WydarzeniaLogin:

Hasło:

Anglia i Walia

Bedfordshire
T: 8 / P: 75
Dla niektórych należące do rodu Bulstrode Bedfordshire jest sercem starożytnej Wielkiej Brytanii: przebiega tu Icknield Way, uznawana za najstarszą drogę w kraju, przechodzącą wzdłuż Dunstable Downs - terenu znanego kronikom już za czasów rzymskich. Hrabstwo jest przesiąknięte czarującymi, tchniętymi magią miejscami, jednak tereny te niosą również znamiona historii równie groźnej i hipnotycznej, przez lata będąc świadkiem wielu bitew i przelanej krwi.

22.08.21 0:24
Trixie Beckett Zobacz ostatni post
Buckinghamshire
T: 13 / P: 124
Należące do rodu Black hrabstwo położone w środkowej Anglii, niedaleko od Londynu. Najbardziej charakterystyczną cechą tego regionu jest pasmo wzgórz Chiltern Hills, które zachwycają przede wszystkim swoją naturalnością. Tereny hrabstwa to w dużej mierze obszary rolne, a wiejskie posiadłości dodają temu miejscu uroku. Jest to idealne miejsce do spotkania z naturą.

Yesterday at 12:53
Perseus Black Zobacz ostatni post
Cheshire
T: 7 / P: 8
Pieczę nad terenami Cheshire sprawuje ród Rowle. Położone nad estuariami rzek Mersey i Dee, przy granicy z Walią. Wielu artystów czerpało wenę z rozległych terenów tego hrabstwa. Mówi się, że to miejsce przesiąknięte jest magią inspirującą do wielu wielkich czynów. Niestety lordowie Cheshire nie patrzą dobrze na nieznajomych, wierząc, że każdy obcy jest wrogiem.

23.07.21 12:20
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Derbyshire
T: 31 / P: 1510
Hrabstwo pod wpływami rodu Greengrass znajdujące się w zachodnio-centralnej części Anglii. Słynie przede wszystkim z Peak District - to olbrzymie tereny z doskonale zachowaną fauną i florą. Zachwycające widoki zapierają dech w piersi, a świeże powietrze pozwala odpocząć od londyńskiego smogu. Trudno dostępne górzyste tereny zajął rezerwat smoków.
Yesterday at 20:56
Ronja Fancourt Zobacz ostatni post
Devon
T: 20 / P: 457
Należące do Weasleyów ziemie od zawsze przyciągają czarodziejów swoją otwartością. Panująca tu atmosfera sprawia, że ludzie czują się wolni i bezpieczni. Devon to obszar przemysłowo-handlowy, ale ludzie gromadzą się tam głównie za sprawą zapierających dech w piersi widoków, a już w szczególności tych rozpierających się nad Jurassic Coast.

20.09.21 0:09
Aidan Moore Zobacz ostatni post
Dorset
T: 23 / P: 6294
Hrabstwo Dorset urzeka podróżnych niezwykłym Jurajskim Wybrzeżem, którego centrum stanowi nadmorskie miasto Weymouth. Hrabstwem tym władają Prewettowie i to właśnie tu odbywa się jeden z największych magicznych festiwali, co roku przyciągający tysiące czarodziejów. Malownicze wzgórza, lasy, czyste plaże zachęcają do obcowania z przyrodą.
Yesterday at 5:30
Steffen Cattermole Zobacz ostatni post
Durham
T: 12 / P: 835
Durham od wieków znajduje się we władaniu Burke'ów, którzy mają do swej dyspozycji zróżnicowane pod względem krajobrazów tereny. Od zachodu hrabstwa rozpościera się pasmo Gór Pennińskich, zaś wschodnie wybrzeże otulone jest przez Morze Północne. Istotnym punktem na mapie Durham jest Beamish - niewielkie, kolonialne miasteczko, niedaleko niego leży osławiony Beamish Hall, ściśle powiązany z rodową tajemnicą Burke'ów.
17.08.21 9:08
Ronja Fancourt Zobacz ostatni post
Essex
T: 6 / P: 130
Nizinne hrabstwo należące do rodu Selwyn położone we wschodniej Anglii. Rozciąga się pomiędzy Tamizą na południu a ujściem rzeki Stour na północy. Legenda o Wandelinie Dziwacznej płonącej na stosie czterdzieści siedem razy zyskała sławę, a ludzie chętnie odwiedzają tereny hrabstwa w poszukiwaniu śladów historii. Co niedzielę niebo nad Essex rozświetlają fajerwerki, z których słyną Selwynowie.

23.07.21 13:59
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Gloucestershire
T: 10 / P: 757
Gloucestershire leży nad ujściem rzeki Severn przy granicy z Walią. Terenami tymi zarządza ród Parkinsonów i znajduje się tu drugi co do wielkości las w Anglii, Forest of Dean. Na jego obszarze mieści się rezerwat jednorożców, z którego Gloucestershire słynie.
13.09.21 23:17
Michael Tonks Zobacz ostatni post
Hampshire
T: 5 / P: 74
Należące do rodu Lestrange hrabstwo położone w południowej Anglii. W hołdzie dla swych korzeni lordowie tych ziem zadbali, by w całym hrabstwie wyczuwalny był francuski klimat. W Hampshire znajdują się także dwa bardzo dobrze prosperujące porty. Wszyscy jednak wiedzą, że ich wodne terytoria zamieszkują trytony i syreny, które choć kuszą swym śpiewem, to są śmiertelnie niebezpieczne.

23.07.21 13:46
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Hertfordshire
T: 9 / P: 413
Rozwój znajdującego się pod protekcją rodu Bulstrode Hertfordshire od zawsze był ściśle powiązany z rozwojem Londynu usytuowanego tuż przy południowej granicy hrabstwa, które ze względu na przebiegające przez nie trzy główne, rzymskie drogi, wzbogacało się na handlu i transporcie materiałów i zaopatrzenia do stolicy. Nizinne, bogato urzeczone tereny obfitują w zróżnicowane pod względem fauny i flory lasy, które niejednokrotnie były miejscem polowań królewskich - tradycje myśliwskie regionu wciąż są tu chętnie kultywowane.
03.09.21 18:19
Sigrun Rookwood Zobacz ostatni post
Kent
T: 32 / P: 2075
Należące do Rosierów Kent słynie z magicznych, kredowobiałych klifów, w pobliżu których słychać wrzaski mew, portowe krzyki, dźwięki promów. Znajdujace się w nim Dover to szczególnie znany brytyjski port nad kanałem La Manche, istotny punkt handlu, jak i ruchu morskiego. W Kent znajduje się także smoczy rezerwat, który zamieszkują albiony czarnookie.
15.09.21 15:18
Primrose Burke Zobacz ostatni post
Kornwalia
T: 17 / P: 1375
Najbardziej wysunięta na południe część Anglii charakteryzuje się przede wszystkim licznymi, dzikimi wrzosowiskami, pięknymi wybrzeżami, a także słynnym w świecie czarodziejów Puddlemere - obszarem znanym z miłości do Quidditcha, którą pieczołowicie pielęgnują słynący z ognistej whisky Macmillanowie. Wywodzi się stąd pierwsza angielska drużyna - Zjednoczeni z Puddlemere.
Yesterday at 23:19
Leon Longbottom Zobacz ostatni post
Cumberland
T: 9 / P: 683
Kraina jezior w Kumbrii położonej na północy Anglii, przy granicy ze Szkocją, bez wątpienia urzeka pięknem doskonale zachowanej przyrody. W krajobrazie dominują liczne jeziora i góry, nie brakuje też lasów. Tereny te od wieków pozostają pod władaniem Fawleyów, rodu powszechnie znanego z zamiłowania do piękna i sztuki.
Yesterday at 7:45
Lucinda Hensley Zobacz ostatni post
Lancashire
T: 7 / P: 220
Lancashire to hrabstwo należące do rodu Ollivander. Położone jest nad Morzem Irlandzkim i zatoką Morecambe. Najcenniejszym, co rozpościera się na terenach Lancashire, są lasy; liściaste, bezkresne, zielone, zamieszkane przez różnego rodzaju magiczne stworzenia. Dawniej krainę tę zamieszkiwały enty, ale dziś są jedynie lokalną legendą. Nad hrabstwem rozchodzi się piękny, górzysty krajobraz, który koi i wycisza.

Today at 0:51
Manannan Travers Zobacz ostatni post
Leicestershire
T: 5 / P: 170
Leicestershire to hrabstwo od lat należące do rodu Flint. Charnwood od lat zamieszkują centaury, z którymi mieszkańcy żyją w zgodzie i spokoju. Na terenach lasów Charnwood oraz w całym Rutlandzie znajduje się wiele cennych roślin, z których tworzy się ingrediencje. Silne zaklęcia centaurów sprawiły, że teren ten jest praktycznie niedostępny dla mugoli.

23.07.21 13:57
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Norfolk
T: 32 / P: 1326
Należące do Traversów nizinne hrabstwo otoczone z jednej strony Morzem Północnym, z drugiej zatoką charakteryzuje się wiejskim, niemalże sielskim krajobrazem. Norfolk słynie z portu w Cromer oraz miasteczka Clidona. To najbardziej atrakcyjne, czarodziejskie miasteczko turystyczne w Wielkiej Brytanii, obłożne niezwykle silnymi zaklęciami ochronnymi, które sprawiają, że miejsce to nie istnieje dla mugoli.

Yesterday at 14:00
Junona Travers Zobacz ostatni post
Northamptonshire
T: 6 / P: 133
Znajdujące się pod władaniem rodu Bulstrode Northamptonshire, zwane również „Różą Hrabstw”, położone jest w środkowej Anglii, na północ od Bedfordshire i Buckinghamshire. Okoliczne tereny obfitują w żyzne niziny i bujne, zróżnicowane lasy, lecz historycznie było nie tylko miejscem odbywania się królewskich polowań, ale również tłem krwawych bitew z Wojnie Dwóch Róż.

02.09.21 12:11
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Nottinghamshire
T: 6 / P: 1107
Nad Nottinghamshire pieczę sprawuje ród Nott. Ci są bardzo dumni ze swojego pochodzenia, ale niechętnie okazują swoje zainteresowanie mieszkającemu tu ludowi. Przebycie lasu Sherwood jest jednak niezwykle trudne bez przewodnika z Nottingham. Major Oak, drzewo rosnące w jego głębi, jest domem trzech przepięknych driad, które wyprowadzają nieznajomych niby błędne ognie na manowce.

14.08.21 10:14
Michael Tonks Zobacz ostatni post
Northumberland
T: 6 / P: 130
Najbardziej wysunięte na północny kraniec Anglii Northumberland od wieków pozostaje pod opieką Longbottomów. Teren rozpościerający się za murem Hadriana słynie z górzystego ukształtowania. Na północy na wędrowców czekają góry Cheviot Hills a na zachodzie i południowym zachodzie Góry Pennińskie. Wschodnią, nadmorską część zajmuje nizina.

20.09.21 3:44
Morsmordre Zobacz ostatni post
Oxfordshire
T: 6 / P: 114
Jedno z centralnych hrabstw Anglii pozostaje pod pieczą rodu Black. Oxfordshire leży w regionie nazywanym Dolina Tamizy, a zachodnią część hrabstwa zajmują wzgórza Cotswolds, ale to nie one stanowią najważniejszy punkt tych terenów. W samym centrum znajduje się najstarszy anglojęzyczny uniwersytet świata, a Oksford od XIX w. nazywany jest „miastem rozmarzonych wież”.

23.07.21 13:53
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Shropshire
T: 8 / P: 593
Shropshire to graniczące z Walią hrabstwo z Ludlow jako najistotniejszym punktem, będącym siedzibą rodu Avery, rządzącego niepodzielnie w tym zachodnim rejonie Anglii. Okoliczne tereny są wyjątkowo zróżnicowane, nie brak tu ani nizinnych, miejscami bagnistych terenów, uważanych za kolebkę groźnych trolli rzecznych, ani porośniętych wrzosowiskami równin przeciętych rzeką Severn czy skalistych gór o zdradzieckich zboczach.
15.09.21 19:28
Elvira Multon Zobacz ostatni post
Somerset
T: 55 / P: 3373
Należące do Abbottów Somerset jest niezwykle znane: nie ma chyba czarodzieja, który nie słyszałby o Godryku Griffindorze i założonej przez niego Dolinie Godryka, małej miejscowości w West Country. Niektóre legendy szepczą, że właśnie tu osiadł i tu również zmarł ostatni z braci Peverell. Miasteczko zamieszkują zarówno czarodzieje, jak i mugole, a poza nim w Somerset mieści się także znany rezerwat znikaczy.


Yesterday at 23:38
Neala Weasley Zobacz ostatni post
Staffordshire
T: 14 / P: 383
Rozległe tereny o niskiej gęstości zaludnienia, obszerne pola łąk i pastwisk czynią krajobraz wyjątkowo malowniczym. Tradycyjnie rozpoznawalny jako obszar słynący z produkcji ceramiki, przemysłu garncarskiego i licznych kopalni węgla. Na niebie można czasem dostrzec cienie smoków krążących nad pobliskim Peak District, z rzadka zdarza się, że nadlatują również nad te tereny.
Today at 0:10
Morsmordre Zobacz ostatni post
Suffolk
T: 14 / P: 14
Suffolk od wieków nie należy do nikogo, chociaż według dawnych doniesień to właśnie stąd pochodzi dawno wymarły ród Gauntów. Obfitujący w tajemnice, rzadkie artefakty i wyjątkowe ingrediencje hrabstwo od wielu lat zdaje się być jednak opuszczone przez czarodziejów.

23.07.21 16:01
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Surrey
T: 11 / P: 317
Niewielkie hrabstwo Surrey położone jest w południowo-wschodniej Anglii, od północy granicząc z County of London. Ziemie hrabstwa przeważnie posiadają charakter nizinny, nie licząc przebiegającego przez nie pasma wzgórz North Downs. Hrabstwo Surrey obfituje w spokojne, przepełnione zielenią obszary oraz niewielkie, urokliwe miasteczka.
05.07.21 15:00
Michael Tonks Zobacz ostatni post
Sussex
T: 8 / P: 54
Historyczne hrabstwo w południowo-wschodniej Anglii leży bezpośrednio nad Kanałem La Manche. Od 1854 roku, gdy to ostatni Bolt wyzionął ducha, tereny te zostały zapisane rodowi Shackleboltów. Mówi się o nadmorskich azylach, które znaleźć można wzdłuż plaży, ale to kredowe klify Seven Sisters zapierają dech w piersiach.

23.07.21 13:20
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Warwickshire
T: 14 / P: 108
Warwickshire słynie przede wszystkim ze swojej historii, a jego najsłynniejszym mieszkańcem był sam William Szekspir. Wykopaliska z epoki żelazka wskazują na to, że tereny te zamieszkane były już od czasów prehistorycznych. Powszechnie wiadomo, że magiczny ród panujący na tych ziemiach dawno już wyginął.

05.09.21 1:03
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Westmorland
T: 3 / P: 3
Hrabstwo pozostaje pod auspicjami rodu Slughorn. Ulokowany na jego zachodnim krańcu górzysty fragment Krainy Jezior przechodzi w rozległą dolinę rzeki Eden, a następnie w pasmo Gór Pennińskich. Na południu rozciągają się malownicze nadmorskie niziny, pełne terenów wykorzystywanych do uprawy roślin niezbędnych do sztuki tworzenia eliksirów.
24.08.21 8:04
Mistrz gry Zobacz ostatni post
Wiltshire
T: 11 / P: 1375
Ze znajdującym się pod wpływami Malfoyów Wiltshire związane są setki legend, i to nie tylko tych o wspaniałych zabytkach Salisbury czy iście magicznymi miejscami jak Stonehenge. Jedna z nich mówi, że przy świetle pełnego księżyca driady leśne i nieśmiałki wraz z wędrownymi leprikonami urządzają swe harce. Nie należy ich jednak poszukiwać, gdyż bywają agresywne, gdy przeszkodzi im się w zabawie.
12.09.21 21:52
Cedric Dearborn Zobacz ostatni post
Yorkshire
T: 14 / P: 693
Yorkshire to tereny zamieszkałe w znacznym stopniu przez rolników i hodowców - co powoduje ciągłą przewagę terenów zielonych nad miastami. A jednak w samym sercu hrabstwa jest miejsce na wspaniałe miasto z historią - York. Aż trudno uwierzyć, że przed wiekami dotarli tu Starożytni Rzymianie. Dziś pozostały po nich tylko ślady, a nad hrabstwem pieczę sprawują lordowie Carrow i będące pod ich opieką wspaniałe aetonany.
Today at 0:08
Morsmordre Zobacz ostatni post
TematyOdpowiedziAutorWyświetleńOstatni post
MorsmordreUżytkownicy przeglądający to forum: Brak

Moderator

Mistrzowie gry

Uprawnienia

Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach

Oznaczenia
  • Nowe posty Nowe posty
  • Nowe posty [ Popularny ] Nowe posty [ Popularny ]
  • Nowe posty [ Zablokowany ] Nowe posty [ Zablokowany ]
  • Brak nowych postów Brak nowych postów
  • Brak nowych postów [ Popularny ] Brak nowych postów [ Popularny ]
  • Brak nowych postów [ Zablokowany ] Brak nowych postów [ Zablokowany ]
  • Ogłoszenie Ogłoszenie
  • Przyklejony Przyklejony
  • Ogłoszenie globalne Ogłoszenie globalne