Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci IV
AutorWiadomość
Rozwój postaci IV [odnośnik]13.09.22 12:23
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić statystyki, biegłości, umiejętności i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym taki dług zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20), zacznie jednak wówczas grę z kredytem -500 PD.

Punkty konieczne do wykupienia genetyki tworząca się postać dopisuje do swojego długu. Zatem jeśli 25 letnia postać wydała 500 PD i rozpoczyna grę z maksymalnym dla siebie długiem -500 PD, ale dodatkowo chce mieć geny metamorfomagii, rozpoczyna grę z długiem -900 PD (-500 i -400 za genetykę).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 18 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]19.01.24 22:52
Imię i nazwisko postaci: Euphemia Flint
Rejestracja różdżki: nie
Suma punktów biegłości na start: 70 PB
Suma punktów majętności na start: 0 (100 PM - 5xmały owad/pajęczak)
Wydane punkty doświadczenia: 0 PD
Zdobyto:  sowa (0 PD), brzękotka (20 PM), modliszka zwyczajna [mantis religiosa] (20 PM), toksyczek (20 PM), ptasznik białokolanowy [acanthoscurria geniculata] (20 PM), ptasznik olbrzymi [lasiodora parahybana] (20 PM).

+
Tristan Rosier
A może to właśnie przemiana jest tym, przez co ludzie lękają się owadów. Nawet to, co najbardziej znane, może stać się obce, a na świecie nic nie jest stałe.
Euphemia Flint
Euphemia Flint
Zawód : Dama, botanik teoretyczny, entomolog
Wiek : 20 lat
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Panna
You believe me like a God
I betray you like a man
OPCM : -
UROKI : -
ALCHEMIA : -
UZDRAWIANIE : -
TRANSMUTACJA : -
CZARNA MAGIA : -
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t12212-euphemia-flint https://www.morsmordre.net/t12229-octavian https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]23.01.24 12:06
Imię i nazwisko postaci: Harlan Avery
Rachunek: 59 - 55 = 4
Zdobyto: pył elfów
Uzasadnienie: zamawiam pył u znajomego handlarza

BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Harlan Avery
Skrytka: tu
Uzasadnienie: zamawiam tkaninę u tego samego handlarza
Zdobyto: tkanina z włókien włosów wili

+
William Moore


There's a hole in your soul like an animal
With no conscience, repentance unknown
Close your eyes, pay the price for your paradise

Harlan Avery
Harlan Avery
Zawód : analityk finansowy, doradca nestora
Wiek : 44
Czystość krwi : Szlachetna
Stan cywilny : Żonaty

I know there will come a day
When red runs the river

OPCM : 7 +2
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 21 +3
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11936-harlan-avery#368946 https://www.morsmordre.net/t12105-vidar#372860 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f230-shropshire-ludlow-castle https://www.morsmordre.net/t12103-skrytka-bankowa-nr-2578#372853 https://www.morsmordre.net/t12106-harlan-avery#372876
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]27.01.24 15:16
Imię i nazwisko postaci: Riana Vane
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 400.
Zdobyto: 5 punktów statystyk (5*80PD)

+
William Moore
Riana Vane
Riana Vane
Zawód : Naukowiec
Wiek : 29
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 2
UROKI : 1 +1
ALCHEMIA : 3
UZDRAWIANIE : 9 +2
TRANSMUTACJA : 20 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 7
SPRAWNOŚĆ : 3
Genetyka : Wilkołak

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t12235-riana-vane https://www.morsmordre.net/t12242-herezja https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f463-lancashire-forest-of-bowland-magiczna-pracownia-rezonans https://www.morsmordre.net/t12244-skrytka-bankowa-nr-2629#376857 https://www.morsmordre.net/t12243-riana-vane#376856
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]01.02.24 16:19
Imię i nazwisko postaci: Jackie Rineheart
Rachunek: 226 - 100 = 126
Zdobyto: powiększenie limitu zmiany wizerunku

+
William Moorepora, żebyś ty powstał i biegł, chociaż ty nie wiesz,
gdzie jest cel i brzeg,
ty widzisz tylko, że
ogień świat pali
Jackie Rineheart
Jackie Rineheart
Zawód : auror
Wiek : 27
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
only now do i see the big picture
but i swear that
these scars are
fine
OPCM : 25+3
UROKI : 10+2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 12
SPRAWNOŚĆ : 14
Genetyka : Czarownica
Rozwój postaci IV - Page 18 7sLa9Lq
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5414-jackie-rineheart#122455 https://www.morsmordre.net/t5418-kluska-jackie https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f205-opoka-przy-rzece-wye-walia https://www.morsmordre.net/t5423-skrytka-bankowa-nr-1349 https://www.morsmordre.net/t5424-jackie-rineheart
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]03.02.24 13:01
Imię i nazwisko postaci: Cornelius Sallow
Biegłość: Kokieteria (I)
Ilość wydanych punktów: 2
Uzasadnienie: Kreacja Corneliusa opiera się na biegłościach społecznych (kłamstwo, perswazja), a ze swoją skłonnością do dbałości o elegancję i nienaganną prezencję (jego gust ceni nawet krawcowa z eleganckiego lokalu) oraz wrażliwością nie niewerbalną komunikację Sallow jest świadomy, że przychylność innych może sobie zjednać również kokieterią. Tutaj flirtuje z Belviną żeby nie wypaść z wprawy (zadanie utrudniło mu, że pamiętała go jako znajomego rodziców, a on jej nie poznał, ale to wina jej urody...), pod amortencją odważnie uwodzi Elvirę, tutaj udaje zakochaną parę z Deirdre aby złagodzić czujność podejrzanej o zdradę urzędniczki (kokietuje zarazem zachowaniem i łagodnym tonem samą urzędniczkę, wchodząc w rolę czarującego polityka i dobrego policjanta), w tańcu postanawia przeprosić Deirdre i naprawić ich relację, korzystając z intymności chwili; tutaj kokietował i oświadczył się Valerie, tutaj uwiódł Valerie albo uwiedli siebie nawzjem i tutaj obrócił sytuację na swoją korzyść po kłótni; tutaj prezentował się publicznie na tyle dobrze, że "Czarownica" nazwała go jak zwykle czarującym (klik)!). Relacja z Deirdre podszyta jest flirtami i prowokacjami, ale obydwoje się w niej odnajdują i Cornelius śmiało odpowiada na zaczepki dawnej narzeczonej; niespuszczanie z tonu jest zresztą jego sposobem na dotrzymanie kroku Śmierciożesrczyni w rozmowie, tutaj śmiało prowadzi niedwuznaczną rozmowę z prowokującą go ciałem i zachowaniem Iriną. Na Festiwalu kokietował swoją byłą dziewczynę, która powinna być na niego zła, ale nie była (jeden / dwa / trzy / cztery / pięć / sześć). Wie też kiedy wejść w rolę dżentelmena-żeby załagodzić negatywne wrażenia po końcu świata przychodzi do Elviry z kwiatami i czekoladkami, a przy Yanie gra rolę czarującego przyjaciela rodziny i kogoś w rodzaju dobrego wujka, chcąc zapisać się pozytywnie w pamięci potencjalnego świadka jego ucieczki z elfiego szlaku. Choć jest dla panny Blythe zupełnym nieznajomym, szybko zaskarbia sobie jej zaufanie, a nawet sympatię i Yana rozmawia z nim otwarcie i szczerze.
Wiele kokieterii Corneliusa jest opartej na jego darze do krasomówstwa, czasami podpiera się też wyczuwaniem emocji, ale wydaje mi się, że powinien mieć i rozumieć tą biegłość—na fabule wyszło, że lubi towarzystwo kobiet bardziej niż zakładałam, a jako polityk powinien wykazywać się czarem i dyplomacją również w sytuacjach, w których same argumenty zawodzą—wiele z jego flirtów lub szarmanckich zachowań jest pragmatycznych i nastawionych na konkretny cel (czasem ten cel to zabawa, czasem to chęć osiągnięcia czegoś).

+
William Moore


Słowa palą,

więc pali się słowa. Nikt o treści popiołów nie pyta.

Cornelius Sallow
Cornelius Sallow
Zawód : Szef Biura Informacji, propagandzista
Wiek : 44
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
niech nie opuszcza ciebie twoja siostra Pogarda

OPCM : 8 +3
UROKI : 38 +8
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 1 +3
ZWINNOŚĆ : 2
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 18 Tumblr_p5310i9EoI1v05izqo1_500
Rycerze Walpurgii
Rycerze Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t8992-cornelius-sallow https://www.morsmordre.net/t9022-gaius https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f146-chelsea-mallord-street-31 https://www.morsmordre.net/t9021-skrytka-bankowa-nr-2119#271390 https://www.morsmordre.net/t9123-cornelius-sallow#275155
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]07.02.24 13:03
Imię i nazwisko postaci: Leo Winkley
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 70PB
Suma punktów majętności na start: 50PM
Wydane punkty doświadczenia: 0PD
Zdobyto:  Sowa [0PD], standardowa miotła [0PD]
Leo Winkley
Leo Winkley
Zawód : Były reporter Proroka Codziennego
Wiek : 31
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Żonaty
Śmierć będzie ostatnim wrogiem, który zostanie zniszczony.
OPCM : 10
UROKI : 6
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 14
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12254-kafel#377140 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f464-somerset-dolina-godryka-domek-z-okraglym-dachem https://www.morsmordre.net/t12255-szuflada-leo#377144 https://www.morsmordre.net/t12256-leo-winkley#377145
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]13.02.24 13:37
Imię i nazwisko postaci: Artemis Lovegood
Rachunek: 318-100=218
Zdobyto: Samopiszące pióro
Uzasadnienie: Artemis od dłuższego czasu pracuje w terenie, przeprowadzając wywiady z ofiarami wojny. Sporządzanie dokumentów zwyczajnym piórem jest męczące i czasochłonne, tak więc Lovegood zdecydował się na zakup magicznego pióra. Zdobył je przy okazji spotkania z Gwendolyn Gray w Plymouth. Tutaj jest rozegrany wątek zakupu przedmiotu.

+
William Moore


Ostatnio zmieniony przez Artemis Lovegood dnia 13.02.24 15:48, w całości zmieniany 1 raz
Artemis Lovegood
Artemis Lovegood
Zawód : archiwista
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
W skroni szum i tętent
OPCM : 10+3
UROKI : 10+2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11947-artemis-lovegood https://www.morsmordre.net/t11998-fado https://www.morsmordre.net/t12220-artemis-lovegood#376218 https://www.morsmordre.net/f304-somerset-dolina-godryka-rudera https://www.morsmordre.net/t12046-skrytka-bankowa-2593 https://www.morsmordre.net/t12030-artemis-lovegood
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]13.02.24 13:42
Szuflada Artemisa

Imię i nazwisko postaci: Artemis Lovegood
Skrytka: Szuflada Artemisa
Uzasadnienie: Artemis pracując z dokumentacją i archiwizowaniem dokumentów będzie musiał uwieczniać różne wydarzenia na fotografiach. W odróżnieniu od sporządzania dokumentów i umiejętności pisarskich (post wyżej), nie umie jeszcze fotografować. Tutaj rozegrany wątek kupna przedmiotu.
Zdobyto: Aparat fotograficzny

+
William Moore
Artemis Lovegood
Artemis Lovegood
Zawód : archiwista
Wiek : 25
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Kawaler
W skroni szum i tętent
OPCM : 10+3
UROKI : 10+2
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 5
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 10
Genetyka : Czarodziej

Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11947-artemis-lovegood https://www.morsmordre.net/t11998-fado https://www.morsmordre.net/t12220-artemis-lovegood#376218 https://www.morsmordre.net/f304-somerset-dolina-godryka-rudera https://www.morsmordre.net/t12046-skrytka-bankowa-2593 https://www.morsmordre.net/t12030-artemis-lovegood
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]17.02.24 21:33
Imię i nazwisko postaci: Maria Multon
Rachunek: 269 - 10 - 10 - 10 - 30 - 50 = 159
Zdobyto: Strączki wnykopieńki x3, Srebrny gwiezdny pył, Sproszkowany meteoryt
Uzasadnienie: Pilnie uczę się przygotowywania eliksirów, a do owych eliksirów potrzebuję komponentów. Po felernej nocy 13-go sierpnia potrzebuję też silniejszych świstoklików, tak na wszelki wypadek. [bylobrzydkobedzieladnie]


Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia. Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni.
Maria Multon
Maria Multon
Zawód : stażystka w rezerwacie jednorożców
Wiek : 19 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
You poor thing
sweet, mourning lamb
there's nothing you can do
OPCM : 12 +1
UROKI : 7 +4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 17
SPRAWNOŚĆ : 16
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11098-maria-multon#342086 https://www.morsmordre.net/t11145-gwiazdka#342865 https://www.morsmordre.net/t12111-maria-multon https://www.morsmordre.net/f417-gloucestershire-tewkesbury-okruszek https://www.morsmordre.net/t11142-skrytka-bankowa-nr-2427#342857 https://www.morsmordre.net/t11143-maria-multon#360683
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]Dzisiaj o 17:55
Imię i nazwisko postaci: Nikola Krum
Rejestracja różdżki: nie
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: -
Zdobyto: -


For the blacksmith, nothing escapes; from iron, they shape not only the edge
But also destiny.
Nikola Krum
Nikola Krum
Zawód : Adept u mistrza magikowalstwa, raczkujący wytwórca magimetalurgii, złodziejaszek
Wiek : 24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
Siła jest jak wiatr, niewidoczna, ale czujesz ją w każdym ruchu.
OPCM : -
UROKI : -
ALCHEMIA : -
UZDRAWIANIE : -
TRANSMUTACJA : -
CZARNA MAGIA : -
ZWINNOŚĆ : -
SPRAWNOŚĆ : -
Genetyka : Czarodziej

Nieaktywni
Nieaktywni
https://www.morsmordre.net/t86-wzor-karty-postaci https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/

Strona 18 z 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Rozwój postaci IV
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach