Wydarzenia


Ekipa forum
Baldomero
AutorWiadomość
Baldomero [odnośnik]25.03.17 15:26
First topic message reminder :
Baldomero
To, że Archibald nie lubi zwierząt, to rzecz powszechnie znana. Baldomero nie jest wyjątkiem, choć on aż się prosi o nielubienie. Uparty, humorzasty i do tego zdarza mu się mocno drapać. Cóż, to nie jest łatwa znajomość, ale panowie jakoś dają sobie radę.


Spoiler:
[bylobrzydkobedzieladnie]


Don't pay attention to the world ending. It has ended many times
and began again in the morningOstatnio zmieniony przez Archibald Prewett dnia 11.04.18 22:13, w całości zmieniany 1 raz
Archibald Prewett
Archibald Prewett
Zawód : nestor toksykolog
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Britannia,
You’re so vane
You’ve gone insane
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t4341-fluvius-archibald-prewett https://www.morsmordre.net/t4550-baldomero#96909 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f77-weymouth-siedziba-rodu-prewett https://www.morsmordre.net/t4910-skrytka-bankowa-nr-1115#106844 https://www.morsmordre.net/t4549-fluvius-archibald-prewett#96904

neala weasley [odnośnik]31.03.22 1:10


Przeczytaj Neala
Archibaldzie,

oh, jakże wielką to przyjemność sprawił mi list Twój niesiony przez Baldomero! Wszyscy jesteśmy zdrowi, dziękuję, za Twoją pamięć o nas.

Niedopatrzenie strasznie, kuzynie, ale nie chciałam Ci przeszkadzać kiedy byłam ostatnio. Zdaję sobie sprawę, że w czasach takich jak te mnogość spraw, które spadają na Twe silne barki jest większa, niż byłaby gdyby nie działo się to, czego wszyscy jesteśmy świadkami. Chętnie zobaczyłabym się z Tobą, jeśli naprawdę czas mieć będziesz i nie będziesz musiał przedkładać wizyty mojej nad coś bardziej ważnego. Sobota brzmi idealnie. Nie musisz się jakoś specjalnie starać. Wszystko odpowiednie będzie! Naprawdę.

Tym mocniej kusisz, a chęć spotkania rośnie, kiedy sam fakt, że będę mogła zobaczyć na żywo pewne rzeczy realna robi się całkiem. Lubię wiosnę, wiesz? Romantyczna zdaje mi się. Właściwie każda pora roku, romantyczności ma dozę. W wiośnie czuć nowy początek. Nie sądzisz?

Możesz przekazać dziadkowi, że w sumie nic nowego. Kilka postanowień umocniłam, kilka rzeczy więcej wiem - to wszystko. A co do tego pisania o którym wspomniałeś… Właściwie, to jest coś o czym porozmawiać też bym z Tobą chciała. Wolałabym jednak osobiście bardziej, niż w liście kwestię zawierać całą - jeśli to nie problem i naprawdę masz czas, żeby przyjąć mnie na sobotę - a nawet weekend cały.

PS. Humorzastą masz tą sowę! Ale daliśmy sobie radę.

Neala


she was life itself. wild and free. wonderfully chaotic.
a perfectly put together mess.
Neala Weasley
Neala Weasley
Zawód : asystentka uzdrowiciela
Wiek : 17!!!
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
your mind
is playing
tricks on you,
my dear
OPCM : 10 +3
UROKI : 2 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 6 +6
TRANSMUTACJA : 7
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Czarodziej
felix felicis
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t4071-neala-weasley https://www.morsmordre.net/t4260-victoria-sowa-brena-ale-tez-moja#87876 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f171-ottery-st-catchpole https://www.morsmordre.net/t9744-skrytka-bankowa-nr-1054#295656 https://www.morsmordre.net/t4240-neala-weasley#86909
Thomas Doe [odnośnik]31.03.22 18:32
Przeczytaj 3.03
Archibaldzie, nie ukrywam, że widok Baldomero mnie nie zdziwił, a wręcz go wyczekiwałem (czasem mam wrażenie, że twoja niechęć do zwierząt również wpływa na częstotliwość wysyłanych przez ciebie listów), bo nie mogłem oczekiwać niczego innego po najdroższej Mare niż posłania Undy z informacją o swoim stanie prosto do Weymouth.
Dziękuję. Informacja o tym, że moja żona jest przy nadziei spadła na nas nagle - jednak jest to jedna z najszczęśliwszych nowin, które otrzymaliśmy od początku roku. Nie muszę ci prawić i wyjaśniać, jakie trudy czekały i wciąż czekają na nas w ciągu następnych miesięcy - choć muszę cię zapewnić, że staramy się opanować sytuację i stanowczym działaniem, pomagamy mieszkańcom naszych ziem.

Z pewnością wpłynęły na to czasy, ale masz rację, że już zbyt dawno się nie widzieliśmy i mamy wiele spraw do omówienia - musimy nadrobić to, a z końcem miesiąca ja sam również odwiedzę Weymouth, bo nie mógłbym nie zjawić się na urodzinach Miriam. Ten czas tak prędko mija, zdaje mi się momentami, że dopiero widziałem ją, kiedy nie była nawet w połowie swojego aktualnego wzrostu, kiedy wciąż jeszcze nie potrafiła składać pełnych zdań. To niezwykłe jak dzieci prędko rosną i dorastają, nie mogę się również doczekać kiedy Saoirse sama będzie w wieku, w którym będzie dzieliła się przemyśleniami na temat świata. Jestem pewny, że jako ojciec zgodzisz się ze mną co do uroku w tym, jak inny jest świat dziecka.
Wybacz również za drobny pożar, który wywołała nasza droga Saoirse, choć było to niezwykłą nowiną, kiedy moja droga Mare przekazała mi w liście wieści o przebudzeniu się magii u naszej córki. Mam jednak nadzieję, że nie wyrządziła zbyt wielkich szkód swoim małym wybrykiem.

Ale będąc już przy temacie młodzieży - musimy również porozmawiać na temat waszego młodszego brata - Roratio. Nie martw się jednak, nie sprawiał on kłopotów podczas swoich odwiedzin, nie jest to niczym z podobnych rzeczy.

Nie będę mógł zostać długo podczas urodzin Miriam, lecz mam nadzieję, że znajdziesz moment na podróż z nami do Derby - musimy porozmawiać o więcej niż jednej rzeczy, a jeśli tylko zechcesz, mogę oprowadzić cię po cieplarniach Peak District. Nasi zielarze pracują w pocie czoła, zdaje się że wiele roślin zaczęło już rozkwitać. Mogę cię zapewnić, że w szklarniach nie trzymamy smoków - są zbyt duże, aby zmieścić się do budynku, więc nimi nie musiałbyś się martwić.

Pozdrawiam, Elroy
Hope's not gone
Elroy Greengrass
Elroy Greengrass
Zawód : Smokolog w Peak District
Wiek : 36
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
I won't talk myself up, I don't need to pretend
You won't see me coming 'til it's too late again
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t10916-elroy-greengrass#332716 https://www.morsmordre.net/t10962-obsydian#334127 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t10963-skrytka-bankowa-2372 https://www.morsmordre.net/t10961-elroy-greengrass#334126
Re: Baldomero [odnośnik]15.04.22 1:35
Przeczytaj 1 kwietnia 1958
Szanowny lordzie Prewett, wyprawa na Islandię zakończyła się pomyślnie, towar jest właśnie wyładowywany w porcie. Jeżeli lord potrzebuje, chętnie wyślemy kogoś na spotkanie w celu omówienia wyników wypłynięcia. T.Wellers


