WydarzeniaLogin:

Hasło:

Anglia i Walia

Bedfordshire
T: 8 / P: 77
Dla niektórych należące do rodu Bulstrode Bedfordshire jest sercem starożytnej Wielkiej Brytanii: przebiega tu Icknield Way, uznawana za najstarszą drogę w kraju, przechodzącą wzdłuż Dunstable Downs - terenu znanego kronikom już za czasów rzymskich. Hrabstwo jest przesiąknięte czarującymi, tchniętymi magią miejscami, jednak tereny te niosą również znamiona historii równie groźnej i hipnotycznej, przez lata będąc świadkiem wielu bitew i przelanej krwi.

22.10.21 19:51
Sigrun Rookwood Zobacz ostatni post
Buckinghamshire
T: 13 / P: 132
Należące do rodu Black hrabstwo położone w środkowej Anglii, niedaleko od Londynu. Najbardziej charakterystyczną cechą tego regionu jest pasmo wzgórz Chiltern Hills, które zachwycają przede wszystkim swoją naturalnością. Tereny hrabstwa to w dużej mierze obszary rolne, a wiejskie posiadłości dodają temu miejscu uroku. Jest to idealne miejsce do spotkania z naturą.

10.10.21 16:35
Morsmordre Zobacz ostatni post
Cheshire
T: 9 / P: 57
Pieczę nad terenami Cheshire sprawuje ród Rowle. Położone nad estuariami rzek Mersey i Dee, przy granicy z Walią. Wielu artystów czerpało wenę z rozległych terenów tego hrabstwa. Mówi się, że to miejsce przesiąknięte jest magią inspirującą do wielu wielkich czynów. Niestety lordowie Cheshire nie patrzą dobrze na nieznajomych, wierząc, że każdy obcy jest wrogiem.

13.01.22 0:31
Morsmordre Zobacz ostatni post
Derbyshire
T: 31 / P: 1649
Hrabstwo pod wpływami rodu Greengrass znajdujące się w zachodnio-centralnej części Anglii. Słynie przede wszystkim z Peak District - to olbrzymie tereny z doskonale zachowaną fauną i florą. Zachwycające widoki zapierają dech w piersi, a świeże powietrze pozwala odpocząć od londyńskiego smogu. Trudno dostępne górzyste tereny zajął rezerwat smoków.
Today at 2:14
Thalia Wellers Zobacz ostatni post
Devon
T: 20 / P: 524
Należące do Weasleyów ziemie od zawsze przyciągają czarodziejów swoją otwartością. Panująca tu atmosfera sprawia, że ludzie czują się wolni i bezpieczni. Devon to obszar przemysłowo-handlowy, ale ludzie gromadzą się tam głównie za sprawą zapierających dech w piersi widoków, a już w szczególności tych rozpierających się nad Jurassic Coast.

Today at 12:27
Thalia Wellers Zobacz ostatni post
Dorset
T: 23 / P: 6424
Hrabstwo Dorset urzeka podróżnych niezwykłym Jurajskim Wybrzeżem, którego centrum stanowi nadmorskie miasto Weymouth. Hrabstwem tym władają Prewettowie i to właśnie tu odbywa się jeden z największych magicznych festiwali, co roku przyciągający tysiące czarodziejów. Malownicze wzgórza, lasy, czyste plaże zachęcają do obcowania z przyrodą.
Yesterday at 22:09
Archibald Prewett Zobacz ostatni post
Durham
T: 12 / P: 838
Durham od wieków znajduje się we władaniu Burke'ów, którzy mają do swej dyspozycji zróżnicowane pod względem krajobrazów tereny. Od zachodu hrabstwa rozpościera się pasmo Gór Pennińskich, zaś wschodnie wybrzeże otulone jest przez Morze Północne. Istotnym punktem na mapie Durham jest Beamish - niewielkie, kolonialne miasteczko, niedaleko niego leży osławiony Beamish Hall, ściśle powiązany z rodową tajemnicą Burke'ów.
25.10.21 20:01
Primrose Burke Zobacz ostatni post
Essex
T: 6 / P: 133
Nizinne hrabstwo należące do rodu Selwyn położone we wschodniej Anglii. Rozciąga się pomiędzy Tamizą na południu a ujściem rzeki Stour na północy. Legenda o Wandelinie Dziwacznej płonącej na stosie czterdzieści siedem razy zyskała sławę, a ludzie chętnie odwiedzają tereny hrabstwa w poszukiwaniu śladów historii. Co niedzielę niebo nad Essex rozświetlają fajerwerki, z których słyną Selwynowie.

Yesterday at 18:32
Cassandra Vablatsky Zobacz ostatni post
Gloucestershire
T: 10 / P: 833
Gloucestershire leży nad ujściem rzeki Severn przy granicy z Walią. Terenami tymi zarządza ród Parkinsonów i znajduje się tu drugi co do wielkości las w Anglii, Forest of Dean. Na jego obszarze mieści się rezerwat jednorożców, z którego Gloucestershire słynie.
23.01.22 13:45
Herbert Grey Zobacz ostatni post
Hampshire
T: 5 / P: 86
Należące do rodu Lestrange hrabstwo położone w południowej Anglii. W hołdzie dla swych korzeni lordowie tych ziem zadbali, by w całym hrabstwie wyczuwalny był francuski klimat. W Hampshire znajdują się także dwa bardzo dobrze prosperujące porty. Wszyscy jednak wiedzą, że ich wodne terytoria zamieszkują trytony i syreny, które choć kuszą swym śpiewem, to są śmiertelnie niebezpieczne.

Yesterday at 14:00
Primrose Burke Zobacz ostatni post
Hertfordshire
T: 9 / P: 454
Rozwój znajdującego się pod protekcją rodu Bulstrode Hertfordshire od zawsze był ściśle powiązany z rozwojem Londynu usytuowanego tuż przy południowej granicy hrabstwa, które ze względu na przebiegające przez nie trzy główne, rzymskie drogi, wzbogacało się na handlu i transporcie materiałów i zaopatrzenia do stolicy. Nizinne, bogato urzeczone tereny obfitują w zróżnicowane pod względem fauny i flory lasy, które niejednokrotnie były miejscem polowań królewskich - tradycje myśliwskie regionu wciąż są tu chętnie kultywowane.
Today at 13:06
Septimus Vanity Zobacz ostatni post
Kent
T: 32 / P: 2111
Należące do Rosierów Kent słynie z magicznych, kredowobiałych klifów, w pobliżu których słychać wrzaski mew, portowe krzyki, dźwięki promów. Znajdujace się w nim Dover to szczególnie znany brytyjski port nad kanałem La Manche, istotny punkt handlu, jak i ruchu morskiego. W Kent znajduje się także smoczy rezerwat, który zamieszkują albiony czarnookie.
24.01.22 16:34
Tatiana Dolohov Zobacz ostatni post
Kornwalia
T: 18 / P: 1479
Najbardziej wysunięta na południe część Anglii charakteryzuje się przede wszystkim licznymi, dzikimi wrzosowiskami, pięknymi wybrzeżami, a także słynnym w świecie czarodziejów Puddlemere - obszarem znanym z miłości do Quidditcha, którą pieczołowicie pielęgnują słynący z ognistej whisky Macmillanowie. Wywodzi się stąd pierwsza angielska drużyna - Zjednoczeni z Puddlemere.
Yesterday at 18:54
Castor Sprout Zobacz ostatni post
Cumberland
T: 9 / P: 714
Kraina jezior w Kumbrii położonej na północy Anglii, przy granicy ze Szkocją, bez wątpienia urzeka pięknem doskonale zachowanej przyrody. W krajobrazie dominują liczne jeziora i góry, nie brakuje też lasów. Tereny te od wieków pozostają pod władaniem Fawleyów, rodu powszechnie znanego z zamiłowania do piękna i sztuki.
02.01.22 20:18
Frederick Fox Zobacz ostatni post
Lancashire
T: 13 / P: 466
Lancashire to hrabstwo należące do rodu Ollivander. Położone jest nad Morzem Irlandzkim i zatoką Morecambe. Najcenniejszym, co rozpościera się na terenach Lancashire, są lasy; liściaste, bezkresne, zielone, zamieszkane przez różnego rodzaju magiczne stworzenia. Dawniej krainę tę zamieszkiwały enty, ale dziś są jedynie lokalną legendą. Nad hrabstwem rozchodzi się piękny, górzysty krajobraz, który koi i wycisza.

Today at 12:59
Thalia Wellers Zobacz ostatni post
Leicestershire
T: 5 / P: 171
Leicestershire to hrabstwo od lat należące do rodu Flint. Charnwood od lat zamieszkują centaury, z którymi mieszkańcy żyją w zgodzie i spokoju. Na terenach lasów Charnwood oraz w całym Rutlandzie znajduje się wiele cennych roślin, z których tworzy się ingrediencje. Silne zaklęcia centaurów sprawiły, że teren ten jest praktycznie niedostępny dla mugoli.

24.01.22 17:07
Amelia Eberhart Zobacz ostatni post
Norfolk
T: 32 / P: 1414
Należące do Traversów nizinne hrabstwo otoczone z jednej strony Morzem Północnym, z drugiej zatoką charakteryzuje się wiejskim, niemalże sielskim krajobrazem. Norfolk słynie z portu w Cromer oraz miasteczka Clidona. To najbardziej atrakcyjne, czarodziejskie miasteczko turystyczne w Wielkiej Brytanii, obłożne niezwykle silnymi zaklęciami ochronnymi, które sprawiają, że miejsce to nie istnieje dla mugoli.

22.01.22 14:57
Deimos Vale Zobacz ostatni post
Northamptonshire
T: 6 / P: 141
Znajdujące się pod władaniem rodu Bulstrode Northamptonshire, zwane również „Różą Hrabstw”, położone jest w środkowej Anglii, na północ od Bedfordshire i Buckinghamshire. Okoliczne tereny obfitują w żyzne niziny i bujne, zróżnicowane lasy, lecz historycznie było nie tylko miejscem odbywania się królewskich polowań, ale również tłem krwawych bitew z Wojnie Dwóch Róż.

27.12.21 5:39
Sebastian Bartius Zobacz ostatni post
Nottinghamshire
T: 6 / P: 1108
Nad Nottinghamshire pieczę sprawuje ród Nott. Ci są bardzo dumni ze swojego pochodzenia, ale niechętnie okazują swoje zainteresowanie mieszkającemu tu ludowi. Przebycie lasu Sherwood jest jednak niezwykle trudne bez przewodnika z Nottingham. Major Oak, drzewo rosnące w jego głębi, jest domem trzech przepięknych driad, które wyprowadzają nieznajomych niby błędne ognie na manowce.

07.01.22 22:02
Thalia Wellers Zobacz ostatni post
Northumberland
T: 7 / P: 209
Najbardziej wysunięte na północny kraniec Anglii Northumberland od wieków pozostaje pod opieką Longbottomów. Teren rozpościerający się za murem Hadriana słynie z górzystego ukształtowania. Na północy na wędrowców czekają góry Cheviot Hills a na zachodzie i południowym zachodzie Góry Pennińskie. Wschodnią, nadmorską część zajmuje nizina.

Yesterday at 17:33
Gabriel Tonks Zobacz ostatni post
Oxfordshire
T: 6 / P: 114
Jedno z centralnych hrabstw Anglii pozostaje pod pieczą rodu Black. Oxfordshire leży w regionie nazywanym Dolina Tamizy, a zachodnią część hrabstwa zajmują wzgórza Cotswolds, ale to nie one stanowią najważniejszy punkt tych terenów. W samym centrum znajduje się najstarszy anglojęzyczny uniwersytet świata, a Oksford od XIX w. nazywany jest „miastem rozmarzonych wież”.

23.07.21 13:53
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Shropshire
T: 10 / P: 804
Shropshire to graniczące z Walią hrabstwo z Ludlow jako najistotniejszym punktem, będącym siedzibą rodu Avery, rządzącego niepodzielnie w tym zachodnim rejonie Anglii. Okoliczne tereny są wyjątkowo zróżnicowane, nie brak tu ani nizinnych, miejscami bagnistych terenów, uważanych za kolebkę groźnych trolli rzecznych, ani porośniętych wrzosowiskami równin przeciętych rzeką Severn czy skalistych gór o zdradzieckich zboczach.
Today at 7:37
Amelia Eberhart Zobacz ostatni post
Somerset
T: 56 / P: 3816
Należące do Abbottów Somerset jest niezwykle znane: nie ma chyba czarodzieja, który nie słyszałby o Godryku Griffindorze i założonej przez niego Dolinie Godryka, małej miejscowości w West Country. Niektóre legendy szepczą, że właśnie tu osiadł i tu również zmarł ostatni z braci Peverell. Miasteczko zamieszkują zarówno czarodzieje, jak i mugole, a poza nim w Somerset mieści się także znany rezerwat znikaczy.


Today at 1:26
Sheila Doe Zobacz ostatni post
Staffordshire
T: 14 / P: 574
Rozległe tereny o niskiej gęstości zaludnienia, obszerne pola łąk i pastwisk czynią krajobraz wyjątkowo malowniczym. Tradycyjnie rozpoznawalny jako obszar słynący z produkcji ceramiki, przemysłu garncarskiego i licznych kopalni węgla. Na niebie można czasem dostrzec cienie smoków krążących nad pobliskim Peak District, z rzadka zdarza się, że nadlatują również nad te tereny.
Yesterday at 20:23
Morsmordre Zobacz ostatni post
Suffolk
T: 14 / P: 418
Suffolk od wieków nie należy do nikogo, chociaż według dawnych doniesień to właśnie stąd pochodzi dawno wymarły ród Gauntów. Obfitujący w tajemnice, rzadkie artefakty i wyjątkowe ingrediencje hrabstwo od wielu lat zdaje się być jednak opuszczone przez czarodziejów.

Yesterday at 1:58
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Surrey
T: 11 / P: 317
Niewielkie hrabstwo Surrey położone jest w południowo-wschodniej Anglii, od północy granicząc z County of London. Ziemie hrabstwa przeważnie posiadają charakter nizinny, nie licząc przebiegającego przez nie pasma wzgórz North Downs. Hrabstwo Surrey obfituje w spokojne, przepełnione zielenią obszary oraz niewielkie, urokliwe miasteczka.
05.07.21 15:00
Michael Tonks Zobacz ostatni post
Sussex
T: 8 / P: 105
Historyczne hrabstwo w południowo-wschodniej Anglii leży bezpośrednio nad Kanałem La Manche. Od 1854 roku, gdy to ostatni Bolt wyzionął ducha, tereny te zostały zapisane rodowi Shackleboltów. Mówi się o nadmorskich azylach, które znaleźć można wzdłuż plaży, ale to kredowe klify Seven Sisters zapierają dech w piersiach.

24.01.22 6:16
Morsmordre Zobacz ostatni post
Warwickshire
T: 15 / P: 428
Warwickshire słynie przede wszystkim ze swojej historii, a jego najsłynniejszym mieszkańcem był sam William Szekspir. Wykopaliska z epoki żelazka wskazują na to, że tereny te zamieszkane były już od czasów prehistorycznych. Powszechnie wiadomo, że magiczny ród panujący na tych ziemiach dawno już wyginął.

Today at 2:29
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Westmorland
T: 3 / P: 18
Hrabstwo pozostaje pod auspicjami rodu Slughorn. Ulokowany na jego zachodnim krańcu górzysty fragment Krainy Jezior przechodzi w rozległą dolinę rzeki Eden, a następnie w pasmo Gór Pennińskich. Na południu rozciągają się malownicze nadmorskie niziny, pełne terenów wykorzystywanych do uprawy roślin niezbędnych do sztuki tworzenia eliksirów.
17.01.22 21:27
Herbert Grey Zobacz ostatni post
Wiltshire
T: 11 / P: 1393
Ze znajdującym się pod wpływami Malfoyów Wiltshire związane są setki legend, i to nie tylko tych o wspaniałych zabytkach Salisbury czy iście magicznymi miejscami jak Stonehenge. Jedna z nich mówi, że przy świetle pełnego księżyca driady leśne i nieśmiałki wraz z wędrownymi leprikonami urządzają swe harce. Nie należy ich jednak poszukiwać, gdyż bywają agresywne, gdy przeszkodzi im się w zabawie.
25.01.22 17:21
Elric Lovegood Zobacz ostatni post
Yorkshire
T: 18 / P: 740
Yorkshire to tereny zamieszkałe w znacznym stopniu przez rolników i hodowców - co powoduje ciągłą przewagę terenów zielonych nad miastami. A jednak w samym sercu hrabstwa jest miejsce na wspaniałe miasto z historią - York. Aż trudno uwierzyć, że przed wiekami dotarli tu Starożytni Rzymianie. Dziś pozostały po nich tylko ślady, a nad hrabstwem pieczę sprawują lordowie Carrow i będące pod ich opieką wspaniałe aetonany.
25.01.22 19:02
Hector Vale Zobacz ostatni post
TematyOdpowiedziAutorWyświetleńOstatni post
MorsmordreUżytkownicy przeglądający to forum: Brak

Moderator

Mistrzowie gry

Uprawnienia

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach

Oznaczenia
  • Nowe posty Nowe posty
  • Nowe posty [ Popularny ] Nowe posty [ Popularny ]
  • Nowe posty [ Zablokowany ] Nowe posty [ Zablokowany ]
  • Brak nowych postów Brak nowych postów
  • Brak nowych postów [ Popularny ] Brak nowych postów [ Popularny ]
  • Brak nowych postów [ Zablokowany ] Brak nowych postów [ Zablokowany ]
  • Ogłoszenie Ogłoszenie
  • Przyklejony Przyklejony
  • Ogłoszenie globalne Ogłoszenie globalne