Wydarzenia


Ekipa forum
Rozwój postaci IV
AutorWiadomość
Rozwój postaci IV [odnośnik]13.09.22 12:23
First topic message reminder :

Rozwój postaci

Punkty doświadczenia możesz wymienić na zakup różnego rodzaju przedmiotów, zaklęć jednorazowego użytku, umiejętności, zwierząt, a także na podwyższenie statystyk i biegłości. Szczegóły znajdziesz w sklepie.

Podczas tworzenia karty postaci można zakupić statystyki, biegłości, umiejętności i przedmioty ze sklepiku mistrza gry o łącznej sumie PD nie większej niż wartość równa wiekowi postaci przemnożonemu przez 20, jeżeli postać ukończyła 25 rok życia. Po odjęciu ceny zakupów stan konta staje się liczbą ujemną - do momentu, w którym taki dług zostanie spłacony rozwój postaci pozostaje zablokowany. Przykładowo, postać, która ma skończone 25 lat, może wydać na start 500 PD (25*20), zacznie jednak wówczas grę z kredytem -500 PD.

Punkty konieczne do wykupienia genetyki tworząca się postać dopisuje do swojego długu. Zatem jeśli 25 letnia postać wydała 500 PD i rozpoczyna grę z maksymalnym dla siebie długiem -500 PD, ale dodatkowo chce mieć geny metamorfomagii, rozpoczyna grę z długiem -900 PD (-500 i -400 za genetykę).

Rozwój statystyk, biegłości i umiejętności w trakcie rozgrywki musi być uzasadniony rozgrywką, która miała miejsce po akceptacji karty. Forma tej rozgrywki jest całkowicie dowolna (wątki, opowiadania, nawet listy i pojedyncze fragmenty narracji w postach, a zwłaszcza działania powiązane z fabułą forum), jednak jej rodzaj, charakter, obszerność muszą być adekwatne do docelowego poziomu postaci. Mistrz gry, oceniając rozwój, bierze pod uwagę całokształt postaci i jej wątków, również tych, które nie są w rozwoju zgłaszane, o ile jest ich świadomy. Wątki takie mogą działać na korzyść lub niekorzyść zgłaszanego rozwoju postaci. Niektóre biegłości i statystyki są ze sobą powiązane i należy mieć to na uwadze (na przykład statystyki fizyczne i biegłości sportowe). Zgłaszając rozwój gracz powinien być pewien, że jego postać wyczerpała temat pod względem nauki danej biegłości lub statystyki na swoim poziomie. W uzasadnieniu lepiej jest napisać więcej rzeczy niepotrzebnych, niżeli mniej potrzebnych. W przypadku umiejętności dodatkowe wytyczne znajdują się również w odpowiednim temacie.

Rozwinięcie czegokolwiek u postaci powinno bazować na tym, z czego postać w trakcie swojej rozgrywki fabularnej korzysta. Gracz najprawdopodobniej będzie w stanie uzasadnić swój rozwój bazując na naturalnych przejściach postaci, a nie na sztucznych pojedynczych wątkach z nauką granych tylko po to, by osiągnąć określony cel. Na rozwój postaci składa się cała jej kreacja.

Rozwój postaci zgłaszany pomimo BRAKU punktów wymaganych do jego rozliczenia na koncie postaci będzie odrzucany i usuwany z tematu.


Przy tworzeniu karty postaci:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty doświadczenia:

rozwiń:


Aby wykorzystać zdobyte punkty biegłości:

rozwiń:


Aby wykorzystać punkty ze skrytki bankowej*:

rozwiń:


*skrytki bankowe prowadzone są przez graczy, należy jednak poinformować o zakupie przedmiotów/zwierząt, które powinny zostać dopisane do wyposażenia postaci. Postać fabularnie nie posiada danych przedmiotów jeśli nie figurują one w jej wyposażeniu.
Mistrz gry
Mistrz gry
Zawód : -
Wiek : -
Czystość krwi : n/d
Stan cywilny : n/d
Do you wanna live forever?
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 3 Tumblr_mduhgdOokb1r1qjlao4_500
Konta specjalne
Konta specjalne
http://morsmordre.forumpolish.com/ http://morsmordre.forumpolish.com/t475-sowa-mistrza-gry#1224 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 http://morsmordre.forumpolish.com/ https://www.morsmordre.net/t2762-skrytki-bankowe-czym-sa#44729 http://morsmordre.forumpolish.com/f124-woreczki-z-wsiakiewki

Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]31.12.22 17:40
Imię i nazwisko postaci: Elvira Multon
Rachunek: 329-320=9
Zdobyto: 4 punkty CM
Uzasadnienie: Czarna magia staje się dla Elviry nieomal drugim żywiołem, nauka ją pochłania, granice się przesuwają. Po znane zaklęcia sięga przy każdej okazji, przede wszystkim jednak testuje własne możliwości, sięgając po magię coraz potężniejszą, coraz bardziej plugawą, również tą, która dla niej samej była przez długie miesiące przyczynkiem traum i złych wspomnień. Co więcej, robi to skutecznie, pozbawiona skrupułów i zatracająca swoją i tak wątłą moralność. Wszystko to nie pozostaje bez echa, odciskając piętno na jej ciele, i tak naznaczonym splamieniem.

+2 CM; z zalinkowanych wątków wynika, że Elvira używa czarnej magii raczej sporadycznie, cztery proste i jedno trudniejsze zaklęcie to nieco za mało, żeby uzasadnić poziom zaawansowany
William Moore


you cannot burn away what has always been
aflame
Elvira Multon
Elvira Multon
Zawód : Uzdrowicielka, koronerka, fascynatka anatomii
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Once you cross the line,
will you be satisfied?
OPCM : 9 +1
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 28 +2
TRANSMUTACJA : 15 +6
CZARNA MAGIA : 17
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarownica
unsteady
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t6546-elvira-multon https://www.morsmordre.net/t6581-kim https://www.morsmordre.net/t12162-elvira-multon#374517 https://www.morsmordre.net/f416-worcestershire-evesham-dom-nad-rzeka-avon https://www.morsmordre.net/t6632-skrytka-bankowa-nr-1656 https://www.morsmordre.net/t6583-elvira-multon
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]02.01.23 11:07
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Maria Multon
Skrytka: klik
Uzasadnienie: W trakcie wizyty na targu w Dolinie Godryka, Maria zakupuje dwie samiczki puszków pigmejskich, które nazywa Łuną i Iskierką.
Zdobyto: Dwa puszki pigmejskie (40PM)

+
William Moore


Bądź sobą, zwłaszcza nie udawaj uczucia. Ani też nie podchodź cynicznie do miłości, albowiem wobec oschłości i rozczarowań ona jest wieczna jak trawa. Przyjmij spokojnie, co ci lata doradzają, z wdziękiem wyrzekając się spraw młodości. Rozwijaj siłę ducha, aby mogła cię osłonić w nagłym nieszczęściu. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni.
Maria Multon
Maria Multon
Zawód : stażystka w rezerwacie jednorożców
Wiek : 19 lat
Czystość krwi : Półkrwi
Stan cywilny : Panna
You poor thing
sweet, mourning lamb
there's nothing you can do
OPCM : 12 +1
UROKI : 7 +4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 1
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 17
SPRAWNOŚĆ : 16
Genetyka : Czarownica

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11098-maria-multon#342086 https://www.morsmordre.net/t11145-gwiazdka#342865 https://www.morsmordre.net/t12111-maria-multon https://www.morsmordre.net/f417-gloucestershire-tewkesbury-okruszek https://www.morsmordre.net/t11142-skrytka-bankowa-nr-2427#342857 https://www.morsmordre.net/t11143-maria-multon#360683
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]06.01.23 21:18
Imię i nazwisko postaci: Castor Sprout
Rachunek: 428 - 320 = 108
Zdobyto: 4 punkty statystyki uzdrawianie
Uzasadnienie:
Zaangażowanie w działania Zakonu Feniksa wymagały od Castora rozwoju umiejętności przydatnych na polu walki. Sprout stanowi dzielne i solidne wsparcie medyczne dla czarodziejów, z którymi współpracuje, a także dla ludności cywilnej. Wielokrotnie w toku swych działań udzielał pomocy medycznej poszkodowanym mieszkańcom hrabstw, w których właśnie się znajdował, niejednokrotnie czyniąc to pod okiem doświadczonych uzdrowicieli — w Wellswood udzielał pomocy ofierze poparzenia oraz upiornej migreny i pobicia pod okiem Olliego, przyglądając się jednocześnie temu, jak uzdrowiciel rzuca zaklęcia, które jemu samemu wcześniej nie wyszły, pragnąc poprawić swe błędy. Leczy również pod okiem Yvette, rozpoznając uszkodzenie stawu ramiennego i przechodząc do jego leczenia nie bez trudności, które finalnie udało się przezwyciężyć. Jest w stanie poradzić sobie także ze zbijaniem gorączki oraz zaklęciami przeciwbólowymi, a także cały czas poświęca uwagę na analizowanie rozpoznań i diagnoz Yvette, ucząc się, jak postępować z konkretnymi objawami i doległościami. Pod okiem Hectora leczy także wielorakie obrażenia ofiar powodzi — zarówno stłuczenia i ich konsekwencje 1, 2), jak i obrażenia zadane psychice. Rozwinięte umiejętności pozwalają nawet uwiarygodnić go w oczach nieświadomych cywili w roli asystenta Yvette i Hectora.

Jego umiejętności ustabilizowały się na tyle, że jest w stanie udzielać pomocy także wtedy, gdy sytuacja nie należy do najbardziej komfortowych, np. w sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia poszkodowanego, chociażby tamując krwotok od ran pojedynkowych aurora. Jest w stanie wykrzesać z siebie odpowiednią skuteczność także w sytuacji wysokiego stresu, lecząc obrażenia psychiczne własne, a także te Kerstin (tu, tu, tu i tu). Nawet poraniony i po ciężkich przeżyciach priorytetyzuje doprowadzenie swych towarzyszy do pełni zdrowia, lecząc uszkodzony bark Alfreda, a także udzielając pomocy odmrożonemu po spotkaniu z dementorem Hectorowi (dodatkowo poprawiając po nim zaklęcie). W trakcie trzęsienia ziemi w Oazie rozwija skrzydła uzdrowicielstwa, pomagając przede wszystkim swą znajomością magii leczniczej: uspokaja staruszka, później zajmując się połamaną nogą (1, 2, 3, 4, 5), próbuje pomóc nieprzytomnej kobiecie rozpoczynając od wyczucia pracy serca, następnie porywając się na rzucenie bardzo skomplikowanego zaklęcia Immunitaris, które pomogłoby jej wytrwać przy życiu do czasu otrzymania pomocy przez szkolonego uzdrowiciela. Ukoronowaniem umiejętności uzdrawiania jest oczywiście możliwość pomocy samemu sobie. Pomimo otrzymania rozległych obrażeń jest w stanie trzeźwo ocenić swój stan i przystąpić do wszechstronnego leczenia, obrażeń zarówno ciała (m.in. oparzeń tułowia), jak i psychiki (wątek tutaj).

+
William Moore


Zniecierpliwieni teraźniejszością, wrogowie przeszłości, pozbawieni przyszłości, przypominaliśmy tych, którym sprawiedliwość lub nienawiść ludzka każe żyć za kratami.
Oliver Summers
Oliver Summers
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Weariness is a kind of madness.
And there are times when
the only feeling I have
is one of mad revolt.
OPCM : 11
UROKI : 0
ALCHEMIA : 31+10
UZDRAWIANIE : 11+1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f444-dolina-godryka-ksiezycowa-chatka https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-oliver-summers#300999
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]12.01.23 0:22
Imię i nazwisko postaci: Arsentiy Mulciber
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 0
Zdobyto: -
Arsentiy Mulciber
Arsentiy Mulciber
Zawód : księgowy, ekonomista
Wiek : 24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
count my cards
watch them fall
blood on a marble wall
I like the way they all
scream
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 3 F7MRi3Q
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11518-arsentiy-mulciber https://www.morsmordre.net/t11521-poczta-arsentiego#357366 https://www.morsmordre.net/t12192-arsentiy-mulciber#375367 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11522-skrytka-bankowa-nr-2513#357367 https://www.morsmordre.net/t11523-arsentiy-mulciber#357368
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]01.02.23 13:47
Imię i nazwisko postaci: Victor Vale
Rejestracja różdżki: tak
Suma punktów biegłości na start: 77
Suma punktów majętności na start: 100 PM
Wydane punkty doświadczenia: 7x50 + 50 + 75 = 475
Zdobyto: 7 PB, sowa, nóż myśliwski (broń mała)


Ostatnio zmieniony przez Victor Vale dnia 03.02.23 20:29, w całości zmieniany 2 razy
Victor Vale
Victor Vale
Zawód : morderca, zbir do wynajęcia
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler

red comes in many shades

OPCM : 13 +1
UROKI : 11 +4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11520-victor-vale https://www.morsmordre.net/t11555-damocles#358098 https://www.morsmordre.net/t12154-victor-vale#374133 https://www.morsmordre.net/f439-smiertelny-nokturn-34 https://www.morsmordre.net/t11553-skrytka-bankowa-nr-2512#358090 https://www.morsmordre.net/t11556-victor-vale#358128
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]02.02.23 16:19
Imię i nazwisko postaci: Oliver Summers
Rachunek: 617 - 480 = 137
Zdobyto: 6 punktów statystyki OPCM
Uzasadnienie: Odkąd Oliver zaangażował się poważnie w działania Zakonu Feniksa, jego umiejętności z zakresu obrony przed czarną magią zostały wystawione na poważną próbę. Zmuszony do rozwijania umiejętności obrony w praktyce rozumie, że od poprawnej reakcji zależy jego życie lub śmierć. Wielokrotnie podejmuje próby samodzielnej obrony, nawet gdy znajduje się w towarzystwie kogoś, kto z powodzeniem mógłby zrobić to za niego. W trakcie swojego pierwszego poważnego starcia samodzielnie próbuje bronić się przed atakiem akromantuli (tu i tu). Korzystanie z białej magii stało się u niego odruchem w każdej sytuacji zagrożenia. Nawet gdy jest pijany i nie może liczyć na trzeźwą ocenę sytuacji, wyczarowanie tarczy przy pomocy białej magii jest dla niego już drugą naturą (tu). Z biegiem czasu praktyczne treningi przynoszą wymierne rezultaty, pozwalając Oliverowi stawić czoła zaklęciom posyłanym przez wroga (na przykład tu przed atakiem strażników zamku i tu przed Expelliarmusem szmalcowników). Przy obronie w starciu czuje się na tyle pewnie, że próbuje nawet rzucania bardziej wymagającego Protego Maxima (tu). Nauczył się sięgać po bardziej skomplikowane zaklęcia z zakresu białej magii, które są w stanie przechylić szalę zwycięstwa na jego stronę i nie waha się przed rozbrajaniem (tu i tu) swoich przeciwników, czy też ich spętaniem (tu). Od Zakonników nauczył się metodologii pracy w terenie i dzięki nim poznał także działania zaklęć pozwalających wykryć okoliczną obecność istot lub pułapek. Uczy się działania Carpiene bezpośrednio od Justine (tu, przy okazji dzięki użyciu ochrony przed czarną magią udaje mu się rozbroić jedną z pułapek nałożonych na dom), następnie wykorzystując zdobytą wiedzę w terenie (tu). Duże postępy uczynił także na polu wykrywania czyjejś obecności: Homenum Revelio na stałe dołączyło do jednych z najchętniej rzucanych przez niego zaklęć z zakresu OPCM, z wymiernym skutkiem (tu, tu oraz krytyczny sukces tutaj). Także poza sytuacjami bezpośredniego zagrożenia życia często sięga po tę gałąź magii, szczególnie upodabając sobie zaklęcie Planta auscultatoris, którego używa do osiągnięcia wielorakich celów (tu i tu tworzy sieć z roślin wodnych niepozwalającą na przedostanie się marmitów, tutaj radzi sobie z nieznaną sobie istotą dzięki splątaniu jej przy pomocy roślin, tu i tu próbuje wykorzystać rośliny do skrępowania przeciwników, tu z kolei tworzy psidwakowi bezpieczną drogę do zejścia z dachu). Ponadto dba o anonimowość swoją (tu) i innych (tu) przy pomocy Sphaecessatio.
Dzięki obronie przed czarną magią próbuje także zrozumieć niespotykane przez siebie dotychczas zjawiska, przede wszystkim posiłkując się Festivo (tu). Jako Zakonnik doskonale wie, że czasami jedynym sposobem na sprzeciwienie się złu jest wyczarowanie patronusa. Nawet wtedy, gdy dementor atakuje go bezpośrednio, stopniowo zabierając mu chęci do życia, jest w stanie wykrzesać z siebie wystarczająco sił, aby podjąć próbę obrony przy pomocy patronusa (tutaj).


Imię i nazwisko postaci: Oliver Summers
Biegłość: Odporność magiczna
Ilość wydanych punktów: 5 PB
Uzasadnienie: Działalność na rzecz Zakonu Feniksa nie pozostała bez wpływu na organizm Olivera. Kilkukrotnie przyszło mu stanąć w boju i bronić się przed wielorakimi zaklęciami, nie zawsze jednak z wymiernym skutkiem (np. w Szarodrzewie). Wielokrotnie przebywał także pod działaniem okrutnych umiejętności dementorów — dwukrotnie w Cumberland (1, 2), nie będąc jednak w centrum uwagi tej istoty, a także raz w Dolinie Godryka. Na cmentarzu przeciwstawia się dementorowi, z całych swych sił próbuje wyrwać się spod jego wpływu. Dramatyczna próba kończy się sukcesem, a dementor nie dopełnia swojego dzieła, pozostawiając duszę Olivera w spokoju. Nie tylko czarna magia miała na niego duży wpływ — także przywrócenie do życia w Oazie, które nastąpiło dzięki skumulowaniu białej magii przez Harolda Longbottoma pozwoliło mu na rozwinięcie odporności magicznej, co z pewnością pomogło mu także w przełamaniu złowieszczego wpływu czarnej magii na jego umysł kilka dni później.

Imię i nazwisko postaci: Oliver Summers
Biegłość: Perswazja (I)
Ilość wydanych punktów: 2 PB
Uzasadnienie: Jako były prefekt naczelny, a wcześniej także prefekt Hufflepuffu, Oliver musiał wyuczyć się prowadzenia relacji międzyludzkich także w ten sposób, który pozwoli mu wpływać na czyjeś działanie za pomocą siły słów. Jest w stanie wpłynąć na panikującego Hectora, uspokoić go tylko przy pomocy słów, przekonać do tego, aby porzucił desperackie próby przywrócenia ofiary ataku dementora do życia. Przekonuje również pastora, będącego przewodniczącym grupy mugolów do tego, jak ważna jest ewakuacja z obozowiska we Wzgórzach Quantock, że jest to jedyne wyjście, by uratować jego społeczność — pomimo niechęci duchownego do magii i czarodziejów, osiąga swój cel. W trakcie uwalniania alchemików z Zamku Lady Marion przekonuje więźniów do współpracy, budując zaufanie nie tylko do siebie, ale także do Zakonu Feniksa. W Oazie jego autorytet jako członka Zakonu Feniksa, a także silne nerwy, zimna krew i nowoodkryta charyzma pomagają mu zyskać posłuch u mieszkańców. Umożliwiają mu samodzielne przeprowadzenie udanej ewakuacji do Ołtarza Światła (1, 2, 3), a także uzyskanie pomocy od mieszkańców przy transporcie staruszka. [bylobrzydkobedzieladnie]

+
William Moore


Zniecierpliwieni teraźniejszością, wrogowie przeszłości, pozbawieni przyszłości, przypominaliśmy tych, którym sprawiedliwość lub nienawiść ludzka każe żyć za kratami.
Oliver Summers
Oliver Summers
Zawód : Twórca talizmanów, właściciel sklepu "Bursztynowy Świerzop"
Wiek : 24
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Kawaler
Weariness is a kind of madness.
And there are times when
the only feeling I have
is one of mad revolt.
OPCM : 11
UROKI : 0
ALCHEMIA : 31+10
UZDRAWIANIE : 11+1
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 6
SPRAWNOŚĆ : 4
Genetyka : Wilkołak

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t9918-castor-sprout#299830 https://www.morsmordre.net/t9950-irys#300995 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f444-dolina-godryka-ksiezycowa-chatka https://www.morsmordre.net/t9952-skrytka-bankowa-nr-2255#301004 https://www.morsmordre.net/t9951-oliver-summers#300999
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]02.02.23 19:07
Imię i nazwisko postaci: Ramsey Mulciber
Rachunek: 665-100=565.
Zdobyto: Kluczyk do Gringotta
Uzasadnienie: Bogacę się, potrzebuję dobrze zabezpieczyć swoją skrytkę, żeby mi w niej jakieś szczury z zabezpieczeń nie grzebały.

+
William Moorepan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny, namiestnik Warwickshire
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
My name is Death
and the end is here
OPCM : 40
UROKI : 20 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Rozwój postaci IV - Page 3 Kdzakbm
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]05.02.23 11:47
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Victor Vale
Skrytka: tu
Uzasadnienie: Kuszę oddałem do naprawy po poprzednim zleceniu i teraz ją odbieram; kupuję nowy łańcuch i wabik - stare przepadły na nieudanej akcji.
Zdobyto: Czarodziejska kusza (150 PM), wabik (20 PM), łańcuch (20 PM)

+
William Moore


Soul for sale

Victor Vale
Victor Vale
Zawód : morderca, zbir do wynajęcia
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler

red comes in many shades

OPCM : 13 +1
UROKI : 11 +4
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 11
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Czarodziej

Neutralni
Neutralni
https://www.morsmordre.net/t11520-victor-vale https://www.morsmordre.net/t11555-damocles#358098 https://www.morsmordre.net/t12154-victor-vale#374133 https://www.morsmordre.net/f439-smiertelny-nokturn-34 https://www.morsmordre.net/t11553-skrytka-bankowa-nr-2512#358090 https://www.morsmordre.net/t11556-victor-vale#358128
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]06.02.23 20:43
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Arsentiy Mulciber
Skrytka: link do skrytki, w której jest rozliczony rachunek
Uzasadnienie: Lubię polowania, a moja stara kusza została w Rosji
Zdobyto: Czarodziejska kusza - 150 PM

+
William Moore
всегда мы встаем
Arsentiy Mulciber
Arsentiy Mulciber
Zawód : księgowy, ekonomista
Wiek : 24
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Kawaler
count my cards
watch them fall
blood on a marble wall
I like the way they all
scream
OPCM : X
UROKI : X
ALCHEMIA : X
UZDRAWIANIE : X
TRANSMUTACJA : X
CZARNA MAGIA : X
ZWINNOŚĆ : X
SPRAWNOŚĆ : X
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 3 F7MRi3Q
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t11518-arsentiy-mulciber https://www.morsmordre.net/t11521-poczta-arsentiego#357366 https://www.morsmordre.net/t12192-arsentiy-mulciber#375367 https://www.morsmordre.net/ https://www.morsmordre.net/t11522-skrytka-bankowa-nr-2513#357367 https://www.morsmordre.net/t11523-arsentiy-mulciber#357368
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]07.02.23 21:01
Imię i nazwisko postaci: Lucinda Hensley
Rachunek: 2049 - 480 - 560 = 1009
Zdobyto: + 5 pkt OPCM, + 7 pkt U
Uzasadnienie:
Lucinda wciąż doskonali swoje umiejętności magiczne. Chętnie bierze udział we wszelkich misjach i inicjatywach, dzięki którym uczy się nowych zaklęć, ale też ćwiczy te dobrze jej znane. Tutaj razem ze Steviem, Herbertem i Maeve udali się do Gloucestershire by rozwiązać problem z barykadą stworzoną przez szmalcowników. Ten pojedynek był długi i zacięty, szmalcownicy długo bronili się przed atakiem Zakonników. Finalnie udało im się doprowadzić misję do końca. Lucinda korzystała podczas pojedynku z zaklęć z dziedziny obrony przed czarną magią i uroków. Wiele z jej zaklęć dotarło do celu. W Cumberland Lucinda razem ze Steviem uratowali mężczyznę z rąk szmalcowników. Podczas misji pobocznej Lucinda wraz z Vincentem musieli zmierzyć się z zwolennikami Malfoya, którzy pilnowali wejścia do tuneli. Lucinda z Vincentem musieli dostać się do tego przejścia by zdjąć z niego klątwę i umożliwić sojusznikom Zakonu dostarczanie pożywienia i innych potrzebnych produktów. Walka nie należała do najprostszych, ale Lucindzie i Vincentowi udało się rozprawić z patrolem. Tu razem z Tangie Lucinda walczyła z przemytnikami o Morską Grotę, która była znaczącą lokacją dla wpływów Zakonu Feniksa. Ta misja również zakończyła się sukcesem, ale wymagała od niej wiele umiejętności i sprawności. W tym wątku Lucinda nakłada zabezpieczenia korzystając z OPCM i U. Zabezpieczenia nakładane są na kryjówkę mugoli, którzy przetrwali napaść w Staffordshire. W Zagajniku nakłada kolejne pułapki by ukryć obozowisko mugoli, które wcześniej razem z Herbertem udało im się odnaleźć. Hensley pomogła również Thalii w misji sojuszniczej tutaj rzuca zaklęcie Patronusa w odpowiedzi na pojawienie się dementorów w porcie. A w dalszej części wątku zdjęła trzy pułapki i dzięki temu udało się dotrzeć do przetrzymywanych kobiet. Jeszcze w styczniu razem z Yvette i Olliem udali się na pomoc poszkodowanym. Lucinda nałożyła na to miejsce kilka pułapek, a reszta udzielała fachowej pomocy medycznej. W kwietniu czarownica brała udział w misji sojuszniczej Herberta gdzie razem z sojusznikami Zakonu udała się do Sennej Doliny by uwolnić przetrzymywanych tam ludzi. Cała misja rozpoczęła się tutaj wraz z początkiem pojedynku, później przenieśli się tutaj. Rzuconym przez siebie zaklęciem wywołała atak cienia. Na początku maja razem z Tonksem udali się do Tyneham by zdjąć klątwę z tego miejsca i zapewnić lokum wilkołakom. Tam byli świadkiem napaści szmalcowników na kobietę. Tutaj z nimi walczyli, a tutaj Lucinda zdjęcia z klątwę z miejsca. Wcześniej poprawnie ją rozpoznała. Również w maju blondynka udała się na misje razem z Castorem i Tonksem. Mieli uwolnić przetrzymywanych alchemików. Tu udało jej się zdjąć pułapkę, a tutaj pokonali szmalcowników. Czarownica bardzo angażuje się w pomoc, walkę, bierze udział w wielu inicjatywach.

+
William Moore


Ignis non exstinguitur igneThat is our great glory, and our great tragedy
Lucinda Hensley
Lucinda Hensley
Zawód : łamacz klątw i uroków & poszukiwacz artefaktów
Wiek : 28
Czystość krwi : Zdrajca
Stan cywilny : Panna
hope for the best, but prepare for the worst
OPCM : 44 +1
UROKI : 30 +7
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 8
SPRAWNOŚĆ : 2
Genetyka : Czarodziej
Rozwój postaci IV - Page 3 Tumblr_on19yxR5PA1tj4hhyo2_500
Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t3072-lucinda-lynn-selwyn https://www.morsmordre.net/t3145-sennett#51834 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f104-szkocja-kres-w-john-o-groats https://www.morsmordre.net/t4137-skrytka-bankowa-nr-806#82308 https://www.morsmordre.net/t3214-lucinda-selwyn#55539
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]08.02.23 9:26
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Ramsey Mulciber
Skrytka: tutaj
Uzasadnienie: Ramsey w kwietniu został namiestnikiem Warwickshire. By być dobrym gospodarzem należało znaleźć właściwy dom i przeprowadzić się do hrabstwa, które otrzymał pod opiekę. Chcąc zbudować silną rodzinę i zakorzenić ją na otrzymanych ziemiach, ściągnął z Syberii krewnych. Razem z (gospodarną)żoną, dziećmi, odnalezionym ojcem i krewnymi z Syberii potrzebują przestrzeni do życia, pracy i zrównoważonego prowadzenia gospodarstwa — stąd wybór dworku. Budynek jest stosunkowo stary, zamieszkiwany był przez mugoli i czarodziejów, a zaadaptowany do mieszkania przez Cassandrę, która sama rzeźbiła symbole na drzwiach, plotła plecionki itd.  
Zdobyto: Stary Dworek w Warwickshire (cena wyliczona przez MG)

+
William Moorepan unosi brew, pan apetyt ma
na krew
Ramsey Mulciber
Ramsey Mulciber
Zawód : Niewymowny, namiestnik Warwickshire
Wiek : 31
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Żonaty
My name is Death
and the end is here
OPCM : 40
UROKI : 20 +5
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 0
CZARNA MAGIA : 60 +7
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 5 +3
Genetyka : Jasnowidz
Rozwój postaci IV - Page 3 Kdzakbm
Śmierciożercy
Śmierciożercy
https://www.morsmordre.net/t2225-ramsey-mulciber https://www.morsmordre.net/t2290-ursus#34823 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t2922-skrytka-bankowa-nr-624#47539 https://www.morsmordre.net/t2326-ramsey-mulciber
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]08.02.23 13:20
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Elvira Multon
Skrytka: tutaj
Uzasadnienie: Prowadzenie własnego gabinetu uzdrowicielskiego w połączeniu z pracą prosektoryjną jest rzeczą wymagającą; z czasem, po odłożeniu właściwej ilości pieniędzy, Elvira zdecydowała się nabyć pomoc, która zajmowałaby się utrzymywaniem prosektorium w czystości, konserwowaniem, wywozem i chowaniem zwłok na wspólnych mogiłach dla zmarłych pozbawionych rodzin oraz katalogowaniem pracy w kostnicy. Gabinetem uzdrowicielskim Elvira wciąż zajmuje się samodzielnie, nie ufając charłakowi w tak istotnej dla pacjentów kwestii, odciążenie piwnicznej pracy okazało się jednak znaczące dla jej wydajności.
Charłaka kupiła w czerwcu jeszcze przed zawieszeniem broni dzięki znajomościom ze szmalcownikami wynikającymi z działalności w organizacji. Jest to kobieta w średnim wieku (Elvira nie toleruje obcych mężczyzn w swoim domu), dobrze przyuczona posłuszeństwa, za pracę otrzymuje dach nad głową, strawę i skromne wynagrodzenie. Jej kąt został urządzony w przedsionku do prosektorium w piwnicznych pomieszczeniach.
Ma na imię Katya, jej gardło zostało okaleczone podczas działań wojennych na terenie jej wioski. Nie mówi, ale Elvira przeprowadziła zabieg na jej krtani, aby pomóc jej pozbyć się duszności. Niepotrzebna byłaby jej zdławiona służąca. Można by powiedzieć, że w nią zainwestowała, więc oczekuje, że jej się to zwróci.
Zdobyto: Służba domowa dla statusu średniozamożny

Status majątkowy Elviry nie pozwala na utrzymanie służby domowej. Możesz uznać, że zatrudnia pracownika, który zajmuje się za nią częścią prac w prosektorium i w ten sposób na siebie zarabia - nie wykupionego na własność.
William Moore


you cannot burn away what has always been
aflame
Elvira Multon
Elvira Multon
Zawód : Uzdrowicielka, koronerka, fascynatka anatomii
Wiek : 29 lat
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Panna
Once you cross the line,
will you be satisfied?
OPCM : 9 +1
UROKI : 0
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 28 +2
TRANSMUTACJA : 15 +6
CZARNA MAGIA : 17
ZWINNOŚĆ : 5
SPRAWNOŚĆ : 6
Genetyka : Czarownica
unsteady
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t6546-elvira-multon https://www.morsmordre.net/t6581-kim https://www.morsmordre.net/t12162-elvira-multon#374517 https://www.morsmordre.net/f416-worcestershire-evesham-dom-nad-rzeka-avon https://www.morsmordre.net/t6632-skrytka-bankowa-nr-1656 https://www.morsmordre.net/t6583-elvira-multon
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]09.02.23 0:14
Imię i nazwisko postaci: William Moore
Rachunek: 893 - 11*80 = 13
Zdobyto: 4 punkty zwinności, 3 punkty sprawności, 4 punkty OPCM
Uzasadnienie:
Sprawność i zwinność (uzasadniam łącznie, bo wydaje mi się, że u Billa idzie to w parze):
Aktywność fizyczna to dla Williama właściwie stały element codzienności - już od dłuższego czasu pracuje jako łącznik dla magicznego podziemia, a od paru miesięcy jego zadaniem jest również szkolenie młodych lotników. Długie trasy, w jakie się wyprawia, nosząc wiadomości na terenie całego kraju, nie pozostają bez wpływu na jego kondycję - podobnie jak latanie w trudnych warunkach i konieczność unikania szmalcowników i ministerialnych patroli. W tym wątku wybiera się na podniebny zwiad z Ianem, a tutaj sprawdzają teren z wysoka, po czym - na skutek serii niefortunnych zdarzeń - są zmuszeni do ucieczki przez las przed olbrzymami. Tutaj William przynosi rozkazy dla dowódcy lokalnego oddziału Hipogryfów, na miejscu spotykając Michaela (trochę się przy tym popisuje). W trakcie kryzysu w Oazie jest zmuszony polegać na swojej sile fizycznej i szybkości niemal od początku do końca - żeby na czas dobiec na polanę, na której doszło do trzęsienia ziemi, wyciągnąć znad przepaści Aidana i kobietę, wreszcie - przelecieć przez magiczne przejście wprost do Azkabanu, czego udaje mu się dokonać bez szwanku wyłącznie dzięki dobremu refleksowi. Mimo posiadanych umiejętności - nie zawsze jeszcze udaje mu się wyjść z podbramkowych sytuacji obronną ręką, tutaj w trakcie ucieczki przez szmalcownikami ulega wypadkowi (głównie z uwagi na ciążącą na nim klątwę), mimo wszystko gubi jednak pościg. W tym opowiadaniu podejmuje się zadania odnalezienia zaginionego lotnika, skutecznie wyciąga go z trzęsawiska i pomaga w powrocie do domu.
Oprócz latania, William sporo czasu spędza też na innych pracach fizycznych - w ostatnich tygodniach samodzielnie zbudoował i zwodował łódkę, którą pływa po znajdującym się niedaleko domu, górskim jeziorze - tutaj zabiera na rejs Hannah, ostatecznie kończy się on jednak wyścigiem wpław do brzegu.

OPCM:
Tutaj zacznę od tego, że William miał już zaakceptowany rozwój postaci, w którym osiągnął statystykę OPCM na poziomie 30 punktów - przed aktualizacją punktów z przedmiotów.
Od tamtej pory nie wycofał się z walki w szeregach Zakonu Feniksa, wprost przeciwnie - wciąż działa aktywnie w szeregach organizacji, a choć praca łącznika nie może się równać walce na pierwszej linii frontu, to zapewnienie ochrony przenoszonym informacjom wymaga od niego stałego szlifowania umiejętności obronnych. Podczas wspomnianego wyżej zwiadu w pobliżu kryjówki szmalcowników używa skomplikowanych zaklęć z zakresu białej magii żeby wykryć obecność wrogów oraz zastawionych przez nich pułapek, a także - w celu ukrycia siebie i swoich towarzyszy przed oczami nieprzyjaciół. W trakcie wydarzeń w kryjówce bojówki, u boku Michaela staje do walki ze szmalcownikami, tu również próbując wcześniej ukryć siebie i towarzysza za barierą z białej magii. W trakcie trzęsienia ziemi w Oazie przeżywa bliskie spotkanie z czarną, zalegającą w Azkabanie magią; tej białej używa, żeby ochronić siebie i innych, skutecznie przełamuje oddziaływanie wrogich istnień, przywołuje też dwukrotnie patronusa, żeby ostrzec mieszkające na wyspie dzieciaki przed niebezpieczeństwem i przekazać im instrukcje. Wreszcie za pomocą finite incantatem stara się uwolnić uwięzione w więzieniu dusze, mimo że nie do końca wie, z jaką magią ma do czynienia.
Rosnące umiejętności w magii obronnej odzwierciedla też niedawno rozwinięty filar ducha, William nauczył się patronusa nie tylko przywoływać, ale też ustabilizować magię na tyle, by strażnik z nim został - i by był w stanie się z nim porozumiewać.

+
Ramsey Mulciber
I wish that I could say
I am a light that never goes out
but I flicker
from time to time

William Moore
William Moore
Zawód : lotnik, łącznik, szkoleniowiec
Wiek : 29
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Żonaty
jeno odmień czas kaleki,
zakryj groby płaszczem rzeki,
zetrzyj z włosów pył bitewny,
tych lat gniewnych
czarny pył
OPCM : 30 +5
UROKI : 10
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 10 +3
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 30
SPRAWNOŚĆ : 25
Genetyka : Czarodziej

Zakon Feniksa
Zakon Feniksa
https://www.morsmordre.net/t5432-william-moore https://www.morsmordre.net/t5459-bursztyn https://www.morsmordre.net/t12096-william-moore https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t5461-skrytka-bankowa-nr-1345 https://www.morsmordre.net/t5460-billy-moore
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]11.02.23 14:10
BANK GRINGOTTA

Imię i nazwisko postaci: Cassandra Vablatsky
Skrytka: tu
Uzasadnienie: Wprowadzam się z Ramesyem do domku na wsi, w ogrodzie którego rosną stare drzewa. Zadbałam o nie i znalazłam tam drzewko wiggenowe
Zdobyto: Drzewo wiggenowe  

+
William Moore
bo ty jesteś
prządką

Cassandra Vablatsky
Cassandra Vablatsky
Zawód : Szeptucha
Wiek : 28 (30)
Czystość krwi : Czysta
Stan cywilny : Zamężna

i am my mother's savage daughter

OPCM : 0
UROKI : 0
ALCHEMIA : 16
UZDRAWIANIE : 28 +10
TRANSMUTACJA : 24 +2
CZARNA MAGIA : 1 +1
ZWINNOŚĆ : 10
SPRAWNOŚĆ : 5
Genetyka : Jasnowidz

Sojusznik Rycerzy Walpurgii
Sojusznik Rycerzy Walpurgii
https://www.morsmordre.net/t569-cassandra-vablatsky https://www.morsmordre.net/t943-zorya-utrennyaya#4959 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f440-warwickshire-warwick-niedzwiedzia-jama https://www.morsmordre.net/t2811-skrytka-bankowa-nr-3#45477 https://www.morsmordre.net/t1510p15-cassandra-vablatsky#13947
Re: Rozwój postaci IV [odnośnik]11.02.23 19:53
Imię i nazwisko postaci: Liddy Moore
Rejestracja różdżki: nie
Suma punktów biegłości na start: 70
Suma punktów majętności na start: 50 PM
Wydane punkty doświadczenia: -25 PD
Zdobyto: aparat fotograficzny


OK, so now what?

we'll fightOstatnio zmieniony przez Liddy Moore dnia 15.02.23 6:51, w całości zmieniany 1 raz
Liddy Moore
Liddy Moore
Zawód : Fotografka i lotniczka w Oddziale Łączności "Sowa"
Wiek : 19
Czystość krwi : Mugolska
Stan cywilny : Panna
You can count on me like:
1, 2, 3
I'll be there
OPCM : 7 +3
UROKI : 3
ALCHEMIA : 0
UZDRAWIANIE : 0
TRANSMUTACJA : 5 +2
CZARNA MAGIA : 0
ZWINNOŚĆ : 20
SPRAWNOŚĆ : 15
Genetyka : Czarodziej
Cause that is what friends are supposed to do, oh yeah
Sojusznik Zakonu Feniksa
Sojusznik Zakonu Feniksa
https://www.morsmordre.net/t11536-lydia-moore https://www.morsmordre.net/t11607-do-liddy#359106 https://www.morsmordre.net/t12082-kronika-towarzyska#372204 https://www.morsmordre.net/f376-irlandia-gory-derryveagh https://www.morsmordre.net/t11627-szuflada-lydii#359479 https://www.morsmordre.net/t11609-liddy-moore#359138

Strona 3 z 20 Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next

Rozwój postaci IV
Szybka odpowiedź
Uprawnienia

Nie możesz odpowiadać w tematach