So heed the words from sailors old
Beware the dreams with eyes of gold
And though he'll speak of quests and powers...
...blessed, ignore the lies you're told
Thalia Wellers
Thalia Wellers
Zawód : Żeglarz, handlarz, przemytnik
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
I'm makin' my way
From the top of this lowly hillside
Through the realm of the soulless Fey
I'm makin' my way
And all of us dread the trouble that lies ahead
At the end of this wayward day
I'm makin' my way
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t10111-thalia-wellers#306486 https://www.morsmordre.net/t10173-kymopoleia#308971 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f350-walia-llyn-trawsfynydd-syrenia-laguna https://www.morsmordre.net/t10167-skrytka-bankowa-nr-2284#308735 https://www.morsmordre.net/t10164-thalia-wellers#308697
Re: Baldomero [odnośnik]23.04.22 18:24
Przeczytaj
Szanowny lordzie Prewett,
dziękuję za pański list. Przyświecał nam słuszny cel; cieszę się, że mogłam pomóc z zabezpieczeniem schroniska oraz że w wywiązywaniu się z powierzonego mi zadania wsparł mnie inny biegły w tej dziedzinie czarodziej – dzięki temu teren został obłożony licznymi pułapkami, które powinny skutecznie odstraszyć potencjalnych intruzów lub spowolnić ich na wystarczająco długo, by umożliwić mieszkańcom ucieczkę. Żywię też nadzieję, że umieszczony tam portret stanowi niezawodny kanał komunikacyjny z posiadłością w Weymouth.
Składam gorące podziękowania również za dołączony do wiadomości podarek, namiastkę luksusu, na który niewielu z nas może sobie pozwolić w tych surowych czasach; już niemalże zapomniałam, jak wspaniale smakuje kawa o poranku.
Z chęcią stawię się w posiadłości, by wspomóc lorda nie tylko radą, ale i swą różdżką. Jeśli zabezpieczenia, które jestem w stanie nałożyć, będą lorda satysfakcjonować, od razu zabiorę się do pracy. Jeśli zaś okazałoby się, że potrzebne jest zaangażowanie do tego zadania kogoś o szerszym wachlarzu umiejętności, pozwolę sobie zasugerować osobę z naszego grona, która mogłaby podołać wyzwaniu.
Czy odpowiadałby lordowi trzeci kwietnia, w południe?

Z wyrazami szacunku
MaeveAll the fear there, everywhere
Burning inside of me
Maeve Clearwater
Maeve Clearwater
Zawód : Rebeliant, wywiadowca
Wiek : 28
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Zaręczona

Lately I'm not feeling like myself.
When I look into the glass, I see someone else.

OPCM : 22+1
UROKI : 32+4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 8
Genetyka : Metamorfomag

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t6468-maeve-clearwater https://www.morsmordre.net/t6481-artemizja#165435 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/t10356-sypialnia-maeve#312817 https://www.morsmordre.net/t6969-skrytka-bankowa-nr-1629#183139 https://www.morsmordre.net/t6512-maeve-clearwater
Re: Baldomero [odnośnik]06.05.22 22:51
Przeczytaj 1.04
Wujku, Nie zapomniałeś o mnie, prawda? Tu Orestes. Przepraszam jeśli zawracam ci głowę. Tata mówił że jesteś bardzo zajęty, a mama nie mówiła o tobie wcale. Mamy już nie ma, wiesz? Nauczyłem się lepiej pisać, już dawno, ale tata był smutny i nie chciałem przykładać dokładać podkładać mu stresów. Ostatnio jest weselszy. A wczoraj zaczął mieć taką minę, jak zawsze gdy się spotykacie. Czy wy odnowiliście kontakt, wujku? Bo tata mi nie powie. Poszedł właśnie do pracowni z taką miną jak gdy o czymś dyskutujecie i ukradłem jego sowę. Czy kradzież sowy jest etycznie etykalnie naganna? To mój pierwszy list, który wysyłam całkiem sam.

Mam ważne pytanie wujku, a właściwie kilka, czy wszystko dobrze czy zobaczymy się kiedyś czy Edwin i Molly pamiętają mnie
1. Jeśli ktoś urodzi się ślepy a czary przywrócą mu wzrok to będzie rozrużniał kolory?
2. Czy jeśli ktoś spadnie z miotły to umrze? Umrze, prawda? Ja myślę, że tak. Tata mówi, że nie zawsze, mama mówiła że to głupie pytanie, ale ty czasem masz inne zdanie.
3. Co to znaczy kompleks Elektry? Przeczytałem w książce, ale tata powiedział, że jestem na nią za mały.

Ze słowami szacunku,
Orestes Vayle


I show not your face but your heart's desire
Ain Eingarp
Ain Eingarp
Zawód : Wielość
Wiek : nieskończoność
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
I show not your face but your heart's desire.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Metamorfomag
Baldomero - Page 8 3baJg9W
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/f47-sowia-poczta https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/f55-mieszkania http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki
Re: Baldomero [odnośnik]03.08.22 10:45
Przeczytaj Anthony Macmillan
22.05.1958. Drogi mój Archibaldzie,

Mam nadzieję, że Ty i Twoja rodzina miewacie się dobrze. Serdecznie dziękuję za zaproszenie. Pojawimy się z małżonką. Gdyby cokolwiek było potrzebne, nie bój się pisać.

Serdeczne pozdrowienia,


Anthony Macmillan


Каранфиле, цвијеће моје
да сам Богд'о сјеме твоје.
Ја бих знао гдје бих цвао,
мојој драгој под пенџере.
Кад ми драга иде спати,
каранфил ће мирисати,
моја драга уздисати
Anthony Macmillan
Anthony Macmillan
Zawód : Podróżnik i wynalazca nowych magicznych alkoholi dla Macmillan's Firewhisky
Wiek : 32
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
Na zdrowie i do grobu
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Baldomero - Page 8 4d6424bb796c4f2e713915b83cd7690217932357
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t5779-anthony-macmillan https://www.morsmordre.net/t5786-bato https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f143-kornwalia-puddlemere-dwor-macmillanow https://www.morsmordre.net/t5790-skrytka-bankowa-nr-1421 https://www.morsmordre.net/t5806-anthony-macmillan
Re: Baldomero [odnośnik]03.08.22 16:52
Przeczytaj Lucinda Hensley
Drogi Archibaldzie, bardzo dziękuje za zaproszenie, na pewno się pojawię by razem z Wami cieszyć się tym świętem. W końcu mało mamy w ostatnim czasie powodów do radości i świętowania. Mam nadzieje, że trzymacie się w zdrowiu i spokoju.

Do zobaczenia,


LucindaIgnis non exstinguitur igneThat is our great glory, and our great tragedy
Lucinda Hensley
Lucinda Hensley
Zawód : łamacz klątw i uroków & poszukiwacz artefaktów
Wiek : 28
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Panna
hope for the best, but prepare for the worst
OPCM : 44 +1
UROKI : 30 +7
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarodziej
Baldomero - Page 8 Tumblr_on19yxR5PA1tj4hhyo2_500
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3072-lucinda-lynn-selwyn https://www.morsmordre.net/t3145-sennett#51834 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f104-szkocja-kres-w-john-o-groats https://www.morsmordre.net/t4137-skrytka-bankowa-nr-806#82308 https://www.morsmordre.net/t3214-lucinda-selwyn#55539
Re: Baldomero [odnośnik]08.08.22 20:25
korespondencja od Rhennarda P. Abbotta
Szanowny Lordzie Prewett Archibaldzie.
Razem z Cecylią ogromnie dziękujemy za zaproszenie na tak ważną, zarówno dla Was, jak i dla wszystkich obywateli Anglii, uroczystość. Wybacz jednak za naszą tegoroczną nieobecność - zatrzymały mnie w domu ważne sprawy, których muszę dopilnować. Wierzę z całego serca, że wybaczycie nam to i długo nie będziecie nosić w sercach żalu. Życzę wszystkim gościom, i gospodarzowi, hucznego przywitania końca lata i początku jesieni, która, mam nadzieję, przyniesie nam lepsze dni. lord R. Abbottgdybym ziarnka
choć nie wszystkie
mocnym zawrzeć mógł uściskiem
gdybym z grzmiącej fali jedno choć ocalił


Rhennard Abbott
Rhennard Abbott
Zawód : opiekun w rezerwacie znikaczy
Wiek : 31
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty
turn gold to sand
let night be done

OPCM : 10 +5
UROKI : 15
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t11085-rhennard-abbott#341563 https://www.morsmordre.net/t11149-remus https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f204-dolina-godryka-norton-avenue-dunster-castle https://www.morsmordre.net/t11287-skrytka-bankowa-nr-2423#347035 https://www.morsmordre.net/t11286-rhennard-abbott#347022
Re: Baldomero [odnośnik]09.08.22 19:10
Przeczytaj 3 kwietnia 1958
Najdroższy Archie,
jest na świecie tylko jedna osoba, która w pełni zrozumie sens słów, które zaraz napiszę. Nie ma ani sprawiedliwości, ani porządku na tym świecie. I tą osobą, mój drogi bracie, jesteś właśnie Ty. Znów przyszło mi pisać do Ciebie list nie w kwestii radosnej, pozwalającej nam chociaż na moment zapomnieć o trudach codziennego życia, a o tym, jakie tragedie dotykają ludzi tak przecież niedaleko od naszych (w tym konkretnym przypadku moich) granic.

Pod koniec marca przez West Riding of Yorkshire przeszedł magiczny huragan. Pozbawił dorobku życia i dachu nad głową wiele osób. Lord Minister Longbottom poprosił mnie, bym osobiście zajęła się pomocom poszkodowanym. Sam rozumiesz, że jest to wielkie zadanie, któremu muszę sprostać, ale jestem jednocześnie świadoma tego, że nie dysponuję z Derby wystarczającą liczbą miejsc, by wspomóc każdego. Gdy widzieliśmy się ostatnio, wspominałeś coś o schronisku. Czy skończyłeś już budowę? Jeżeli tak — czy byłbyś w stanie znaleźć tam miejsce dla przynajmniej kilku, kilkunastu osób? Na Półwyspie będą bezpieczniejsi niż w Derbyshire, Staffordshire dalej jest niestabilne, ale robię co w mojej mocy, by temu zaradzić. Najbardziej rannych i słabych chciałabym pozostawić w Derbyshire, ale znajdzie się pewnie część osób zdolna do dalszej podróży. Rozmawiałam już o tym z Roratio, zaoferował się, że pomoże mi w tym przedsięwzięciu. To duża szansa również dla niego, by nabywał ogłady z ludem, by wyrobił sobie wrażliwość na jego potrzeby i problemy.
Pozostaje więc jedynie kwestia Twojej zgody — wierzę szczerze, że Najlepszy i Najdostojniejszy Nestor Półwyspu Kornwalijskiego nie zawiedzie moich nadziei (ostatnimi czasy dostrzegłam, że zbyt rzadko mówię Ci, jak bardzo Cię kocham, braciszku).

Wyczekuję Twej odpowiedzi z zapartym tchem. Uściskaj mocno rodziców, Lorraine, Molly, Edwina i Procellę. Roratio wyściskam osobiście już niedługo.
Twoja kochająca siostra,
Mare$
who will the goddess of victory smile for?
is the goddess of victory fair to everyone?
Mare Greengrass
Mare Greengrass
Zawód : Arystokratka, mecenas nauki
Wiek : 27 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
it takes grace
to remain kind
in cruel situations
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarownica
 Ab imo pectore
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t10169-mare-catherine-greengrass#308845 https://www.morsmordre.net/t10364-unda#313340 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f105-derby-grove-street-12-siedziba-greengrassow https://www.morsmordre.net/t10850-szuflada-m-greengrass#330582 https://www.morsmordre.net/t10365-m-greengrass#313341
Re: Baldomero [odnośnik]15.09.22 17:14
Przeczytaj 3.04
Szanowny lordzie Prewett, W świetle ostatniego artykułu chciałbym od razu zapewnić, że pozostaję w dobrym zdrowiu - a w dodatku żywy i wolny.
Niezmiernie cieszy mnie wola Lorda do kontynuacji działań w sprawie azylu - moja gotowość do pracy pozostaje niezmienna.
Co do bezpieczeństwa imprez masowych, to czy planowałby lord równie duży Festiwal, jak w latach pokoju? Rozważał lord na ile realne byłoby rozesłanie zaproszeń do obywateli hrabstwa i weryfikowanie tożsamości wchodzących na imprezę? Niepokoi mnie, że obecność zaledwie kilku przypadkowych osób podczas pamiętnego Sylwestra w Dolinie Godryka 56/57 zniszczyła całą zabawę i spowodowała niebezpieczeństwo, w dodatku zanim zawrzała otwarta wojna. Teraz Lord i lorda rodzina pozostajecie celem, dlatego - pomimo duchu Festiwalu - wydaje mi się, że lista gości powinna być weryfikowana. Co do samych zabezpieczeń, można nałożyć pułapki utrudniające działanie czarnej magii, wszystko zależy od wielkości terenu. Z uwagi na działania wojenne nie jestem pewien, czy komórki podziemnego Ministerstwa byłyby zdolne zapewnić ochronę, należałoby się zwrócić bezpośrednio do władz poszczególnych oddziałów, ale ze swojej strony mógłbym we własne dni wolne przeszkolić wolontariuszy z Dorset do patrolowania imprezy.
Oczywiście, ze znajdę czas na trening - choć jeden może nie wystarczyć. Pana brat śmiało może się ze mną skontaktować, znajdziemy dogodną datę na pierwsze spotkanie.

Z poważaniem,

M. T.Can I not save one
from the pitiless wave?

Michael Tonks
Michael Tonks
Zawód : Starszy auror, rebeliant
Wiek : 35
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Żonaty
You want it darker
We kill the flame
OPCM : 43 +4
UROKI : 34 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 20
Genetyka : Wilkołak
Baldomero - Page 8 7f6edca3a6f0f363d163c63d8a811d78
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t7124-michael-tonks https://www.morsmordre.net/t7131-do-michaela https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f177-wybrzeze-exmoor-somerset-wrzosowa-przystan https://www.morsmordre.net/t7132-skrytka-bankowa-nr-1759#189352 https://www.morsmordre.net/t7130-michael-tonks
Re: Baldomero [odnośnik]12.10.22 1:50
Przeczytaj 25.06.1958, list opatrzony pieczęcią Ministerstwa Magii
Szanowny Lordzie Nestorze, Zwracam się do Lorda Nestora z ramienia Ministerstwa Magii, z oficjalną propozycją zawieszenia broni na czas przygotowań do obchodów tradycyjnych letnich obrzędów święta miłości. Proponujemy, by na czas przygotowań od pierwszego lipca do końca obchodów Lughnasadh, nasze siły trzymały się z dala od Weymouth, a Zakon Feniksa - z dala od Londynu. Wspólne świętowanie nie wchodzi w grę, ale nasza propozycja umożliwi rodzinie Prewett spokojne przygotowanie własnych obrzędów.

Nasi przodkowie kultywowali te obrzędy od wieków, a niosąc pochodnię tradycji czarodziejskiego świata, poważnie podchodzimy do potrzeby świętowania i odpoczynku wśród ludu. Bezpieczeństwo naszych obywateli oraz mieszkańców Weymouth jest z pewnością warte czasu i uwagi Waszej lordowskiej mości. Proponuję osobiste spotkanie w celu omówienia szczegółów, przed końcem czerwca - przybędę sam i w pokoju, jako poseł z ramienia Ministerstwa Magii. Mam nadzieję, że zaszczyci mnie lord swoją obecnością - proszę zaproponować czas i miejsce.

Z poważaniem,

Cornelius Sallow, Rzecznik Ministra Magii


Słowa palą,

więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Szef Biura Informacji, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda

OPCM : 8 +3
UROKI : 38 +8
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1 +3
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Baldomero - Page 8 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155
Re: Baldomero [odnośnik]18.10.22 23:57
Przeczytaj Harold Longbottom
Lordzie Prewett propozycja w istocie jest zaskakująca, na tyle, że warto bacznie się jej przyjrzeć. Marnotrastwem szansy byłoby nie pójść na spotkanie.

Sprawdziłem raporty naszych szpiegów, nie wynika z nich, by Ministerstwo Magii szykowało się do większej akcji w nadchodzących dniach. Być może rzeczywiście chcą wykorzystać przyszłe święto propagandowo - co jest profancją godną pożałowania - jednak nasi ludzie, nie wspominając o cywilach, są zmęczeni i głodni. Każda chwila odpoczynku przyniesie im wytchnienie, a nam pozwoli przygotować się do kolejnych starć. Festiwal Lata może być doskonałym pretekstem, by zregenerować nasze siły w Weymouth i podnieść morale tych, którzy wciąż wierzą w lepszy świat.

Nie zaoferuję swojego udziału w delegacji, moja obecność byłaby zbyt kontrowersyjna i mogłaby zniweczyć tę szansę przedwcześnie. Wyposażę Cię jednak w rady wiedzione doświadczeniem, które zdolny jestem Ci ofiarować, a razem z listem przesyłam pismo, które będzie poświadczało, że Zakon Feniksa stanie za Twoim słowem. Nie idź sam: w szczerość słów tych czarodziejów wierzyć nie można. Zaproponuj, by z obu stron pojawiło się po tyle samo osób. Nie zaskocz drugiej strony, to ich sprowokuje. Miej też baczenie na miejsce spotkania: winno odbyć się na terenie możliwie jak najbardziej neutralnym. Hogsmaede jest takim miejscem. Miejcie przy sobie świstokliki.

Pokój obejmujący ledwie dwa regiony przyniesie tylko częściowy kompromis, daleki od tego, co mogą chcieć osiągnąć. Spróbuj wynegocjować zawieszenie broni na cały kraj. Sięgnij do historii i tradycji, do której są tak przywiązani, znajdź argumenty, których nie odrzucą. Jeśli tylko chcą rozmawiać, zamiast zabijać kolejnych ludzi - trzeba to wykorzystać. Czy naprawdę chcą? Będziecie musieli to ocenić.

Bądź czujny H. Longbottom


Do listu zostało dołączone mniej osobiste pismo od Harolda Longbottoma potwierdzające, że jest on gotów zawrzeć zawieszenie broni we wskazanym terminie, z jego podpisem i jego pieczęcią.
Harold Longbottom
Harold Longbottom
Zawód : Prawowity minister i przywódca rebelii
Wiek : 58
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej

Konta specjalne
Konta specjalne
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/
Re: Baldomero [odnośnik]20.10.22 20:29
20 VI
Szanowny Lordzie Nestorze,nie zaliczam się do tego grona. Co więcej, wydaje mi się, że wiem, o którym przyjacielu Lord wspomina i z tego też powodu mogę obiecać, że zajmę się zleceniem jak najszybciej.
Pojawię się we wskazanym miejscu jutro; mam też nadzieję, że okoliczności będą mi sprzyjać i tego samego dnia odeślę za pomocą mojej sowy skompletowane zamówienie.
Proszę nie kłopotać się zapłatą, choć w ten sposób mogę próbować się odwdzięczyć za to, co robi Lord każdego dnia.

Z wyrazami szacunkuLaurence Morrow

gwiazdy były nisko jak gołębie
ludzie smutni nachylali twarz
i szukali gwiazd prawdziwych w głębi
z tym uśmiechem, który chyba znasz
Laurence Morrow
Laurence Morrow
Zawód : numerolog, twórca świstoklików
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
all that we see or seem
is but a dream within a dream
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
standing upright but my shadow is crooked~
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t11212-laurence-morrow https://www.morsmordre.net/t11246-houdini#346121 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f424-dzielnica-portowa-arena-carringtonow-wagon-10 https://www.morsmordre.net/t11252-szuflada#346152 https://www.morsmordre.net/t11248-laurence-morrow#346126
Re: Baldomero [odnośnik]20.10.22 21:32
Szanowny Lordzie Nestorze,mam nadzieję, że Houdini znajdzie do Lorda drogę jeszcze tego samego dnia. Udało mi się dotrzeć we wskazane miejsce i stworzyć prowadzący tam świstoklik. Jest jednorazowego użytku, pozostaje nieaktywny do momentu zainicjowania translokacji. Przenosi do pięciu osób jednocześnie i można go wykorzystać do podróży z magicznej lokacji.

Gdyby miał Lord jakiekolwiek pytania, proszę nie krępować się ich zadać.

Z wyrazami szacunkuLaurence Morrow/ list wysłany tu; przekazuję broszę-świstoklik
gwiazdy były nisko jak gołębie
ludzie smutni nachylali twarz
i szukali gwiazd prawdziwych w głębi
z tym uśmiechem, który chyba znasz
Laurence Morrow
Laurence Morrow
Zawód : numerolog, twórca świstoklików
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
all that we see or seem
is but a dream within a dream
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
standing upright but my shadow is crooked~
Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t11212-laurence-morrow https://www.morsmordre.net/t11246-houdini#346121 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f424-dzielnica-portowa-arena-carringtonow-wagon-10 https://www.morsmordre.net/t11252-szuflada#346152 https://www.morsmordre.net/t11248-laurence-morrow#346126
Re: Baldomero [odnośnik]20.10.22 21:40
Przeczytaj 26.06
Szanowny Lordzie Nestorze, Dziękuję za odpowiedź i zgodę na spotkanie oraz wyznaczenie jego klarownych warunków. Będę czekał w Pubie pod Trzema Miotłami w Hogsmeade, 27 czerwca o osiemnastej. Żałuję, że nie możemy spotkać się w jednej z luksusowych restauracji w Londynie - gdyby negocjacje pierwszego kwietnia potoczyły się inaczej, z pewnością moglibyśmy udać się do La Fantasmagorie, ale liczę, że jutro dojdziemy do porozumienia w sprawie przedstawionej propozycji.

Z poważaniem, Cornelius Sallow, Rzecznik Ministerstwa Magii


Słowa palą,

więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Szef Biura Informacji, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda

OPCM : 8 +3
UROKI : 38 +8
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1 +3
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Baldomero - Page 8 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155

Strona 8 z 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Baldomero
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach