? Nauczyłem się lepiej pisać, już dawno, ale tata był smutny i nie chciałem przykładać dokładać podkładać mu stresów. Ostatnio jest weselszy. A wczoraj zaczął mieć taką minę, jak zawsze gdy się spotykacie. Czy wy odnowiliście kontakt, wujku? Bo tata mi nie powie. Poszedł właśnie do pracowni z taką miną jak gdy o czymś dyskutujecie i ukradłem jego sowę. Czy kradzież sowy jest etycznie etykalnie naganna? To mój pierwszy list, który wysyłam całkiem sam.

Mam ważne pytanie wujku, a właściwie kilka, czy wszystko dobrze czy zobaczymy się kiedyś czy Edwin i Molly pamiętają mnie
1. Jeśli ktoś urodzi się ślepy a czary przywrócą mu wzrok to będzie rozrużniał kolory?
2. Czy jeśli ktoś spadnie z miotły to umrze? Umrze, prawda? Ja myślę, że tak. Tata mówi, że nie zawsze, mama mówiła że to głupie pytanie, ale ty czasem masz inne zdanie.
3. Co to znaczy kompleks Elektry? Przeczytałem w książce, ale tata powiedział, że jestem na nią za mały.

Ze słowami szacunku,
Orestes Vayle


I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
Genetyka : Metamorfomag
Baldomero - Page 8 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta http://morsmordre.forumpolish.com/f5-powiazania http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Strona 8 z 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Baldomero
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach