Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci IV
AutorWiadomość
Rozwój postaci IV [odnośnik]13.09.22 12:23
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić statystyki, biegłości, umiejętności i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym taki dług zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20), zacznie jednak wówczas grę z kredytem -500 PD.

Punkty konieczne do wykupienia genetyki tworząca się postać dopisuje do swojego długu. Zatem jeśli 25 letnia postać wydała 500 PD i rozpoczyna grę z maksymalnym dla siebie długiem -500 PD, ale dodatkowo chce mieć geny metamorfomagii, rozpoczyna grę z długiem -900 PD (-500 i -400 za genetykę).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 13 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]04.11.23 23:50
Imię i nazwisko postaci: Varya Mulciber
Rachunek: 354-75=279
Zdobyto: bełty ostre
Uzasadnienie: Jestem łowcą, postanowiłam zaopatrzyć się w specjalne bełty. :pwease:

+
William Moore
Varya Mulciber
Varya Mulciber
Zawód : łowczyni, twórczyni zwierzęcych trofeów
Wiek : 22
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Uczuł lód aż w głębi serca, które już miał na wpół zlodowaciałe; przez mgnienie oka zdawało mu się, że umiera, ale to minęło. Nie czuł już wcale zimna.
OPCM : 8 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 5 +4
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 13 +3
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11435-varya-mulciber https://www.morsmordre.net/t11445-olgierd#353862 https://www.morsmordre.net/t12091-varya-mulciber https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t11446-skrytka-bankowa-nr-2500#353865 https://www.morsmordre.net/t11447-varya-mulciber#353889
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]05.11.23 2:06
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Celine Lovegood
Skrytka: link do skrytki, w której jest rozliczony rachunek
Uzasadnienie: Sprzedawca na jarmarku bardzo go zachwalał i podobno dał mi zniżkę. Czy tak było - nie wiem, ale jestem naiwna i wierzę, że nie przepłaciłam. A nawet jeśli, to ten zegarek jest absolutnie śliczny, więc nie ma tego złego...
Zdobyto: Magiczny zegarek na nadgarstek (60pm)

+
William Moore


paruje świt. mgła półmrok rozmydla. wschodzi światło spomiędzy mych ud, miodem rozlewa i wsiąka w trawę.
Celine Lovegood
Celine Lovegood
Zawód : Baletnica, tancerka w Palace Theatre
Wiek : 21 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
i was given a heart before i was given a mind.
OPCM : 2 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 30+3
SPRAWNOŚĆ : 14
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9177-celine-lovegood#278139 https://www.morsmordre.net/t9212-dziadek#279452 https://www.morsmordre.net/t12088-celine-lovegood#372637 https://www.morsmordre.net/f393-somerset-dolina-godryka-dom-na-rozdrozu https://www.morsmordre.net/t9214-skrytka-bankowa-2148#279459 https://www.morsmordre.net/t9213-celine-lovegood#279455
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]08.11.23 12:32
Imię i nazwisko postaci: Hector Vale
Rachunek: 987-480=507
Zdobyto: 6 pkt statystyki uzdrawiania
Uzasadnienie: Chciałabym zarówno podeprzeć rozwój działaniami na fabule, jak i zmianą w opisie zawodu uzdrowiciela (ostatni rozwój pisałam w marcu 2022, ogłoszenie weszło 4 miesiące później i nie miałam możliwości zareagować od razu): gdy pisałam kp i rozwoje Hectora, 20 pkt w statystyce nie oznaczało jeszcze uzdrowiciela świeżo po kursie. Od skończenia kursu nieprzerwanie pracował w zawodzie, nierzadko wymagającym - poza pacjentami “rozmawiającymi” leczy też bardzo ciężkie przypadki (tutaj w narracji przewija się motyw nieuleczalnie chorego pacjenta z plagą koszmarów, w opowiadaniach prackowych przewijały się poważne uzależnienia i magiczna demencja), a w Rhyl ma opinię uzdrowiciela od wszystkiego (tu wspominam w narracji o regularnym barterze z sąsiadami) - a ponadto na przestrzeni ostatnich miesięcy zderzył się z nowymi wyzwaniami na fabule i podjął decyzję o większym zaangażowaniu w pomoc ofiarom wojny.
-W codziennej pracy magipsychiatry Hector polega na bezbłędnym i prędkim rzucaniu zaklęć, świadom, że w przypadku paniki lub agresji pacjenta ma tylko sekundy na reakcję (tutaj opowiada o tym Oliverowi, wzburzony tym, że pacjent rzucił zaklęcie bez jego zgody) i że przed agresywnym pacjentem nie obroni się inaczej, sięga też po magię leczniczą w kryzysach poza gabinetem: tutaj reaguje (świadom, że ma na to jedną szansę) na celującą w niego różdżką Celine i później leczy też jej skaleczenie; a tutaj sięga po najsilniejsze zaklęcie uspokajające, połączone z otępiającym, by opanować atak PTSD agresywnego Alfiego i ochronić siostrę oraz siostrzeńca.
-Przyjmuje też pacjentów z obrażeniami ogólnymi -  w tym wątku podejmuje się interwencji magipsychiatrycznej wobec ofiary powodzi oraz leczenia fizycznych obrażeń/zatruć reszty mieszkańców, reagując też na nieokiełznany wybuch magii (krytyczna porażka Olivera) i przyjmując jej efekty na siebie; tutaj diagnozuje i leczy migrenę Alfiego.
Kilka razy na przestrzeni ostatnich tygodni interweniował bez wahania w sprawach zagrożenia życia, w Mungu otrzymał też przeszkolenie z bardziej zaawansowanych zaklęć (tutaj leczy oparzenia tak skutecznie, że MG w nagrodzie za k100 podciąga je pod efekt zaklęcia poziomu IV). Rozegrał wątki w całości oparte na ratowaniu zdrowia i życia: W tym wątku zostaje wezwany jako uzdrowiciel do umierającego Benjamina i leczy poważne obrażenia mężczyzny, kilka dni później kontroluje też leczenie ran i zalecza te otwarte, przeprowadzając wywiad medyczny. W tym wątku diagnozuje i leczy bardzo ciężko pobitego Victora, odsuwając na bok własną traumę z dzieciństwa.
-Spotyka się też z nieznaną anatomią i magią na evencie MG - diagnozuje i skutecznie leczy klik, klik śmiertelnie ranną Panią Jeziora, która jest zaklęta w piaskowy posąg. Świadom presji czasu, wyznacza też do pomocy Nealę i instruuje ją w pierwszej pomocy. Pomimo nieludzkiej anatomii pacjentki i sygnałów (wizja Addy), że jest jej przeznaczona śmierć, udaje się uratować i wyleczyć Panią Jeziora!
-Regularnie tworzy, dopasowuje do objawów pacjentów i sprzedaje/rozdaje  (fabularnie Archiemu-zatrucia, Thalii-regeneracja, Oliverowi-żywotność) oparte na magii leczniczej meridiany.

Imię i nazwisko postaci: Hector Vale
Biegłość: Odporność magiczna
Ilość wydanych punktów: 5 PB z reszty
Uzasadnienie: Hector był narażony na działanie czarnej magii (klątwa) już w dzieciństwie, a ostatnie miesiące wystawiły go na nowe próby i magiczne czynniki:
-W tym wątku zaczarował go Aongus, odbierając na tydzień wszelkie emocje. Odegrałam wątki (klik i klik) pod wpływem uroku oraz po jego ustaniu (Leta nie istniała w okresie fabularnym gdy Hector był zaczarowany, gdyby istniała byłby to wątek na fabule - przepraszam ją w nim i analizuję co się stało).
-Dwukrotnie i pierwszy raz w życiu zetknął się z dementorami: tutaj (panika, ale próba leczenia ofiary) i tutaj (zdołał dojść do siebie). Choć w rezultacie jego bogin przybrał formę dementora to zdołał opanować się po kolejnym zetknięciu z mrożącym krew w żyłach widokiem (a wcześniej bez wahania wbiegł między syna i widmo dementora; co jest postępem bo na początku jego istnienia grałam go jako postać raczej sparaliżowaną fizycznie w chwilach podobnego stresu).
-Zdołał oprzeć się prośbie pięknej półwili, gdy uznał prośbę za sprzeczną z kierującymi nim zasadami. Nie był świadom uroku Evandry, ale od kilku miesięcy regularnie spotykał się na terapii z Celine, ostrzeżony o jej nadprzyrodzonym dziedzictwie. Motyw drążenia tematów na terapii wbrew urokowi/lękom pacjentki przewijał się we wszystkich wątkach, linkuję ten najbardziej konfrontujący się z jej genetyką: tutaj Hector widzi jak jest wzburzona, ale i tak doprowadza ją do rozdrapania traumy i płaczu, by na końcu wątku otwarcie porozmawiać o jej genetyce i tym jak może na niego wpływać. Przy obu półwilach odgrywałam pozostawanie w jego stałej aurze ich uroku, wpływającego na męską asertywność.
-Kometa i jej złowroga magia wpłynęły na jego nastrój, ale próbował myśleć pragmatycznie dla zaginionego syna i przestraszonej złą wróżbą Cassandry. Próbuje zrozumieć nadprzyrodzony fenomen i jego wpływ na pacjentów, rozmawia o nim z Gudrun, zaczyna też konfrontować się z tematem własnej klątwy.

W kreacji jest postacią analizującą własne uczucia i przeżycia, a natężenie nadprzyrodzonych mocy skłoniło do refleksji i analizy własnych reakcji. Bonusowo siostra sprezentowała mu wzmacniające odporność glony!

+
William Moore


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra, uzdrowiciel z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
I love it and I hate it at the same time
Hidin' all of our sins from the daylight

OPCM : 0 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +3
UZDRAWIANIE : 26 +8
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]08.11.23 21:11
Imię i nazwisko postaci: Igor Karkaroff
Rachunek: 203 - 50 = 153
Zdobyto: sowa
Uzasadnienie: jednak chcę chyba wysyłać smski dziewczętom i... całej reszcie

+
William Moore
Igor Karkaroff
Igor Karkaroff
Zawód : pomocnik w domu pogrzebowym; początkujący zaklinacz
Wiek : 22
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
his eyes are like angels
but his heart is
c o l d
OPCM : 5 +3
UROKI : 6 +2
ALCHEMIA : 5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 8 +3
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 12
Genetyka : Czarodziej
по пътя към никъде
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11807-igor-karkaroff-budowa#364730 https://www.morsmordre.net/t11827-listy-igora#365077 https://www.morsmordre.net/t12117-igor-karkaroff#373077 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t11813-skrytka-nr-2571#364862 https://www.morsmordre.net/t11812-igor-karkaroff#364859
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]09.11.23 14:35
Imię i nazwisko postaci: James Doe
Rachunek: 705 - 10 -10 -10  = 675
Zdobyto:Gramofon "Wrzeszczący żonkil",  Jojo dowcipnisia, Lusterko dobrej rady
Uzasadnienie: Zanim opuściłem z Marcelem festiwal w Weymouth, wydałem ostatnie pieniądze na ważne rzeczy

+
William Mooreit's hard
to forget your past if it's written all over your body


James Doe
James Doe
Zawód : grajek, złodziejaszek
Wiek : 20
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Żonaty
Kiss me
until I forget how terrified I am
of everything
wrong in my life
OPCM : 0
UROKI : 0 +2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 12 +6
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 28
SPRAWNOŚĆ : 12
Genetyka : Czarodziej
 little unsteady
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9296-james-doe https://www.morsmordre.net/t9307-leonora https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f358-doki-pont-street-13-7 https://www.morsmordre.net/t9776-skrytka-bankowa-nr-404 https://www.morsmordre.net/t9322-james-doe
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]09.11.23 15:57
Imię i nazwisko postaci: Constance Flint
Rejestracja różdżki: nie
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 200 PM
Wydane punkty doświadczenia: 50
Zdobyto: sowa

+
William Moore
Constance Flint
Constance Flint
Zawód : żona i matka
Wiek : 28
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Zamężna
Ludzie garną się ku sobie, ponieważ wzajemnie siebie się obawiają.
OPCM : 6
UROKI : 4 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 6 +2
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t12005-constance-flint https://www.morsmordre.net/t12009-maeve#370703 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f327-leicestershire-charnwood
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]09.11.23 19:12
Imię i nazwisko postaci: Irina Macnair
Rachunek: 150-150=0 (bez uwzględnienia pd za opowiadanie z pracą)
Zdobyto: Zrostek sztyletowaty
Uzasadnienie: Robię zakupy na jarmarku.

+
William Moore
Irina Macnair
Irina Macnair
Zawód : Właścicielka domu pogrzebowego
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowa
Ty się boisz śmierci, a ja nazywam ją przyjaciółką. Ja nią jestem.
OPCM : 15 +5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 20 +6
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarownica

Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8709-irina-macnair-dluga-budowa https://www.morsmordre.net/t8832-pani-macnair#263265 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f445-suffolk-dunwich-przekleta-warownia https://www.morsmordre.net/t9237-skrytka-nr-2063#281040 https://www.morsmordre.net/t9127-irina-macnair#275271
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]12.11.23 2:07
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Sophos Bulstrode
Skrytka: link do skrytki
Uzasadnienie: w tym poście zakupuję kluczyk do Banku Gringotta, motywuję to tym, że Sophos posiada ekonomię na II poziomie, dlatego zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją sposoby na pomnażanie majątku. Nawiązanie ścisłej współpracy z instytucją finansową ważną dla czarodziejskiej społeczności może przynieść spory zysk, choć jest to równoznaczne z wkładem własnym, na który się decyduje.
Zdobyto: kluczyk do Gringotta (200 PM)

+
William Moore
Sophos Bulstrode
Sophos Bulstrode
Zawód : asystent zarządcy kasyna Elizjum
Wiek : 22
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
we all wear masks
and the time comes when we cannot remove them without
removing some of our own skin
OPCM : 6 +2
UROKI : 4 +3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 3
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 13
Genetyka : Czarodziej
life is the most exciting bet
Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11929-sophos-bulstrode https://www.morsmordre.net/t11944-pygmalion#369278 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f377-hertfordshire-gerrards-cross-bulstrode-park https://www.morsmordre.net/t11945-skrytka-bankowa-nr-2592#369279 https://www.morsmordre.net/t11942-s-bulstrode#369247
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]13.11.23 2:32
Imię i nazwisko postaci: Gia Moretti.
Rejestracja różdżki: tak.
Suma punktów biegłości na start: 70 PB.
Suma punktów majętności na start: 50 PM.
Wydane punkty doświadczenia: 100 PD.
Zdobyto: miotła (0), zamiennik sowy - gołąb (100 PD).

+
Ramsey Mulciber
Gia Moretti
Gia Moretti
Zawód : aktorka w wędrownej trupie teatralnej
Wiek : 22
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
O partigiano, portami via,
Ché mi sento di morir
OPCM : 11
UROKI : 4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 14
SPRAWNOŚĆ : 7
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t12011-gianna-moretti https://www.morsmordre.net/t12015-felice https://www.morsmordre.net/t12110-gia-moretti https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12013-szuflada-gianny https://www.morsmordre.net/t12014-gianna-moretti
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]13.11.23 22:09
Imię i nazwisko postaci: Hector Vale
Rachunek: 511-500=11
Zdobyto: skrzat domowy (Charon)
Uzasadnienie: zgodnie z opisem rodziny,dzięki staraniom ojca Vale'ów i poprzednich pokoleń krewnych, Vale'owie mają odpowiednio długie czystokrwiste tradycje by pozwolić sobie na skrzata. Tutaj wspominam w narracji, że zmarła ciotka z zagranicy przekazała skrzata najstarszemu męskiemu Vale'owi w Anglii czyli Hectorowi. Po kilku tygodniach spadkowych zawirowań, Charon dotarł wreszcie do Anglii!

+
William Moore


We men are wretched things.
Hateful to me as the gates of Hades is that man who hides one thing in his heart and speaks another.

Hector Vale
Hector Vale
Zawód : Magipsychiatra, uzdrowiciel z licencją alchemika
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Wdowiec
I love it and I hate it at the same time
Hidin' all of our sins from the daylight

OPCM : 0 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 15 +3
UZDRAWIANIE : 26 +8
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 1
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t10855-hector-vale https://www.morsmordre.net/t10885-achilles#331700 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f389-walia-wybrzeze-rhyl-rhyl-coast-road-8 https://www.morsmordre.net/t10887-skrytka-bankowa-nr-2379#331777 https://www.morsmordre.net/t10886-hector-vale
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]14.11.23 11:41
Imię i nazwisko postaci: Celine Lovegood
Rachunek: 560 - 100 = 460
Zdobyto: Powiększenie limitu zmiany wizerunku
Uzasadnienie: Zmieniam się na Kamilę Urzędowską, od razu poprosiłabym o podmiankę zdjęcia w akcepcie na to :pwease:  

+
William Moore


paruje świt. mgła półmrok rozmydla. wschodzi światło spomiędzy mych ud, miodem rozlewa i wsiąka w trawę.
Celine Lovegood
Celine Lovegood
Zawód : Baletnica, tancerka w Palace Theatre
Wiek : 21 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
i was given a heart before i was given a mind.
OPCM : 2 +3
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 2 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 30+3
SPRAWNOŚĆ : 14
Genetyka : Półwila

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t9177-celine-lovegood#278139 https://www.morsmordre.net/t9212-dziadek#279452 https://www.morsmordre.net/t12088-celine-lovegood#372637 https://www.morsmordre.net/f393-somerset-dolina-godryka-dom-na-rozdrozu https://www.morsmordre.net/t9214-skrytka-bankowa-2148#279459 https://www.morsmordre.net/t9213-celine-lovegood#279455
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]17.11.23 13:57
Imię i nazwisko postaci: Wendelina Selwyn
Rachunek: 489-(2*80)=329
Zdobyto: 2 punkty do Alchemii
Uzasadnienie:
Alchemia jest miłością lady Selwyn od kiedy ta sięga pamięcią. W każdej wolnej chwili czyta i sięga po księgi naukowe, chcąc rozwijać swoją wiedzę. Nawet w okresie gorszego samopoczucia odwiedza bibliotekę w poszukiwaniu najnowszych interesujących tytułów naukowych, poszukując tekstów o astronomii, o której wiedza jest niezbędna w trakcie warzenia, szczególną uwagę zwracając na te teksty, które traktują o wpływie gwiazd na tworzenie specyfików. Wendelina nie skupia się jednak wyłącznie na wiedzy teoretycznej, a raczej traktuje ją jako uzupełnienie dla praktyki. Regularnie warzy eliksiry na potrzeby rodziny i poświęca też czas, aby tworzyć zarówno łatwiejsze, jak i trudniejsze receptury. W trakcie analizuje swoje błędy i sięga po księgi, zarówno te łączące astronomię z alchemią, jak i takie, które pozwalają powiększyć jej wiedze na temat używanych ingrediencji. Jej wiedza jest zaś znana i szanowana w arystokratycznych kręgach, co pozwala jej na dostęp do unikatowych źródeł. Na przykład w swe progi zaprosiła ją Evandra Rosier, chcąc, aby Wendelina zbadała alchemiczne wzory w jakiś sposób powiązane z hodowlą róż, które znalazła w starych, rodzinnych zapiskach.


Przed zmianami mechanicznymi postać miała już 30 pkt. w alchemii, za co zdobyła adekwatne osiągnięcie.

+
William Moore


Czas to przestrzeń.
Poruszasz się przez galaktykę.
Zaczekaj na
najjaśniejsze gwiazdy


Ostatnio zmieniony przez Wendelina Selwyn dnia 18.11.23 11:57, w całości zmieniany 1 raz
Wendelina Selwyn
Wendelina Selwyn
Zawód : alchemiczka, astrolożka
Wiek : 25 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
Gdy Wasz świat spłonie, mój rozkwitnie pełnią swoich sił
OPCM : 5
UROKI : 0
ALCHEMIA : 30+5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarownica
Czy to płomyk, czy prawdziwy pożar?
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8170-wendelina-selwyn-budowa#234905 https://www.morsmordre.net/t8254-shaula#238605 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f84-boreham-palac-beaulieu https://www.morsmordre.net/t8256-skrytka-bankowa-nr-1956#238609 https://www.morsmordre.net/t8255-wendelina-selwyn#374079
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]17.11.23 19:46
Imię i nazwisko postaci: Rigel Black
Rachunek: 1796-150=1646 PD
Zdobyto: Łącznik międzykostny
Uzasadnienie: Kupuję rzeczy na jarmarku.

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Rigel Black
Skrytka: tu
Uzasadnienie: Szaleję z zakupami na jarmarku - ciąg dalszy.
Zdobyto: Gogle "Tajfun 55" (60PM)

+
William Moore


HOW MUCH CAN YOU TAKE BEFORE YOU SNAP?
Rigel Black
Rigel Black
Zawód : Stażysta w Departamencie Tajemnic, naukowiec
Wiek : 24
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Kawaler
Wszystko to co mam, to ta nadzieja, że życie mnie poskleja
OPCM : 0
UROKI : 16 +2
ALCHEMIA : 13 +5
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Wilkołak

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t8887-rigel-black https://www.morsmordre.net/t9011-apt#270971 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f184-grimmauld-place-12 https://www.morsmordre.net/t9012-skrytka-bankowa-nr-2091#270977 https://www.morsmordre.net/t9026-rigel-a-black#271647
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]17.11.23 20:59
Imię i nazwisko postaci: Kilke Lupine
Rejestracja różdżki: nie
Suma punktów biegłości na start: 70 PB
Suma punktów majętności na start: 50 PM
Wydane punkty doświadczenia: 60 PD
Zdobyto: sowa (50 PD) + mały ssak (fretka; 10 PD)
Kilke Lupin
Kilke Lupin
Zawód : n/d
Wiek : 20
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : -
UROKI : -
ALCHEMIA : -
UZDRAWIANIE : -
TRANSMUTACJA : -
CZARNA MAGIA : -
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]19.11.23 23:24
Imię i nazwisko postaci: William Moore
Rachunek: 202 - 150 = 52
Zdobyto: muszla przewiertki kameleonowej
Uzasadnienie: kupuję na jarmarku

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: William Moore
Skrytka: hop
Uzasadnienie: kupuję na jarmarku
Zdobyto: muszla echa (50), gogle "Tajfun 55" (60)

+
Celine Lovegood
bo to była życia nieśmiałość,
a odwaga – gdy śmiercią niosło;
umrzeć przyjdzie, gdy się kochało
wielkie sprawy głupią miłością

William Moore
William Moore
Zawód : lotnik, łącznik, szkoleniowiec
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Żonaty
jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył
OPCM : 30 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10 +3
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 30
SPRAWNOŚĆ : 25
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5432-william-moore https://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t5461-skrytka-bankowa-nr-1345 https://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore

Strona 13 z 15 Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Rozwój postaci IV
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach